Vzťahy

Je ešte in svadba alebo spolužitie bez nej?

Svadba či život „na divoko“ ? Dnes sa čoraz častejšie stretneme s tým, že mladí sú skôr za život bez záväzkov  a teda bez svadby. Prečo je to tak?    

Ako dôvod mladí hlavne uvádzajú časté rozvody a s tý veľké problémy. Rozvod a problémy s delením majetku a problémy s výchovou detí to je najčastejší strašiak A ak do toho príde aj dieťa už vtedy si obaja dvakrát zvážia, či sa majú spolu zobrať, aby dieťa žilo v kompletnej rodine alebo radšej „neskôr“, kde po čase môže prísť aj k tomu „rozvodu“, kedy sa oficiálne nebudú musieť rozvádzať, len si zbalia veci a je „vybavené. A s tým určite súvisia aj majetky a spory s nimi v prípade rozvádzajúceho sa páru. Ale prečo sa ľudia tak boja svadby?

Myslím si, že všetko je to len o tom, ako toho druhého milujeme. Ak si je niekto istý svojou láskou a nebojí sa to oficiálne spečatiť, tak prečo nevstúpiť do stavu manželského? Niektorí vravia, že je to len „nejaký papier“, kvôli ktorému sa robí veľký rozruch, ale predsa o tom to celé je. Nie o tom papieri, ale o tom, že chcete spolu zostať naozaj, do konca života. Nevravím, že nie sú páry, ktoré spolu žijú možno aj lepšie ako tí, ktorí sa vzali, ale prečo toľko strachu pred slovom svadba? Boja sa jej viac ženy či muži? V minulosti sa ľudia brali po pár mesiacoch, ba možno aj týždňoch a dokázali spolu byť do konca života. A dnes? Je to všetko vplyvom médií, prostredia či zvýšených informačných technológií, stratou osobného kontaktu, ktorý sa pretaví do okamihu, kedy vám stačí, ak si s tým druhým vymeníte „pár správ“?
Preto stačí si len dobre zvážiť, s kým to žijeme, či tá osoba stojí za to, aby sme s ňou strávili celý život na papieri či bez neho. Hlavné je, aby sme prekonali prekážky, ktoré postihnú každého z nás a niekedy to nebude naozaj ľahké. Veľa šťastia!

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top