Investujte do kože, ostane s vami viac ako jednu sezónu.

Investujte do kože, ostane s vami viac ako jednu sezónu.

Koža je nesmierne kvalitný materiál. Trvácny, príjemný na dotyk a tiež veľmi kvalitný. Kvalitná koža dokonca vekom získava väčší šmrnc. O tom, že kožené doplnky nemusia byť bezpodmienečne príliš drahé a teda nedostupné, prezrádza  nasledujúci článok. Pozrieme sa tiež zblízka na kožené kúsky, ktoré by v ženskom šatníku nemali chýbať.

 

Kožená kabelka
Kožená kabelka bola istú dobu priam nevyhnutnosťou. Ženy totiž vlastnili zväčša jednu, kvalitnú, ktorá bola ich „partnerkou“ niekoľko rokov. Tento trend však zmenila ponuka sezónnych fashion kabeliek zo syntetických materiálov, ktoré kožené výrobky cenovo vytlačila na nedostupnú priečku. Avšak aktuálne je na trhu dostupných niekoľko kvalitných kožených produktov za ktoré určite nedáte celú mesačnú výplatu. Do pozornosti by som rada dala lokálne značky. Už bývalé Česko-Slovensko bolo totiž známe práve spracovaním kože a výrobou kožených produktov, ktoré od nás putovali do celého sveta.

Červená peňaženka
Povráva sa, že červená peňaženka do vášho života prinesie peniaze. A keďže peňaženka je kúsok, ktorý používame denne, mala by byť kvalitná. Červená kožená peňaženka je preto výrobou investíciou. Majte oči otvorené tiež počas výpredajov, môže sa totiž stať, že jednoducho nájdete červený model za zvýhodnenú cenu.  V kurze sú modely na zips aj zapínanie.

Ruksak
Ruksak je posledných pár sezón v móde jednoznačne MUST HAVE. Ak si vyberiete kožený, jednofarebný model, vynosíte ho ku všetkému. Nahradí kabelku, uvoľní ruky a vy sa budete čudovať čo ste bez neho doteraz mohla robiť. V ponuke obchodov nájdete jednoduché modely, aj trendy kúsky s aplikáciami, či strapcami. Z farieb nič nepokazíte čiernou a krémovou, nebojte sa však ani červenej. Je výrazná, avšak krásne oživí akýkoľvek strohý office outfit. Jednoduché ruksaky z hladkej kože sú bezpochyby tou najlepšou voľbou.

Opasok
Kožený opasok je výhra. Pri výbere sa nebojte experimentovať s hrúbkou, ale aj povrchom. Okrem hladkej kože je veľmi pekný aj surový semiš. Výbornou investíciou do dámskeho šatníka je široký opasok, ktorý výborne vynikne na tunikách a šatách. Tento tip opaska tiež krásne zvýrazní ženské krivky a prednosti. Štýlové sú tiež opasky s prackami rôznych veľkostí. Ak rada nosíte nohavice s vysokým pásom, tento tip opaska je pre Vás ten ideálny. Okrem čiernej neopovrhnite ani hnedou, modrou či dokonca ružovou.

Bunda
Hoci vonku to ešte na nosenie koženej bundy nevyzerá, dôvodov na jej kúpu v teplých mesiacoch je hneď niekoľko. V prvom rade nájdete aktuálne kožené bundy v zľave, v druhom ak sa chystáte na letný festival, kožená bunda by vo vašej výbave určite nemala chýbať. Okrem čiernej, korá sa radí medzi základné farby voľte aj svetlejšie odtiene ako bledo-rúžovú, bielu, či béžovú.  V šatníku si svoje čestné miesto tiež určite nájde šedá a béžová. Čo sa kože týka, najpraktickejšia na údržbu je  hladká, jahňacia koža. Na dotyk surovejší semiš je však tiež výbornou voľbou, hoc sa oňho treba viac starať. Strih koženej bundy, ktorú si plánujete kúpiť by mal byť jednoduchý a v súlade s krivkami vašej postavy. Kožená bunda by mala byť tiež úzka tak aby ste pod ňu mohli nosiť tričká a blúzky. Kvalitná koža vás zahreje, preto sú bundy z tohto nadčasového materiálu preferovanou voľbou nielen v jarných, ale aj jesenných mesiacoch.

Zdroj: Nina Murárová
Foto: Kara Trutnov, Twinset, Cellbes, Pietro Filipi