Môj domov

Ako zapojiť do upratovania aj vašu mužskú polovičku

Milé dámy, už ste sa vrhli na jarné upratovanie? Kuchyňa, obývačka, detská, spoločné priestory… Pokračovať nebudeme, samy to najlepšie poznáte. Vedeli ste však, že za svoj život strávime v priemere až 12 896 hodín upratovaním, kým muži zhruba len 6 500? Najvyšší čas ich zapojiť, čo poviete?

Ženy strávia upratovaním približne rok a pol života. Naproti tomu mužom to vychádza na 270 dní. Niekde tu začíname tušiť, kde berú toľko voľného času. Aby sme im však nekrivdili úplne, naše drsnejšie polovičky sa radi realizujú na svojom území, ktorým je ich dielňa či garáž. Tam majú ženy často dokonca vstup zakázaný. Využite túto príležitosť a nechajte toho vášho, nech vám pomôže s vyprataním garáže. Čo v nej nájdete, by vás mohlo aj prekvapiť.

Ak v tej vašej tajne necvičí žiadna nádejná kapela alebo v nej nesídli budúca miliónová firma, s najväčšou pravdepodobnosťou v nej nájdete všetky veci, ktoré nebolo kam dať, ktoré by sa ešte mohli zísť, predmety, na ktorých existenciu ste už dávno zabudli, náradie od výmyslu sveta či staré pneumatiky, ktoré rok čo rok prekladáte z jedného miesta na druhé. Kým budúcnosť ostatných nazhromaždených vecí môže byť stále nejasná, máme pre vás tip aspoň čo sa pneumatík týka. A ten nie je vôbec na zahodenie! Práve naopak, staré pneumatiky nemusíte vôbec vyhadzovať, ale sa ich môžete elegantne zbaviť a navyše tak prispieť k dobrej veci – ochrane životného prostredia. Ako?

Podľa zákona totiž od vás musí opotrebené pneumatiky zadarmo prevziať každý pneuservis či predajňa pneumatík, pričom nemá nárok pýtať od vás akékoľvek ďalšie poplatky. Všetky sú už zahrnuté v cene pri kúpe pneumatiky. Viac informácií sa dozviete napríklad v osvetovej kampani, ktorú spustila spoločnosť ELTMA Slovensko. Zaujímavé tipy ako aj spôsoby využitia opotrebovaných pneumatík nájdete napríklad na ich facebookovej stránke. Voľné miesto po pneumatikách môže potom vaša polovička využiť oveľa kreatívnejšie! Alebo na neho môžete takýto argument aspoň skúsiť.

Autor: Silvia P.
Zdroj:
Eltma

 

 

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top