Bude jarným trendom batika?!

Bude jarným trendom batika?!

Jar nám už zľahka klope na dvere a preto je na mieste, pozrieť sa na zub jarným trendom. Určite si prídu na svoje všetci milovníci retro kúskov a uvoľnených 60-tych rokov. 

 

Tie roky 60-te
Komu by nebola známa estetika 60-tych rokov? Zvonové nohavice, kvetované vzory, kde sa len dalo. Jedným zo špecifických vzorov, ktoré dominovali práve tomuto obdobiu boli batikované kúsky oblečenia. Ja sama si pamätám ako sme si batiku doma vyrábali. Stačilo vytvoriť na bielych tričkách poriadne uzlíky a namočiť ich do farby na textil. Alebo naopak. Použiť farebné tričká a namočiť ich na chvíľu do Sava.

 

Trochu iný rozmerbatika
Samozrejme, že takto po domácky vytvorené batikované kúsky v konečnom dôsledku vyzerali rôzne. Podľa toho, ako bol pokus úspešný.

Tá batika, ktorá sa objavila na módnych mólach, ako avízo jarných trendov, je predsa len trochu sofitstikovanejšia. Prechody výrazných farieb ale aj v tón v tóne predstavila Prada, Stella McCartney a mnohé iné.

 

Široké ramená
Okrem 60-tych rokov budú hrať prím aj 80-te roky. Inšpirovať sa môžeme najmä širokými vycpávkami na ramenách, ktoré vo veľkom dominujú v trendoch na tohtoročnú jar. Sako, trenčkot alebo nohavicový kostým…čokoľvek so širokými ramenami je v kurze.

Z farieb je in najmä žiarivo žltá, ale aj kvetinové vzory.

 

Zdroj:AVE
Foto: pinterest