Alberta Ferretti – letná kolekcia 2021 opradená láskavým romantizmom a zvodnou jemnosťou

Romantické a ženské modely, ktoré sú navyše praktické a nositeľné na bežný život – to je kolekcia Jar/Leto 2021, ktorú pripravila módna značka Alberta Ferretti.

 

Prehliadka talianskej dizajnérky Alberty Ferretti sa uskutočnila počas letnej sezóny Milan Fashion Weeku na dvore milánskeho hradu Castello Sforzesco.

Láskavá a zvodná jemnosť vyplývajúca zo sebavedomia a z prijatia prirodzenej sily ženskosti sa zrkadlí v štýle príťažlivých modelov splývavých mušelínových šiat a kratších šifónových šiat inšpirovaných svetom spodnej bielizne.

Alberta Ferretti, známa ako kráľovná slipových šiat, pridala v kolekcii Jar/Leto 2021 aj  nádherné tiedye batikované večerné šaty.

Kolekciu pre leto 2021 obohatila tentokrát o tie-dve plážové modely.

Letu 2021 od talianskej značky Alberta Ferretti  kraľujú ploché sandále a úžitkové džínsy.

 

Láskavosť a romantizmus sú vodiacou líniou kolekcie denného oblečenia Alberta Ferretti – Jar/Leto 2021 inšpirovanej spodným prádlom a bielizňou.

Zafarbená džínsovina do pastelových farieb, oživené strihy nohavíc s vysokým pásom s kontrastným prešívaním po bokoch sú kombinované s crop topmi, hodvábnymi podprsenkami, jemne vyšívanými braletmi, s čipkou Sangallo a ručne pletenými svetrami.

Dizajn kolekcie Alberta Ferretti, Jar/Leto 2021 charakterizuje praktický prístup so šatníkovými kúskami ako košeľové bundy a bermudy v zemitých tónoch so strapcovými a korálkovými taškami s drevenými detailami.

Obrázky: Alberta Ferretti, Vogue
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com