Ako vybrať všestrannú a veľmi pohodlnú autosedačku?

Počas jazdy autom musí každé malé dieťa sedieť v autosedačke. Jej výber podlieha rôznym bezpečnostným, ale aj zdravotným kritériám. Našťastie, mamy intuitívne rozpoznajú, ktorý z nových modelov ich drobcovi najviac sadne. Pre dieťa chceme len to najlepšie, tak sa orientujeme výlučne medzi zvučnými značkami!

 

Maximálne pohodlie a bezpečnosť 

Dieťa ani počas kratších jázd nezotrvá len v jednej polohe. Má tendenciu zvedavo sa otáčať, načahovať a nakláňať. Keď ho to všetko unaví, hľadá si vhodnú polohu na spánok. Aj to je možné, ale len v autosedačke s viacerými naklápacími polohami. Dajú sa meniť v smere aj proti smeru jazdy.

Nastaviteľné jednou rukou, navyše rozšírené o možnosť zmeny hlavových opierok a popruhov sú najnovšie autosedačky Römer. Dobrá mama preto neváha ani sekundu a svoje dieťa usadí len v tej, čo garantuje zvýšenú ochranu a bezpečie z čelnej aj z bočných strán. 

Viete, prečo sa odporúča čo najdlhšie viezť deti v autosedačke proti smere jazdy? Modely najlepšej ochrany garantujú v prípade čelných nárazov najväčšie sústredenie energie do zadnej časti autosedačky a zvyšnú rovnomerne rozptyľujú medzi hlavu, krk a ďalšiu hornú časť tela.

Z hľadiska pohodlia a bezpečia potrebujeme deťom vhodne pripútať pás. Úplnú ochranu pred nárazom z ľubovoľnej strany garantujú 5-bodové modely. Fungujú na podobnom princípe rozloženia energie nárazu medzi ramená, bedrá a medzi nôžkami.

Dieťa sedieť jednoducho nechce

Rukami a nohami sa čo najviac snaží dostať z nútenej polohy. Aj na to už dnes myslia výrobcovia autosedačiek, a preto ich navrhujú s minimálnymi možnosťami samovoľných zmien polôh. Ochranu nožičkám poskytuje jednak systém tzv. opornej nohy a pohodlie v nízkej barefoot obuvi ergonomického tvaru a na veľmi tenkej, nekĺzavej podrážke s priedušnými vlastnosťami. Vďaka tomu sa dieťaťu odkrýva väčší voľný priestor medzi sedačkami. Necíti sa tak stiesnene a dlhšie zotrvá spokojne!

Zdroj obrázka: Halfpoint / Shutterstock.com