Lifestyle

Čas na nový začiatok!

Život je zmena

Nech už sa rozhodnete začať nový rok akokoľvek, vždy si povedzte, čo chcete na sebe zmeniť. Hoci len niečo malé, nejakú vlastnosť, zvyk, ktorý vám nesvedčí, ale snažte sa o niečo.   
       
Čas na nový začiatok ľudia často posúvajú, presúvajú na rôzne dni či roky, no kedy inokedy je vhodný čas na zmenu ak nie práve na Nový rok? Ideálny čas na to, aby sme vo svojom živote niečo zmenili. Dali si nejaké predsavzatia, zmenili svoje správanie k iným či naučili sa niečo nového.
Niektorí chcú od Nového roku prestaň fajčiť, piť alkohol alebo chcú začať žiť zdravšie. Začnú navštevovať fitness centrá, zmenia svoje stravovacie návyky k lepšiemu a tým svojmu telu výrazne prospejú. Iní zase začnú navštevovať nejaké jazykové kurzy aby sa zlepšili či naučili sa novému jazyku. Príchodom Nového roka mnohí dosiahnu vek, ktorý im umožní absolvovanie autoškoly, po ktorej sa z nich stanú vodiči. Samozrejme, platí to aj pre tým nesmelých. Možno v novom roku prekonajú bariéry a aj oni sa osmelia stať sa vodičmi.
Ďalší zase zmenia prácu, v ktorej pracovali. Či už tým, že zmenia svoje pôsobenie a presunú sa do inej, možno lepšie platenej pozície či firmy alebo sa vrátia zo zahraničia domov či naopak, pôjdu za prácou práve tam, kde by pred pár rokmi ani nedúfali. Zmenou môže byť aj to, že sa vám zmení vaše priezvisko  svadbou či neočakávaný príchod malého potomka.

Každý rok je niečím iný, niečím výnimočný a prekvapiť nás môže čokoľvek. Preto si veci naplánujme tak, aby našu zmenu pocítili aj iní a to najmä tú pozitívnu. Snažme sa zmeniť samého seba v lepšie ja, v lepší život, preto ak to nespravíme teraz, počas roka sa bude ťažšie hľadať ten správny deň na zmenu. Či už zovňajšku alebo svojho vnútra.
Koniec je nový začiatok. Aj to sa spieva v jednej známej skladbe. Preto nech nás ten koniec nakopne a dá nám silu na nový a lepší začiatok.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

Život je zmena

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top