Ako sa odpútať od bývalého?

Je to ťažké, ale stáva sa to. A je to bolestné.
Rozchod. Rozvod. Odlúčenie.
Milujete niekoho, kto vás možno kedysi dávno miloval. Alebo sa správal tak, že to vyzeralo, akoby vás tiež miloval, ale teraz to neplatí. Rozišiel sa s vami. Ako sa vyrovnať s takouto situáciou? Ako vyzdravieť? Máme tip na skvelú knihu.

Prežite rozchod s úsmevom poskytuje jasný návod na úspech po skončení vzťahu. Osvedčený postup, ako prekonať ťažký koniec akéhokoľvek ľúbostného vzťahuvrátane manželstva. „Je vyvrcholením mojich vlastných skúseností: ako osoby, ktorá sa dostávala cez rozchod, ako terapeutky, doktorky a učiteľky. Tento materiál je zhrnutím podstaty toho, ako som premenila zničujúci rozchod na najlepšiu vec, aká sa mi kedy stala – a ako to môžete urobiť aj vy,“ vysvetľuje autorka Susan J.Elliottová.

Okrem iného zistíte:
• Ako a prečo nekontaktovať vášho bývalého.
• Ako spracovať žiaľ, dostať sa cez svoje obavy a znova žiť svoj život.
• Tajomstvo, ako sa vymaniť z opakovaných nepodarených vzťahov.
• Čo robiť, keď neviete prestať myslieť na svojho bývalého pri písaní esemesiek, telefonovaní, prezeraní sociálnych sietí alebo keď idete autom okolo jeho domu.

Aké techniky sú účinné?
Väčšina teórií a techník v knihách pochádza z klasických a súčasných psychologických škôl, ale Prežite rozchod s úsmevom je program, ktorý ich spája originálnym spôsobom. „Z mojej práce na sebe, aj z práce s ostatnými som zistila, že ľudí unavuje terapia rozprávaním a práca s hlbokým žiaľom, keď nevidia nič zábavné, zaujímavé či príjemné, aby to vykompenzovali,“ tvrdí autorka knihy.
„Na druhej strane pozitívne myslenie a pozitívne tvrdenia do istej miery zaberajú, ale nemôžu byť celkom účinné, keď je prítomný veľký žiaľ, alebo bolesť prameniaca z detstva. Všetky tieto teórie a techniky majú svoje miesto a do istej miery urobia svoje, ale tento program zosilňuje ich účinnosť.“