Naše tipy

6 vecí, ktoré potrebujete na pláž

Leto bez vody je ako ruža bez tŕňov. Preto je leto ideálne práve vtedy, keď sa horúce dni trávia pri vode. Či už sa chystáte na dovolenku k moru alebo si užívate slnečné lúče a sladké ničnerobenie na kúpalisku v meste či pri jazere, zíde sa vám niekoľko vecí, s ktorými strávite deň pri vode najlepšie ako sa dá.

Inšpirácia – Matějovský

Plážová deka
Základným kúskom, ktorý sa na pláži zíde, je nepochybne „poriadna“ deka, ktorá splní nielen svoj praktický účel (je príjemne mäkučká), ale aj dobre vyzerá. Nadčasové a zároveň veľmi trendové sú napríklad prúžky v rôznych farebných kombináciách. Letu svedčí farebnosť, tak si vyberte v žltých alebo oranžových odtieňoch. Hľadajte také deky, ktoré obsahujú viac ako 50% prírodných materiálov, napríklad bavlnu.  Deky sú univerzálne a môžete ich využiť aj na chate, stanovačke alebo pikniku.

 

Kvalitná ochrana – kozmetika, klobúk, okuliare
Ísť v dnešnej dobe k vode bez poriadnej ochrany je veľmi zlý nápad. Riskujte tým nielen spálenie či pigmentové škvrny, ale v neposlednom rade aj rakovinu kože. Preto sa vyzbrojte kvalitnou opaľovacou kozmetikou. Na trhu je výber od výmyslu sveta, či už krémy, gély, oleje, mlieka. Do mnohých sú už pridané aj ďalšie účinné látky, ktoré napríklad urýchľujú zhnednutie kože, pomáhajú predchádzať predčasnému starnutiu kože a naviac príjemne voňajú. Určite si nájdete svoj obľúbený. Dostatočné množstvo prípravku si natrite minimálne 20 minút pred pobytom na slnku a opakujte po každom kúpaní. Ochranu pred slnečnými lúčmi vám poskytnú aj slnečné okuliare a veľký klobúk. A nezabudnite, že by ste sa mali vyhnúť priamemu slnku medzi 11.00 a 15.00 hodinou.

 

Inšpirácia – Matějovský

Osušky a uteráky
Po osviežení vo vode je fajn sa utrieť do uteráka alebo osušky. „Tie kvalitné sú vyrobené zo 100% bavlny, takže sú príjemné na dotyk a zároveň veľmi dobre sajú vodu“, odporúča Alena Samková, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu. Deťom sa budú páčiť s motívom obľúbených rozprávkových postavičiek, ako je napríklad Krtek, opica Paul Frank alebo Snoopy. Ak ste skôr konzervatívny typ, zvoľte osušku jednofarebnú alebo v decentných pastelových farbách.

 

Plavky
Do plážovej tašky si zabaľte minimálne jedny náhradné plavky. Ak vyjdete z vody, prezlečte si mokré plavky za suché. Odborníci to odporúčajú najmä ženám, aby sa tak vyhli prípadným zápalom močových ciest. A o dôvod viac ukázať sa a pochváliť v rôznych plavkových outfitoch.

 

Osvieženie
Majte pri sebe dostatok tekutín, aby ste ich do organizmu pravidelne dopĺňali. Vyhnete sa tak dehydratácii a následným zdravotným komplikáciám, ako je napríklad bolesť hlavy. Najlepšia je čistá voda, tá by mala tvoriť podstatnú časť pitného režimu. Čo by to však bola za dovolenka, keby ste nevyskúšali aj rôzne drinky v plážovom bare? Pamätaje však na to, že kombinácia slnka a alkoholu nie je práve ideálna a preto konzumujte alkohol s mierou.

 

Inšpirácia – Matějovský

Niečo na rozptýlenie a zábavu
Ležať celý deň na deke v kombinácii s plávaním a čvachtaním vo vode môže časom omrzieť. Preto si so sebou zoberte aj niečo na rozptýlenie a zábavu. Čo tak knihy, na ktoré celý rok nemáte čas a ležia vám na poličke? Ak ste s partiou kamarátov alebo s deťmi, zabavíte sa aj s kartami, pexesom či rôznymi spoločenskými hrami. Pre úplne malé deti sú skvelé hračky do vody a piesku, formičky, lopatky, vedierka a podobne.

Zdroj : Katka M.
Foto:
Matějovský

 

 

 

To Top