Čo si obliecť počas horúcich dní? Tieto kúsky musíte mať!

V horúcom počasí sa viacerým z nás ťažko vyberá, čo si na seba obliecť tak, aby sme vo zvolenom outfite vydržali celý deň. Tropické dni si vyžadujú vhodne zvolené strihy, materiály a dokonca aj doplnky, ktoré dokážu zázraky a dokonca sa v nich v teplom a sparnom počasí budete cítiť lepšie. Preto vám prinášame zopár tipov, ktoré vám pomôžu prekonať aj tie najhorúcejšie, letné dni.

 

Tomuto sa určite vyhnite
Zasiahla  vlna horúčav, a tak mnohí z nás ráno stoja pri skrini a premýšľajú, čo si obliecť. Nejde však ani tak o to, aké oblečenie zvolíte, ale skôr z akého materiálu je vyrobené. Nevhodne zvolený materiál totiž môže výrazne zachytávať vlhkosť a zabraňovať dostatočnému dýchaniu pokožky. Preto sa počas horúcich dní rozhodne vyhnite umelým vláknam či hrubým látkam. Polyester a iné umelé textílie totiž fungujú v podstate ako skleník, čiže pokožka v nich doslova nedýcha.

Nielenže nie sú vzdušné, ale sú značne odolné voči vode, takže nepohlcujú ani pot, a teda ani neželaný pach.

Dokonca aj náš milovaný denim je ťažká a nie príliš priedušná látka, preto je na leto veľmi nepraktická. V horúcich dňoch by sme teda mali jednoznačne siahnuť po prírodných vláknach, ktoré absorbujú vlhkosť pri potení, čo umožní vášmu telu rýchlejšie vychladnúť.  A ktorý z prírodných materiálov je najvhodnejší?.

Ľanové modely
Materiál, ktorý  v letných horúčavách najviac oceníte, je jednoznačne ľan. Ľahký a vzdušný ľan je na sparné dni ako stvorený. Ide o jeden z najľahších a zároveň najpevnejších prírodných materiálov, ktorý sa jednoducho perie, rýchlo schne a navyše chráni aj  proti UV žiareniu. Jeho malou nevýhodou je jeho krčivosť, ktorá je však pre ľanové oblečenie charakteristická. Preto sa s praktických dôvodov často kombinuje s inými materiálmi, akými sú bavlna či viskóza. Veľmi obľúbené sú v letných mesiacoch najmä ľanové nohavice širšieho strihu ale aj ľahké blúzky či tuniky. Ľan je nevyhnutnosťou každého dovolenkového šatníka no miesto si našiel aj ako súčasť kostýmov , výbornouinvestíciou je tiež ľanové sako. Ľan teda určite oceníte nielen počas horucich dní v kancelárii, ale aj v meste či na prechádzke v prírode.

Letné must-have
Určite počúvate z každej strany, že v lete bez aplikácie opaľovacieho krému ani na krok! No treba povedať, že najlepšia ochrana proti UV žiareniu nie je opaľovací krém (aj keď aj ten je veľmi dôležitý), ale tieň! Preto toto leto siahnite po štýlovom klobúku. Nákupom takéhoto originálneho doplnku, ktorý využijete nielen na pláž, ale aj na piknik s priateľmi, či do mesta, ohromíte svoje okolie a navyše bude vaša pleť v bezpečí od silného UV žiarenia. Rafinovane pôsobí najmä v kombinácii s ľahkými, romantickými šatami či ľanovým kostýmom. Takto vyzbrojená môžete celý outfit doplniť aj kvalitnými slnečnými okuliarmi a ľahkou kabelkou. Rozhodne must-have leta!

Autor: Nina Murárovvá
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria:
Klobúk BORG, Björn Borg, www.upbrands.sk
Okuliare, Björn Borg, www.upbrands.sk
Béžový slamený klobúk, www.cellbes.sk
Béžové ľanové šaty, www.cellbes.sk
Béžové ľanové šortky, www.cellbes.sk
Sako z prímesou ľanu, www.cellbes.sk
Biela ľanová tunika, www.cellbes.sk
Čierna slamená kabelka, www.primadonnacollection.sk
Malá okrúhla kabelka, , www.primadonnacollection.sk