Ako zvládnuť jarnú únavu

Jar je už konečne tu a so slnkom a sviežou zeleňou k nám prichádzajú aj príjemné, takmer letné teploty. Po dlhej zime však spolu s teplom a slnkom často prichádza aj takzvaný syndróm jarnej únavy. Ako s ňou čo najúčinnejšie bojovať? Tu je pár rád.

Šport a pohyb
Možno to znie paradoxne, ale niečo na tom predsa bude. Ak je niekto unavený, ťažko sa mu bude chcieť športovať. Ale často je opak pravdou. Športovanie a aktívny pohyb nás totiž často vedia nakopnúť. Zbavíme sa stresu a naše telo si postupne na pohyb a aktivitu zvykne. S postupnou telesnou kondíciou sa tak pohyb stane priam žiadaným a vyhľadávaným. Redukcia hmotnosti a „plážové telo“ sú potom ďalším vítaným bonusom.

Životospráva
Dve základné „mantry“ dnešnej doby v oblasti zdravého životného štýlu a stravovania sú: čo najviac čerstvej lokálnej stravy a dostatok tekutín. A čo tak spojiť to do jedného a počas jari si k stravovaniu každý deň pridať chutné čerstvé šťavy alebo smoothie? Receptov je na internete naozaj dosť a vlastnému experimentovaniu sa medze nekladú. Výhodou čerstvých štiav a smoothies je okrem ich zdravotných a detoxikačných účinkov aj to, že sú zdrojom okamžitej a prekvapivo intenzívnej energie, ktorá si s našou jarnou únavou hravo poradí.

Doplnky
Na trhu, v lekárňach a obchodoch je veľa rôznych doplnkov. Či už ide o vitamíny alebo minerály, nášmu organizmu môžu naozaj pomôcť. Jedným z nich je aj magnézium. Je užitočné pri rôznych okolnostiach. Pomáha napríklad pri aktívnom športovaní, v boji proti stresu a svalovým kŕčom. Je tiež užitočné počas tehotenstva a dojčenia.

Ak siahnete po magnéziu, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Jej asi najväčšou výhodou je, že je prirodzeného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v klostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.