Historická romanca Príručka vojvodu

Lily dobre vedela, ako nešťastná minulosť dokáže pôsobiť na živobytie človeka. Ako ho dokáže ovplyvňovať ešte dlhé roky…aj preto vznikla agentúra Kvalita. Poskytovala prácu (a príležitostne aj falošné referencie) ženám s nešťastnou minulosťou. Už sa jej podarilo umiestniť šesť mladých žien, ktorých dobré meno z nejakých dôvodov utrpelo…
Teraz sa do podobnej situácie dostala Lily. Hoci nerada riskovala, prišiel odkaz, ktorý nemohla ignorovať…

Príručka vojvodu je vtipný a sexi historický príbeh, ktorý si užijete v tieto jesenné večeri. Zavedie vás do Anglicka 19.storočia a ako píšu médiá i čitatelia, autorka dokázala vynikajúco skĺbiť romantiku, vášeň a humor.

Vojvoda z Rutherfordu je boháč a vychýrený sukničkár. Celý Londýn vie, že manželstvu sa vyhýba ako čert krížu. Prečo si potom najal mladú guvernantku, ak si neplánuje založiť rodinu?

Agentúra však nemala po ruke vhodnú nešťastnicu, ktorá by sa hodila na úlohu guvernantky. A Lily si nemohla dovoliť, aby jej táto šanca unikla. Musela zariskovať. Vložiť do hry seba…

Keď Lily prekročila prah veľkolepého domu vojvodu z Rutherfordu, hneď pochopila, aká ťažká skúška čaká nielen jej kariéru, ale aj srdce.
O škandálnom správaní a neusporiadanom spôsobe života jej chlebodarcu si šepká celé mesto, no zároveň je to nesmierne príťažlivý muž, ktorý neskrýva záujem o Lily. Mladá dáma by rada podľahla jeho zvodom, no statočne odoláva. Vojvoda sa však nemieni tak ľahko vzdať. Nová guvernantka v ňom prebúdza najhriešnejšie fantázie, preto ju požiada o pomoc. Má z neho urobiť nového človeka.

Tak jednoducho to však nepôjde. Lily má jedno tajomstvo, a ak by vyšlo najavo, všetko by sa zmenilo…

Prečítajte si krátky úryvok z novinky Príručka vojvodu:
Keď vošla do miestnosti, zháčil sa. Po chvíli sa mu na tvári zjavilo sklamanie a napokon hnev.

„Ako si dovoľujete takto sem vtrhnúť? Mohol som práve… mohol som…“

odmlčal sa. Lily sa neovládla a doplnila ho: „Vystrájať?“

Pozrel sa na ňu, potom na bábiku a opäť na ňu. „Vystrájať, slečna Lily, to je ten správny výraz,“ vyštekol.

„Plánujete vystrájať, kým bude vo vašom dome dieťa?“ spýtala sa tak zmierlivo, ako sa len dalo. Nemala potuchy, čo vystrájanie vo vojvodovom ponímaní znamená, ale tušila,  že by nebolo vhodné, keby sa toho svedkom stalo dieťa. Možno vystrájal len v spálňach a mala by varovať Rose, vlastne aj seba, najmä seba, aby sa od nich držala čo najďalej.

Nechcela ho predsa nachytať pri nejakej chúlostivej situácii. Alebo chcela?

Zamyslela sa. Pravdaže chcela. Rozplývala by sa šťastím, ak by sa k nemu mohla pridať.

No pŕŕŕ, mladá dáma, napomenula sa v duchu…

14455405711