Intrigy, dobrodružstvo a láska. Historický príbeh Mesto sĺz

„Mesto sĺz je príbeh o odvahe, o stratenom dieťati, je to príbeh o tom, čo sa stane, keď ste donútení ujsť zo svojej domoviny a vybudovať si nový svet a nový život pod hrozbou vojny,“ odkazuje Kate Mosse v exkluzívnom videu pre slovenských čitateľov.
Pokračuje úspešná historická séria Oheň nás spasí od Kate Mosse. Novinka sa volá Mesto sĺz a zavedie nás do Francúzska roku 1572.

Celé desaťročie zúrili vo Francúzsku náboženské vojny. Zo susedov sa stali nepriatelia a krajinu rozoštvali otázky viery, občianstva a zvrchovanosti. Napokon však zavládol neistý mier a dohodnutá kráľovská svadba by mohla konečne znova zjednotiť Francúzsko.

Minou Joubertová s rodinou dostala pozvanie na veľkolepú udalosť, ale netuší, že svadby sa zúčastní aj Vidal, starý nepriateľ Joubertovcov. A nevie ani to, že niekoľko dní po obrade, v predvečer sviatku svätého Bartolomeja, sa jej rodina rozdelí a jedno z jej milovaných detí zmizne bez stopy…

Pozrite si exkluzívne video Kate Mosse:

 

Prvý diel Oheň nás spasí a teraz druhý Mesto sĺz sú teda dve knihy zo série, ktorá sa odohráva na pozadí troch storočí počnúc Francúzskom v 16. storočí až po Južnú Afriku v 19. storočí.
Kate Mosse vystavala historickú fikciu, ktorá je inteligentne a pútavo prepracovaná. Postavy vám ožívajú pred očami, necháte sa strhnúť udalosťami a držíte palce hlavnej hrdinke Minou. Kate dodáva príbehom presne to množstvo emócií, aby to nepôsobilo príliš, ale aby vás to vtiahlo a pohltilo.

Originálny a strhujúci. Taký je historický príbeh Mesto sĺz, ktorý nadchne všetkých fanúšikov tohto žánru. Pohltia vás nielen historické udalosti, atmosféra, postavy, ale tiež vydarený mix intríg, akcie, dobrodružstva, rodinnej drámy a samozrejme lásky. Hlavnú hrdinku Minou si zamilujete, pretože je múdra, šikovná, odvážna a má srdce na dlani. Budete jej fandiť a držať palce.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Judita Hansman:

 

Kate Mossová (1961) je úspešná spisovateľka, dramatička a autorka literatúry faktu. Napísala niekoľko románov vrátane multimiliónovej trilógie z Languedocu – Labyrint, Hrobka a Citadela –, Zimných duchov a Čudákovej dcéry. Jej knihy boli preložené do tridsiatich ôsmich jazykov a vyšli vo viac ako štyridsiatich krajinách.

Kate Mossová žije s rodinou striedavo v Chichesteri v západnom Sussexe a v Carcassonne v juhozápadnom Francúzsku. V súčasnosti pracuje na treťom diele zo série Oheň nás spasí.

Vo vydavateľstve IKAR od Kate Mossovej vyšlo:

Labyrint (2006, 2014)
Hrobka (2008, 2014)
Zimní duchovia (2010)
Citadela (2013)
Čudákova dcéra (2015)
Oheň nás spasí (2019)

Ustráchanej, ustarostenej Mariken vypadol kľúč z ruky. Za dlhé roky v ich komunite nikdy neporušila pravidlá. S búšiacim srdcom sa jej napokon podarilo odomknúť bránu. Vošla do Begijnenslootu, prechádzala po úzkych stredovekých uličkách za mostom. Nevšimla si za sebou tiene. Keď so sklonenou hlavou prechádzala cez Kalverstraat, nevnímala šuchot. Takže keď prišiel úder a hodil ju do rieky Amstel, nemala čas premýšľať.

Milan Buno, knižný publicista