Čo pomôže po prehýrenej noci?

Close-up of a businesswoman suffering from a headache in an office

Prehnali ste to na oslave a na druhý deň preklínate všetkých a všetko čo vám padne pod ruky? Za každú cenu sa chcete dostať naspäť do normálu čo najskôr.    

Ak chcete siahnuť po káve, robíte veľkú chybu. Káva vás síce môže na pár minút nabudiť, ale ako vieme, je ťažká na náš žalúdok a ešte viac ho podráždi. Dokonca naše telo ešte viac dehydruje ako už je. Preto kávu určite neskúšajte.To isté platí aj o tabletkách. Tie tiež vedia narobiť šarapatu v žalúdku hlavne po prehýrenej noci.

Osvedčený spôsob je jednoduchý, dajte si pohár vody. Nie veľa, stačí málo a častejšie. Osvedčené sú aj rôzne šumivé nápoje, ktoré váš roztrasený žalúdok trošku upokoja, pomáha Cola, pretože má v sebe veľa cukru a ten udrží tekutinu v žalúdku. Tiež len po malých dúškoch, odporúčam striedať s vodou.

Ideálny je taktiež spánok, pretože ako isto vieme, spánok lieči. A vy sa jednoduchšie dostanete do formy. O tom, či si niečo dať alebo nie, je už na vás, ale takým kuracím vývarom, myslím, že nič nepokazíte. Veľmi dobrou alternatívou je, ak si dáte napríklad ešte aj banán. Ten totiž obsahuje veľké množstvo vitamínov, sodíka, draslíka, horčíka či iných prvkov, ktoré náš oslabený organizmus posilnia a prinavrátia k životu.  Ak nemáte vzťah k banánom, skúste aj iné ovocie, napríklad také jablko, ktoré vám tiež rozhýbe trávenie. Niektorí tvrdia aj to, že zvyknú mať chuť aj na niečo kyslé. Skúste teda napríklad vodu s citrónom, kapustu či kyslé uhorky.

V každom prípade, niečo zjesť musíte a skúsiť treba „čokoľvek“. Neskúšajte však často krát „overenú“ alternatívu, že klin sa klinom vybíja a vy si dáte opäť pohárik-dva niečoho, čo ste v noci pili s cieľom, že to prejde? Omyl, to ešte viac nabudí váš žalúdok a budete vlastne tam, kde ste boli aj včera.

A čo je našou obľúbenou metódou na vyliečenie sa z opice? Nepiť? Aj to je jednou z možností. Ak už si plánujete dať riadne do nosa, porozmýšľajte, či to zajtra neoľutujete. Menej je niekedy viac, ale osláv a žúrov nie je nikdy dosť! 🙂

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

Čo nám pomôže po prehýrenej noci?