Expertka Victoria Boutenko a jej zelené smoothie

smooty

Victoria Boutenko svojimi  knihami a workshopmi mení a zlepšuje životy ľudí po celom svete. Jej najnovšia kniha Zelené smoothie. 7-dňový detox v sebe spája liečivú silu zelených rastlín, chutné nové recepty aj návod na 7-dňový detox.

Victoria Boutenko hovorí:
Keď na prednáškach spomeniem kumuláciu toxínov v našom tele, ľudia sa k tomu neraz stavajú dosť nedôverčivo. Čo za toxíny? Väčšina ľudí si nevie predstaviť, že celé kilá toxických látok sa v nás nahromadia veľmi rýchlo. Napríklad taká soľ. Keď si jej štipku pridáte do polievky, vyzerá to ako zanedbateľné množstvo. A keď sa rozpustí v jedle, akoby jej ani nebolo. Uvedomte si však to množstvo balení soli, čo nakúpite v priebehu roka. Spolu to veru váži dosť. A popritom konzumujete ešte aj cukor, Keď zrátate len svoje denné dávky soli a cukru, zistíte, že sú to za rok celé desiatky kíl. Navyše, okrem drobných dochucovadiel konzumujeme kvantá produktov, čo cukor obsahujú:
koláče, keksíky, cukrovinky, no aj kečupy, chrumky, chlieb, polievky, cereálie, arašidové maslo, ochutené mäso, šalátové dresingy a podobne.

Je Zelené smoothie. 7-dňový detox poteší skúseného vyznávača smoothie aj začiatočníka. Obsahuje základné informácie, ale aj detailné fakty o potenciáli zelených rastlín, analýzach pitnej vody a vitálnych látkach potrebných pre život. Kniha je podporená skúsenosťami ľudí z Boutenkovej workshopov zahŕňa rady a informácie o výžive a recepty na 7-dňový detox.

„Bez schopnosti kriticky uvažovať máte oveľa menej šancí tešiť sa zo skvelého zdravia,“ tvrdí odborníčka na zelené smoothie Victoria Boutenko. „Samozrejme, sem-tam sa nezaobídete bez rád a asistencie zdravotníkov, zdôrazňujem však, že najmä vy ste tou osobou, ktorá musí mať hlavné slovo v kľúčových rozhodnutiach týkajúcich sa vášho zdravia, pretože vaša pohoda by mala byť jednou z najvyšších priorít vášho života.“
Preto odporúča – myslite kriticky. Rozmýšľajte a zvažujte, čo vyskúšate a ako sa budete stravovať.

Vyskúšajte RECEPT na zelené smoothie SLADKÝ SMARAGD:
Zmiešajte 2 šálky hroznových bobúľ (bez zrniek), 3 ošúpané kivi, 2 banány, ½ hlávky červeného listového šalátu a 2 šálky vody. Rozmixujte.
Na zdravie!

smooty