Epidémia osamelosti. Nie je nákazlivá, ale rýchlo sa šíri.

V roku 2022 sme sme zaznamenali v Mojej Lekárni záujem o doplnky stravy proti stresu až 2,5 násobne vyšší ako pominulé roky. Osamelosť mladých ľudí, sa podľa prieskumov zvýšila v uplynulom období až štvornásobne. Existuje podľa nás určitá súvislosť s pocitom osamelosti  a chovateľstvom domácich miláčikov, ku ktorému ľudia žijúci v takejto domácnosti  prirodzene  inklinujú.  Na stránkach online lekárne Moja Lekáreň.sk, medziročne stúpol záujem o chovateľské potreby o 25%.

Podľa našich kriviek predaja doplnkov stravy proti stresu, je o ne najväčší záujem okolo Vianoc a počas zimných mesiacov. Tento stúpajúci trend pripisujeme osamelosti, ktorá sa vo vysokej miere prejavuje práve počas sviatkov a mesiacov v roku, kedy je menej slnka.  Pociťujeme emotívnu úzkosť, osamelosť, odlúčenie, sociálne kontakty vyzerajú inak ako napríklad v lete.

*Osamelosť sa týka všetkých regiónov Európy, pričom miera osamelosti sa medzi regiónmi uvádza podľa posledného výskumu centra (JRC) Európskej komisie medzi 22 % a 26 %. Alarmujúci stav sú mladí ľudia vo veku od 18 do 25 rokov, ktorých podiel sa v tomto rebríčku za posledných 5 rokov štvornásobne zvyšil!

Osamelí ľudia sa často rozhodnú, že im spoločnosť bude robiť domáci miláčik v zmysle hesla: “váš maznáčik, váš liek”.

Slováci nakupujú v lekárni nie len lieky, vitamíny, doplnky stravy, kozmetiku, či zdravé elektro, ale postupne si zvykajú aj na portfólio produktov pre domácich miláčikov. Najväčšia online lekáreň na Slovensku, Moja Lekáreň, ponúka svojim zákazníkom viac než 24 000 produktov. Z nich medziročne stúpol predaj chovateľských potrieb o 25 %. Najpredávanejšie sú práve chovateľské potreby pre psov.

“Tento trend nás samozrejme veľmi teší. Na jednom mieste sa dokážeme postarať o všetkých členov rodiny, aj tých štvornohých. Šetríme našim zákazníkom čas, peniaze a zároveň prinášame odborné poradenstvo, čo spolu prináša komfortný balíček služieb.”  hovorí zakladateľ spoločnosti Vladimír Finsterle. 

Ak sa zákazníci potrebujú poradiť o použití výživových doplnkov pre svojho miláčika, môžu sa pokojne informovať u našich operátorov zákazníckej linky. Každý z nich je vyškolený tak, aby dokázal odpovedať aj na podnet takéhoto charakteru, ktorý vždy konzultujeme s odborníkmi. Aj to je jeden z dôvodov, prečo veterinárne produkty nakupovať práve na stránkach MojaLekaren.sk.

Na rozšírení ponuky chovateľských potrieb pracuje tím obchodníkov neustále tak, aby sa zákazníci, aj ich miláčikovia v Mojej lekárni cítili dobre. Osamelosti nedávame šancu!

*zdroj: https://joint-research-centre.ec.europa.eu/jrc-news/new-report-loneliness-doubles-europe-during-pandemic-2021-07-26_en