Jarné inšpirácie pre výživu pleti

Každá tvár potrebuje na jar menší regeneračný doping, aby sa zotavila z mrazivého zimného počasia a pripravila sa na opačný extrém – letné horúčavy. Neznamená to však, že máte hneď začať v mobile hľadať číslo na vašu kozmetičku. Isteže, pravidelne si treba zájsť aj ku nej, no výživnú jarnú masku zvládnete aj sama doma, za pomoci prírody.

Pleť je po zimnom období vysušená, šedá, mdlá, dehydrovaná a vy jej potrebujete dodať vlahu a vitamíny, zregenerovať ju a upokojiť. Odkiaľ, ak nie priamo zo stopercentných prírodných zdrojov. Niekedy stačí pohľadať v špajzi, či chladničke a za 5 minút môžete relaxovať na gauči s výživnou, jednoducho pripravenou maskou na tvári. Nie len, že sa jedná o najlacnejšie riešenie, no je navyše aj 100% prírodné a vy ste si istá tým, z čoho sa maska skladá. Nezabudnite na to, že domáce masky sa aplikujú vždy na vyčistenú pleť a tiež ich postačuje nanášať raz týždenne.

Hydratačná uhorková maska
Nastrúhajte dve lyžice čerstvej šalátovej uhorky a zmiešajte ich s jednou lyžicou bieleho jogurtu. Na tvári nechajte pôsobiť 15 minút a potom opláchnite.

Zemiaková na mastnú pleť
Nastrúhajte si 1 zemiak a do vody, ktorá z neho zostala si namočte vatový tampón a potrite si ním mastnú tvár. Nastrúhané zemiaky zmiešajte s lyžicou jogurtu, naneste na tvár, nechajte pôsobiť 10 minút a zmyte teplou vodou.

Banán na citlivú a suchú pleť
Táto maska je vhodná najmä na suchú pleť. Banán pretlačte, zmiešajte ho s 1 lyžicou smotany a 3 lyžicami tvarohu. Nechajte pôsobiť 20 minút a následne zmyte teplou vodou. Ovocné kyseliny, obsiahnuté v mede pleť skvelo vyživia, hydratujú a zmenšia póry.

Regeneračná mrkvová maska
Nastrúhajte mrkvu a primiešajte do nej rovnaké množstvo bieleho jogurtu. Pridáme ku nej pár kvapiek olivového oleja a necháme pôsobiť asi 15 minút.

Citrusová maska
Do 100 gr. tvarohu primiešame šťavu z ½ pomaranča, dužinu z ½ pomaranča, 1 lyžicu medu a pár kvapiek citróna. Necháme pôsobiť 20 minút.

Takže sa potešte, oddýchnite si a naberte nové sily do ďalšieho dňa!