Lifestyle

Keď je vaše sebavedomie na bode mrazu…

sebavedomie

Trápi vás to ako vyzeráte, aké vlohy či nadanie na to a to nemáte alebo hneď zdupkáte, keď vám niekde zatvoria dvere pred očami? Potom to bude asi len tým, že vaše sebavedomie je na tom veľmi zle.   

Stačí tak málo a vaše sny sa vám môžu splniť. Môžu vás prijať na nové pracovné miesto, vyššiu pracovnú pozíciu, či môžete dosiahnuť niečo o čom ste roky snívali. Stačí len jedno, mať tzv. zdravé sebavedomie.

Niekedy môže človeku stúpnuť  sebavedomie natoľko do hlavy, že nebude vedieť čo sním a v tomto prípade to môže skončiť zle. Takže menej je niekedy viac. Treba sa vybrať zlatou, strednou cestou. Odbúrať stres, nervy, zodvihnúť hlavu, nadýchnuť sa a vykročiť tou správnou nohou. A ak už aj tou nesprávnou, dôležité je vedieť sa postaviť a kráčať ďalej a skúšať to znovu a znovu. Niekto raz povedal, že život je jedno veľké dobrodružstvo z ktorého aj tak nikto z nás nevyviazne živý.

Tak prečo mu nepodľahnúť? Prečo neskúsiť niečo, čo môžeme? Veď na to máme len jeden život. Na všetky skúseností, dobrodružstvá, výhry či prehry, ktoré nás dostanú na dno, ale vďaka tým prehrám sa staneme silnejšími a odolnejšími bojovať až do konca. Možno aj to sa stane jedným z predsavzatí, ktoré sa budete (budeme) snažiť pestovať aj ten nasledujúci rok, ktorý nás čaká.

Nikdy nevieme čo nás čaká, koho stretneme či kam nás naše nohy povedú. Hlavné je veriť v samého seba. Veriť v krásu vlastných snov. Veriť, pretože to nie je detské. Veriť v niečo, čo nám môže poskytnúť lepšiu budúcnosť, veriť v lepší život!

 

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

sebavedomie

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top