JARNÉ MÓDNE TRENDY – FAREBNÉ SAKÁ, BLEJZRE

Zaodejte sa do farieb – svieže jarné outfity so sakami

Čierne sako. Zaručene módny arzenál v šatníku každej ženy, ktorý nesklame. Je ostrieľanou klasikou a podrží, ak si nevieme rady pri výbere outitu, ktorým nič nepokazíme.

No čo takto vyskúšať farebné saká? Farebné outfity a pestrá móda je stále in a inšpiratívnou módnou záležitosťou svetových blogerov a fashionistov.  Saká, blejzre v jasných farbách majú šmrnc a široké využitie.  Vyskladať si outfit z farebných módnych kúskov môže byť zábavou, ako sa pohrať s farbami a pritom vyzerať chic. Na trhu je široká ponuka farebných aj vzorovaných blejzrov, ktoré krásne ukážu pri vhodne zvolenom výslednom looku od drahších značiek zvučných módnych domov cez lacnejšie druhy.
Foto zdroj: glamour com

Farebné sako môžeme vhodne využiť práve v jarnom slnečnom počasí a vytvoriť si s ním neformálny svieži outfit.

O tom, že aj bežné dni môžu byť veselé vďaka farbám, ktoré poväčšine v šatníkoch chýbajú, nás presviedčajú módne ikony a fashionisti z týždňov módy zachytené street style fotogrami a publikované v módnych svetových magazínoch. Farebné saká a celkovo farebné outfity sú obľúbenou záležisťou práve  týchto módnych týždňov. Tam platí najmä pravidlo, čím viac farieb a vzorov, tým lepšie, no niekedy sa dá prekročiť istá miera a človek môže vyzerať ako klaun. Originálny štýl s využitím farieb tu hrá prím, no chce to trochu cviku.

K saku výraznej farebnosti nie je nutné kombinovať ďalšie farby, kľudne postačí aj obyčajné jednofarebné tričko tlmenej farby ako to urobila módna ikona Caroline Issa počas Milan Fashion Weeku, foto The Style Stalker.

Váš výsledný look môžete poňať aj jednofarebne. Pri výraznej farebnosti ako na príklade fuchsiových nohavíc a saka, postačí už len maličký akcent – v tomto prípade topánky so žltou ozdobou.
Foto vľavo Imaxtree, zdroj: Elle com,  vpravo – svieži jarno-letný outfit, hranie sa s farbami, zdroj: pinterest

Akcentovým prvkom celého outfitu  sa ale môže stať aj samotné  farebné alebo vzorované sako.

Zdroj obrázkov: pinterest, v strede, kvetinové sako značky Balmain, vpravo – sako značky Versace – kolekcia jar/leto 2018 uvedená na prehliadke počas Milan Fashion Weeku – september 2017 pri príležitosti 20. rokov úmrtia návrháha Gianni Versace, oslava a óda na jeho dizajn a rukopis, ktorý neustále pretrváva v značke. Táto prehliadka kolekcie bola udalosťou, ktorá sa navždy zapíše do dejím módneho sveta. Aktuálne v ponuke v nákupnom centre La Rinascente v Miláne.

Niekedy má človek chuť žiariť, je plný dobrej nálady a to sa prejaví aj do jeho zovňajšku. Farby vo všeobecnosti rozveseľujú a nie je vôbec pravidlom, že ich môžu používať iba mladšie ročníky. Farebná terapia sa využíva aj v psychológii a rôznej diagnostike a myslím si, že by nemala chýbať v podobe rôznorodnej garderóby ani v našom šatníku. Vhodnou kombináciou farieb si vytvoríte aj takýto hravý outfit. Farebné saká sa dajú využiť tak k nohaviciam ako aj k sukniam. Zdroj: pinterest

Módni kreacionisti a módne ikony z fashion weekov obyčajne hýria farbami a vzormi, čím viac, tým lepšie, ale pre optimálny konvenčný look platí pravidlo najlepšie skombinovať 2 maximálne 3 farby ,vhodne zvoliť doplnky a viete vykúzliť elegantný svieži outfit aj s nohavicami aj so šatami.

Ak ste naklonený farebnej móde a máte trochu cviku, môžete pokojne skombinovať svieže farby a vzory.

O tom, že milujem farby a rada ich kombinujem tak v líčení ako aj v obliekaní, píšem aj na svojom blogu myamirell.eu. Veľmi rada sa kreatívne „vybláznim“ na spomínanom milánskom týždni módy, kde naplno využijem svoju fantáziu. Moje príklady outfitov s farebnými sakami na jar/leto, viac sa dočítate na blogu myamirell.eu :

Ing.arch. Miroslava Vaňharová, Mya Mirell
www.myamirell.eu