Hudba

Skupina Tublatanka odsudzuje teroristické útoky V Londýne a Dubline už tento víkend zaspieva song Svet v ohrození

Skupina Tublatanka už tento víkend zaspieva song Svet v ohrození

Rockovú skupinu Tublatanka,  po koncerte v najluxusnejšom tatranskom hoteli, čaká zaujímavý víkend mimo našej vlasti.  Kapela stále odohráva koncerty pri príležitosti 33 rockov na hudobnej scéne a práve tento víkend vystúpi so svojím nadupaným koncertom v dvoch európsych mteropolách  – 27.5. v britskom  Londýne a o deň neskôr –  28.5. v írskom Dubline.

Po niekoľkých rokoch tak skupina znova navštívi obe metropoly,  v ktorých je už známa, nakoľko tam viackrát úspešne koncertovala a okrem toho, obľubuje dnes už legendárne rockové skupiny týchto krajín.

„Na koncert do Londýna aj Dublinu sa velmi tešíme,“ – hovorí  líder kapely Maťo Ďurinda a pokračuje:  „na našich fanúšikov, prevažne Slovákov a Čechov, ale aj príslušníkov iných národností,  ktorí tam žijú a pracujú. Zahráme im poctivý, vyše dvojhodinový koncert s našimi najlepšími piesňami a v strede vystúpenia s unplugged verziami niekoľkých skladieb. Oslávime tak  aj s našimi fanúšikmi, žijúcimi v zahraničí,  „Kristove roky“ života Tublatanky. Teší nás aj to, že už teraz sú obidva koncerty dávno vypredané a v sálach bude fantastická atmosféra.“

Členovia skupiny prídu do Londýna dva dni pred koncertom aby si mohli vychutnať rušné ulice centra Londýna, navštíviť British muzeum a pozrieť si metropolu z lode po Temži,  aj z výšky z atrakcie London Eye. „Samozrejme, že budeme pri potulkách Londýnom veľmi ostražití, lebo to, čo sa v dnešných časoch pácha v mestách Európy na nevinných ľuďoch je skutočne otrasné,“ – pohoršuje sa nad situáciou a teroristickými útokmi spevák  Maťo Ďurinda.  „Veľmi nás  zarmútil teroristický útok na koncerte Ariany Grande  v britskom Manchestri, kde prišlo o život 22 fanúšikov hudby a medzi nimi, žiaľ, aj deti. Je to hrozné! Úprimnú sústrasť vyslovujeme rodinám všetkých obetí!“  Tublatanka  na koncerte v  Londýne zahrá aj svoju  protiterorististickú pieseň Svet v ohrození, s ktorou už veľa rokov protestuje proti terorizmu vo svete.
Link na videoklip piesne Svet v ohrození: https://www.youtube.com/watch?v=g8WBKcui4cE

Autor: Anna Olvecká – VI-AN, M.A.P.A.

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top