3 spôsoby, ako vylepšiť svoj pracovný priestor a zvýšiť produktivitu

Zdroj foto: Vera Petrunina / Shutterstock.com

Nie je tomu tak dávno, čo bola práca z domu len vytúženým benefitom. Pandémia však mnohé veci zmenila. Dnes už “home office” nie je nič neobvyklé a tak sa naše domácnosti stávajú aj našim pracovným miestom. Ak už pracovňu máte a chcete ju mierne vylepšiť alebo si zariaďujete úplne novú, máme niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť. Ako na to?

 

1.  Vyberte si správne miesto

Je dôležité, kde v dome či byte sa váš pracovný priestor bude nachádzať. Ak máte možnosť umiestniť pracovný stôl pozdĺž okna, urobte tak. Prečo? Môžete dýchať čerstvý vzduch, v slnečné dni prijímať potrebný vitamín D, budete mať dostatok denného svetla a zamedzíte tomu, aby vám slnko svietilo priamo do  PC obrazovky. Pre tých, ktorí takúto možnosť nemajú, je dobrou radou umiestniť na kancelársky stôl alebo v jeho blízkosti dizajnovú lampu s dostatočnou svietivosťou.

 

2.  Komfort a ergonómia sú základ

Pri zariaďovaní domácej kancelárie často robíme veľkú chybu – uprednostňujeme dizajn pred funkčnosťou a pohodlím. Už však nemusíte robiť kompromisy. Ak si zaobstaráte praktický ergonomický nábytok, teda nastaviteľný stôl a stoličku, nezískate len moderný dizajn, ale investujete aj do svojho zdravia.

Zmena polohy výškovo nastaviteľného stola zo sedenia do státia (a naopak) vás bude udržiavať v pohybe, budete produktívnejší, vydržíte pracovať dlhšie a môžete taktiež eliminovať chronické bolesti a stuhnutie svalov.

 

3. Poriadok vo veciach, poriadok v mysli

Cítite sa pri práci vyčerpaní a nemáte žiadnu motiváciu? Poobzerajte sa okolo seba. Ak je váš pracovný priestor preplnený a rastúci stôl sa prehýba pod ťarchou dokumentov, je možné, že práve toto môže byť príčinou.

Úložné priestory sú výborné nielen na upratanie a schovanie všetkých nepotrebných vecí, ale v prípade, že budete chcieť svoju malú kanceláriu dočasne presunúť, jednoducho presuniete úložné boxy, krabice a zásuvkové kontajnery kamkoľvek potrebujete.

Tip: Pre lepšiu organizáciu si môžete k výškovo nastaviteľným stolom zaobstarať aj dodatočné príslušenstvo v podobe zásuviek alebo káblových organizérov pod pracovnú dosku.

Zdroj foto: Vera Petrunina / Shutterstock.com