Naše tipy

Čo naozaj pomáha pri kŕčoch

Trápia nás často. Keď sa vrátime zo športového víkendu, po dlhej namáhavej práci, pri ktorej musíme stáť na nohách, večer, keď sa chystáme do postele a každý mesiac sa so železnou pravidelnosťou vracajú ženám v aktívnom veku – svalové kŕče. Niekedy ich jednoducho ignorujeme a prečkáme. Inokedy siahneme po liekoch proti bolesti a čas od času vyskúšame aj nejakú tú masáž. Čo by sa ešte dalo proti kŕčom vymyslieť?

Jedným z riešení je aj magnézium. Je to užitočný doplnok, ktorý dokáže pomôcť nie len pri kŕčoch, ale aj mnohých iných problémoch. Skúšali ste ho už?

Magnézium v strave
Magnézium (horčík) je veľmi dôležitá minerálna látka, ktorá pomáha ľudskému telu k správnemu a bezproblémovému fungovaniu. Prijímame ho predovšetkým v strave. Tá však musí byť komplexná, vyvážená a správne pripravená. Magnézium sa nachádza v ovocí a zelenine ako sú ďatle, banány, marhule, špenát, hrach, mandle, kešu orechy. Obsahujú ho tiež ryby a kuracie mäso. Bohužiaľ v dnešnej dobe robíme často pri stravovaní kompromisy. Preto, ak chceme zabezpečiť nášmu telu dostatočný príjem magnézia, mali by sme porozmýšľať nad jeho doplnkovým prísunom.

Magnézium a ľudské telo
Magnézium je z hľadiska fungovania ľudského tela nenahraditeľné. Dlhodobé nedostatky horčíka môžu byť spojené so zvýšeným rizikom osteoporózy, ako aj anémie, nepravidelnej srdcovej frekvencie, a depresie. Najmä športovci si môžu všimnúť únavu alebo svalové kŕče. Dôvod môže byť jednoduchý – nedostatok horčíka.

Aké magnézium si vybrať
Ak siahnete po magnéziu, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová.  Jej asi najväčšou výhodou je, že je prírodného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v kolostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.  

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top