Lifestyle

Hneď ráno sa správne naštartujte

Ráno je pre nás veľmi dôležité, a preto je nevyhnutné, aby sme sa naštartovali čo najlepšie a bez problémov zvládli deň. Ako a čo urobiť pre to, aby sme mali dobrú náladu počas celého dňa?

Ráno je pre nás veľmi dôležité, a preto je nevyhnutné, aby sme sa naštartovali čo najlepšie a bez problémov zvládli deň. Ako a čo urobiť pre to, aby sme mali dobrú náladu počas celého dňa?

Nech vás zvonenie budíka naladí
Čo na ráne nenávidíme? Asi zvuk budíka. Preto si nastavte ako melódiu skladbu, ktorá vás poteší,  alebo na ktorú máte chuť vždy tancovať. Po zazvonení sa pokúste vstať okamžite a vykonajte svoj ranný harmonogram bez akýchkoľvek problémov.

Nechajte si na rannú prípravu viac času 
Často sa ráno hneď po prebudení plašíme. Chceme všetko stihnúť a potom to tak vyzerá. Prídeme ofučané do práce a dobrá nálada je stratená. Ráno by malo byť pokojné, preto si všetky ranné rituály treba naplánovať tak, aby sme nemuseli utekať na autobus či dojedať raňajky cestou. Pokiaľ sa dá, choďte skôr spať a ráno si doprajte viac času na seba.

Studená sprcha
Na dobré nakopnutie je dobrá studená sprcha. Možno to na začiatku bude náročnejšie, začnite teda vlažnou a postupne teplejší prúd vody uberajte. Budete sa cítiť ako znovuzrodená.

Rozhýbte sa
Nie nadarmo sa hovorí: V zdravom tele zdravý duch. Preto by ste si ešte pred samotnou studenou sprchou mali dopriať aspoň ľahkú rozcvičku, keď je asi ranný beh či plávanie pre vás nerealizovateľné. Stačí krátke rozhýbanie tela a aj to vám dodá veľa energie. Nezabudnite pritom na správne dýchanie.

Vlažná voda
Hneď po prebudení by sme si podľa najnovších štúdií mali dať pohár vlažnej vody s citrónom či bez neho.

Raňajky sú základ
Bez raňajok ani krok. No nie hocijakých. Nepokazte si zatiaľ dobre naštartovaný deň nesprávnym jedlom. Pokúste sa teda pripraviť si raňajky tak, aby obsahovali čo najviac živín. Ťažké raňajky vám energiu a dobrá náladu nedodajú.

Myslite pozitívne
Zobuďte sa s tým, že vás počas dňa niečo príjemné čaká. Možno káva s kamarátkou, večer kino. Skrátka niečo, čo vás naladí a vy sa na to budete počas dňa tešiť. Dobrá nálada vás neobíde a bude sa vám dariť aj v práci.

Zdroj: INA
Foto: www.doyouyoga.com

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top