Hudba

Mariánske námestie v Žiline ožije hitmi

Kapela AYA už 13.9. 2017 oslávi veľkolepým koncertom 25. rokov na scéne

Kapela AYA nie je ani trochu  poverčivá, a preto hlavný oslavný koncert  25.výročia pôsobenia na hudobnej scéne stanovila na 13. september 2017,  priamo  na Mariánskom námestí v Žiline s voľným vstupom. 

Bude to vlastne darček  fanúšikom za ich 25 ročnú vernosť. Dostanú obrovskú porciu pesničiek obľúbenej kapely, ktoré starostlivo vyberali jej členovia, a ktoré mapujú štvrťstoročie tvorby. Najaktuálnejším počinom kapely je letný hit, korý AYA pripravila ešte pred prázdninami s názvom S tebou život má chuť: https://www.youtube.com/watch?v=h2Mc4AgtTUs

Prekvapenia v podobe hostí
Darčeky majú vždy aj príchuť prekvapení, a preto práve tu vznikne aj 1. DVD, ktoré sa bude točiť pod režisérskou taktovkou Karola Vosátka. „Tento, dnes už známy režisér s vlastným divadlom,  nám ešte ako „mláďa“ v roku 1994 natočil videoklip na našu najznámejšiu pesničku Malý princ.“ – odôvodňuje voľbu režiséra Mário Tománek. Veľmi sa teší celá kapela, lebo DVD bude určite nádhernou spomienkou na tento deň aj pre prítomných fanúšikov, ktorí  sa vo videu môžu uvidieť.
Klip Malý princ: https://www.youtube.com/watch?v=ZLqjy5cvyWU

„Koncert nebude len o nás, ale aby to bolo pestrejšie, tak sme vymysleli aj zopár „čerešničiek na torte“ a sme veľmi radi, že naše pozvanie prijalo množstvo významných hostí,“ – prezrádza ďalej Mário Tománek.  „Podporiť nás prišli naši kamaráti Peter Cmorík, Zuzka Smatanová, Tomáš Bezdeda a Jaro Gažo. Peťo a Zuzka nám prespievali po jednej z našich pesničiek na výberové CD „20 rokov v zayatí + hostia“ a navyše Zuzka je aj jedna z krstných mám CD „AYA Siedmaya“. Tomáš nás v roku 2005 veľmi milo prekvapil tým, že v prvej sérii jednej talentovej súťaže ešte ako neznámy Žilinčan zaspieval nášho Malého princa. Odvtedy naša spolupráca funguje až dodnes. Ďalším „rozmerom“ koncertu bude aj prevedenie jednotlivých pesničiek.“  O tom však už kapela mlčí, a teší sa ako prekvapí svojich fanúškov, o ktorých je presvedčená, že zaplnia Mariánske námestie 13.septembra 2017 o 20.00 hodine. Určite nebude chýbať ani song, ktorý kapela pripravila žilinským futbalistom pri príležitosti získania majstrovského titulu s názvom Lebo sme majstri, v ktorej si refrén zaspievali s kapelou práve aj spomínaní majstri.

Link na hymnu pre majstrov – Lebo sme majstri: https://www.youtube.com/watch?v=NvaUJMB2APQ&t=4s

Aya sa už teraz teší na stretnutie so svojimi fanúšikmi  a verí, že Mariánskym námestím budú znieť známe piesne kapely a jej hostí nielen v podaní intepretov, ale aj s nádherným zborom, ktorý vytvoria fanúšikovia. Tak na záver ešte videopozvánka od kapely a hostí: https://www.youtube.com/watch?v=Lttnn9n9inI

Všetky podrobnosti o kapele, albumoch, koncertoch, o 25-tich rokoch jej pôsobenia na hudobnej scéne naájdete na www.aya-music.sk.

Pripravila: Anna Olvecká, VI-AN, M.A.P.A.

 

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top