Bodky–populárny motív tejto sezóny

Túto jarnú sezónu budú bodky obľúbeným módnym motívom. Prinášajú pozitívnu náladu, sú  symbolom hravosti, elegancie a sex-appealu. Majú svoju bohatú históriu, vďaka ktorej sa môžeme z tohto trendu tešiť i naďalej. Dnešná doba je hravá a ponúka veľa možností, takže sa pri výbere trendového bodkovaného outfitu nemusíme držať pri zemi.

Bodky už boli dôležitou súčasťou módy

Bodky nie sú na módnej scéne ničím novým. Už oddávna sa objavujú v kolekciách svetoznámych módnych tvorcov. Bodka je pokladaná za jednu z tradičných potlačí. Dôležitou súčasťou módy boli prakticky od obdobia, keď sa po prvýkrát stali jej súčasťou.

Najväčšej obľuby sa bodky dočkali v roku 1930. Vtedy boli úzko spojené s luxusnými a prírodnými materiálmi ako hodváb alebo šifón, čo svedčí i o tom, že boli súčasťou šatníka každej skutočnej dámy. Bodky prenikli nielen do reálneho sveta, ale objavili sa i ako súčasť rozprávok pre deti – ak si pamätáte Minnie Mouse Walta Disneyho, viete, o čom je reč. V roku 1950 boli bodky takmer všade. Po krátkom ústupe do úzadia sa bodky v tomto roku vracajú, aby sa to povedomia širšej spoločnosti mohli znova vrátiť. V tomto roku sa totiž bodky objavujú aj v pánskom módnom svete. Záujem o ne mal aj svetoznámy návrhár Christian Dior. Bodky sa objavovali napríklad na šatách slávnej Marilyn Monroe.

V roku 1960 prenikli z módy aj do amerického umenia nazývaného Pop Art.

 

Sú všade a stále in

Bodky nestratili na svojej hravosti, ale ani na svojej elegancii. Bodky sú skrátka všade a sú  in. Inak by sa nestali ani hitom tejto nastávajúcej sezóny. Bodky môžu pôsobiť jemne, výrazne, pokojne, dynamicky, ale takmer vždy pôsobia žensky. Spájajú sa aj s romantikou, na niekoho môžu mať aj retro nádych.

Bodky sú univerzálne, dajú sa totiž nosiť v bežný deň, i do veľkej spoločnosti. Sú stále stredobodom záujmu, a to nielen v oblasti oblečenia či doplnkov, ale i nábytku či iných, menších príslušenstiev do domácnosti. Bodkami skrátka nič nepokazíte.

Sú samozrejme záležitosťou štýlu a vašej osobnosti, no každopádne pôsobia mladistvo a hravo. Sú určené všetkým ženám, a tak nemajte obavy, že ste už na bodky „staré“.

 

 

Zdroje:http://webmagazin.teraz.sk/styl/moda-styl-bodky-bodkovana-celebrita-kate/1060-clanok.htmlhttp://www.moda.sk/styl-a-trendy/20100308_Puntiky_Tu_Byly_Jsou_A_Budou.html

http://www.supervizaz.net/blog/m%C3%B3da-tipy-triky-bodky-pre-ka%C5%BEd%C3%BD-farebn%C3%BD-typ

Foto: http://www.gonetrendy.com/polka-dots-trend/