Krása a kozmetika

Svetlé či tmavé, ideálne žiadne: SOS chĺpky

Súčasná móda a životný štýl neuznávajú ochlpenie. Takmer nikde! A pokiaľ chĺpky nebudú opäť v kurze, budeme ich musieť aj naďalej viac či menej bolestne odstraňovať. Vosk, cukrová pasta alebo laser – zvoľte si metódu, ktorá vám vyhovuje.

Aj keď sú žiletky nízkorozpočtovým a najrýchlejším riešením, sú„behom na krátku trať“. O 1 deň sú chĺpky späť, keďže sú odrezané iba nad povrchom pokožky. Hrozí riziko porezania a pri častom holení aj nepríjemné zarastanie chĺpkov. „Zarastanie chĺpkov, odborne nazývané folikulitída, nastáva v momente, keď sa chlp oslabí a nedokáže prerásť nad úroveň kože. Rastie vnútri pod kožou a časom sa zapáli vlasový folikul. Zarastaniu chĺpkov najlepšie predídete, ak sa budete holiť v smere rastu chĺpkov, prípadne budete používať rôzne prípravky proti zarastaniu chĺpkov alebo detské púdre,“ radí Lívia Szpeváková z kozmetického salónu DivaBeauty.

Strojček, pena, pasta – chĺpky traste sa
Asi 3 týždne hladkú pokožku získate holením epilačným strojčekom. Vytrháva chĺpky z korienkov, čo občas pekelne bolí. Citlivá pokožka môže reagovať začervenaním a podráždením. Strojček s chladivým efektom zmierni bolesť. Nebolestivou metódou je pena alebo krém. Nanesiete prípravok na želané miesto, necháte istý čas pôsobiť a špachtľou alebo hubkou zotriete aj s chĺpkami. Prípravok ich totiž rozloží. Chĺpkov sa zbavíte na 1-2 týždne. Je vhodné skúsiť prípravok najskôr na kúsok pokožky. Zistíte tak, či nie ste precitlivená na niektorú z jeho zložiek. Tento spôsob je obzvlášť vhodný na miesta, kde odstránenie chĺpkov bolí. „Sladkým“ spôsobom je cukrová pasta, ktorú si vmasírujete do pokožky a strhnete spolu s chĺpkami. Tie vo všeobecnosti rednú a slabnú. Je účinná aj na kratšie chĺpky. Citlivú pokožku môže pasta podráždiť.

Bez korienka, bez chĺpkov
Depilácia voskom si vyžaduje nechať narásť dlhšie chĺpky, čo môže byť najmä v letnom období veľmi nepraktické. Pokožka vydrží hladká 3-4 týždne, ale depilovanie najmä citlivých partií ako je oblasť bikín môže byť pomerne bolestivé. Odstraňovať chĺpky môžete doma prípravkami z drogérie alebomôžete využiť pomoc odborníkov v kozmetickom salóne. Trvalejšiu metódou na odstránenie chĺpkov je ošetrenie IPL(intenzívnym pulznýmsvetlom). Nie v každom prípade ide o stopercentné odstránenie ochlpenia navždy, ale o redukciu ochlpenia o 60 – 80 %. V niektorých prípadoch môže odstrániť chĺpky aj natrvalo a ošetrenie je bezbolestné,“ tvrdí kozmetička zo salóna DivaBeauty. „Táto metóda je najšetrnejšia a najrýchlejšia na odstránenie chĺpkov nad hornou perou.“

V salóne chĺpky nemajú šancu
Metóda e-light využíva kombináciu bipolárnej rádiofrekvencie a intenzívneho pulzného svetla, ktoré vlasový korienok chĺpka zahreje a definitívne zničí. Spojenie intenzívneho pulzného svetla s rádiofrekvenciou v novom ošetrení e-light, prináša rýchlejšie, dokonalejšie prehriatie vlasového korienku a zároveň je šetrnejšie k pokožke. Svetlé či tmavé, na nohách alebo na rukách – e-light prístroj si poradí so všetkými typmi chĺpkov na akomkoľvek mieste na tele. Depiláciu voskom aj ošetrenie IPL môžete absolvovať napríklad v kozmetickom salóne DivaBeauty na Mýtnej ulici v Bratislave, kde ľahko zaparkujete na vyhradených miestach v blízkosti salónu. Odborníci v kozmetickom salóne DivaBeauty pracujú výhradne s profesionálnou kozmetikou DERMALOGICA, ktorej zložky nedráždia pokožku. Viac info na www.divabeauty.sk.

SOS chĺpky

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top