Súťaže

Poraďte si so zápchou!

Poraďte si zo zápchou
TrophyPoraďte si so zápchou!
Vaše žreby
0
Celkový počet žrebov
199
Zostáva dní
Ukončené
Zápcha je nepríjemný zdravotný problém a trpí ňou približne tretina populácie vyspelých krajín. Príčina jej vzniku môže byť rôzna. Zvyčajne je dôsledkom nesprávneho  životného štýlu, v ktorom dominuje nevhodná strava, málo pohybu a stres. Ale môže byť aj príznakom nejakého závažného ochorenia alebo vedľajším účinkom užívaných liekov.   Ak vás trápi zápcha, k pravidelnému pohybu a zdravej strave si pridajte salinické laxatíva na báze magnézia (magnézium hydrát, magnézium sulfát či magnézium citrát), ktoré dosahujú vynikajúce výsledky. Odborníci ich využívajú aj pri príprave hrubého čreva pred vyšetrením (napríklad kolonoskopia) a pred chirurgickým zákrokom. Ich výhodou je najmä to, že pri ich užívaní nevzniká syndróm „lenivého čreva“, kedy si črevo zvykne na podnety k vyprázdneniu zvonka (z laxatív) a prestane samé pracovať na peristaltike. Pacienti sa v takomto prípade dostávajú do začarovaného kruhu, z ktorého niet úniku – črevo nefunguje, začínajú užívať viac laxatív a dlhodobo, prípadne ich kombinujú navzájom a zápcha napriek tomu pretrváva. Naopak, salinické laxatíva (magnéziové soli) zabraňujú vstrebávaniu vody z čreva a neobmedzujú jeho prirodzený pohyb. V praxi sa tento typ laxatív značne osvedčil, ich nevýhodou však býva nepríjemná chuť. V lekárni nájdete však aj  magnéziovú soľ F.X.Passage SL, ktorá túto nevýhodu nemá, pretože je ochutená pomarančovým sladidlom. Pripravíte si ju vo forme šumivého nápoja. Pamätajte však na to, že užívanie laxatív by malo byť len výnimočné a len na krátke obdobie. Ak vám problémy so zápchou trvajú viac ako 2 týždne, navštívte lekára, ktorý vás podrobne vyšetrí.      
Táto súťaž už skončila.
close

Podmienky a pravidlá súťaže

Pre účasť v súťaži vám stačí uviesť iba svoje meno, priezvisko, adresu, tel. číslo a e-mailovú adresu do nižšie uvedeného formuláru. Svoju účasť potvrdíte kliknutím na zelené tlačítko "Zapojiť sa do súťaže."
Formát súťaží vám ponúka možnosť zvýšiť svoje šance na výhru.

Súťaže sa môžete zúčastniť do 26.2.2018. Traja z vás získajú balíček od spoločnosti Wörwag Pharma.

 

2 komentáre

2 komentáre

  1. Tina

    20. februára 2018 at 19:51

    Buď príde Vám, alebo mne 🙂

  2. Simona Mikovičová

    16. februára 2018 at 17:05

    Súťažím, snáď sa výhra pošťastí a výhra mi aj príde, nie ako v súťaži Obdarujte svojich blízkych, kde som vyhrala a výhra doteraz neprišla. 🙂

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top