Ideálne materiály na leto: Tie musíte mať!

Za posledných pár rokov sme si začali uvedomovať dôležitosť fenoménu „slow fashion“ a stým spojenú ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Táto revolúcia vnímania módy je pozitívnym návratom k prírodným materiálom, ktoré sú hlavne v sparných dňoch oveľa príjemnejšie než umelé. A ktoré z týchto materiálov sú na toto leto tie najvhodnejšie?

 

Vzdušný ľan
Bavlna je jedným z najčastejšie používaných prírodných materiálov, no nič sa v lete nevyrovná oblečeniu z ľanu. Ľahký a vzdušný ľan je na sparné dni ako stvorený. Ide o jeden z najľahších a zároveň najpevnejších prírodných materiálov, ktorý sa jednoducho perie, rýchlo schne a navyše  nositeľku chráni aj  pred UV žiarením. Jeho malou nevýhodou je jeho krčivosť, ktorá je však pre ľanové oblečenie charakteristická. Preto sa s praktických dôvodov často kombinuje s inými materiálmi, akými sú bavlna či viskóza. Veľmi obľúbené sú v letných mesiacoch najmä ľanové nohavice širšieho strihu ale aj ľahké blúzky či tuniky. Ľan je nevyhnutnosťou každého dovolenkového šatníka no miesto si našiel aj ako súčasť kostýmov. Takže ho určite oceníte nielen počas najhorúcejších dní v kancelárii, ale aj v meste či na prechádzke v prírode.

Luxusný hodváb
Hodvábne vlákno patrí do kategórie luxusných prírodných materiálov a hoci nemá také absorpčné schopnosti ako ostatné prírodné vlákna, počas horúcich dní je oveľa lepšou voľbou než polyester. Hodváb sa vyznačuje krásnym leskom a je príjemný a hebký na dotyk. Preto sa väčšinou využíva ako súčasť spoločenských modelov ako sú šaty alebo elegantné blúzky. Mnoho moderných žien sa tohoto materiálu často bojí z dôvodu trochu komplikovanej starostlivosti, ale verte, že to nie je až také zložité. Ak chcete  tento rok zažiariť v letných šatách a zažiť pocit chladivého luxusu určite siahnite po šatách z hodvábu.

Slamené doplnky
Hľadáte ideálny letný kúsok, ktorý bude ešte k tomu trendy?
Slama či jej imitácia je jedným z najväčších trendov tohtoročnej sezóny.
Nákupom takej kabelky, klobúku alebo originálnej bižutérie, ktoré využijete na pláž alebo piknik s priateľmi, ohromíte svoje okolie. Klasické slamené tašky sa po rokoch vrátili opäť do módy aj  v roku 2020 sú stále IN. Prírodný vzhľad kabelky dodá éterický nádych každému vášmu outfitu. Toto leto sa slamené doplnky dostávajú z pláže aj do ulíc, kde si však musíme dávať pozor na ich kombinovanie. Slamené doplnky  sú samy o sebe dosť výrazné, a preto k nim zvoľte radšej jednoduchšie outfity.

 

Autor: Nina Murárová 
Ilustračný obrázok: pinterest.com
Galéria: VERO MODA, Twinset, cellbes.sk