Dan Bárta absolvuje hudobný maratón v 39 mestách na Slovensku a v Čechách!

Uznávaný český Spevák Dan Bárta má pred sebou najväčšie turné svojej kariéry! S novým albumom MARATÓNIKA absolvuje doslova maratón 39 koncertov! Talentovaný hudobník sa na slovenské publikum teší. Slovensko má Dan Bárta doslova zmapované a túži vidieť Vihorlat!

Spevák Dan Bárta má pred sebou najväčšie turné svojej kariéry! Jedinečné turné k albumu MATATÓNIKA štartuje už21. októbra 2013 v Bratislave!Spolu v 39-tich mestách Slovenskej a Českej republiky si môžu fanúšikovia vychutnať novinku niekoľkonásobne oceneného speváka. Takýto hudobný „maratón“ Dan Bárta ešte nezažil!

„Svoje som si už odohral, ale úprimne štrnásť koncertov po sebe som ešte neskúsil. Dúfam, že napríklad po desiatom neodpadnem.“Smeje sa Dan Bárta.

Uznávaný spevák Dan Bárta strávil leto zavretý v štúdiu. Spolu s členmi skupiny Illustratosphere – Filipom Jelínekom, Robertom Balzarom, Miroslavom Chyškom a Jirkom Slavíčkom nahrávali nový album. Straty energie sa však skúsený profesionál neobáva.

„Energiu čerpám výhradne v autosugescii. No a popri tom ešte v spánku a v jedle. A koncert vlastne nieje takým výdajom. Pretože, keď sa skutočne darí, može byť taký koncert aj príjmom. A tiež technika a dobrý zvuk to vedia uľahčiť.“ Vysvetľuje Dan Bárta.

Až v 10- tich slovenských mestách môžu fanúšikovia zažiť neopakovateľnú atmosféru nových skladieb Dana Bártu! Ikona českého hudobného sveta sa na slovenské publikum veľmi teší. Počas koncertnej šnúry na Slovensku plánuje navštíviť aj svojich priateľov.

„Jasná vec, že sa teším. Na Slovensku sa nám dobre hrá.Vzhľadom na množstvo koncertov, budeme odskakovať asi čo najrýchlejšie do postele. Ale keď všetko dobre pôjde, stretnem sa určite so svojimi priateľmi na strednom Slovensku pri Zvolene.“ Teší sa Dan Bárta.

Sympatický spevák má Slovensko naozaj zmapované. Na oddych by si totiž vybral hneď niekoľko oblastí našej krajiny.

„Bukovské Vrchy. Lazy. Okolie Banskej Štiavnice, vôbec stredné Slovensko. Záhorie. Slepé dunajské ramená. Vihorlat by som chcel vidieť… Slovensko mám rád a páči sa mi tu.“Konštatuje Dan Bárta.

Vstupenky na turné MARATÓNIKA si môžte kúpiť na www.ticketportal.sk, www.predpredaj.sk a vpokladniach miestnych kultúrnych domov.

FOTO: Jakub Klimo

TURNÉ MARATÓNIKA
Slovenská republika

21.10.pondelok BRATISLAVA – Ateliér Babylon
24.10.štvrtok LEVICE – CK Junior
25.10.piatok LUČENEC – Mestská tržnica
27.10.nedeľa TRENČÍN – Piano Club
28.10.pondelok BANSKÁ BYSTRICA – Záhrada CNK
29.10.utorok VRANOV NAD TOPĽOV – Mestský DK
30.10.streda MICHALOVCE – Mestské kultúrne stredisko
31.10.štvrtok KOŠICE – Historická radničná sála
3.11. nedeľa NITRA – Synagóga Nitra
24.11.nedeľa TRNAVA – Kino Hviezda