Rozhovory

Zuzana Vačková: Milujem vianočné dojedanie ryby a šalátu

Zuzana Vačková: rozhovor

Skvelá herečka a vlastne aj speváčka sa nedávno predstavila v muzikáli Mamma Mia. Okrem toho samozrejme má veľa práce v divadle a práve pred premiérou muzikálu sme pátrali po jej predstavách o Vianociach.

Čo pre vás znamenajú Vianoce?
Zastavenie. Vždy pred Vianocami mám pocit akoby sa mi zrýchlil život, neviem či je to tým, že sa pripravujeme na tri dni voľna,  končí sa rok, pre nás hercov sa množia vystúpenia,  tak sa stáva, že idem na rezervu. Potom prídu Vianoce, s nimi výdych a tri dni, kedy naozaj nezvykneme nikam chodiť, dojedáme podkovičky kapra, šalát, takže ani nevarím, lebo milujem to dojedanie. Ani by mi asi nič iné nechutilo, mávame tri druhy polievok, zbožňujem tú domácu pohodu. A ešte chrúmeme vianočné trubičky so šľahačkou.

Hovoríte všetci, kto všetci?
Od novembra do marca bývajú s nami moji rodičia, žiaľ tento rok už budeme bez mamky, ktorá nás nedávno opustila. Môj brat je môj sused, takže aj jeho blízki sú s nami.

Spomenuli ste tri druhy polievky, aké teda varíte ešte okrem klasickej rybacej?
My klasickú rybaciu nevaríme. Robíme hubovo-smotanovú polievku, ale len  zo sušených  húb, ktoré sme nazbierali, tento rok sme našli len asi 4 dubáky, ostatné boli suchohríby. Pre deti varím šošovicovú, a potom kapustnicu s hríbami, klobáskou a ja si dávam do taniera aj smotanu. Som taká „Zuzana smotanová“.

V rámci darčekov ste zodpovedná? Po celý rok zháňate, kupujete, chystáte?
Nie. Neviem kupovať darčeky, ale stane sa, že niekedy mi niečo padne do oka a presne viem, koho by to potešilo, tak to s veľkou láskou okamžite kúpim. Nemám rada také to, že musím ešte toto tomuto  a tak, to mi nerobí radosť. Možno to bude znieť ako klišé, ale nemyslím si, že Vianoce sú o darčekoch. Kupujem najčastejšie knihy, o ktorých viem, že potešia, takže neohurujem darčekmi.

Dostali ste vy niekedy darček, ktorý vás pozitívne šokoval ?
Tým, že ja nie som darčeková, nie som na materiálne veci, samozrejme napriek tomu som podostávala darčeky, ktoré boli a sú pre mňa vzácne, aj drahé boli určite, aj ma potešili, ale nebudem teraz rozoberať ktoré to boli. Deťom samozrejme doprajem po čom im srdce piští a nemusia byť ani Vianoce.

Benefičné akcie, robíte ich veľa?
Určite áno, pokiaľ mi čas dovolí, zúčastňujem sa a podporujem podobné veci. Tiež to nie je podmienené Vianocami. Sama som dlhé roky pracovala pre nadáciu a viem, aké ťažké je niečo naozaj zorganizovať, získať ľudí, veľmi som si vždy vážila kolegov, keď nás prišli  podporiť. Viem, že toto je práca, ktorá sa robí z hlbokého presvedčenia,  lásky a robí sa preto aby sme pomohli. Spolupracujem s parasport24,  s úniou nevidiacich a slabozrakých, s ligou za duševné zdravie ako aj s autistami a to je asi všetko,

Silvester, máte plány?
Ak všetko dopadne ako má, s dcérou a Andrejkou Karnasovou a jej dcérkou, by sme mali byť na chate, možno sa ešte niekto pridá. Dúfam, že bude veľa snehu, že sa vybláznime, lebo na chate som ešte nesilvestrovala.

Autor: Anna Olvecká

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top