4 tipy, aby si aj vaše nohy užili dovolenku

Aj vy sa na dovolenku ešte len chystáte? Tešili ste sa na ňu celý rok, nenechajte si ju pokaziť niečím tak banálnym, ako otlak na nohe. Poradíme, ako zvládnuť balenie obuvi ľavou zadnou – tak, aby ste nezľavili zo štýlu ani z komfortu, a zároveň nemali problém zatvoriť kufor.

Podľa údajov z minuloročnej ankety CCC si priemerná Slovenka balí na sedemdňovú dovolenku až pätoro topánok. Zrejme budete protestovať, že topánok nikdy nie je dosť, ale keďže kapacita dovolenkovej batožiny predsa len má svoje limity, trochu ekonomického zmýšľania nebude na škodu. Pri selekcii vašich najobľúbenejších kúskov z domácej topánkovej kolekcie vám pomôžu tieto 4 tipy:

Stavte na istotu

 

 

Šetríte si nový pár topánok špeciálne na dovolenku? Zbaliť ho do kufra priamo zo škatule nie je najšťastnejší nápad. Noha si na nové topánky musí zvyknúť a dovolenka je príliš krátky čas na to, aby ste stratili čo i len deň rozchodením obuvi. Prechádzky po byte v krásnych nových sandálikoch niekoľko večerov pred cestou úplne stačia na to, aby vaša noha a topánka tvorili na dovolenke zohraný tím.

Správna trojka

K vode, do mesta, do prírody. Tieto tri prostredia sa na dovolenke striedajú najčastejšie a vyžadujú minimum troch typov obuvi, ktoré by vám nemali chýbať vo výbave. Jedny ľahko umývateľné sandáliky s neklzkou gumenou podrážkou, jedny elegantnejšie na večer a na plnom podpätku, čo bez ujmy zvládne stret s riedko kladenou historickou dlažbou na námestiach, a do tretice športovo-ležérnu obuv typu espadrillky. Vďaka príjemne vzdušnému a ľahkému materiálu sú to jasné hviezdy leta!

Nebojte sa „nudných“ farieb

Ďalšou kategóriou obuvi, ktorú sa oplatí mať na zreteli pred vycestovaním na dovolenku, je kombinovateľnosť. Farebne či strihovo extravagantné kúsky nechajte doma, počkajú si vás, keď sa vrátite. Na dovolenku si zbaľte radšej niečo univerzálne nositeľné  – v  čiernej, bielej či telovej a bez divokých vzorov. Ušetrí vám to čas premýšľania, čo s čím ladí alebo neladí. Sama dobre viete, že  jednoduché letné „kristusky“ skvele sadnú k čomukoľvek.

Nasprejujte si ponožky

Ak v lete pre veľké horúčavy neholdujete ponožkám, pančuškám ani ťapkám, nič to, existujú aj modernejšie spôsoby, ako zabrániť odieraniu nohy v topánke. Zvlášť vhodné do času, kedy ručička teplomera zriedka klesnepod tridsiatku. Sprej Cocciné od CCC pokryje chodidlo jemným transparentným hodvábnym filmom a chráni tak nohu pred potom i pred otlakmi – pohodlne, efektívne a diskrétne.

 

Fotografie:

http://ccc.eu/sk/woman/catalog/Bassano/342263;  http://ccc.eu/sk/woman/catalog/Lasocki/346549