4 Tenoři vydávajú v septembri debutový album plný muzikálových a filmových melódií

Vokálna formácia 4 Tenoři je mimoriadnym hudobným projektom na scéne českej pop-music. Tvoria ju držitelia troch cien Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista opery pražského Národného divadla. O pár dní sa fanúšikovia tohto zoskupenia dočkajú dlhoočakávaného debutového albumu.

 

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo ako 4 Tenoři prvýkrát spoločne zaspievali pred 3 rokmi na koncerte Pocta muzikálům s Českým národným symfonickým orchestrom pod vedením Marcella Rotu. Skladba To je ta chvíle v podaní 4 Tenorov zaznamenala veľký úspech, formácia dokonca získala uznanie dvorného dirigenta Andreu Bocelliho, a tak sa producent Janis Sidovský rozhodol v projekte pokračovať a rozvíjať jeho potenciál ďalej.

Na jeseň 2018 kvarteto nakrútilo k piesni Už z hor zní zvon videoklip, ktorý vzápätí dosiahol viac ako milión vzhliadnutí na sociálnych sieťach. Druhé video Mně sílu dáš (You Raise Me Up) natočila muzikálová štvorica v Tunisku a pieseň sa rýchlo stala hitom. Na základe nadšených ohlasov začali 4 Tenoři spoločne vystupovať a vypredávať sály po celej Českej republike. Ich aktuálne turné To je ta chvíle obsahuje už až 40 koncertov, vrátane obľúbených letných open air vystúpení.

„Byt súčasťou 4 Tenorov je pre mňa nová skúsenosť plná výziev, kedy zo starých osvedčených hitov vytvárame hity nové, a to hneď vo štvorhlase,“ uviedol Michal Bragagnolo a Pavel Vítek k tomu dodáva: „So 4 Tenormi si môžem zaspievať náročnejší a farebnejší repertoár než v bežnej pop music. Kantilénové melódie ma bavia, sú mi blízke a viachlasne znejú zaujímavo. Je to pre mňa v mojej viac než 30-ročnej kariére nečakané spestrenie. Navyše s chlapcami je zábava, máme podobný zmysel pre humor, a to je pri spolupráci veľmi dôležité…“  Jan Kříž na otázku, čo znamenajú 4 Tenoři pre neho, hovorí: „Znamenajú pre mňa v niečom novú skúsenosť a nové schopnosti. Spevácky nový prístup a možnosť zaspievať si trochu iný repertoár. Každú takú odbočku od mojej muzikálovej profesie beriem ako obohatenie. Dúfam, že nás to bude spolu dlho baviť.“ Marian Vojtko tieto zamyslenia uzatvára: „Je to krásne spestrenie umeleckej činnosti a hlavne nové možnosti prezentácie. Som rád, že môžem byť súčasťou tohto výnimočného projektu.“

4 Tenoři potešia svojich priaznivcov exkluzívnou kolekciou piesní Karla Svobodu, Andrew Lloyd Webbera či Ennia Morriconeho, a navyše v slávnom duete Krása sa ich podmanivý štvorhlas prepojí s hviezdnou Lucií Bílou. Vydavateľstvo Supraphon pripravuje na 18. septembra ich eponymný debutový album, ktorý bude obsahovať tucet filmových a muzikálových evergreenov a vyjde na CD i v digitálnych formátoch.

Tracklist albumu:

 1. To je ta chvíle;
 2. Prý, kdo s láskou usíná;
 3. Sen kovbojů;
 4. Krása (duet s Lucií Bílou);
 5. Piccola E Fragile;
 6. Jednoho dne se vrátíš;
 7. Mně sílu dáš;
 8. Jdi za štěstím;
 9. Belle;
 10. Otče náš;
 11. Už z hor zní zvon;
 12. Dny zázraků a přání

TEASER: www.youtube.com/watch?v=QZX57-0Tg-g