Cannes oslavoval aj ružové vína značky Matyšák

thumbnail-cannes-oslavoval-aj-ruzove-vina-znacky-matysak-070114Oslava ružového vína vo francúzskom festivalovom meste Cannes, priniesla spoločnosti Víno Matyšák ďalšie dve významné ocenenia. Spolu tak má v tomto roku na svojom konte už 32 medailí, čo je fenomenálny úspech a tiež opätovné potvrdenie kvality tohto významného slovenského vinárstva.

Mondial du Rosé je jediná súťaž na svete, ktorá sa venuje len ružovým vínam. Jedenásty ročník tejto vysoko prestížnej súťaže, ktorá sa koná pod patronátom OIV a Únie enológov Francúzska, prilákala celkom 960 vzoriek vín z 30 krajín a 5 kontinentov. Za zmienku stojí fakt, že viac ako polovica pochádzala z Francúzska, kde sa zatiaľ vyprodukuje a vypije najviac týchto stále populárnejších vín.

matysakrose(2)

Slovensko sa stáva najmä v posledných rokoch veľmocou týchto ľahkých, sviežich, ovocných a ešte aj optimistických vín, ktoré sú vhodné na takmer akúkoľvek príležitosť a skvele sa kombinujú so všetkými jedlami.

 

Spoločnosť Víno Matyšák už v tomto roku bodovala so svojimi ružovými vínami na domácich aj zahraničných súťažiach a po súťaži v Cannes jej pribudli ďalšie dve medaily. Zlatá zaPrestige Cabernet Sauvignon, rosé, výber z hrozna, ročník 2013 a strieborná za Prestige Cabernet Sauvignon, rosé, neskorý zber, ročník 2013.