Ako a prečo používať šípkový olej?

Získava sa zo semien šípky lisovaním za studena a má krásne jantárové sfarbenie. Svoje uplatnenie nachádza nielen v kozmetickom, ale aj vo farmaceutickom priemysle. Je mimoriadne prospešný pre pokožku, pretože má omladzujúce, ošetrujúce, hojivé a  regeneračné účinky. Šípkový olej v bio kvalite je ideálny na ošetrovanie pleti, pretože obsahuje vitamíny, ktoré sú pre ňu nenahraditeľné. Pozrite sa, aké benefity vám jeho používanie môže priniesť.

 

Tajomstvo šípkového oleja

Šípkový olej sa často označuje aj ako suchý olej. Je to preto, že sa do pokožky veľmi rýchlo vstrebáva a  nezanecháva na nej mastný film. Prechádza do hlbších vrstiev kože, kde pôsobí vďaka svojmu bohatému zloženiu.

Šípkový olej obsahuje množstvo nenasýtených mastných kyselín  (najmä gama linolenovej a olejovej), silný antioxidant lykopén a je bohatý aj na vitamín A, C  a  E.  Vďaka svojej „suchej“ konzistencii sa perfektne vstrebáva do všetkých typov pleti. Ale doslova zázraky dokáže spraviť so suchou, dehydrovanou a  zvráskavenou pleťou. Keďže je veľmi jemný, na pokožku sa môže aplikovať v  nezriedenom stave, priamo z  fľaštičky.

Nemusia sa ho báť ani ľudia s  citlivou pokožkou. Neodporúča sa však tým, ktorí majú mimoriadne mastnú pleť a  silné akné.

Problémy s  pokožkou, vlasmi a  nechtami dokáže vyriešiť šípkový olej!

Zdroj: Kamilka