Aký materiál sa vám bude v horúčavách nosiť najlepšie?

Tropické horúčavy sú už tu! Na jednej strane netreba asi veľmi frflať na to, že je vonku krásne, no na druhej? Čo je veľa to je moc. Aspoň podľa mňa. Rozpálené mesto a noci kedy teplota neklesne pod 27 stupňov sa dá zniesť len veľmi ťažko. Preto sa treba schladiť ako sa len dá. Pomôcť nám môže aj výber správneho oblečenie. Práve v lete viac ako hocikedy inokedy by sme mali nakupovať podľa materiálov.

 

Bavlna
Asi najviac rozšírený prírodný materiál, ktorý všetci veľmi dobre poznáme. Bavlna má množstvo skvelých vlastností – je to materiál, ktorý „dýcha“, veľmi dobre saje pot a v rámci možností sa nekrčí. Nevadí jej ani niekoľkonásobné pranie, ale nie je veľmi elastická, preto sa na veľmi namáhaných miestach môže vyťahať.

Samozrejme, že nie je bavlna ako bavlna. Kvalitná bavlna je na dotyk hladká bez záderov a žmolkov. Napríklad egyptská bavlna sa radí medzi tie najkvalitnejšie. Naopak nekvalitná bavlna je na dotyk drsnejšie a veľmi skoro sa začnú na nej tvoriť žmolky.

 

Ľan
Oblečenie z ľanu zažíva veľký boom. Ale kto len trošku rozumie vlastnostiam látok presadzoval ľanové oblečenie vždy a to najmä v lete. Prečo? Ľan má výnimočné vlastnosti – je veľmi príjemný na dotyk, praním takmer nezničiteľný a dokáže aj mierne chladiť počas leta.

Áno, áno – veľmi sa krčí. Ale ak zvolíte správny strih a farbu aj tento malý neduh mu dokážete odpustiť.

 

Umelé vlákna
Uznávam, že majú veľa výborných vlastností. Ale pre mňa osobne je kombinácia umelé materiály a leto nepredstaviteľná. To radšej budem nosiť jedny ľanové šaty a to aj za cenu toho, že sú viac pokrčené ako vyžehlené.

 

Zdroj: AVE
Foto : pinterest