Centrum bezpečnej jazdy – „teplá“ zima prináša skryté riziká

Opatrnosti za volantom nie je nikdy dosť. Zimné ročné obdobie skúša našu trpezlivosť o mnoho viac ako obyčajne a prináša so sebou veľa nástrah, a to bez ohľadu na to, či ste skúsený šofér alebo len začiatočník. Nenechajte sa zaskočiť nečakanou situáciou. Zamierte do Centra bezpečnej jazdy. Profesionálni inštruktori vám pomôžu zvládnuť kritické situácie ako šmyk, krízové brzdenie a iné neočakávané manévre.Nechajte si poradiť od najlepších.

Centrum bezpečnej jazdy v areáli Slovakia Ring je na Slovensku jediné profesionálne školiace stredisko. Inštruktori z kurzov bezpečnej jazdy vám prezradia mnoho užitočných rád a trikov. V bezpečí areálu Centra bezpečnej jazdy sa naučíte predchádzať a riešiť krízové situácie na šmykľavých cestách, ako správne reagovať v nedotáčavom či pretáčovom šmyku, ako spraviť vyhýbavý manéver, či predvídať nebezpečnú situáciu na zľadovatelej ceste. Kurz preverí vaše vodičské schopnosti, no hlavne vďaka nemu získate pocit istoty za volantom a vyhráte boj s nepriaznivým počasím. Navyše pritom zažijete riadnu dávku zábavy.

Počas teplej zimy zvykneme jazdiť rýchlejšou jazdou, ako by tomu bolo v prípade zasnežených ciest. Mnohí šoféri si však neuvedomujú nebezpečenstvo poľadovice.

Pripravili sme pre Vás niekoľko tipov, ktoré zvýšia bezpečnosť Vašej jazdy na zľadovatelej vozovke:

Kedy a kde si dať pozor?

Pri teplote na a pod bodom mrazu
Celodenne na tienistých miestach
V okolí riek a potokov
Na mostoch a nadjazdoch
Najmä ráno a v hmle

Ako znížiť riziko vzniku krízovej situácie?

Jazdite pomalšie, ako považujete za správne
Podstatne skôr brzdite
Jemne brzdite aj zrýchľujte
Dodržujte väčšie rozostupy medzi autami
Všetky úkony sa snažte vykonávať s predstihom

Kurzy majú niekoľko úrovní náročností. Kým pri základnom získate istotu pri riadení vozidla a zistíte, ako správne reagovať v štyroch základných krízových situáciách, pri úrovni Profi sa naučíte lepšie predchádzať krízovým situáciám, zvládať aquaplaning, jazdiť na rozdielnych povrchoch a iné náročnejšie manévre. Najvyššia úroveň Race cvičí tieto schopnosti aj pri vyšších rýchlostiach.

Viac informácií nájdete www.drivingacademy.sk