Ivane Ondriovej vychádza kniha Nezvestný

Už druhý román tento rok vychádza mladej spisovateľke Ivane Ondriovej. Kniha Nezvestný sa práve dostáva na pulty kníhkupectiev. Ste zvedaví, o čom je?

O tom, aké je to prísť o vlastného syna… O malé, nevinné, päťročné dieťa, ktorému by predsa nikto nikdy nemal ublížiť? A ktoré by nemalo len tak zmiznúť? Valentína Kalisová to vie. Po jej Oliverovi totiž jedného dňa nebolo ani stopy! Nik ho nevedel nájsť, nik ho nevidel, nepočul kričať o pomoc. Polícia bola bezradná, Valentína a jej manžel na pokraji síl. Dokonca aj po piatich rokoch je malý Oliver Kalis stále nezvestný… Jeho otec sa snaží viesť normálny život, kandiduje na primátorské kreslo, pokúša sa o záchranu manželky, ktorá podľa neho trpí ťažkými depresiami… Lenže to, čo navonok vyzerá ako dojemná starostlivosť milujúceho muža, má v skutočnosti veľmi trpkú príchuť…

Vymaní sa Valentína z tieňov minulosti a z rúk násilného manžela a jeho matky? Okúsi nové šťastie pri záhadnom muzikantovi Emanuelovi? A nájde tiež odpoveď na to, čo sa stalo v ten osudný deň, keď jej syn zmizol? A čo ak je to všetko len šokujúca hra…?

„Tentoraz som siahla po trochu ťažšej téme…,“ prezrádza autorka Ivana Ondriová. „Po oddychových zaláskovaných Chlapoch na zbláznenie som chcela čitateľom ponúknuť príbeh aj s dávkou napätia a skutočnou drámou, tak verím, že sa mi to v prípade Nezvestného aj podarilo. Istotne, aj tu hrá hlavnú úlohu láska a vzťah dvoch zamilovaných ľudí, no k tej láske prichádza na pozadí dramatických udalostí, ktoré sa odohrajú v rodine bohatého Richarda Kalisa a jeho manželky. Ich malý syn totiž jedného dňa zmizne… Len tak… Niet po ňom ani stopy, nikto nič nevidel, nepočul. Po Oliverkovi pátra jeho rodina, polícia, organizácie, ktoré sa venujú nezvestným osobám. No ani po rokoch nie sú k jeho nájdeniu o nič bližšie. Jeho matka, Valentína, verí, že stále žije a niekde ju čaká, no jeho otec nie…“

Tento román vznikal pomerne dlho. „Bolo to práve vďaka tej téme, ktorú som si musela trochu dôkladnejšie naštudovať. Ale ozaj som chcela načrieť aj tak trochu do drámy. Avšak práve vďaka zamilovaným okamihom, ktorých je aj tu veľmi veľa, sa mi Nezvestný písal veľmi dobre a vlastne sama som sa každý deň doslova tešila, čo nové do tohto ľúbostného príbehu ešte vložím, aby to ozaj malo poriadnu šťavu,“ usmieva sa úspešná spisovateľka.

Vydavateľstvo: Motýľ