Môj domov

NAJKRAJŠIE VEĽKONOČNÉ DEKORÁCIE

Kolísočky so škrupín

Aj vám sa už zunovali drobné plyšové kuriatka či umelé kvetiny? Vyrobte si vlastný prírodný veľkonočný veniec či originálne veľkonočné vajíčka s rozpočtom ani nie dve eurá!

Časy, kedy spoločnosť začala objavovať čaro plastu a jeho nekonečnej tvárnosti i pri veľkonočných dekoráciách sa pomaly vytrácajú do úzadia. Chvalabohu! Ozdoby z dreva, machu, prírodných vajíčok či prírodných tkanín nielenže šetria životné prostredie, ale i lepšie vyzerajú a dodávajú domovu ten správny nádych. Mimochodom, vedeli ste, že najkrajšie veľkonočné vajíčka vyrábali naši predkovia z trávy rastúcej pre vode? Poďte sa s nami inšpirovať a možno vás pri tom zlákame aj parádny veľkonočný workshop.

KOLÍSOČOKY ZO ŠKRUPÍN

Materiál a pomôcky:Netradičné veľkonočné ozdoby
Škrupiny zo slepačích a prepeličích vajíčok, prírodný povrázok alebo pevná niť, kúsok machu alebo lišajníka, konáre a váza.

Postup:

  1. Z vajíčok vyrobíme výduvky. Prepeličie necháme celé, do slepačích urobíme veľmi jemne a opatrne dieru.
  2. Cez hornú dierku slepačích výduvkov prevedieme povrázok, na konci urobíme uzlík, aby nám vajíčko udržal a mohlo zaň visieť.
  3. Do vnútra ustelieme málinko zeleného machu. Pokojne to však môže byť aj seno, pierka alebo lišajník.
  4. Na výstelku vložíme prepeličie vajíčko.
  5. Do vázy nadekorujeme konáriky a priviažeme na ne vajíčka. Konáriky môžeme dozdobiť mašličkami z prírodnej čipkovanej stuhy. Ešte krajšou výzdobou budú puky na konároch kvitnúcej čerešne.

Kolísočky so škrupín

Túto dekoráciu si môžete položiť kamkoľvek, urobí vám radosť zakaždým, keď sa na ňu pozriete. Pozor však na domácich maznáčikov, hompáľajúce kolísky sa páčia aj mačičkám! 🙂

Zdroj foto: Nákupné a spoločenské centrum CENTRAL, Babkatana.sk.

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top