Aká je ideálna kabelka?

Predsa taká, ktorá lichotí ženskej postave. Poďme ju vybrať

Tašky, kapsičky, vaky a kabelky patria k neodmysliteľnej výbave žien už niekoľko storočí. Muži nežnejším polovičkám občas vyčítajú, že pre peknú kabelku sú schopné obetovať hotový majland a spoločnosť si zase myslí, že pri výbere tohto – inak veľmi praktického a funkčného módneho doplnku, podliehajú ženy zbytočne prehnaným emóciám. Ak je na tom čo i len kúsok pravdy, vieme prečo a dokonca vieme aj to, ako byť vďaka obyčajnej kabelke ešte viac štýlová a sexy.

 

Možno emócie riadia ženské nákupné správanie viac, než to mužské, no na ich obranu, ženy citlivo vnímajú aj iné faktory. Určite sú medzi nimi štýly, strihy a farby, no tie najprešpekulovanejšie dámy prezradili ešte jeden trik navyše. Odporúčajú pri výbere myslieť na silný faktor „PP“, čiže výber kabelky, tašky či vaku Podľa Postavy. Faktor „PP“ im vie údajne vykúzliť dokonalý, dramatický efekt, vďaka ktorému im kabelka božsky ladí s telom a ich sexy krivkami.

Mimochodom, nie je to to, čo sa vyššie spomínaným mužom potom na nich tak veľmi páči? A napokon, sami radi ženám robia radosť novou a výnimočnou kabelkou. Priznajme si.

Ako na pravidlo „PP“, teda ako si vyberať kabelku podľa postavy sa naučíme v nasledujúcich riadkoch.

Postava typu „jablko“
Patríte k ženám, ktoré potrebujú zamaskovať väčšie bruško? Nesnažte sa ho zakrývať obrovskou kabelkou! Naopak, siahnite po strednej veľkosti. Veľmi pekne na vás ukáže klasická kabelka cez rameno, zaujímavo bude vyzerať aj crossbody model, nie však absolútne mini strihu. Takúto crossbody kabelku potom nosíte po boku, nikdy nie napredku, na partii väčšieho bruška. Jabĺčka, pristanú vám aj módne aktovky a rôzne kabelky do ruky.

Postava typu „hruška“
Ženská silueta v tvare hrušky sa vyznačuje výraznými a širokými bokmi. Takéto telo je dokonalým materiálom pre zaujímavú outfitovú kreativitu. Hruštičky, ideálne sú pre vás kabelky do ruky, pretože nepriťahujú zbytočnú pozornosť k bokom. Všimnite si ako nosí kabelky J.Lo alebo ako si vyvažujú postavu kabelečkami ľadvinkového typu Kardashianky. Náramne vám pristanú aj rôzne elegantné listové kabelky. Ak je niekto, kto vie tieto modely nosiť, tak sú to naozaj ženy s týmto typom postavy.

Postava typu „presýpacie hodiny“
Vašou prednosťou je osí pás a večne žiadané krivky. Ako stvorené sú pre vás kabelky do ruky aj cez rameno akéhokoľvek tvaru, veľkosti či farby. Alebo svoj outfit dolaďte pekným batôžkom. Najsexy bude vyzerať, ak si jeho ramienka a batohovú časť spustíte až do pása. Patríte k tým, ktoré si viac menej môžu dovoliť čokoľvek.

Postava typu „obdĺžnik“
Tento typ postavy sa nevyznačuje výraznými krivkami, ale preto nemusia byť ženy tohto typu vôbec smutné. Vďaka tomu vám totiž pristane väčšina typov kabeliek, či už s dlhým, či krátkym popruhom, do ruky alebo cez rameno a nemusíte sa báť ani priestrannejších tašiek, ktoré sú pre iných takmer tabu. Baby s týmto typom postavy to vlastne celé vyhrali a môžu si dopriať čokoľvek bez strachu, že to nepríjemným spôsobom skreslí ich postavu.

Palculienka či modelka
Dôležité je vyberať kabelky tiež s ohľadom na výšku. Menšej postave vo všeobecnosti svedčia lepšie kabelky malých rozmerov. Drobunké ženy, určite sa preto vyhnite obrovským taškám, s ktorými budete vyzerať opticky ešte menšie a možno aj tak trochu komicky. Inšpirovať sa môžete napríklad speváčkou Kylie Minogue, alebo herečkou Sarah Jessica Parker, ony vedia ako to nosiť.

Vysoké ženy by sa zase mali vyhýbať príliš dlhým modelom tašiek a kabeliek. Ideálna veľkosť je pre nich taká, ktorá je neexperimentuje ani s dĺžkou úložného priestoru, ani s dĺžkou remienok a popruhov. No takých modelov je v skutočnosti pomenej, takže tento prípad a módne faux pass snáď v gigantickom rozsahu ani nehrozí.

Zdroj: Mária H.
Foto: trendy kabeliek z kolekcie Deichmann.