Ako dostať magnézium efektívne do nášho tela

Magnézium (horčík) je dôležitý minerál, bez ktorého naše telo nedokáže fungovať. Magnézium je užitočné pri intenzívnom športovaní, počas tehotenstva a dojčenia, pomáha v boji proti stresu, svalovým kŕčom a v neposlednom rade aj pri chorobách kardiovaskulárneho charakteru. Kde všade ho nájdeme a ako ho čo najefektívnejšie dopraviť do nášho organizmu?

Magnézium a strava
Horčík sa nachádza vo viacerých potravinách. V ovocí, zelenine, orechoch, ale aj v mäse a rybách. Z ovocia sú to predovšetkým banány, marhule, datle. Medzi zeleninu obsahujúcu magnézium patrí špenát, hrach a šošovica. Z rýb spomeňme napríklad tuniaka a magnézium nájdeme aj v kuracom mäse. Aby sme dostali horčík z potravín do tela, musíme dbať na správnu a zdravú prípravu jedla.

Magnézium a pitný režim
Predovšetkým v lete, keď o pitný režim dbáme viac je užitočné siahnuť po minerálnych vodách, ktoré obsahujú magnézium. Dá sa povedať, že zabijeme dve muchy jednou ranou. Uhasíme smäd a zároveň aspoň trochu doplníme aj dôležité minerálne látky. Slovensko je našťastie krajina bohatá na minerálne vody a tak si naozaj máme z čoho vybrať.

Doplnkové magnézium
Niekedy však treba siahnuť aj po doplnkovom magnéziu. Predovšetkým v situáciách, ktoré si to vyžadujú. Napríklad keď sme v strese, máme problémy so srdcom alebo intenzívnejšie športujeme. Magnézium je v takýchto situáciách vítaným pomocníkom. Na trhu je viacero voľnopredajných magnézií, no keďže dôležitý je aj jeho efektívny prísun do organizmu, zvážte také, ktoré vďaka prirodzenému nosiču zvyšuje jeho vstrebávanie a nezaťažuje naše telo. Veľmi užitočným nosičom je kyselina orotová.
Jej asi najväčšou výhodou je, že je prírodného, biologického pôvodu. Nachádza sa totiž v zelenine, alebo aj v kolostre a mlieku a naše telo si tak s ňou vie veľmi dobre poradiť. Na trhu je viacero magnézií, ktoré si môžeme kúpiť v lekárňach. Jedným z nich je aj Magnerot®  od nemeckej spoločnosti Wörwag Pharma. Je to zároveň jediné magnézium s dihydrátom magnéziumorotátu, teda s kyselinou orotovou. Dostanete ho v každej dobrej lekárni.

Magnerot® je liek na vnútorné použitie s obsahom dihydrátu magnéziumorotátu. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom