DITA útočí na srdcia i city fanúšikov singlom Chudoba v prepychu

Nový objav na slovenskej raperskej scéne

Mladá, talentovaná dievčina DITA  prichádza so svojím prvým songom, ktorý očaril aj Igora Kmeťa mladšieho a rozhodol sa slečnu vydavateľsky zastrešiť.

Má iba šestnásť, no zážitkov na knihu. Zažila si šikanovanie v škole i mimo nej, množstvo zdravotných problémov a všetky tieto veci potrebovala dostať zo seba. Najprv len písala krátke rýmované príbehy, no koncom minulého roka ju „osvietilo“, že písanie nestačí a potrebuje sa „vykričať“ do sveta so svojimi pocitmi.

Hudba bola pre ňu inšpiratívna
V novembri minulého roka začal vznikať prvý debutový text, ktorý dlho dolaďovala, dokonca už aj hudba bola na svete a ona ešte stále stále vybrusovala slovíčka, ktorými dala najavo svoje mladé skúsenosti. „Zoli Tóth, ktorý je producentom skladby,  mi urobil hudbu a ja som už napísaný  text potom vybrusovala do nej, aby to sedelo rytmicky a dala som tam aj pocity, ktoré vo mne hudba evokovala,“ – spomína na vznik piesne mladučká dáma, ktorá ide zaútočiť na uši,  duše i srdiečka fanúšikov svojím prvým singlom pod menom DITA a pokračuje: „Hudba bola pomalá, ale neprišla mi smutná, skôr zaujímavá a inšpiratívna. Konečný názov piesne je Chudoba v prepychu a hovorí o živote  v  našom malom meste, kde každý rieši všetko, len nie seba. Z toho vlastne vznikla i šikana, ktorej som sa spočiatku nevedela brániť, na druhej stane ma zocelila v tom, že som  o rok skôr odišla do školy do Bratislavy, kde sú všetky predmety v angličtine. Nebolo to jednoduché zo začiatku, ale už som sa aklimatizovala.“

Linkna videoklip

https://www.youtube.com/watch?v=xMMZjI9uff8

Netradičný videoklip zo Záhoria
K pesničke je hotový aj videoklip, ktorý sa nakrúcal v rodnom kraji Dity na Záhorí a Smoleniciach. Pretože mladá dáma je majsterkou slova, podieľala sa aj na scenári k videoklipu, no na pomoc si prizvala Marcela Rouseho, ktorý klip aj režíroval. O netradičnú vizáž sa po celé dva dni nakrúcania starala Eunika Kollárová. Ostatané už je na divákoch a poslucháčoch. V každom prípade,  Dita už pracuje na novej skladbe, ktorá bude trošku rezkejšia, ale o čom, je zatiaľ tajomstvom.

Anna Olvecká, VI-AN M.A.P.A

Nový objav na slovenskej raperskej scéne