Rozhovory

Kristína: Vianočné pečivo nechávam na skúsené mamy

Kristína: rozhovor

Kristína patrí k našim najpopulárnejším speváčkam. Tento rok sa u nej niesol v znamení úspechov,  stala sa opakovane  Osobnosťou televíznej obrazovky v kategórii speváčka, vypredala pražskú Lucernu, bratislavské NTC. Kristína  je nielen mimoriadne talentovanou speváčkou, no má za sebou úspechy aj na filmovom plátne  a darí sa jej i na mólach či fotografiách  ako modelke. 

Ako sa momentálne máte?
Veľmi spokojne. Určite na tom má podiel aj  príchod Vianoc, veľkú radosť mám z práce, aj zo života.

Už po tretí raz ste naspievali titulnú pieseň do filmu, tentoraz sú to Tri želania, robí vám radosť podobná práca?
V tomto filme nehrám, ale napriek tomu som vďačná, že som jeho  súčasťou. Príjemná, pohodová rozprávka nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Pozreli sme si to spoločne s Martinom Kavuličom, ktorý  si počkal na text pána Kamila Peteraja a vznikla melodická, hravá  pieseň, rovnako pre deti,  aj dospelých. Hovorí o sympatiách, ktoré dokážu urobiť život krajším. Pieseň Sympaie: https://www.youtube.com/watch?v=JYybYjLIBYc

Vianoce. Zvládate ich príchod bez hektiky – v pokoji, pomaly?
V predvianočnom čase mám veľa vystúpení, sme s kapelou  rozlietaní. Vždy sa zastrájam, že  nakúpim darčeky skôr,  ale nikdy sa mi to nepodarí (smiech). Nemám  zatiaľ vlastnú rodinu, takže 24.decembra  sme spolu  manželom, potom je to ešte o mamách – mojej aj manželovej.   Možno zistím čo je hektika, keď budem mať vlastné deti a budem pripravovať rodinné Vianoce.  Snažíme sa vytvoriť náladu bez nervovzity, naháňania a podobne.

K sviatkom neodmysliteľne patrí varenie, pečenie…
Nie som zatiaľ vychýrená kuchárka ani pekárka, verím, že to príde časom. Kúpila som  však formy na bábovku aj na tortu, tak teraz len niečo upiecť, manžel totiž má veľmi rád koláčiky. Vianočné pečivo nechávam na skúsené maminy.

Čo bude na stole tvoriť vianočné menu?
Oblátky s medom, máčanka, bobálky, pirohy, kapustica, ryby so šalátom.

Nedávno ste pokrstili svoj nový album  „Mať srdce“, ktorý už na krste dostal dvonásobnú platinu… Čo to pre vás znamená?
Presvedčenie, že celý tím, s ktorým spolupracujem, ľudia prijímajú, mám na album len krásne ohlasy. Robíme to preto, aby sa to naozaj dotklo ľudí, mám radosť.

Kamil Peteraj a jeho texty – to bol šťastný výber…
Kamil Peteraj je dar pre mňa.  Aj duet s Robom Grigorovom neberiem ako samozrejmosť, lebo  je to úžasný umelec, skvelý človek, sadli sme si a tým aj spolupráca bola veľmi príjemná.
Duet s Robom Grigorovom Na vysokej skale: https://www.youtube.com/watch?v=YR1OF4HEIyk

Ako vidíte budúci rok?
Veľa koncertov.

Anna Olvecká
Foto: Archív  Kristíny

 

 

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top