Hudba

Slovenská speváčka Gitana má nový „Nápad“ plný temperamentu a optimizmu!

Na slovenskej hudobnej scéne je nový objav, speváčka Gitana s úžasným hlasovým rozsahom. Temperamentná hudobníčka predstavuje nový singel „Nápad“, ktorý zosobňuje Gitaninu radosť zo života. Singel má u fanúšikov úspech, už po prvý počutiach si ho návštevníci koncertov sympatickej speváčky spievali s ňou. Oceňujú chytľavý refrén a optimizmus, ktorý so songu priam sála! Hudbu aj text piesne má na svedomí sama Gitana, dotvorila ju s producentom Gonzim. Song je ochutnávkou speváčkinho pripravovaného albumu „Kolora“, na ktorom pracuje s mnohými odborníkmi. Vypočujte si optimistický singel „Nápad“ a užite si radosť zo života plnú farebného temperamentu!

Speváčka Gitana pripravila pre fanúšikov smršť temperamentu a optimizmu! Nový singel „Nápad“ dokonale vyjadruje jej životnú filozofiou, ktorou je bezbrehá radosť zo života.

„“Nápad“ je jedna z mojich autorských piesní v spolupráci  s hudobným producentom Gonzim. Prišlo to spontánne započula som hudbu a už som mala potrebu tvoriť. Väčšinu textov – tak ako v tomto prípade – si píšem sama. Snažím sa v nich popísať môj svet, či moje zážitky, ale rada spolupracujem aj s rôznymi textármi, všetko čo ma baví sa pokúšam podporiť a zhudobniť.  „Nápad“ opisuje deň, keď  stretnem priateľky. Čo lepšie ti môže napadnúť ako ísť sa flákať, zahodiť všetko všedné a uvoľniť si myseľ? Inak ja mám často takýto svetový nápad,“ vraví s úsmevom sympatická Gitana.

Gitana si už spravila malý test a zisťovala, ako sa singel jej fanúšikom páči. Párkrát ho zahrala na koncertoch a ich reakciou bola milo prekvapená.

„Pieseň má na vystúpeniach úspech, publikum ju prijalo veľmi rýchlo a už na prvé počutie si fanúšikovia refrén spievali so mnou. Vraj je to „namotávka“. Skúmala som aj reakcie ľudí, ktorí moju tvorbu vôbec nepoznajú, a páčila sa aj im. Vypočuli si ju, spolu s ostatnými pesničkami, na mojom koncerte v Bratislave, ktorý bol  pôvodne plánovaný na 60 minút, ale publikum si vyžiadalo prídavok. Tento „hudobný prieskum” ma naozaj potešil,“
dodáva Gitana.

Singel „Nápad“ je ochutnávkou  nového albumu, ktorý Gitana práve dokončuje. Fanúšikovia naň čakali naozaj dlho a tak verí, že budú spokojní.

„Celý album  bude hudobne pestrý a preto som mu dala názov „Kolora“, čiže Farby.  Piesne som  tvorila a spracovávala možno dlho, z pohľadu  mojich fanúšikov to tak vyzeralo. Do každej z nich som vložila kúsok seba. Rada sa bavím, mám rada spoločnosť, som zvedavá na rôzne jazyky, fascinuje ma umenie a rada sa dívam cez detské oči. To všetko som zakomponovala do tohto albumu. Spolupracovala som na ňom s hudobníkmi, ktorí ma budú sprevádzať aj na pripravovaných koncertoch. Plánujem v lete vystúpenia na hudobných festivaloch, dokonca aj v zahraničí. Pozvania neodmietam ani do krajín, ktorých reč tak veľmi neovládam. Rozumieme si jazykom hudby,“ uzatvára Gitana.

Gitana, vlastným menom Adriana Drafiová, spieva a tancuje už od štyroch rokov. V tvorbe ju inšpirovali speváčky ako Whitney Houston, Mariah Carey, či Barbra Streisand. Už ako dieťa začala spolu s kamarátmi skladať vlastné skladby. V 17-tich rokoch prišla prvá ponuka vystupovať v zahraničí. Začalo sa to vo Švajčiarsku a postupne precestovala veľkú časť Európy. Spievala aj pred celebritami  svetového formátu ako Tina Turner, Claudia Schifer, David Coperfield, či Boris Becker. V Maďarsku vystupovala so známym spevákom Jozefom Szabom a o čosi neskôr sa začala jej dlhodobá spolupráca s Kmeťobandom.  So snúbenicou jej brata Klaudiou neskôr založila duo Gitanas a prihlásili sa spolu do Talentmánie. V súťaži zožali obrovský úspech. Po tom, čo sa ich profesionálne cesty rozišli, začala Gitana spolupracovať s Creativ studio B3. Výsledkom je hit „Nádherná“ z dielne Kachút – Solovic, ktorý neskôr naspievala aj ako duo s Jánom Bendigom. Medzi jej ďalšie zaujímavé hudobné počiny patrí naspievanie úvodnej piesne v slovenčine  k Disney rozprávke Láva, ktorú naspievali ako duo spolu so spevákom kapely Korben Dallas Jurajom Benetinom. V súčasnosti sa v tvorbe venuje novému štýlu, elektro swingu a gypsy swingu. Aktuálne informácie o Gitane nájdete na https://www.facebook.com/gitanaofficial/?fref=ts

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top