LenPreŽeny.sk - Lifestylový magazín pre ženy v každom veku
 • Dolnorakúska Vinárska jeseň je v plnom prúde
  pasik
  Dolnorakúska Vinárska jeseň je v plnom prúde
  Od začiatku septembra až do konca novembra si celé Dolné Rakúsko vychutnáva lahodné vína. Oslavujú totiž Vinársku jeseň. Viac ako 100 obcí organizuje celý rad veselých podujatí. Vínna cesta dlhá 830 km ponúka festivaly v pivničných uličkách, ochutnávky burčiaka a skorého vína, prechádzky po viniciach, dožinkové slávnosti či krsty nových mladých vín.
 • Pri kúpe vysávača teraz rýchlo a jednoducho zistíte, aký je v skutočnosti účinný.
  pasik
  Pri kúpe vysávača teraz rýchlo a jednoducho zistíte, aký je v skutočnosti účinný.
  Väčšina ľudí sa s energetickými štítkami zoznámila už v minulosti pri kúpe chladničky alebo práčky, odteraz však nimi budú označované aj vysávače. S platnosťou od 1. septembra 2014 musia mať totiž všetky vysávače dodávané výrobcami na trh v rámci Európskej únie
 • SLOVENKY VNÍMAJÚ VEK AKO MERADLO KRÁSY
  pasik
  SLOVENKY VNÍMAJÚ VEK AKO MERADLO KRÁSY
  Kozmetická značka Dove pokračuje v napĺňaní svojho poslania, ktorým je dodávať ženám sebavedomie a pomáhať im objavovať svoju vlastnú krásu.
 • Najmodernejší dizajn v energetickej triede A+++
  pasik
  Najmodernejší dizajn v energetickej triede A+++
  Či už v meste, alebo na dedine, v rodinnom dome alebo v byte, v tradičnej či modernej kuchyni – atraktívny dizajn a rozumné techológie kombinovanej chladničky s mrazničkou Siemens iQ 300 sa vždy prispôsobia vášmu individuálnemu životnému štýlu. Jej nadčasový dizajn z nehrdzavejúcej ocele dokonale zapadne prakticky do
 • Nájdite si chvíľku pre seba a odmeňte sa
  pasik
  Nájdite si chvíľku pre seba a odmeňte sa
  „Dnešná uponáhľaná doba kladie zvýšené nároky na všetkých. Ženy musia zvládať prácu, starostlivosť o deti vrátane ich dopravy na záujmové činnosti a domácnosť. Často si pod ťarchou nárokov preťaženosť neuvedomujú a nepripúšťajú. Ženy majú tendenciu si toho nabrať na seba priveľa. Okolie to potom berie ako samozrejmosť, kým sa žena sama neohradí alebo, v horšom prípade, kým sa neobjavia prvé náznaky psychosomatických ťažkostí,"

Mágia stromov

Mágia stromov

Sedíte pod naširoko rozkonáreným dôstojným stromom, ktorý vám poskytuje príjemný tieň. Cez husto rastúce konáre prebleskujú šteklivé lúče slnka. Vdychujete omamnú vôňu, šíriacu sa do okolia z jeho kvetov či ihličia, za chrbtom cítite drsný, ale teplý dotyk vráskavej kôry. Takmer počujete pohyb miazgy v útrobách kmeňa. Cítite sa chránení, v bezpečí, nabíjaní akousi zvláštnou energiou... Áno, takéto vnemy nám môžu poskytnúť velikáni rastlinnej ríše, ich veličenstvá STROMY. No napadlo vám už niekedy, že aj ony - a nielen bylinky, rastlinky či kvietky - môžu byť zdrojom vynikajúcich kozmetických, hojivých či magických prostriedkov?


Jeden po druhom

Nemôžem tu rozpísať blahodarné vlastnosti všetkých zástupcov niekedy až záhadnej ríše stromov, o ktorých som sa nielen v detstve domnievala, že v noci potajme vyťahujú zo zeme korene – košaté často rovnako ako konáre nad zemou – a putujú po svojom okolí, aby poznávali to, čo je im cez deň nedopriate. Nad ránom sa spokojné a obohatené o nové poznatky vracajú na svoje miesto. Beda, ak im ho obsadí nejaký nespratný oneskorenec! Musia si potom rýchlo nájsť nablízku náhradné, aby si nikto z ľudí ani zvierat nevšimol, aké pestvá a dobrodružstvá potme a v skryte stvárajú...

Takže spomeniem len niektoré - práve tie, ktoré ma vždy okúzľovali buď svojím vzhľadom, pôvodom či užitočnosťou, všetky napospol ihličnaté. Na listnaté príde rad azda inokedy...

 

 

Céder atlaský a libanonský

 

Susanne Fischer-Rizziová o cédri píše: „Tým, čím je lev vo svete zvierat, je céder medzi stromami.“

 

Na rozdiel od cédra atlaského, ktorý pochádza z územia pohoria Atlas, je domovom cédra libanonského Sýria, východné Turecko a Libanon. V Libanone kedysi bývali celé pralesy týchto stromov. V jeho pohorí sa nachádzal „posvätný háj“, ku ktorému putovalo mnoho ľudí, aby sa aspoň na chvíľu mohli zdržať uprostred voňavého svätostánku a pomodliť sa. 400 stromov z tohto hája dodnes jestvuje a ich vek sa odhaduje na 2 500 rokov! Počet cédrov sa v tejto oblasti však rapídne znížil vplyvom vysokého dopytu po nábytku z jeho dreviny a dnes je v Libanone už len niekoľko sto cédrov. Na juhu je jeho výskyt častejší ako v strednej Európe, kde sa vysádza v parkoch a záhradách s miernejšou klímou.

Kelti poznali céder pravdepodobne z niektorého zo svojich početných sídlisk. Deň cédru podľa svojho stromového kalendára určili na 14. až 23. augusta a na 9. až 18. februára.

Spoločným znakom cédrov je čas kvitnutia. Na rozdiel od všetkých ostatných ihličnanov kvitnú až začiatkom jesene. Cédrové drevo sa už v staroveku používalo na stavbu domov, lodí i výrobu nábytku. V Biblii v 1. knihe kráľov sa spomína obchodovanie s touto drevinou. V Jeruzaleme sa používalo drevo cédrov na výstavbu chrámov a palácov. Olej z cédrového dreva bol pravdepodobne prvým olejom extrahovaným z nejakej byliny. Egypťania ho používali na stavbu lodí, výrobu nábytku a rakiev a samozrejme - v kozmetike.

 

Dodnes je éterický olej z tohto stromu užívaný ako účinný prostriedok:

 • pri akné
 • pri mastnej pleti
 • pri vypadávaní vlasov a lupinách
 • proti stavom strachu a stresu
 • na mumifikáciu a k ochrane papyrusu pred hmyzom
 • v prípade potreby na upokojenie, harmonizáciu
 • antiseptický, fungicídny, protikašľový a repelentný
 • rozpúšťajúci hlieny a pomáhajúci pri bronchitíde či zápaloch močového mechúra.

 

Nesmie sa však používať v priebehu gravidity, pretože pôsobí ako abortivum!

 

V mágii a liečiteľstve:

 • dym z cédru očisťoval a zaháňal zlé sny
 • pálením ihličia alebo dymom z tlejúcich či horiacich vetiev sa liečilo prechladnutie
 • jeho drevo umiestnené v dome malo ochraňovať pred bleskom
 • cédrová vetvička vyrezaná do tvaru trojzubca sa umiestňovala v blízkosti domu bodcom hore, aby chránila pred akýmkoľvek zlom
 • kúsok dreva v peňaženke či mešci mal privolať peniaze a na tento účel sa používal aj vo vykurovacích zmesiach
 • používal sa aj v amuletoch lásky
 • spaľovaním sa mali zvyšovať psychické sily

 

Neďaleko Jokošimy v Japonsku sa údajne nachádza jeden z najstarších stromov sveta - céder - starý vraj až 7 tisíc rokov!

 

Borovica prímorská

Borovice, nazývané aj sosny, patria k prastarým stromom, ktoré zalesňovali našu Zem už pred tisíckami rokov. Sú nenáročné a darí sa im jednotlivo aj v skupinkách a hájoch. Možno práve pre svoju skromnosť, čo sa týka podmienok pre rast, vytrvalosť a silu dostala borovica prídomok „matka múdrosti“.

Vo Francúzsku má borovica prímorská značné hospodárske využitie. Jej drevo sa používa:

 • v stolárstve
 • a zriedkavejšie (pretože obsahuje veľa živice) v stavebníctve a v papiernickom priemysle
 • narezaním kmeňov sa získava živica - tá sa destiluje a vyrába sa z nej terpentín a kolofónia (natierajú sa ňou sláčiky huslí)
 • dôležité sú aj jej veľké šišky, ktoré sa používajú ako dekoračný materiál

 

Borovica lesná

Drevo borovice lesnej je silno živičné, dobre odoláva vlhku a je výhrevné. Ako rastlina je všestranne využívaná:

 • drevo sa používa najmä v nábytkárstve a stavebníctve
 • získava sa z neho živica
 • z koreňov a kôry decht
 • z ihličia a pupencov silica a vitamín C
 • ihličie obsahuje látku pinosolvin hubiacu baktérie a zastavujúcu rast tuberkulóznych bacilov

 

Na svete existuje asi 90 druhov borovíc, ktoré sú dnes však na mnohých miestach ohrozené prekyslením pôdy. Pretože si ľudia boli vedomí silných antiseptických vlastností aromatických látok v nich obsahovaných, v časoch moru v 17. storočí bolo nariadené pálenie borovicového ihličia a dreva na uliciach každých 12 hodín.

 

Silica borovice lesnej:

 • napomáha koncentrácii
 • má antiseptické, protireumatické, prekrvujúce (kúpeľ pri svalovej únave), antiastmatické účinky
 • pomáha pri chrípke a prechladnutí, proti fajčiarskemu kašľu
 • je vhodná do saunových zmesí
 • v kozmetike pomáha pri nečistej mastnej pleti
 • prekrvuje a zlepšuje činnosť vlasovej pokožky

 

Borovica lesná sa pripisovala božstvám Kybele, Panovi, Venuši, Atysovi, Dionýzovi, Ištarte a Silvanovi.

 

V mágii:

 • sa borovicové šišky nosia za účelom zvýšenia plodnosti a k dosiahnutiu veľmi vysokého veku
 • šiška plná semien vzatá zo stromu v čase letného slnovratu bola považovaná za silného magického pomocníka. Ak jej vlastník zjedol každý deň zo šišky jedno semiačko, stal sa vraj nezraniteľným proti výstrelu z pušky.

 

Borovica píniová, pínia

Je charakteristický strom stredomorských krajín, vytvárajúci malebné háje. Od staroveku sa vysádzali pozdĺž ulíc a alejí, aby poskytovali tieň. Svetoznáme sú pínie z Via Appia, oddeľujúcej Rím od južného Talianska. Spomínali ich mnohí starorímski autori. Pínie sú na rozdiel od ostatných druhov borovíc menej citlivé na poškodenie vetrom. Stály vietor z rovnakého smeru formuje síce korunu na jednu stranu, ale nemôže úplne zabrzdiť vývoj stromu. Okrem toho, pínie veľmi dobre znášajú dlhé obdobia sucha. Ďalšou ich zvláštnosťou sú veľmi veľké olejnaté semená, ktoré sú jedlé a predávajú sa ako pinocchi alebo pignons. Pokladajú sa za lahôdku a používajú sa pri príprave tradičných talianskych jedál. Píniové drevo je veľmi pevné a tvrdé. Na rozdiel od iných druhov obsahuje menej živice a používa sa na stavebné účely (schody, okná, dvere) a na výrobu kuchynského nábytku.

 

Borovica čierna

Je dôležitým lesotvorným druhom na suchých plochách vápencových pohorí strednej a južnej Európy. Veľmi rozšírená a častá je v južnej Európe, na Balkáne a v Stredomorí. Nie je zriedkavá vo veľkých parkoch a záhradách, pestuje sa i lesnícky. Má veľmi živičnaté drevo, zväčša žlto sfarbené. Používa sa na:

 • výrobu nábytku
 • častejšie ako stavebný materiál
 • alebo na výrobu celulózy

 

Najstarším známym zástupcom borovíc je borovica ostitá, ktorá rastie vo výške 3 050 m na kalifornských svahoch Bielych hôr a má viac ako 4 600 rokov.

 

Kelti hovorievali borovici „ohnivý strom“. Nielen kvôli hrdzavo sfarbenému kmeňu, ale predovšetkým preto, že triesky z jej smolnatého dreva výborne horia a používali ich na fakle a pochodne.

Ľudia narodení v keltskom znamení borovice medzi 24. augustom a 8. septembrom sú vraj opatrní, predvídaví, prezieraví a usilovní. Prejavujú rovnaký záujem o seba i o druhých a sú vyslovení praktici.

Germáni lemovali borovicami pohrebiská, poradné miesta a pod. Tieto stromy boli pre svoju silu symbolom dlhého života a vytrvalosti. Ako všetky stále zelené ihličnany je aj borovica považovaná za strom večného života.

Už Hipokrates poznal liečivé účinky borovice a používal jej živicu (Resina pini, dodnes sa ňou, mimochodom, konzervuje grécke víno retsina) na zmäkčovanie vredov a na vykurovanie.

Vykurovanie má dlhú tradíciu. Za tzv. „vykurovacích nocí“ (posledných dvanásť dní v decembri) chodili sedliaci s vykurovacou panvicou po dome a chlievoch, aby zahnali „zlých duchov“. Dym - predovšetkým zo stromovej živice:

 • má dezinfekčné účinky
 • zabraňuje hnilobe
 • a udržuje potraviny dlhšie čerstvé.

V chrámoch boli prinášané dymové obete, ktoré nemali len potešiť nosy božstiev, ale zaháňali zlých duchov, akými boli napríklad i rôzne nákazy a choroby, aj ich nepríjemný zápach.

 

Ilustračné foto: UBC Botanical Garden

Archívny článok
Tlačiť
Kategória: Mystika
Dnes je 24. 09. 2014, meniny má Luboš, Lubor.
Nahrávanie videa ...
Back to school
jarna
Náhodný článok
Hudba Simy Martausovej divákov pohladila a postavila na nohy Hudba Simy Martausovej divákov pohladila a postavila na nohy
Do posledného miesta (a ešte trochu viac) vypredaný bratislavský ateliér Babylon včera hostil koncert mladej speváčky a skladateľky Simy Martausovej. V dvojhodinovom programe spolu so svojou skupinou, ktorú tvoria : Igor “Ajdži” Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele),Pišta Lengyel (gitara, steel guitar),Martin Gašpar (kontrabas, basa), Martin Wittgruber (klávesy, akordeón)predstavila pesničky z úspešného minuloročného albumu „Dobrý deň, to som ja.“ ale aj novinky z pripravovaného nového albumu.
Najčítanejšie články
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Z nátierok rôznych chutí si určite vyberiete!pasik
Z nátierok rôznych chutí si určite vyberiete!

Vajíčkovú, tuniakovú, salámovú, ale aj ďalšie druhy nátierok za skvelú cenu nájdete medzi novinkami v ponuke predajní Lidl. Vychutnať si ich môžete na raňajky, desiatu či olovrant, ale pripravíte z nich aj výborné rýchle pohostenie pre návštevu.

Toppo Vajíčková nátierka – skvelý tip pre tých, čo milujú klasiku. Je pripravená z varených vajíčok, prírodných syrov Eidam, Čedar, Moravský blok a z tvarohu. Výborne chutí najmä s tmavým chlebom a čerstvou zeleninou. Dostanete ju kúpiť v praktickom balení 135 g.

Cena: 0,79€ / 135 g, Lidl

 

Toppo Salámová nátierka – je delikátnou kombináciou drobných kúskov čerstvej salámy, prírodných syrov Eidam, Čedar a Moravský blok, jemného tvarohu a smotany. Môžete ju podávať s bielym i tmavým pečivom, čerstvou zeleninou alebo sterilizovanými sladkokyslými uhorkami. Dostanete ju kúpiť v praktickom balení 135 g.  

Cena: 0,79€ / 135 g, Lidl

 

Toppo Pikantná nátierka so salámou – je pripravená z čerstvej salámy, prírodných syrov Eidam, Čedar a Moravský blok, jemného tvarohu, smotany a je dochutená pikantnými sterilizovanými feferónkami. Môžete ju podávať s bielym i tmavým pečivom a čerstvou zeleninou. Ak máte radi štipľavú chuť, ozdobte chlebík s nátierkou nadrobno nakrájanými feferónkami. Dostanete ju kúpiť v praktickom balení 135 g.  

Cena: 0,79€ / 135 g, Lidl

 

Toppo Tuniakovú nátierku ocenia všetci, čo majú radi typickú chuť tuniaka. Nátierka je vymiešaná z jemného mäsa tuniaka, prírodných syrov Eidam, Čedar, Moravský blok a tvarohu. Skvelo chutí s bielym i tmavým pečivom, nadrobno nakrájanou cibuľkou či nasekanou pažítkou. Dostanete ju kúpiť v praktickom balení 135 g.

Cena: 0,79€ / 135 g, Lidl

 

Toppo Nátierka s údeným lososom na bielom i tmavom pečive je výborným základom pre obložený chlebík s čerstvou i sterilizovanou zeleninou. Vychutnať si ho môžete na desiatu či ľahký olovrant, ale aj na rýchle pohostenie pre návštevu.Dostanete ju kúpiť v praktickom balení 135 g.

Cena: 0,79€ / 135 g, Lidl

 

 

 

 

Zobraziť celú novinku
Diesel Black Gold predstavil vlastnú kolekciu inšpirovanú zariadením Samsung Gear Spasik
Diesel Black Gold predstavil vlastnú kolekciu inšpirovanú zariadením Samsung Gear S

Samsung Electronics Co Ltd. pripravil v spolupráci so značkou Diesel Black Gold unikátnu módnu prehliadku inšpirovanú zariadením Samsung Gear S. Partnerstvo značiek Samsung a Diesel Black Gold stelesňuje zväzok inovatívnej technológie s jedinečným dizajnom a tvorivým svetom módy.

Andreas Melbostad, kreatívny riaditeľ značky Diesel Black Gold, interpretuje revolučnosť zariadenia Samsung Gear S pomocou radu prispôsobeného príslušenstva, ktoré bude mať premiéru na predvádzacích mólach pri predstavení kolekcie pre jar/leto 2015. Inovatívna technológia Samsung Gear S bola základom pre tvorivý tím Diesel Black Gold, ktorý vytvoril kolekciu unikátnych kusov rôznych tvarov, farieb a detailov, všetko v charakteristickom kultovom štýle značky. Prvky z kolekcie jar/leto inšpirované novou vlnou rockových hviezd, boli použité aj v prístupe k zariadeniu a vyznačujú sa využitím kože a kovovými detailmi.

 

„Naším cieľom je rozvíjanie spolupráce so značkami, ktoré inšpirujú módny svet a povzbudzujú ľudí, aby vyjadrili svoj ??osobitý štýl,“povedal Younghee Lee, výkonný viceprezident divízie globálneho marketingu a divízie IT & Mobile spoločnosti Samsung. „Partnerstvo so značkou Diesel Black Gold je kľúčové pre znázornenie jednoty módy, technológie a spôsobu, akým sa nositeľná zariadenia stávajú súčasťou každodenného života.“

 

 

Andreas Melbostad dodáva: „Chcel som hodinkám Gear S vdýchnuť DNA Diesel Black Gold. Vytvoriť personifikovanú podobu Gear S pre nás bolo inšpiratívnou výzvou, zrodila sa predĺžená verzia človeka a vyjadrenie jedinečnej osobnosti.“

 

Samsung a Diesel spoločne natočia 360º video z prehliadky Diesel Black Gold, ktoré bude možné prehrať na Samsung Gear VR a stane sa tak pre divákov úžasným a jedinečným zážitkom.

Zobraziť celú novinku
Buďte šik aj v jeseni vďaka novej kolekcii dekoratívnej kozmetiky od AVONu!pasik
Buďte šik aj v jeseni vďaka novej kolekcii dekoratívnej kozmetiky od AVONu!

 

Spoločnosť AVON Cosmetics predstavuje novú limitovanú dekoratívnu kolekciu inšpirovanú módnymi mólami. Buďte odvážna a nalíčte sa výraznými trendy farbami a zvýraznite svoj vzhľad počas jesene.

Nie je vaše líčenie dosť odvážne? Vyskúšajte horúce novinky jesennej kolekcie, ktorá ponúka na výber atraktívne odtiene. Ozvláštnite svoj vzhľad vďaka výrobkom špeciálnej edície inšpirovanej módnymi mólami. V ponuke sú očné tiene, farba na líčka a rúže.

 

Očné tiene True Color Duo – špeciálna edícia

Objem: 3,6 g

Bežná cena: 7,20 €

Očné tiene obsahujú dvojicu intenzívnych farieb.

 

 

Farba na líčka Ideal Luminous – špeciálna edícia

Objem: 6 g

Bežná cena: 8,60 €

Farba na líčka rozžiari vašu pleť a zvýrazní líčenie.

 

 

Rúž Ultra Color – špeciálna edícia

Objem: 3,6 g

Bežná cena: 6,90 €

Rúž sýtej farby s vyživujúcim zložením je v ponuke v troch  nových odtieňoch.

 

Zobraziť celú novinku
Dove predstavuje novinku Oxygen & Moisture pasik
Dove predstavuje novinku Oxygen & Moisture

Nová expertná vlasová starostlivosť Dove Oxygen & Moisture je súčasťou prelomovej série Advanced Hair Series, ktorá bola navrhnutá tak, aby vyriešila dilemu každej ženy pri výbere tej správnej vlasovej starostlivosti. Teraz už nemusíte robiť kompromisy a rozhodovať sa, či si zaobstaráte prípravky, ktoré vaše vlasy hydratujú, alebo prípravky na ich objem. Výrobky z radu Advanced Hair Series totiž vašim vlasom dodávajú vyživujúcu starostlivosť zodpovedajúcu ich špecifickým potrebám. S radom Oxygen & Moisture môžu mať konečne aj ženy s jemnými vlasmi bez objemu kučery, po akých vždy túžili. Suché vlasy bez lesku budú pri použití produktov radu Pure Care Dry Oil vďaka jedinečnej kombinácii špeciálnych olejov nádherné, hebké a hodvábne hladké.

Užite si až o 95 % väčší objem!

Ženy s jemnými a spľasnutými vlasmi, o ktoré sa chcú náležite starať, musia neustále voliť medzi kvalitnou starostlivosťou, ktorú ich vlasy potrebujú, alebo dosiahnutím luxusného objemu, po ktorom túžia. Ak máte jemné vlasy, iste viete, že práve tento typ vlasov si vyžaduje osobitnú starostlivosť, aby boli vyživené, silné a vyzerali krásne. Bežne dostupné produkty však vlasy často skôr zaťažujú a vo výsledku tak vlasy ochudobňujú o objem.

 

Práve preto značka Dove vyvinula prelomový rad Oxygen & Moisture, ktorý bol navrhnutý tak, aby vdýchol život jemným vlasom bez objemu. Tajomstvo špeciálneho radu Oxygen & Moisture sa skrýva v technológii Oxyfusion, vďaka ktorej budú vaše vlasy nielen hydratované, ale okamžite získajú späť svoj ??prirodzený objem. To všetko s prekrásnym zmyselným zážitkom plným vône. Výsledok: Hydratované vlasy a až o 95 % viac objemu*.

 

Tajomstvo radu Oxygen & Moisture odhalené – jedinečná technológia Oxyfusion!

Nový rad vlasovej kozmetiky Dove Advanced Hair Series - Oxygen & Moisture - obsahuje plne inovatívne a jedinečné zloženie obohatené o technológiu Oxyfusion. Tento rad s ošetrujúcimi zložkami, ktoré v sebe obsahujú kyslík, hydratuje jemné vlasy a dodáva im objem. Spolu so sviežou vôňou, príjemným a jedinečným zložením a pocitom ľahkých vlasov je rad Oxygen & Moisture odpoveďou na potreby jemných vlasov bez objemu.

Nový rad Dove Oxygen & Moisture obsahuje šampón, kondicionér a vzdušnú masku na vlasy – tzv. „soufflé“.

Zobraziť celú novinku
Mária Šarapovová predstavuje exkluzívne pre AVON nový parfum Luck for Her !pasik
Mária Šarapovová predstavuje exkluzívne pre AVON nový parfum Luck for Her !

Spoločnosť AVON Cosmetics predstavuje nový zmyselný Toaletný parfum AVON Luck for Her, s ktorým budete mať šťastie na vašej strane. Cíťte sa výnimočne vďaka tejto jedinečnej vôni!

AVON v spolupráci s poprednou svetovou teniskou Máriou Šarapovovou prináša nový sofistikovaný a vzrušujúci parfum AVON Luck for Her. „Keď sme vytvárali vôňu AVON Luck, chceli sme zachytiť opojnú charizmu človeka, ktorý priťahuje šťastie vo svojom vlastnom živote,“ vysvetľuje Andreea Moldovan, generálna riaditeľka AVONu pre Českú republiku a Slovensko. „Mária patrí k top tenistkám svetového rebríčka, zároveň symbolizuje elektrizujúcu, sofistikovanú prírodnú krásu, a tým dokonale zachytáva energiu a svet neobmedzených možností. Mária je ideálnou tvárou tejto vône, ktorá vyžaruje šťastie a pocit, že môžete dosiahnuť maximum,“ dodala.

 

Toaletný parfum AVON Luck for Her

Objem: 50 ml

Bežná cena: 27,00 €

 

AVON vám prináša jedinečný a exkluzívny dámsky toaletný parfum AVON Luck for Her z kategórie orientálnych ovocno-kvetinových vôní, s ktorým zažijete pocit čistého šťastia. Vďaka nádherným tónom sviežeho citrusu a vzácneho kvetu kaktusu v spojení s hrejivými drevitými tónmi sa budete cítiť výnimočnejšie ako kedykoľvek predtým. Vôňa svojim obsahom vytvára esenciu radosti a úspechu, ktorá vás bude sprevádzať počas celého dňa. Oslávte všetko šťastie, ktoré vám ponúka život!

 

Zobraziť celú novinku
ASUS predstavil EeeBook X205pasik
ASUS predstavil EeeBook X205

ASUS uviedol EeeBook X205, dostupný 11,6 palcový notebook s klávesnicou plnej veľkosti, veľkým touchpadom a štvorjadrovým procesorom Intel® Atom™.  Technológia Connected Standby vytvára podobný zážitok, ako používanie smartfónu - takmer okamžite prebudí EeeBook z režimu spánku a zabezpečuje neustále pripojenie do sociálnych sietí a emailu, aj v standby režime. EeeBook X205 je vybavený operačným systémom Windows 8.1 s prehliadačom Bing a je plne kompatibilný so širokou škálou softvéru a hardvéru. Notebook sa môže pochváliť užitočnými ergonomickými vlastnosťami v ultraprenosnom dizajne a štyrmi farebnými verziami.

Kompaktný a ergonomický dizajn

ASUS EeeBook X205 je navrhnutý pre študentov a mladých profesionálov, ktorí sú stále v pohybe. Jeho kompaktný dizajn váži menej ako 1kg a aj napriek svojej 11,6 palcovej veľkosti má až o 36 % väčší touchpad v porovnaní s podobne veľkými notebookmi. Touchpad je rovnako veľký ako v 14-palcových ASUS notebookoch a technológia Smart Gesture umožňuje používateľom plnohodnotne používať operačný systém Windows 8.1, iba pomocou touchpadu.

EeeBook X205 má jednoliatu chiclet klávesnicu plnej veľkosti, 1,6 mm vzdialenosťou medzi klávesmi. Esteticky sa chváli jemnými krivkami, na dotyk príjemným povrchom a štyrmi vkusnými farebnými verziami - čiernou, bielou, zlatou a červenou. 

 

Connected Standby - skoro ako smartfón

ASUS EeeBook X205 je navrhnutý, aby poskytoval podobný používateľský zážitok ako smartfón. Používatelia sú neustále pripojení do sociálnych sietí a emailu a nové správy, aktualizácie a notifikácie môžu prijímať aj v režime standby a so zatvoreným vekom. Z režimu spánku sa EeeBook zobudí takmer okamžite a ponúka až 12 hodinovú výdrž batérie1. V standby režime dokáže na jedno nabitie fungovať viac ako 14 dní a automaticky zálohuje dáta, keď stav batérie klesne pod 5 %.

 

Plná kompatibilita so systémom Windows 8.1

ASUS EeeBook X205 využíva operačný systém Windows 8.1. Ponúka pridanú flexibilitu v porovnaní s notebookmi s webovými operačnými systémami. Na rozdiel od nich majú používatelia plnú kompatibilitu so širokou škálou softvéru a hardvéru. EeeBook X205 umožňuje používať Microsoft Office pre plynulú prácu online aj offline a plnohodnotne využívať webové aplikácie a predinštalovaný softvér ako Skype a Photoshop. Windows 8.1 je plne kompatibilný so širokou škálou USB zariadení; používatelia môžu tlačiť dokumenty pomocou USB pripojenia, bezdrôtovo alebo cez cloud. EeeBook X205 je ideálne cloudové zariadenie a preto je vybavený viac ako 500 GB cloudovým úložiskom2.


Zobraziť celú novinku
ZIAJA SENSITIVE SKIN - DOPRAJTE POKOŽKE NEHUpasik
ZIAJA SENSITIVE SKIN - DOPRAJTE POKOŽKE NEHU

Reaguje vaša pleť podráždene na určité podnety? Ak sa vám na tvári objavujú nepríjemné vyrážky, šupinky, alebo v nej pociťujete napätie, potom, žiaľ, patríte do kategórie tých, ktorých trápi citlivá pokožka. Kozmetická značka Ziaja teraz prichádza s novinkou Sensitive Skin s výťažkom morskej riasy chaluhy zlatej, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre citlivú pleť.

Línia Ziaja Sensitive Skin obsahuje upokojujúci denný krém, spevňujúci nočný krém, enzymatický píling, micelárnu vodu a umývací gél na tvár a telo. Je založená na inovatívnej štúdii mikroskopických emulzií, ktoré sú dokonale BIO-kompatibilné so všetkými typmi pleti, špeciálne s veľmi suchou a citlivou. Prípravky sa vyznačujú extra jemnosťou, sú hypoalergénne, neparfumované a s minimálnym obsahom konzervačných látok.

 

Prípravky z línie Ziaja Sensitive Skin obsahujú Antileukín-6, extrakt z hnedej riasy Laminaria Ochroleuca, ktorá je známa ako zlatá chaluha. Táto zázračná riasa má špeciálne vyvinutý ochranný systém proti slnečnému žiareniu, takže predstavuje akýsi prírodný UV filter. VďakaAntileukínu-6 redukujú prípravky podráždenia pleti, ktoré sú zapríčinené vonkajšími faktormi, akými sú napríklad znečistenie ovzdušia či spomínané UV žiarenie. Antileukín-6 má aj protivráskový a spevňujúci účinok. Obnovuje vlastnú hydratáciu pleti. Navyše posilňuje aj lipidovú bariéru, ktorá predchádza dehydratácii a precitlivenosti pleti.

 

Líniu Ziaja Sensitive Skin charakterizuje čistý dizajn, rozpoznáte ju podľa bielo-modrých balení.

Zobraziť celú novinku
„Keď si hladný, meníš sa na Gremlina?“pasik
„Keď si hladný, meníš sa na Gremlina?“

Značka čokoládových tyčiniek Snickers uviedla v októbri 2012 v Českej aj Slovenskej republike novú komunikačnú kampaň „Keď si hladný, nie si to ty“. Základnou myšlienkou je, že keď je človek hladný, necíti sa vo svojej koži a môže sa meniť jeho správanie. Stane sa napríklad podráždeným a náladovým. Dôvodom takejto zmeny môže byť nedostatok cukru.

Človek by mal dbať na to, aby malo telo stále dostatočné množstvo cukrov a energie, ktorú potrebuje, najmä pri športových výkonoch či náročných úlohách.

 

Svaly pri záťaži spaľujú cukor aj tuk, ale mozog je vyberavejší a prijíma len glukózu. Preto radi siahneme po nejakej sladkosti obsahujúcej cukor – ako napríklad čokoláda. Výhodou cukru je, že je zdrojom ľahko využiteľnej energie a hladinu glukózy zvýši rýchlo, a to je pri športe alebo fyzicky či psychicky náročných aktivitách dôležité,“  hovorí Viera Stejskalová, nutričná terapeutka.

Komunikačná stratégia je postavená na humore a nadsádzke. Kampaň ukazuje konkrétne situácie, keď je človek hladný a správa sa inak ako zvyčajne. Priatelia sa naňho pozerajú nechápavo, sú z neho otrávení a hnevá ich to. Prvý TV spot kampane v Českej republike a na Slovensku ukázal, že sa človek zmení napríklad na pekne nepríjemnú primadonu v podaní Joan Collins. Je výhodou mať pri sebe neustále tyčinku Snickers, ktorá vráti podráždeného hladného človeka späť do  kože.

Zobraziť celú novinku
LG UVÁDZA 4K OLED TELEVÍZII. JE PRVÝ NA SVETEpasik
LG UVÁDZA 4K OLED TELEVÍZII. JE PRVÝ NA SVETE

Spoločnosť LG Electronics (LG) na veľtrhu IFA v Berlíne uviedla prvý komerčne dostupný OLED televízor s rozlíšením 4K (3840 x 2160) na svete. Modely vo veľkosti 77 a 65 palcov majú v súčasnej dobe ten najlepší obraz na trhu. Ten podčiarkuje aj zakrivený Ultra HD displej s osvetlením jednotlivých bodov.

"LG 4K OLED TV dosahuje pomyselného vrcholku v oblasti televízorov a ukazuje, akým smerom sa celý tento priemysel postupne uberá,"komentuje uvedenie prvého komerčne dostupného 4K OLED televízora Andrea De Sousa, marketingová manažérka LG. "Očakávame, že OLED televízory v blízkej dobe predbehnú predaje LCD displejov. Výhodou OLED technológie je predovšetkým kvalita obrazu. Rozlíšenie 4K navyše divákovi odovzdá úplne nenapodobiteľný zážitok," dodáva.

 

LG 4K OLED TV využíva základný panel vyvinutý spoločnosťou LG Display. Ten využíva patentovanú technológiou LG Four-Color Pixel WRGB. Vďaka 33 miliónom subpixelov verne zobrazuje farby pri zachovaní výnimočného kontrastu. Divák má pocit, že sleduje skutočnú, nielen zobrazenú vec. Sýtejšie a prirodzenejšie farby a samostatne nasvietené body zaručujú napríklad úplne reálnu čiernu farbu aj plynulý beh obrazu.

 

Modely 65EC9700 a 77EG9700 majú nielen dizajnový displej, ale aj stĺpik inšpirovaný tvarmi prírody. Obidva modely môžu byť zavesené na stenu. Viackanálový zvukový systém ULTRA SURROUND bol vytvorený v spolupráci so špičkou z odboru audio techniky - spoločnosťou Harman/Kardon. ULTRA SURROUND dokresľuje dokonalý zážitok zo skvelého obrazu.

 

Televízor LG 4K OLED bude k videniu na veľtrhu IFA v Berlíne od 5. do 10. septembra. Na trhu budú 4K OLED televízory dostupné vo štvrtom kvartáli 2014.

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
Lýdia Eckhardt ponúka kulinárske recepty, ale aj rady na úspešný životpasik
Lýdia Eckhardt ponúka kulinárske recepty, ale aj rady na úspešný život

S úsmevom a prehľadom zvláda úlohu úspešnej módnej návrhárky, matky a manželky. A ako to dokáže? Módna návrhárka Lýdia Eckhardt vám to prezradí vo svojej prvej knihe Navarme si úspech, ktorej pripravované vydanie predstaví na workshope v nákupnom centre Shopping Palace Zlaté Piesky –v sobotu 27. septembra od 16.00 h do 18.00 h.

 

Workshop, ktorý bude zároveň aj jedinou promo akciou knihy pred jej oficiálnym krstom, bude moderovať Didiana. Úvod akcie bude patriť prezentácii krátkeho filmu, kde sa Lýdia Eckhardt zdôverí, ako kniha vznikala a čo ju viedlo k jej napísaniu. Priestor dostanú aj praktické ukážky príprav zdravých a rýchlych receptov, ktoré s vybranými návštevníčkami podujatia pripraví samotná autorka knihy.

Podujatie osvieži hudobné vystúpenie Tibora Gyurcsíka a, samozrejme, nebude chýbať ani autogramiáda Lýdie Eckhardt a jej hostí. Na záver sa uskutoční súťaž o pekné darčeky.

Kniha Navarme si úspech bude obsahovať najlepšie recepty na zdravé, chutné a rýchle jedlá, ale aj rady určené pre šikovné a úspešné ženy. Okrem toho ponúkne čitateľom exkluzívny fotomateriálzachytávajúci kulinárske umenie Lýdie Eckhardt, ktorá sa podelí aj o svoje zaujímavé životné skúsenosti a príbehy.

V exkluzívnom predpredaji bude cez www.andreashop.sk od 27. septembra.Oficiálny krst sa uskutoční na zimnej módnej show Lýdie Eckhardt 13. novembra v Bratislave.Po tomto dátume si ju bude možné zakúpiť aj v kníhkupectvách a na internetových knižných portáloch.

Podrobný program workshopu nájdete aj na: www.shoppingpalace.sk

Informácie o novej knihe Lýdie Eckhardt, ukážky jej receptov a pozvánku na workshop nájdete aj na: www.facebook.com/lydia.eckhardt

Zobraziť celú aktualitu
Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosťpasik
Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť

Štatistiky hovoria, že až za tretinou smrteľných úrazov u detí do 14 rokov sú dopravné nehody. Pritom používanie obyčajných reflexných viest môže dokázateľne takýmto tragédiám zabrániť. Spoločnosť expert SK sa preto rozhodla darovať materským školám vo Vranove nad Topľou vyše dvesto reflexných vestičiek pre malých anjelov a prispieť tak k zvýšeniu ich bezpečnosti v dopravných situáciách.

Vhodnou prevenciou a osvetou sa dá zabrániť 30 až 60 percentám úrazov, tie dopravné nevynímajúc. Preto sme sa rozhodli zabezpečiť pre materské  školy vo Vranove nad Topľou vyše 200 reflexných vestičiek, aby sa malí anjeli z prechádzky vždy vrátili bezpečne späť,“ hovorí riaditeľ spoločnosti expert SK Pavol Petrovič. 

Projekt „expert na bezpečnosť“ pripravila spoločnosť expert SK v spolupráci s miestnou samosprávou. Ešte v lete prerozdelila v Michalovciach, Snine a Humennom do  materských škôl vyše 1 000 reflexných viest a v tejto aktivite pokračuje ďalej.   „Vítame ochotu a  záujem spoločnosti expert SK o zvýšenie bezpečnosti našich detí v dopravných situáciách. Opatrení, ktoré ju môžu zvýšiť, nie je nikdy dosť,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Rozhodnutie, ktoré škôlky v regióne dostanú reflexné vestičky, prenechala spoločnosť  expert SK na samosprávy. „Oni najlepšie poznajú dopravnú situáciu v meste. Verím, že naše vestičky dostanú práve tie deti, ktoré ich najviac potrebujú,“ spresnil Pavol Petrovič.

Podľa Analýzy stavu úrazovosti a bezpečnosti detí a mládeže v Slovenskej republike sú chodci vystavení až 14 – násobne nižšiemu riziku vzniku dopravného úrazu v tých krajinách, ktoré zaviedli účinné bezpečnostné opatrenia. Slovensko je podľa Úradu verejného zdravotníctva SR až na 21. mieste v rámci EÚ. „Ak naša aktivita prispeje čo len malou mierou k zvýšeniu bezpečnosti našich detí na cestách, určite má zmysel,“ uzavrel Pavol Petrovič.

 

 Príčiny dopravných nehôd detí:

 • náhle vstúpenie do vozovky – nepozorné správanie sa, nasledovanie vrstovníkov, prechádzanie medzi autami

•    vychádzanie na cestu spomedzi zaparkovaných áut

•    chôdza po okraji cesty

• prechádzanie bez rozhliadnutia sa – zlý odhad rýchlosti a vzdialenosti

• hra detí na vozovke alebo v jej blízkosti

Zobraziť celú aktualitu
O2 elektronickou faktúrou pomáha chorým deťom zo Srdca pre detipasik
O2 elektronickou faktúrou pomáha chorým deťom zo Srdca pre deti

Zákazníci mobilného operátora O2 podporia aktivovaním elektronickej faktúry projekt denníka Nový Čas Srdce pre deti. Kyslík získaný zo zrušených papierových faktúr - a teda zachránených stromov- zákazníci O2 symbolicky premenia na kyslíkové prístroje pre zdravotne znevýhodnené deti.

V minulých ročníkoch charitatívneho projektu Srdce pre deti O2 s podporou svojich zákazníkov darovalo finančný príspevok, ktorého výška záležala od množstva vyzbieraných starých telefónov. V tejto aktivite naďalej pokračuje, no navyše, tento rok venuje operátor niekoľko kyslíkových prístrojov deťom, ktoré to najviac potrebujú. Pomôcť môžu všetci zákazníci O2, ktorí prejdú na elektronickú faktúru. Zachránené stromy, ktoré sa nevyužijú na výrobu papierových faktúr, tak premenia pomyselný kyslík na skutočnú pomoc.

 

„Prechodom na elektronickú faktúru nám naši zákazníci pomôžu prispieť k zlepšeniu životného prostrediaa symbolicky podporia myšlienku darovania kyslíka v podobe prístrojov deťom so závažnými zdravotnými problémami, pre ktorých dýchanie nie je samozrejmosťou,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

 

Elektronická faktúra = viac kyslíka pre tých, ktorí to potrebujú

O2 pri svojej zákazníckej báze 1,6 milióna ročne vytlačí približne 2 400 000 papierových faktúr s priemerným počtom 4 strany, čo predstavuje spotrebu 4 800 000 listov papiera. Pre výrobu takéhoto množstva padne za obeť každý rok 60 stromov. A to sme ešte nebrali do úvahy obálky potrebné na zaslanie faktúr. Stromy sú pritom hlavným a najväčším producentom kyslíka, bez ktorého by život nebol možný. Za 24 hodín dokáže jeden strom vyprodukovať 180 litrov kyslíka a dospelý človek ho spotrebuje za deň raz toľko, t.j. 360 litrov, ak sa nenamáha. Preto ak by všetci zákazníci s papierovou faktúrou prešli na elektronickú, O2 by dokázalo ušetriť kyslík v objeme 3 942 000 litrov.

 

 

Ako prejsť na elektronickú faktúru

Elektronickú faktúru si môže aktivovať každý zákazník O2 niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchšie po prihlásení v zóne Moje O2(https://www.o2.sk/moje-o2/faktury/elektronicka-faktura)alebo zaslaním SMS na číslo 99222 v tvare ELFA xx@yy.zz. Ďalšou možnosťou je požiadať o aktiváciu na zákazníckej linke 949, či priamo v predajni O2. Aktivácia služby je bezplatná a zákazníka o jej aktivácii upozornia SMS správou. Elektronickú faktúru dostane zákazník e-mailom už v nasledujúcom fakturačnom období, zároveň mu O2 prestane posielať papierové faktúry.

 

O2 - ekologická spoločnosť

V snahe prispieť k životnému prostrediu O2 naďalej podporuje službu Nový za starý, v rámci ktorej ekologicky recykluje staré telefóny a zákazníci získavajú bonus na nový smartfón. Inou „modrou“ vychytávkou je biometrický podpis, vďaka ktorému sa šetrí spotreba papiera na predajniach O2 už teraz. Spokojní zákazníci odchádzajú z predajní samozrejme               s taškami z recyklovaného papiera, či z biologicky rozložiteľného plastu.

 

 

Srdce pre deti

Srdce pre deti je charitatívny projekt denníka Nový Časspravovaný Nadáciou Pontis, v rámci ktorého majú darcovia možnosť podporiť deti trpiace vážnymi zdravotnými problémami, či nepriaznivou sociálnu situáciou. Myšlienka pomoci sa zrodila už v roku 1978 v Nemecku, v hlave novinára a zakladateľa mediálnej spoločnosti Axela Springera a postupne sa rozšírila až do rozmeru najväčšej charitatívnej zbierky v Európe. Na Slovensku za roky svojej existencie už pomohla 8736 deťom s neľahkým príbehom.

 

http://www.webnoviny.sk/fotografia/279481/stredna/nadacia-pontis-logo.jpgNadácia Pontis

Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum, ktoré  presadzuje spokojnosť zamestnancov, ochranu životného prostredia, transparentnosť v podnikaní. Jeho členmi je 23 firiem, ktoré sa zaviazali podnikať zodpovedne. Nadácia Pontis organizuje ocenenie za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu Via Bona Slovakia.

 

Viac informácií, ako môžu zákazníci O2 priložiť ruku k dielu a pomôcť deťom, ktoré to najviac potrebujú, nájdete na: www.o2.sk/kyslik-pre-deti

Zobraziť celú aktualitu
Komfort v nakupovaní do Modry prináša OC KOCKApasik
Komfort v nakupovaní do Modry prináša OC KOCKA

Svoje obchodné priestory pre návštevníkov a nakupujúcich otvorila zrekonštruovaná KOCKA. Obchodný dom sa nachádza na Dukelskej ulici v Modre. Slovenská investičná skupina M-MARKET, a.s. tak rozšírila sieť menších centier určených pre každodenné nákupy na päť. Kotevným nájomníkom s najväčšou prenajatou plochou je prevádzka CENT Supermarket CBA.

„Sieť nákupných centier KOCKA sa rozrastá v súlade s nastolenou stratégiou spoločnosti a so zreteľom na súčasné trendy v spotrebiteľskom správaní. Prvá KOCKA bola otvorená v Senci v júli 2012 a odvtedy sme zákazníkom priniesli tento moderný koncept do Zvolena, Turčianskych Teplíc a Veľkého Krtíša. V súčasnosti prebieha rekonštrukcia šiestej KOCKY v Martine, ktorú otvoríme začiatkom roka 2015. Modranská KOCKA bola zrekonštruovaná za niečo vyše šesť mesiacov a celkovo sme preinvestovali milión eur z vlastných zdrojov,“ uvádza predseda predstavenstva a prezident spoločnosti M-MARKET, a.s. Marian Šufliarsky a dodáva: „Aktuálne už pripravujeme projektovú dokumentáciu k ďalším trom nákupným centrám v Rožňave, Starej Ľubovni a vo Vrútkach.“

„Reagujeme na požiadavky zákazníkov v spádovej oblasti. Vieme, že dochádzali autom do okresného alebo hlavného mesta za nákupom do nákupných centier a retailparkov. KOCKA im ponúkne vyborný servis s  dostupnosťou, keďže je situovaná v atraktívnej lokalite. Pod jednou strechou nájdu zákazníci potraviny doplnené mäsiarom špecialistom, lekáreň, drogériu, bankomaty, predajňu dennej tlače, optiku, bižutériu či textil-obuv-galantériu. Návštevníci ocenia i  kaviareň s detským kútikom a predajňu darčekových predmetov,“ konkretizuje výkonný riaditeľ  M-MARKET, a.s. Vladimír Kocúrek.

Pôvodný objekt bol daný do užívania ešte v roku 1974. Výrazná časť rekonštrukcie je riešená v skle. Na poschodí je vytvorený priestor, ktorý bude návštevníkom ponúkať priehľad a výhľady z vyššej perspektívy do okolia. Prevádzky na poschodí sú prístupné návštevníkom hlavným trojramenným schodiskom s preskleným výťahom s bezbariérovým prístupom. Na prízemí sú okrem predajne potravín ďalšie priestory so vstupmi z hlavnej uličnej fasády. Pre návštevníkov je zabezpečené parkovanie pred budovou. Samozrejmosťou je WiFi free zóna. Parková úprava okolia objektu je pred dokončením.

Zobraziť celú aktualitu
IT GALA 2014: Vyberte počítačových oskarov pre rok 2014!pasik
IT GALA 2014: Vyberte počítačových oskarov pre rok 2014!

. Udeľovanie prestížnych cien IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka pokračuje už štrnásty rok. Aj tento rok organizátori podujatia udelia v jednotlivých kategóriách ocenenia „Hlas ľudu,“ ktoré vychádzajú z hlasovania odbornej verejnosti, do ktorého sa môže zapojiť odborná verejnosť.

Hlasovanie odbornej verejnosti je k dispozícii na adrese: http://www.itnews.sk/spravy/technologie/2014-08-28/c164811-hlasovanie

 

Vyplnením krátkeho formulára sa hlasujúci môžu zapojiť aj do súťaže o vstupenku na prestížny galavečer IT GALA 2014, na ktorom prebehne slávnostné udeľovanie ocenení.

 

Hlasovanie je zložené z výberu užšej nominácie, ktorú aj tento rok zostavila odborná komisia z viac ako 200 osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Verejnosť môže hlasovať do 20. 9. 2014. Výsledky vyhodnotenia odbornej komisie a hlasovania verejnosti budú vyhlásené 25. septembra 2014 na slávnostnom podujatí IT GALA.

 

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):

Igor Kolla (generálny riaditeľ, ANTIK Telecom s.r.o. a ANTIK Technology s.r.o.)

Ján Lunter (CEO/CTO, Innovatrics s.r.o.)

Juraj Oravec (vedúci Divízie rádiokomunikácií, Výskumný ústav spojov, n.o. Banská Bystrica)

Stanislav Verešvársky (výkonný riaditeľ, člen predstavenstva SWAN, a.s., člen predstav. DanubiaTel, a.s.)

Vladimír Matouš (člen predstavenstva, Tatra banka a.s.)                   

 

V kategórii IT FIRMA roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):

ANTIK Telecom s.r.o.

DATALAN, a.s.

RESCO spol. s r.o.

SWAN, a.s.

T-Systems Slovakia, s.r.o.

 

V kategórii IT PRODUKT roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci výrobcovia a ich produkty:

EMANS – Manufacturing Operations Management

EMANS pokrýva veľký rozsah riadenia výrobných podnikov od úrovne montážnych procesov cez optimalizáciu výroby až po manažérske informačné systémy, podporu obchodu a marketingu so zapracovanými inovatívnymi prvkami. Produkt prihlásila spoločnosť ANASOFT APR, spol. s r.o.

 

ESET Mobile Security

Produkt je určený na ochranu smartfónov a tabletov s operačným systémom Android pred rôznym typom malware. Obsahuje moduly pre Anti-Phishing, Anti-Theft, Security Audit, SMS&Call filter. Doteraz si ho stiahlo viac ako 4 000 000 používateľov. Produkt prihlásila spoločnosť ESET, spol. s r.o.

 

Glass CRM

Glass CRM je plnohodnotné cloudové CRM riešenie kompletne integrované s Google Glass technológiou, kde komunikácia medzi používateľom a aplikáciou prebieha na základe hlasu, pričom ovládanie je možné aj dotykovými gestami. Produkt prihlásila spoločnosť RESCO spol. s r.o.

 

sli.do

Sli.do je inovatívna webová aplikácia, ktorá slúži organizátorom a prednášajúcim na zvýšenie interakcie na podujatiach. Publiku prináša možnosť aktívne sa zapájať prostredníctvom hlasovania a kladenia otázok cez mobilné zariadenia. Produkt prihlásila spoločnosť sli.do.

 

Speedometer by Sygic

Aplikácia upozorňuje vodičov na celom svete o rozmiestnení rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách. V aplikácii nájdu používatelia aj aktuálne rýchlostné limity na cestách a rozmiestnené radary od prémiových globálnych dodávateľov. Produkt prihlásila spoločnosť Sygic, a.s.

 

V kategórii IT PROJEKT roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci riešitelia a ich projekty:

Mobilná aplikácia Dôvera

Vďaka tejto aplikácii si klient/užívateľ môže ako prvý na Slovensku vyskúšať mHealth, v ktorom sa nachádza národný aj Európsky preukaz poistenca, jeho zdravotná karta, adresy a otváracie hodiny lekární, pohotovostí, SOS karta prvej pomoci s najdôležitejšími údajmi o zdravotnom stave. Aplikácia tiež pripomenie preventívne prehliadky, upozorní na liekové interakcie a informuje sa o schválenej hospitalizácii. Projekt prihlásila spoločnosť DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s.

 

Elektronické služby Národnej evidencie vozidiel  časť:  mobilná lustrácia občanov, dokladov a vozidiel

Cieľom projektu je urýchlenie kontroly, zníženie korupcie, zlepšenie bezpečnosti a zvýšenie percenta objasnenia trestnej činnosti pri dopravných kontrolách na cestách. Projekt prihlásila spoločnosti Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o.

 

Register účtovných závierok

Register účtovných závierok má slúžiť ako centrálne miesto na ukladanie  a zverejňovanie účtovných závierok, aby účtovné jednotky nepredkladali účtovné závierky viacerým štátnym orgánom.  Snahou je znížiť administratívnu záťaž podnikateľského prostredia, odstrániť duplicity, zvýšiť dostupnosť údajov z účtovných závierok. Projekt prihlásila spoločnosť PosAm, spol. s r.o.

 

Hlasová Biometria pre Tatra banka, a.s.

Cieľom je zvýšenie komfortu klientov Tatra banky – zjednodušenie procesu prihlasovania a autentifikácie klientov a zvýšenie efektívnosti kontaktného centra DIALOG Live. Biometrická technológia FreeSpeech od spoločnosti Nuance zabezpečuje autentifikáciu klientov Tatra banka, a.s. iba prostredníctvom ich hlasu. Projekt prihlásila spoločnosť SOITRON, s.r.o. a Tatra banka, a.s.

 

Príprava absolventov s praxou

Cieľom je zavedenie duálnej formy vyššieho odborného vzdelávania pre zvýšenie pripravenosti mladých ľudí pre sektor IKT v regióne východného Slovenska v spolupráci s partnerskou strednou školou a verejnou správou. Projekt prihlásila spoločnosť T-Systems Slovakia, s.r.o.

 

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk), Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITnews.sk) a Martin Drobný (INFOWARE).

 

Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT PRODUKT, IT PROJEKT a IT FIRMA roka 2014 budú udelené 25. septembra 2014 na podujatí IT GALA. Informácie o zostavení užšej nominácie a výbere nominantov sú dostupné na www.itgala.sk.

Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú IT asociácia Slovenska a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, INFOWARE, WINK a portálu ITnews.sk. 

Zobraziť celú aktualitu
Lidl oslávi svoje jubileum vo veľkom štýle, zákazníkom rozdá 111 111 skvelých cienpasik
Lidl oslávi svoje jubileum vo veľkom štýle, zákazníkom rozdá 111 111 skvelých cien

rvé predajne Lidl na Slovensku sa otvorili 9. septembra 2004, reťazec teda v týchto dňoch oslavuje desať rokov pôsobenia na slovenskom trhu. Pri tejto príležitosti si Lidl pripravil narodeninovú oslavu s množstvom darčekov pre svojich zákazníkov. Ak  oslavujete narodeniny v rovnaký deň ako Lidl, pre prvých sto z Vás je v každej našej predajni pripravené sladké prekvapenie. To však ani zďaleka nie je všetko.

V rámci osláv jubilea rozdá Lidl až 111 111 skvelých cien! Za každých 10 eur nákupu dostanete od 8. septembra do 12. októbra jeden žreb. Zotrite pole a zistíte, či ste získali niektorú zo  110 000 okamžitých výhier. Ak nájdete symbol niektorého z desiatich vybraných produktov, môžete  si žreb uplatniť do konca októbra v ktorejkoľvek predajni Lidl. Pokiaľ sa pod stieracou vrstvou objaví kód, zadajte ho do formulára na internetovej stránke www.lidl.sk a hráte o 1111 nákupov zadarmo. Hlavnou cenou je neuveriteľných desať rokov zadarmo! Desať šťastlivcov sa môže tešiť na rok plný nakupovania zadarmo a rozdáme aj 100 mesačných a 1000 týždňových nákupov.

V auguste sme sa našich fanúšikov na Facebooku pýtali, ktorých desať z našich vlastných značiek sú ich najobľúbenejšie. Z nášho bohatého sortimentu si vybrali nasledovnú zostavu: Alesto, Bluedino, Combino, Dulano, Fin Carré, Freeway, Pikok, Pilos, Saguaro a W5.

V nasledujúcich piatich týždňoch budeme postupne ponúkať všetky produkty týchto značiek so špeciálnou desaťpercentnou zľavou.

Výnimočné narodeninové menu si pre Vás pripravili naši šéfkuchári Roman s Marcelom. A aké by to boli narodeniny bez sladkej torty? Na vynikajúci dezert Vás pozve cukrárka Adriana. Ak chcete o našich akciách vedieť vždy ako prví,  sledujte náš profil na Facebooku – www.facebook.com/lidlslovensko.

Zobraziť celú aktualitu
Reštaurácia pre deti Little Al Trivio má nové vonkajšie ihriskopasik
Reštaurácia pre deti Little Al Trivio má nové vonkajšie ihrisko

Reštaurácia pre deti Little Al Trivio pripravila pre svojich malých návštevníkov nové vonkajšie detské ihriskona streche obchodného centra Central. Ihrisko ponúka veľa možností zábavy a herných prvkov - pirátska loď, plážový domček či rôzne hojdačky. Rodičia a ich ratolesti si tak môžu spoločne užívať posledné jesenné slnečné dní na terase reštaurácie Al Trivio. Kým si dospeli budú pochutnávať na dobrom obede alebo poobedňajšej káve, deti sa do sýtosti vybláznia na novom atraktívnom ihrisku.

Little Al Trivio je prvou reštauráciou, vytvorenou špeciálne pre deti v nákupnom centre Central. Na deti čaká hravý detský lístok, špeciálne rodinné stoly a množstvo zábavy. Malí návštevníci tu môžu pokresliť celý stôl, zabaviť sa na interaktívnej stene, zahrať sa na obchod či vláčik alebo poskladať si Lego Duplo. To všetko v čase, kým si rodičia pochutnávajú na dobrom obede z klasického menu. V špeciálnom detskom menu nájdete domáce cestoviny, talianske jedlá lahodiace detskému oku, smoothies, čerstvé šťavy, a mnoho zdravých dobrôt. Alebo si deti môžu vymyslieť vlastnú pizzu podľa ich chuti. Deti tu majú pocit, že sú malí dospeláci a môžu byť v „naozajstnej" reštaurácii - avšak takej, kde sa myslí v prvom rade na malých zákazníkov.

Viac informácií nájdete na webovej stránke reštaurácie http://altrivio.sk/sk/little-al-trivio/.

Zobraziť celú aktualitu
Samsung predstavil partnerov pre UHD TVpasik
Samsung predstavil partnerov pre UHD TV

Spoločnosť Samsung zverejnila plány na ďalší vývoj radu svojich UHD televízorov v spolupráci s globálnymi poskytovateľmi obsahu. Nové partnerstvá majú napomôcť urýchleniu rozvoja a prístupu k UHD obsahu.

 

Samsung plánuje celosvetovo spustiť službu UHD Video on demand (VOD) od Amazonu v októbri tohto roku. Zároveň v Európe sprístupní UHD VOD od spoločnosti Netflix, ktorá je už od marca dostupná v Spojených štátoch a ďalších krajinách. Netflix začala svoje UHD vysielanie druhým radom populárneho amerického seriálu „House of Cards“, ktorá je teraz dostupná pre UHD TV Samsung.

 

Samsung taktiež rozšíril spoluprácu s hlavnými Európskymi partnermi vrátane maxdome, Wuaki.tv, a CHILI, čím chce zabezpečiť širšiu ponuku obsahu pre svojich zákazníkov, ktorí sa rozhodnú využívať kvalitu UHD.

 

„Éra UHD už bola začatá a pre jej rozvoj a rýchle prijatie zákazníkov je dôležité poskytnúť im bohatý výber obsahu, ktorý si môžu vychutnať v UHD kvalite,“ povedal Won Jin Lee, výkonný viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronic.

 

Samsung sa teraz sústredí na poskytovanie UHD obsahu na európskom trhu. V máji sa napr. spojil s Viedenskou štátnou operou a umožnil UHD vysielanie opery Nabucco s Placidom Domingom, prostredníctvom aplikácie Vienna Opera App. Tento prémiový obsah bol vysielaný celosvetovo a divákom poskytol zážitok doslova „z prvého radu“. Na sezónu 2014/15 je naplánovaných ďalších 10 predstavení v UHD kvalite. Jedným z vrcholov bude opera Die Fledermaus od Johanna Straussa, ktorá zaznie večer na Nový rok.

 

Samsung taktiež so svojimi partnermi pracuje na vývoji zabezpečenej distribúcie UHD obsahu. Spolupracuje s asociáciou SCSA (Secure Content Storage Association), ktorej zakladajúcimi členmi sú SanDisk, 20th Century Fox, Warner Bros a Western Digital, a spoločne vytvára štandardy pre bezpečné uchovávanie obsahu. Samsung bude v budúcnosti schopný poskytnúť divákom diela hollywoodskych štúdií v najvyššej kvalite.

 

Spolupráca s RTP, portugalskou národnou vysielacou spoločnosťou a s Portugal Telecom (PT) - prostredníctvom MEO, priniesla divákom možnosť sledovať zahrievacie kolá zápasov majstrovstiev sveta v dokonalej obrazovej kvalite. Bol to prvý živý športový prenos v UHD kvalite, ktorý mohli exkluzívne sledovať diváci na zakrivených UHD televízoroch bez set-top boxu.

 

V Južnej Kórei má verejnosť možnosť sledovať živé UHD vysielanie. V apríli Samsung v spolupráci s poskytovateľom káblového vysielania CJ Hello Vision spustil službu, ktorá umožňuje sledovať živé UHD vysielanie bez set-top boxu. Samsung taktiež zahájil spoluprácu s CNM a T-Broad na spustenie živého UHD vysielanie do konca tohto roka. Majitelia televízorov Samsung UHD HU9000 môžu využiť aplikáciu „B TV“ a po predplatení „SK Broadband“ sledovať až 20 UHD VOD titulov.

 

V júni Samsung predstavil UHD video pack, ktorý pripravil v spolupráci s hollywoodskymi štúdiami 20th Century Fox a Paramount. V balíčku majú zákazníci k dispozícii 40 titulov v UHD kvalite vrátane populárnych filmov ako je Star Trek Into Darkness, Pí a jeho život a sériu dokumentov.

Zobraziť celú aktualitu
Sézona husacích hodov sa začala Dňom otvorených dverí v Slovenskom Grobe!   pasik
Sézona husacích hodov sa začala Dňom otvorených dverí v Slovenskom Grobe!

V priebehu uplynulého víkendu sa začal sviatok všetkých milovníkov husaciny. Uskutočnil sa totiž  Deň otvorených dverí Cechu husacinárov Slovenského Grobu. Sezóna husacích hodov potrvá až do konca roka. Všetkých osem prevádzok Cechu pozýva na skvelú husacinu do Slovenského Grobu!

 

Sezóna husacích hodov sa oficiálne začala! Milovníci dobrého jedla a kvalitnej husaciny si to počas posledného augustového i prázdninového víkendu namierili do Slovenského Grobu. Ten je nielen našou kolískou husacinárskeho remesla, ale dnes už aj svetoznámou destináciou pre domácich gurmánov aj pre gastroturistov z celého sveta. „Deň otvorených dverí dopadol výborne. Stovky ľudí s rodinami si urobili výlet do príjemného prostredia Slovenského Grobu a popri tom si vychutnali to najlepšie z umenia najskúsenejších slovenských husacinárov,“ hodnotí tohtoročné podujatie prezident Cechu husacinárov Slovenského Grobu Boris Haško v mene všetkých ôsmich reštauračných prevádzok Slovenského Grobu, ktoré sú v Cechu združené. „Napriek tomu, že pršalo a počasie nám neprialo, prišlo množstvo návštevníkov z blízkeho aj ďalekého okolia a atmosféra nemala chybu!“ dodáva Boris Haško.

 

Grobská izba, Grobský dvor, Gurmánsky Grob, Husacina Plus Penzión, Husacina u Zápražných, Penzión & Restaurant Karolína, Pivnica u Zlatej Husi a Zelený dvor – to všetko sú oficiálne reštauračné prevádzky, ktoré každoročne organizujú Deň otvorených dverí, teda symbolický štart sezóny husacích hodov. Práve v týchto ôsmich reštauráciách sa mohli milovníci husaciny 30. augusta najesť dosýta za symbolickú cenu. Podmienkou bolo len zakúpenie vstupenky na Deň otvorených dverí v hodnote 2,- Eur v ktorejkoľvek z reštaurácií Cechu. Po jej zakúpení mohli návštevníci degustovať a porovnávať 200 gramové porcie husaciny s lokšami a prílohou v ktorejkoľvek z prevádzok Cechu za spomínanú symbolickú sumu 7,- Eur.

 

Deň otvorených dverí v „slovenskej mekke husaciny“ sa tento rok uskutočnil už 14-ty krát. Podľa slov prezidenta Cechu Borisa Haška, primárnym významom podujatia bolo, dať návštevníkom príležitosť vybrať si reštauráciu, v ktorej im husacina chutí najlepšie, aby sa neskôr vrátili na klasické husacie hody práve do tej svojej obľúbenej prevádzky, ktorá sa im zapáčila najväčšmi. „Niekto prišiel len na pohár vína, lebo si husacinu dal v susednej prevádzke, ale ide nám najmä o to, aby sa sem ľudia prišli pozrieť, videli, ako to tu robíme a keď sa im bude páčiť, dúfame, že sa vrátia,“ dodáva.

 

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2011 lenprezeny.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio