Hudba

Milo Kráľ : Čaká ma zdravší život bez cigariet

Milo Kráľ Band

Hudobná formácia Milo Kráľ Band sa teší nielen z vypredaných koncertov, ale aj z úspechu, ktorý zožal ich debutový album z roku 2015 s jednoduchým názvom Milo Kráľ Band. Umelci, združení okolo  Mila Kráľa, však nezaspali na vavrínoch, nezaháľali a  svetlo sveta  uzrel  aj ich druhý hudobný počin s názvom TELEGRAMY.

Priaznivci kapely sa môžu tešiť nielen na nové piesne, ale aj rozmanité hudobné žánre, či hostí na albume… Kapela v nezmenenej zostave (klávesové nástroj a spev – Milo Kráľ, spev – Barbora Švidraňová, klávesoví nástroje,spev, akustická gitara – Radovan  Bady Kráľ, saxofón – Adam Tojčík, elektrická gitara – Michal Kulich, basgitara – Dušan Schudich a bici – Michal Dadík).

Porovnáte albumy, líšia sa, sú si podobné?
Väčšina piesní bola rovnako, ako na prvom albume, pôvodne skomponovaná pre rôzne divadelné predstavenia, no zase sú to iné piesne aj iné hudobné žánre, ktoré používame. Okrem dychov a sláčikov sme v dvoch skladbách, oproti prvému albumu, použili napríklad zbor a celkovo aj viac elektroniky. Pod textami sú podpísané zvučné mená ako Jožo Urban, Ľubomír Feldek, Dodo Gombár, Jaro Mottl, Jakub Nvota, Maroš Bančej, či Pavol Klimašovský, keďže pôvodne boli použité v rôznych divadelných predstaveniach. Booklet sme sa snažili ladiť rovnko v tych istých farbách a som rád, že sa to všetko vydarilo a je to na svete.

Viac priestoru dostala aj Barbora Švidraňová na tomto albume.
Áno, má tam dve sólové skladby, čo na predchádzajúcom nebolo, hoci bola jeho neodmysliteľnou súčasťou a stále je ozdobou našich koncertov. Piesne majú nazvy ErotickáLesbická  a Baša sa ich zhostila bravúrne. Ako som spomenul, obe piesne sú z divadelných predstavení. Sme jej vďační, že od vzniku kapely nás sprevádza, niekedy takmer zadarmo, skvele zapadla do partie a to viete, že kapela pookreje, keď sa zjaví takýto ženský element (úsmev).

Barbora sa objavuje aj v oboch videoklipoch, ktoré ste režírovali vy, napokon ste vyštudovaný režisér…
V prvom, k piesni Chýbaš si zahrala celá kapela, a dievčatá, Barbora sa objavuje len na fotografii. O to viac sme jej to vynahradili v druhom videoklipe na jej sólovú pieseň Lesbická, kde sa realizuje viac.
Klip Chýbaš: https://www.youtube.com/watch?v=6-hDZUWozr4

Albumu Telegramy ste dopriali dva krsty…
Áno. Prvý krst CD Telegramy sa uskutočnil 24.apríla 2017 v Martine a do sveta ho vyprevadili herci a muzikanti, s ktorými som hral predstavenie Štúrovci, čiže Lucia Jašková, Marek Geišberg, Ondro Kovaľ a Dano Heriban, čo spôsobilo radosť nielen mne, ale celej kapele. Samozrejme sme v Martine odohrali celý koncert v plnom divadle a bolo to fantastické, aj touto cestou by som sa chcel poďakovať za skvelú atmosféru. Druhý krst sme mali v bratislavskom KC Dunaj a tabakom, rovnako ako v Martine, nám album pokrstil Marek Geišberg.

Tabak a kávička k sebe neodmysliteľne patria, prvý album ste krstili práve kávou. Káva a cigaretka patria aj k vám..
… aj keď hrozí, že mi ostane len káva. Prestali totiž k nám dovážať môj obľúbený tabak a ja sa dosť ťažko vzdávam zabehnutých vecí. Skúšal som iné, ale neviem nájsť žiadnu chuť, ktorá by mi  sadla. Tak nútene asi prejdem na zdravý život bez cigariet.

Váš život však  sa nekrúti len okolo muziky…ste  hlavne režisér  herec.
Leto budem mať na rozdiel od divadelných hercov pracovné, dokončievame seriál Hotel, ktorý sa na jeseň objaví na televíznych obrazovkách  TV JOJ a tam sa objavujem v pozícii herca. Je to veľmi dobre urobené, točí sa na filmové kamery, každý diel je vlastne filmovým príbehom a skutočne sa na to teším. Ako režisér stále nakrúcam Rodinné prípady, takže na dovolenku to vidím najskôr v septembri. Okrem toho neustále koncertujeme a predstavujeme po Slovensku náš nový album.
Klip Lesbická: https://www.youtube.com/watch?v=nUF-jBMi7rs

Autor: Anka Olvecká

 

 

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top