Vzťahy

Majte svoj stres pod kontrolou

Stres sa stal súčasťou nášho každodenného života

Ste ten typ, ktorý „rád“ stresuje a vlastne ani nevie prečo? Myslím, že sa nenájde človek, ktorý by vo svojom živote nestresoval. Ako sa ho zbaviť? Dá sa to vôbec? Stres sa stal súčasťou nášho každodenného života a zrejme najviac ho pociťujeme v práci. Niekto pod stresom nedokáže ani premýšľať. Iný si prácu pod stresom pochvaľuje a tvrdí, že vďaka nemu pracuje rýchlejšie a efektívnejšie.

Je pracovný stres naozaj pomocníkom na nezaplatenie alebo si len zarábame na zdravotné problémy?

Práve stres vám pomôže k tomu, že zničíte niečo o čo ste sa dlho usilovali. Je jasné, že vtedy všetko beriete seriózne, ale trošku uvoľnenia a možno aj žartovania uvoľní celú atmosféru a ľudia vás budú o to viac a lepšie počúvať. Predsa príliš vážny a nudný prejav nikoho neohúri a možno  ani nikomu nič nedá. Keď sa uvoľníte, zažartujete, nadviažete kontakt s publikom, oni vám spätnou väzbou dajú hneď pocítiť svoju pozornosť. Hneď uvidíte na ich tvári že ich váš prejav, prednáška či akákoľvek iná forma baví. Myslím že najväčší stres je ak máte vystúpiť niekde pred veľkým davom ľudí a neviete, ako uspejete.

Niekedy  je stres z návalu povinností, zrýchlenej práce či premýšľania nad tým, či máme doma všetko, či sme nezabudli na nejaký darček atď.

Vieme to všetci, že stres nikdy nič dobré nepriniesol. Preto, ak sa vám dá, uberte, stavte na pohodu, zahoďte vážnosť a dôležitosť, ak to situácia dovolí a dajte zo seba maximum toho, čo v sebe máte. A potom zistíte že ste sa zbytočne stresovali. Pretože nič nie je také zlé ako to na prvý pohľad vyzerá. Zbavte sa stresu ľahko  a tak rýchlo ako sa len dá.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

Stres sa stal súčasťou nášho každodenného života

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top