Ako sa zbaviť menštruačných kŕčov

Sprevádzajú nás od dospievania a prichádzajú so železnou pravidelnosťou. Niektoré z nás majú to šťastie, že si ich takmer ani nevšimnú, no väčšina žien každý mesiac bojuje s nepríjemnými kŕčmi. Každá z nás sa s nimi vyrovnáva po svojom. Prinášame vám tri tipy, ktoré môžu pomôcť aj vám. 

Relax
Práve preto voláme do práce, či školy a ospravedlňujeme svoju neprítomnosť. Jedným zo základných bojovníkov proti bolesti a bolesti spôsobenej kŕčmi je pohoda, relax, kľud. A to tak fyzický ako aj psychický. Psychická pohoda, sviečky, čaj, antistresové aktivity, kniha, relax, voľno, dobrý film. Každá z nás má svoj recept ako si pripraviť pohodovú atmosféru. Samozrejme, nie vždy sa to dá a povinnosti, či rodina od nás často vyžadujú výkon na plné obrátky. Pochopenie by sme však mali dostať predovšetkým od svojich najbližších.

Hormonálna joga
Už jej názov hovorí zaveľa. Ide o špeciálne cvičenie inšpirované indickou jogou. Cvičenia sú ale prispôsobené zvlášť nám ženám a „našim“ problémom. Cvičenie hormonálnej jogy pomáha predovšetkým pri problémoch s otehotnením, ale aj pri bolestivej menštruácii a s tým súvisiacimi svalovými kŕčmi. Cvičenie je pomerne krátke a spája telo, dych a myseľ. Ak sa ho raz naučíte, zostane vašim pomocníkom do konca života. Stačí sa prihlásiť na kurz hormonálnej jogy vo vašom okolí a máte vo vrecku ďalšiu dobrú pomôcku.

Doplnky a lieky
Áno, niekedy musíme siahnuť aj po medikamentoch. Asi každá z nás vie, že v boji proti menštruačným kŕčom pomáha magnézium. Ak siahneme po magnéziu, mali by sme zvážiť také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho efektívne vstrebávanie a nezaťažuje organizmus. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová. Jej asi najväčšou výhodou je, že je prirodzeného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v klostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot® od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.