Rozhovory

Zuzana Vačková: Už si neviem si predstaviť, že by som nešiapala do pedálov

Bicykel a Zuzana Vačková

Herečka, moderátorka, speváčka, ktorá excelovala v televíznej šou, kde sa menila na na rôzne spevácke osobnosti, má veľmi blízko aj k športu. Jednou  z jej obľúbených aktivít  je charitatívna cyklistika, ktorú už po desiatykrát organizuje OZ Parasport24. Nielen o tom sme však hovorili so sympatickou Zuzanou Vačkovou.  

Čo vás zamestnáva v tieto dni?
Tieto krásne slnečné dni prežívam v našom milovanom divadle La Komika,  v ktorom netušíme, či vonku prší, svieti slniečko alebo čo sa vôbec  deje. Chystáme totiž pre divákov novú premiéru, krásny príbeh  z pera Karola Vosátka a volá sa Slovak gejša story – je to o jednom mužovi a troch ženách, ktoré sa živia najstarším remeslom.

Všetci dnes hovoria o tom, akí sú vyťažení, ako nič nestíhajú, dokážete si nájsť čas na svoje záľuby?
Samozrejme mám svoje priority, pre rodinu, ktorá je na prvom mieste si čas vždy nájdem. No a Parasport24 sa stal tiež mojou rodinou,  cyklistika, ktorá sa chystá o pár dní – vypukne  28. mája v Spišskej Novej Vsi, odkiaľ štartujeme päťdňový maratón na bicykloch spoločne s handikepovanými rekreačnými športovcami, je už neoddeliteliteľnou  súčasťou mojich aktivít. Neviem si predstaviť, že by som s mojimi už kamarátmi, nešliapala do pedálov  a veľmi sa na to teším. Rovnako sa teším aj na milú prestávku v podobe koncertu, ktorý sa uskutoční 30. mája v Banskej Bystrici, kde vystúpia Sima Martausová, Celeste Buckinham, Martin Harich, ktorí tiež s nami aj bicyklujú a samozrejme ďalší umelci ako Desmod, Polemic a ďalší. Keď sme v Bratislave robili prvý koncert  na podporu cyklistiky bolo to úžasné, vznikli perfektné kamarátstva a neviem sa dočkať, kedy sa s touto skvelou zmesou úžasných ľudí opäť stretnem.

Budete bicyklovať celých päť dní?
Snažila som sa v mojom pracovnom kalendári všetko zabezpečiť tak, aby som mohla v pohode absolvovať celú trať, nemám tam žiadne predstavenie. Zaujímavé je, že ani neviem presne, ktorý  ročník už idem s nimi, predpokladám, že piaty?

Ako ste sa dostali do toho prvého, ktorý teda bol prvý pre vás?
Vydali sme knižku Rozprávky z  ôsmeho svetadielu, ktorou sme sa snažili pomáhať autistickým deťom tak, že celý výťažok putoval na dostavbu stacionára pre autistické deti. Túto našu aktivitu zachytil Mirko Buľovský, zakladateľ OZ Parasprt24, ktorý rád pomáha. Pozval nás do pelotónu, vraj ak chceme zvesť o knihe povedať celému Slovensku,  môžete  o nej rozprávať  na miestach a mestách, kde sa zastavíme, spojíme príjemné s užitočným. Myšlienka sa nám veľmi pozdávala, bola to pre nás obrovská šanca, ktorej sme sa chytili a zapadli sme do pelotónu tak, že už nechceme z neho von.

Spomínate si na svoju prvú jazdu v tomto čarokrásnom pelotone?
Práveže moja účasť na prvom ročníku bola skôr o moderovaní a prezentácii knihy, kým druhý ročník som už poctivo odbicyklovala a okrem toho som všetkých natierala, aby sa nespálili, lebo to slnko na bicykli riadne spaľuje. Moja úloha v tomto pelotóne je nielen prísť do cieľa, ale som hlavná natieračka. Dbám o svoju pleť, aby bola hebká, krásna jemná, mladá, nespálená, ale rovnako dbám aj o pleť mojich kamarátov.

Po cyklistike sa chystáte aj niekam na dovolenku?
Určite áno, leto sa blíži, milujem more, v minulom živote som určite bola čajka,  takže nejaké bude, hoci sme ho ešte nenaplánovali podrobne.

Máte rovnaký vzťah aj k zimným športom?
Veľmi rada lyžujem, ale nesmú to byť extrémne veci, som lyžiarka, ktorá potrebuje mať pekne upravený svah, slniečko, pohodu.

Pozvánku na záver pre všetých spoluobčanov?
Sleduje dianie 10. ročníka najväčšej charitatatívnej cyklistiky Parasport24 Tour, na ktorej si s nami zabicykluje a pán prezident Andrej Kiska, a ktorá sa začne  štartom 28.5. Spišská Nová Ves – Spišský Štvrtok  – Jánovce  Vlková – Vrbov – Žakovce – Huncovce –  Veľká Lomnica – Poprad – Svit 29.5.   Svit – Tatranská Štrba – Východná – Hybe – L. Hrádok – L Mikuláš – Partizánska Ľupča – Gino Paradise Bešeňová  30.5. 9:00 Gino Paradise Bešeňová – Partizánske Ľupča Liptovská Osada – Donovaly  – Banská Bystrica  31.5. Banská Bystrica – Sliač – Zvolen – Budča – Hronská Dúbrava – Trnavá Hora – Žiar nad Hronom – Hliník nad Hronom – Vyhne 1.6. Vyhne – Žarnovica – Horné hámre – Píla – Veľké Pole – Horná Ves – Partizánske – Žabokreky nad Nitrou – Topoľčany a končí etapou 2.6. Topoľčany – Rybany – Bánovce nad Bebravou – Bobot – Motešice – Trenčianske Teplice.

Medzitým čaká na na všetkých už spomínaný skvelý 30.mája Koncert bez bariér v Banskej Bystrici, na ktorý si môžete kúpiť lístky v sieti Ticketportal.

Autor: Anna Olvecká

 

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top