Lifestyle

Ako nás ovplyvňujú komplimenty?

„Vyzeráš dobre, pristane ti to, neschudla si?“ Aj to môžete povedať niekomu, koho chcete týmto komplimentom potešiť. Komplimentom vyjadrujeme nejakú priateľskú pochvalu inej osobe v podaní niečoho, čo nás na tej osobe prekvapilo, potešilo či páčilo sa nám.


Sme to najmä my, ženy, ktoré si vyžadujeme a radi počujeme tieto lichôtky od našich polovičiek či niekoho, kto sa nám páči. Určite nejedna, ale každá z nás sa vždy začervenala a hneď mala lepší deň, keď jej niekto pochválil účes,oblečenie, či to ako práve v tú chvíľu vyzerala.
Komplimenty nám robia život, ale hlavne deň oveľa lepším. Veď si už len predstavte ten nanič deň, kedy sa vám už od skorého rána nechce vstať, potom nič nestíhate, meškáte do práce/školy, cestou sa vám ešte zlomí opätok, zastihne vás dážď a vy len čakáte , kedy sa tento deň skončí. No v tom vám niekto môže celý tento strašný deň zlepšiť. A to jedinou „poklonou“. Niekedy sa to dobre počuje aj od človeka, od ktorého by sme to nečakali a ktorého nemáme až tak v láske.

Komplimenty tu boli a budú stále. Nečakajme, ale darujme aj my občas nejakú tú lichôtku niekomu, kto sa nám páči alebo len tak, lebo toho človeka máme radi a vieme ako ho to poteší. Povedať druhému niečo pekné a tak zlepšiť deň tomu druhému a možno aj sebe.
Vyčarovať úsmev na tvári je to najmenej, čo človeku môžete dať. Určite mu tým zlepšíte deň, a ako povedal kedysi Mark Twain : „Z dobrého komplimentu dokážem žiť aj dva mesiace,“ preto žime aj my z komplimentov. Stačí k tomu len otvoriť ústa a polichotiť tomu druhému.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

Young happy couple having romantic date at restaurant – drinking wine and eating gourmet food

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top