LenPreŽeny.sk - Lifestylový magazín pre ženy v každom veku
 • Pošli účet z reštaurácie a Orbit ti ho preplatí!
  pasik
  Pošli účet z reštaurácie a Orbit ti ho preplatí!
  Značka obľúbených žuvačiek Orbit si opäť v novom roku pripravila pre slovenských spotrebiteľov darček. Za nákup špeciálneho duopacku (2 x 10 dražé) alebo 46-kusového vrecúška Orbit Peppermint alebo Spearmint môžete získať jed
 • Tassimo SUNY Nový multinápojový automat značky Bosch
  pasik
  Tassimo SUNY Nový multinápojový automat značky Bosch
  Ráno je každá minúta drahá a čakanie na šálku kávy dokáže byť poriadne otravné. S multinápojovým automatom Tassimo SUNY značky Bosch sa tomu elegantne vyhnete. Je ideálnym riešením rýchlej prípravy chutnej kávy, ktorá dodá
 • Ôsma sezóna sviatočného piva Zlatý Bažant
  pasik
  Ôsma sezóna sviatočného piva Zlatý Bažant
  Opäť je to tu! Už po ôsmykrát sa môžu pivní fajnšmekri na celom Slovensku tešiť na posledné týždne roka a dopriať si sviatočnú pivnú špecialitu od Zlatého Bažanta.
 • Sviatky s Hubertom
  pasik
  Sviatky s Hubertom
  Sviatky strávené v spoločnosti blízkych a priateľov si zaslúžia výnimočný prípitok na oslavu týchto chvíľ. Okrem toho môže poslúžiť aj ako inšpirácia na darček pre vašu polovičku. Nechajte sa inšpirovať tipmi z dielní Hubert a Karpatské brandy.
 • Pečieme s láskou aj v roku 2015
  pasik
  Pečieme s láskou aj v roku 2015
  Dr.Oetker prináša aj tento rok obľúbený kalendár Pečieme s láskou s neodolateľnými receptami a krásnymi fotografiami. Vkročte do roku 2015 s inšpiráciami na každý mesiac a potešte najbližších s láskou upečenými dobrotami. Súčasťou je aj bonus vo forme menoviek, vďaka ktorým bude stolovanie pre vašich

Mágia stromov

Mágia stromov

Sedíte pod naširoko rozkonáreným dôstojným stromom, ktorý vám poskytuje príjemný tieň. Cez husto rastúce konáre prebleskujú šteklivé lúče slnka. Vdychujete omamnú vôňu, šíriacu sa do okolia z jeho kvetov či ihličia, za chrbtom cítite drsný, ale teplý dotyk vráskavej kôry. Takmer počujete pohyb miazgy v útrobách kmeňa. Cítite sa chránení, v bezpečí, nabíjaní akousi zvláštnou energiou... Áno, takéto vnemy nám môžu poskytnúť velikáni rastlinnej ríše, ich veličenstvá STROMY. No napadlo vám už niekedy, že aj ony - a nielen bylinky, rastlinky či kvietky - môžu byť zdrojom vynikajúcich kozmetických, hojivých či magických prostriedkov?


Jeden po druhom

Nemôžem tu rozpísať blahodarné vlastnosti všetkých zástupcov niekedy až záhadnej ríše stromov, o ktorých som sa nielen v detstve domnievala, že v noci potajme vyťahujú zo zeme korene – košaté často rovnako ako konáre nad zemou – a putujú po svojom okolí, aby poznávali to, čo je im cez deň nedopriate. Nad ránom sa spokojné a obohatené o nové poznatky vracajú na svoje miesto. Beda, ak im ho obsadí nejaký nespratný oneskorenec! Musia si potom rýchlo nájsť nablízku náhradné, aby si nikto z ľudí ani zvierat nevšimol, aké pestvá a dobrodružstvá potme a v skryte stvárajú...

Takže spomeniem len niektoré - práve tie, ktoré ma vždy okúzľovali buď svojím vzhľadom, pôvodom či užitočnosťou, všetky napospol ihličnaté. Na listnaté príde rad azda inokedy...

 

 

Céder atlaský a libanonský

 

Susanne Fischer-Rizziová o cédri píše: „Tým, čím je lev vo svete zvierat, je céder medzi stromami.“

 

Na rozdiel od cédra atlaského, ktorý pochádza z územia pohoria Atlas, je domovom cédra libanonského Sýria, východné Turecko a Libanon. V Libanone kedysi bývali celé pralesy týchto stromov. V jeho pohorí sa nachádzal „posvätný háj“, ku ktorému putovalo mnoho ľudí, aby sa aspoň na chvíľu mohli zdržať uprostred voňavého svätostánku a pomodliť sa. 400 stromov z tohto hája dodnes jestvuje a ich vek sa odhaduje na 2 500 rokov! Počet cédrov sa v tejto oblasti však rapídne znížil vplyvom vysokého dopytu po nábytku z jeho dreviny a dnes je v Libanone už len niekoľko sto cédrov. Na juhu je jeho výskyt častejší ako v strednej Európe, kde sa vysádza v parkoch a záhradách s miernejšou klímou.

Kelti poznali céder pravdepodobne z niektorého zo svojich početných sídlisk. Deň cédru podľa svojho stromového kalendára určili na 14. až 23. augusta a na 9. až 18. februára.

Spoločným znakom cédrov je čas kvitnutia. Na rozdiel od všetkých ostatných ihličnanov kvitnú až začiatkom jesene. Cédrové drevo sa už v staroveku používalo na stavbu domov, lodí i výrobu nábytku. V Biblii v 1. knihe kráľov sa spomína obchodovanie s touto drevinou. V Jeruzaleme sa používalo drevo cédrov na výstavbu chrámov a palácov. Olej z cédrového dreva bol pravdepodobne prvým olejom extrahovaným z nejakej byliny. Egypťania ho používali na stavbu lodí, výrobu nábytku a rakiev a samozrejme - v kozmetike.

 

Dodnes je éterický olej z tohto stromu užívaný ako účinný prostriedok:

 • pri akné
 • pri mastnej pleti
 • pri vypadávaní vlasov a lupinách
 • proti stavom strachu a stresu
 • na mumifikáciu a k ochrane papyrusu pred hmyzom
 • v prípade potreby na upokojenie, harmonizáciu
 • antiseptický, fungicídny, protikašľový a repelentný
 • rozpúšťajúci hlieny a pomáhajúci pri bronchitíde či zápaloch močového mechúra.

 

Nesmie sa však používať v priebehu gravidity, pretože pôsobí ako abortivum!

 

V mágii a liečiteľstve:

 • dym z cédru očisťoval a zaháňal zlé sny
 • pálením ihličia alebo dymom z tlejúcich či horiacich vetiev sa liečilo prechladnutie
 • jeho drevo umiestnené v dome malo ochraňovať pred bleskom
 • cédrová vetvička vyrezaná do tvaru trojzubca sa umiestňovala v blízkosti domu bodcom hore, aby chránila pred akýmkoľvek zlom
 • kúsok dreva v peňaženke či mešci mal privolať peniaze a na tento účel sa používal aj vo vykurovacích zmesiach
 • používal sa aj v amuletoch lásky
 • spaľovaním sa mali zvyšovať psychické sily

 

Neďaleko Jokošimy v Japonsku sa údajne nachádza jeden z najstarších stromov sveta - céder - starý vraj až 7 tisíc rokov!

 

Borovica prímorská

Borovice, nazývané aj sosny, patria k prastarým stromom, ktoré zalesňovali našu Zem už pred tisíckami rokov. Sú nenáročné a darí sa im jednotlivo aj v skupinkách a hájoch. Možno práve pre svoju skromnosť, čo sa týka podmienok pre rast, vytrvalosť a silu dostala borovica prídomok „matka múdrosti“.

Vo Francúzsku má borovica prímorská značné hospodárske využitie. Jej drevo sa používa:

 • v stolárstve
 • a zriedkavejšie (pretože obsahuje veľa živice) v stavebníctve a v papiernickom priemysle
 • narezaním kmeňov sa získava živica - tá sa destiluje a vyrába sa z nej terpentín a kolofónia (natierajú sa ňou sláčiky huslí)
 • dôležité sú aj jej veľké šišky, ktoré sa používajú ako dekoračný materiál

 

Borovica lesná

Drevo borovice lesnej je silno živičné, dobre odoláva vlhku a je výhrevné. Ako rastlina je všestranne využívaná:

 • drevo sa používa najmä v nábytkárstve a stavebníctve
 • získava sa z neho živica
 • z koreňov a kôry decht
 • z ihličia a pupencov silica a vitamín C
 • ihličie obsahuje látku pinosolvin hubiacu baktérie a zastavujúcu rast tuberkulóznych bacilov

 

Na svete existuje asi 90 druhov borovíc, ktoré sú dnes však na mnohých miestach ohrozené prekyslením pôdy. Pretože si ľudia boli vedomí silných antiseptických vlastností aromatických látok v nich obsahovaných, v časoch moru v 17. storočí bolo nariadené pálenie borovicového ihličia a dreva na uliciach každých 12 hodín.

 

Silica borovice lesnej:

 • napomáha koncentrácii
 • má antiseptické, protireumatické, prekrvujúce (kúpeľ pri svalovej únave), antiastmatické účinky
 • pomáha pri chrípke a prechladnutí, proti fajčiarskemu kašľu
 • je vhodná do saunových zmesí
 • v kozmetike pomáha pri nečistej mastnej pleti
 • prekrvuje a zlepšuje činnosť vlasovej pokožky

 

Borovica lesná sa pripisovala božstvám Kybele, Panovi, Venuši, Atysovi, Dionýzovi, Ištarte a Silvanovi.

 

V mágii:

 • sa borovicové šišky nosia za účelom zvýšenia plodnosti a k dosiahnutiu veľmi vysokého veku
 • šiška plná semien vzatá zo stromu v čase letného slnovratu bola považovaná za silného magického pomocníka. Ak jej vlastník zjedol každý deň zo šišky jedno semiačko, stal sa vraj nezraniteľným proti výstrelu z pušky.

 

Borovica píniová, pínia

Je charakteristický strom stredomorských krajín, vytvárajúci malebné háje. Od staroveku sa vysádzali pozdĺž ulíc a alejí, aby poskytovali tieň. Svetoznáme sú pínie z Via Appia, oddeľujúcej Rím od južného Talianska. Spomínali ich mnohí starorímski autori. Pínie sú na rozdiel od ostatných druhov borovíc menej citlivé na poškodenie vetrom. Stály vietor z rovnakého smeru formuje síce korunu na jednu stranu, ale nemôže úplne zabrzdiť vývoj stromu. Okrem toho, pínie veľmi dobre znášajú dlhé obdobia sucha. Ďalšou ich zvláštnosťou sú veľmi veľké olejnaté semená, ktoré sú jedlé a predávajú sa ako pinocchi alebo pignons. Pokladajú sa za lahôdku a používajú sa pri príprave tradičných talianskych jedál. Píniové drevo je veľmi pevné a tvrdé. Na rozdiel od iných druhov obsahuje menej živice a používa sa na stavebné účely (schody, okná, dvere) a na výrobu kuchynského nábytku.

 

Borovica čierna

Je dôležitým lesotvorným druhom na suchých plochách vápencových pohorí strednej a južnej Európy. Veľmi rozšírená a častá je v južnej Európe, na Balkáne a v Stredomorí. Nie je zriedkavá vo veľkých parkoch a záhradách, pestuje sa i lesnícky. Má veľmi živičnaté drevo, zväčša žlto sfarbené. Používa sa na:

 • výrobu nábytku
 • častejšie ako stavebný materiál
 • alebo na výrobu celulózy

 

Najstarším známym zástupcom borovíc je borovica ostitá, ktorá rastie vo výške 3 050 m na kalifornských svahoch Bielych hôr a má viac ako 4 600 rokov.

 

Kelti hovorievali borovici „ohnivý strom“. Nielen kvôli hrdzavo sfarbenému kmeňu, ale predovšetkým preto, že triesky z jej smolnatého dreva výborne horia a používali ich na fakle a pochodne.

Ľudia narodení v keltskom znamení borovice medzi 24. augustom a 8. septembrom sú vraj opatrní, predvídaví, prezieraví a usilovní. Prejavujú rovnaký záujem o seba i o druhých a sú vyslovení praktici.

Germáni lemovali borovicami pohrebiská, poradné miesta a pod. Tieto stromy boli pre svoju silu symbolom dlhého života a vytrvalosti. Ako všetky stále zelené ihličnany je aj borovica považovaná za strom večného života.

Už Hipokrates poznal liečivé účinky borovice a používal jej živicu (Resina pini, dodnes sa ňou, mimochodom, konzervuje grécke víno retsina) na zmäkčovanie vredov a na vykurovanie.

Vykurovanie má dlhú tradíciu. Za tzv. „vykurovacích nocí“ (posledných dvanásť dní v decembri) chodili sedliaci s vykurovacou panvicou po dome a chlievoch, aby zahnali „zlých duchov“. Dym - predovšetkým zo stromovej živice:

 • má dezinfekčné účinky
 • zabraňuje hnilobe
 • a udržuje potraviny dlhšie čerstvé.

V chrámoch boli prinášané dymové obete, ktoré nemali len potešiť nosy božstiev, ale zaháňali zlých duchov, akými boli napríklad i rôzne nákazy a choroby, aj ich nepríjemný zápach.

 

Ilustračné foto: UBC Botanical Garden

Archívny článok
Tlačiť
Kategória: Mystika
Dnes je 30. 01. 2015, meniny má Ema.
Náhodný článok
 V Jáchymove liečia radónom V Jáchymove liečia radónom
V Jáchymovských kúpeľoch ročne prinavracajú zdravie viac ako 20000 klientom, predovšetkýmpri chorobách pohybového aparátu, periférneho nervového systému, osteoporóze, metabolických, kožných a CNC ochoreniach, pooperačných a posttraumatických stavoch.
Najčítanejšie články
jarna
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Elegantné smartfóny Samsung GALAXY A5 a A3 sú na slovenskom trhupasik
Elegantné smartfóny Samsung GALAXY A5 a A3 sú na slovenskom trhu

 

Najnovšie modely radu GALAXY s celokovovým tenkým telom a 5 Mpix predným fotoaparátom sa orientujú na milovníkov selfie a sociálnych sietí. V ponuke nechýba prémiový obsah, ochranné kryty a puzdra.

Smartfóny GALAXY A5 a A3 určené predovšetkým pre mladých spotrebiteľov vyhľadávajúcich aktuálne trendy sú doteraz najtenšími smartfónmi v portfóliu spoločnosti Samsung (spoločne s GALAXY Alpha). Ich celokovové telo tenké iba 6,7 mm (A5), resp. 6,9 mm (A3) ukrýva štvorjadrový 1,2 GHz procesor a obľúbené funkcie navrhnuté exkluzívne pre zariadenia GALAXY ako Režim extrémneho šetrenia energie, Súkromný režim (len GALAXY A5) či Viacero okien.

 

Na prednej strane smartfónov sa nachádza okrem Super AMOLED displeja s technológiou Adaptive Display aj fotoaparát s nadštandardným rozlíšením 5 Mpix a širokým uhlom záberu. Spoločne s rozšírenými fotografickými funkciami vrátane automatického detekovania a zaostrenia tváre tak smartfóny A3 a A5 umožňujú zachytiť selfie v skutočne vysokom rozlíšení. Snímky možno rýchlo a ľahko zdieľať na sociálnych sieťach vďaka pripojeniu LTE kategórie 4.

Zobraziť celú novinku
 Sladké či voňavé vyznanie?pasik
Sladké či voňavé vyznanie?

 

Neviete sa rozhodnúť, čím prekvapiť svoju polovičku na Valentína? Máme pre vás zopár výborných tipov – pre partnera, aj pre partnerku. Z bohatého valentínskeho sortimentu za skvelé ceny v sieti predajní Lidl si určite vyberiete a deň sv. Valentína si spoločne užijete.

PRE PARTNERA:

For you Coeur de Neufchâtel

Nemá rád sladkosti? Nevadí. Originálny francúzsky syr v tvare srdca, ktorý kúpite v Lidli, ho určite dostane. A nezabudnite, že k dobrému syru patrí aj pohár dobrého vína. A príjemný večer sa môže začať.

 

For you Mousse d´amour

Pena lásky – treba niečo dodať? Delikátna lahodná pena z tej najkvalitnejšej čokolády z predajne Lidl vás pomyselne prenesie do romantických parížskych uličiek. Nechajte sa unášať čokoládou a láskou.

 

Gibellini X-Bolt

Charakteristická, ale pritom rafinovaná je vôňa pánskej toaletnej vody X-Bolt. Za výbornú cenu dostanete špičkovú kvalitu a podľa nezávislého testu írskeho lifestylového portálu Her.ie aj vôňu, ktorá predbehla známe a drahé pánske značky. Privoňajte si!

Cena: 4,99 € / 50 ml, Lidl

 

 

PRE PARTNERKU:

For you S láskou

Nemusí to byť vždy čokoláda, niektoré dámy majú rady i želatínové dobroty. Aj ovocné gumové cukríky s čerešňovou šťavou v tvare srdiečok môžete darovať s veľkou láskou. Dostanete ich kúpiť v Lidli.

 

Suddenly Madame Glamour

Príjemnou vôňou nič nepokazíte. Madame Glamour Eau de Parfume za skvelú cenu pripomína vôňou parfumované toaletné vody tých najdrahších značiek. V nezávislých testoch britskej spoločnosti Perfumers Guild dali ženy prednosť tejto vôni pred známou a drahou značkou.

Cena:  3,49 € / 50 ml, Lidl

 

For you Zmrzlinové srdiečka v čokoláde

Zmrzlinové srdiečka s vanilkovou a jahodovou príchuťou v chrumkavej tmavej a bielej čokoláde s orieškami a mandľami sú vynikajúcim valentínskym dezertom pre spoločnú oslavu. Kúpite ich v Lidli.

 

 

 

 

Zobraziť celú novinku
Knižná novinka: Milica a kniežapasik
Knižná novinka: Milica a knieža

 

Dejiny rodu Merovejovcov sú plné intríg, nenávisti a krviprelievania. Osirelý potomok mocných panovníkov, vychovávaný slovanskou pestúnkou, vyrastá v horách divokej Gálie. Postupom času sa z odvrhnutého princa stáva odvážny bojovník, ktorý prijme návrh franského kráľa odísť s karavánou zbraní do nebezpečného kraja za Dunaj.

 

Tak sa v časoch boja proti avarskému útlaku zrodí medzi Slovanmi legenda o tajomnom franskom kupcovi Samovi, ktorý až tu, ďaleko od domoviny, naplní svoj osud. Prišiel, aby si svojou odvahou získal úctu, oslobodil ich, zjednotil a napokon im vládol. Prišiel, aby medzi nimi spoznal nielen sám seba, ale aj lásku jedinej ženy, o ktorej srdce sa oplatilo bojovať.

Zobraziť celú novinku
Farbám bude v roku 2015 kraľovať zemitá vínovočervená Marsalapasik
Farbám bude v roku 2015 kraľovať zemitá vínovočervená Marsala

 

Pantone Color Institute vyhlasuje každoročne v decembri kráľovnú farieb na nasledujúci rok. Dizajnéri a zástupcovia značiek s medzinárodnou pôsobnosťou zvolili na rok 2015 zemitú vínovočervenú v odtieni Marsala. Na pultoch obchodov sa začínajú objavovať nové štýlové kúsky a  výnimkou nie je ani svet kozmetiky.

Zvodná, no zároveň jemná

Zemitá vínovočervená je jemná, sofistikovaná, zvodná a štýlová. Svojimi vlastnosťami je jednoducho aplikovateľná do módy, kozmetiky, dizajnu, nábytku či interiéru všeobecne,“ myslí si Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute. Vkusný odtieň červenohnedej farby evokuje tiež pocit bohatstva a tepla. Podľa odborníkov z inštitútu sa perfektne vyníma na štruktúrovanom povrchu, a  je teda ideálnou voľbou pre koberce či čalúnený nábytok. Zaujímavým ozvláštnením interiéru môže byť aj v minimalistickom ponímaní vo forme doplnkov. V oblasti módy sa stane farbou, ktorá by nemala chýbať v žiadnom šatníku.

 

Štipka rafinovanosti

Rafinovanú vínovočervenú si môžete dopriať prostredníctvom produktov značky Dermacol na pleti, perách, očiach či nechtoch. Stačí malá dávka fantázie a chuť experimentovať. Tento odtieň zakrátko zmení každú ženu na zmyselnú dámu a dopraje jej pocit výnimočnosti. 

 

„Zemitá vínovočervená je veľmi zmyselná. Je len na vás, či ju použijete ako hlavný prvok líčenia, alebo ňou vytvoríte zaujímavý detail,“ hovorí vizážista Dermacol Tomáš Vida.

 

Pery

Aj počas bežného dňa môže každá dáma vyzerať elegantne a luxusne. Ozvláštnite každodenný minimalistický vzhľad vínovočervenou na vašich perách a dodajte tak svojmu vzhľadu pôvab. Vyskúšajte napríklad novinku značky Dermacol, dlhotrvajúcu farbu na pery 16H Lip Colour v odtieni  č. 6, vďaka ktorej nalíčenie vydrží celý deň.

 

Oči

Oči sú často prvým detailom na ľudskej tvári, ktorý si okolie všimne. Podčiarknite ich prirodzenú krásu zemitou hnedočervenou. Siahnite po očných tieňoch Dermacol Mono v odtieni č. 3. Oči prirodzene zvýraznia, dodajú im hĺbku a rozjasnia pohľad.

 

Pleť

Celkový vzhľad make-upu zakončite farbou na líčka Dermacol Duo Blusher v odtieni č. 3. Dodá im prirodzené zafarbenie a zdravý nádych. Šikovná kombinácia matných a rozjasňujúcich odtieňov vymodeluje tvár. Veľmi jednoducho sa nanáša a dokonale splynie s vašou pleťou.

 

Nechty

Upravené ruky a nechty dokážu o človeku veľa prezradiť. Zladením farby nechtov s líčením, niektorým kúskom oblečenia alebo doplnkami docielite perfektný vzhľad s nádychom luxusu. Ideálnym pomocníkom bude dlhotrvajúci lak na nechty 5 DAY * STAY v odtieni č. 3.

 

Zobraziť celú novinku
Zastavte prvé mimické vráskypasik
Zastavte prvé mimické vrásky

Mladé superženy – aj tak môžeme nazvať ženy, ktoré , hoci nemajú ešte ani 30, zvládajú rodinu aj prácu, niekedy školu, prípadne sa ešte snažia žiť zdravo, aby sa starali aj o seba. Vyťaženosť však spôsobuje, že výroba kolagénu a elastických vlákien v pokožke sa spomaľuje a prvé vrásky sa u žien objavujú už okolo veku 25 rokov.  Ako prvá pomoc pre mladú pleť s prvými prejavmi starnutia prichádza kozmetika GREEN LINE  s novou radou HydroMineral.

Krémy sú založené na moderných a prírodných zložkách. Tou hlavnou a unikátnou je minerálna voda RADENSKA NATURELLE. Táto voda zo Slovinska pochádza až z hlbín pod nepriepustnou ílovou vrstvou a je plná minerálov, ktoré pokožku hydratujú a prinášajú jej pocit sviežosti.  

Druhou dôležitou zložkou krémov je riasa ALGAE SPIRULINA bohatá nielen na minerály, ale aj proteíny a vitamíny A, B, C a E. Funguje ako ochrana proti strate kolagénu, ktorý je zodpovedný za pevnú a jemnú pokožku bez vrások.

Posledná zložka sa líši podľa typu vašej pleti. Pre zmiešanú až mastnú pleť obsahuje krém super výživu v podobe papáje. Je antioxidantom, bohatá na vitamíny a ovocné kyseliny, ktoré podporujú regeneráciu buniek. Má veľmi nízky obsah soli, vďaka čomu lepšie udržuje vodu v pokožke. Normálna pleť zase ocení krém s prídavkom výťažku z avokáda. Pokožku vyživuje a zjemňuje, dodáva jej stratenú hydratáciu a regeneruje ju. GREEN LINE myslel aj na majiteľky suchej pleti, pre ktoré je určený krém s prídavkom výťažku z ryže. Tá zvyšuje množstvo kolagénu v pokožke, stimuluje a zrýchľuje obnovu buniek a funguje ako prírodná ochrana proti UV žiareniu.  Vďaka obsahu vitamínu E je pleť dostatočne vyživovaná a hydratovaná, pretože tento vitamín zvyšuje obsah vody v horných vrstvách kože. 

Rada GREEN LINE HydroMineral je absolútnou novinkou na trhu a je účinnou zbraňou v boji proti prvým mimickým vráskam pre ženy nad 25 rokov. Bez ohľadu na typ pleti, si určte nájdete ten správny krém a budete sa tak môcť naplno venovať svojmu aktívnemu životnému štýlu bez obáv z rýchleho starnutia pleti.

 

Zobraziť celú novinku
Čo dnes budem variť? Hovädzie mäso!pasik
Čo dnes budem variť? Hovädzie mäso!

Špičková kvalita, domáci pôvod, zaručená čerstvosť, praktické balenie a to všetko za skvelú cenu. Také je hovädzie mäso z mladých býkov, ktoré  dostanete kúpiť v sieti predajní Lidl v stálom sortimente čerstvého mäsa. Aby bolo mäkké, krehké a šťavnaté, zrie pod neustálou kontrolou až 14 dní. Mäso pochádza výlučne z plemien slovenských a českých chovov.

Hovädzie mäso zadné zo stehna v kilogramovom balení je ideálne najmä na dusenie v celku, ale môžete z neho tiež nakrájať pekné rezne. Kvalitným hovädzím mäsom obohatíte svoj zdravý a vyvážený jedálny lístok - obsahuje vysoký podiel bielkovín, minerálnych látok, stopových prvkov a vitamínov.

Cena: 8,79€ / 1 kg, Lidl

 

 

Hovädzie mäso krájané na guláš vám pomôže, najmä ak ste kuchár začiatočník a nemáte istotu, ktorý druh mäsa je najvhodnejší na prípravu chutného guláša alebo ragú. Mäso nakrájané na kocky výrazne uľahčí prípravu jedla a špičková kvalita zaručí kulinársky úspech.

Cena: 6,99€ / 750 g, Lidl

 

 

Hovädzie mäso zadné zo stehna – roládky sú ideálne na prípravu krehkých rezňov či plnených závitkov. Naporciované plátky stačí naklepať a pripraviť podľa osvedčeného receptu – napr. poľovnícke rezne s červeným vínom, hovädzie rezne na hubách, španielske vtáčiky, hovädzie závitky so syrom na smotane.

Cena: 10,99€ / 1 kg, Lidl

 

 

Hovädzie mäso zadná nožina je vynikajúce šťavnaté mäso vhodné na varenie, špeciálne na prípravu rôznych druhov gulášov. Okrem tradičného gulášu ho vyskúšajte udusiť so zeleninou a podliať červeným vínom alebo pripraviť segedínsky guláš.

Cena: 6,89€ / 1 kg, Lidl

Zobraziť celú novinku
Ručný šľahač ETA Cuore pasik
Ručný šľahač ETA Cuore

 

Ručný šľahač ETA Cuore v červenej farbe s pohodlným používaním šľahá a miesi. Má 4 stupne otáčok a tlačítko MAX. Má príjemnú ergonomickou rukoväť.

Cuore je moderný šľahač s elegantným designem v červenej farbe, ktorý Vám zaistí veľmi pohodlné používanie. Šľahač sa dobre drží vďaka ergonomickej rukoväti.

K dispozici máte celkom 4 optimálne rýchlosti a tlačítko MAX pre maximálne otáčky. Medzi prednosti šľahača patrí okrem pohodlného ovládania aj rýchle zostavenie a uvoľnenie metiel alebo hákov tlačítkom a jeho jednoduchá údržba. Pri používaní šľahača určite oceníte výkyvnú vývodku napájacieho kábla, ktorá zabraňuje jeho opotrebeniu a následnému poškodeniu.

V príslušenstve nájdete dve šľahacie metly a dva hnetacie háky. CUORE vám teda pomôže ušľahať koktejly, bielkový snieh či šľahačku a tiež umiesi cěsto.

ETA na tento produkt ponúka predĺženú záruku 3 roky.

Zobraziť celú novinku
Kulma ETA Liliana 6336 - novinka na trhupasik
Kulma ETA Liliana 6336 - novinka na trhu

 

S touto kónickou kulmou vykúzlite požadovaný účes v pohodlí domova. Je opatrená keramickým povrchom a výhodou je i chladná špička pre bezpečnú manipuláciu.

V atraktívnom čierno-rúžovom prevedení, je praktický pomocník pre vytvarovanie požadovaného účesu.

Priemer je 1-3 cm, príkon 25W PTC ohrievacie telesá zaručujú veľmi rýchle dosiahnutie potrebnej teploty. Vďaka keramickému povrchu je k vlasom veľmi šetrná. Vysoká teplota 200°C zabezpečí rýchle tvarovanie vń.

Má praktický tvar a a dizajn a určite oceníte jej jednoduché ovládanie a ľahkú údržbu.

Ďalšou výhodou je chladná špička, ktorá umožňuje ľahké a bezpečné používanie a tiež má otočný napájací kábel až 1,7m dlhý.

Príjemným bónusom je ochranné cestovné púzdro.

 

Viac na www.eta.sk

Zobraziť celú novinku
Nebaví vás žehlenie? Naparujte!pasik
Nebaví vás žehlenie? Naparujte!

 

Vytiahli ste po pol roku zo skrine šaty a zdajú sa vám trocha zvädnuté a zatuchnuté? Nechce sa vám ísť s oblekom rovno do čistiarne len preto, že vyzerá pokrčený? Nechajte veci na vešiaku a naparovacia žehlička ich dostane do správnej formy.

Žehliaca doska je niekedy na prekážku. Ak si chcete dať do poriadku šaty, sako či nohavice, je lepšie, ak tieto odevy visia. Ručný naparovač odevov Phlips Steam&Go je skvelým pomocníkom na vyrovnanie záhybov, nerovností, pokrčených častí odevov a osvieženie látok. Zvládne vyhladiť aj náročné jemné tkaniny, ktoré sa dajú len obtiažne žehliť ako hodváb či mušelín, ale poradí si aj s masívnymi látkami ako tvíd.

Ako to funguje? Odev si zavesíte na obyčajný vešiak a naplníte zásobník naparovača vodou. Po 45 sekundách nahrievania sa môžete pustiť do boja s nerovnosťami. Naparovačom prechádzate po látke. Elektrická pumpa vytvára súvislý prúd pary, ktorá dodáva odevu správnu vlhkosť a teplotu na to, aby sa vlákna vystreli. Súvislý tlak pary vyrovná všetky záhyby a vaše šaty sú opäť vo forme.

Na hrubšie tkaniny, z ktorých sa šijú kabáty či zimné saká, využite kefový nástavec. Ten umožní lepší prienik pary do štruktúry odevu. Váš kabát tak získa svieži vzhľad. Navyše para pod tlakom odstráni mikročasti prachu i pach, ktorý sa mohol na šaty či kabát nalepiť. Oblečenie je tak bez nepríjemných prímesí napríklad cigaretového zápachu. Túto pozitívnu vlastnosť odstraňovania pachu môžete využiť napríklad aj predtým, ako si kabát či sako odložíte.

Ručný naparovač Phlips Steam&Go je ľahký, ergonomicky veľmi dobre sedí v ruke a jeho obsluha je jednoduchá. Výsledok však oslní každého, kto vie oceniť upravené, pekné a čisté oblečenie.

V prípade, že chcete naparovať pravidelne a viac odevov, bude vám ešte viac vyhovovať kompaktný naparovač Philips CompactTouch. Je spojený s osobitnou nádržkou až na 600 ml vody, čo umožňuje 30 minút naparovania. Okrem toho ponúka tri rôzne stupne naparovania, vďaka ktorým môžete využívať silu pary na jemné látky a aktívnejšie na hrubšie a viac pokrčené materiály.

Philips CompactTouch sa vypne v prípade, že ho nepoužívate, dá sa uskladniť do obalu, ktorý slúži zároveň ako nádoba na vodu a vo výbave k nemu dostanete aj ochrannú rukavicu. Tento naparovač sa navyše sám automaticky čistí od vodného kameňa, takže s jeho údržbou nemáte žiadne starosti.

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
Madeleine Albrightová dostala exkluzívnu brošňu z dielne Alojza Ryšavéhopasik
Madeleine Albrightová dostala exkluzívnu brošňu z dielne Alojza Ryšavého

Madeleine Albrigtová je majiteľkou diamantovej brošne z dielne známeho slovenského šperkára  Alojza Ryšavého. Dostala ju na pôde amerického Kongresu pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie. Exšéfka americkej diplomacie s českými koreňmi, známa svojou záľubou v zbieraní brošní, si tak do svojej kolekcie môže pridať aj šperk od ALO diamonds symbolizujúci naše národy – českého leva so slovenským dvojkrížom na hrudi.

„Bola pre mňa veľká česť a výzva navrhnúť šperk pre takú uznávanú a múdru ženu ako Madeleine Albrigtová je. Lev a dvojkríž sú znakmi našich národov a Nežná revolúcia bola pred 25. rokmi práve spoločným bojom za slobodu. A keďže máme ako ľudia k sebe stále veľmi blízko či pôvodom, naturelom, alebo podobnosťou nášho jazyka, tak som sa rozhodol pretaviť túto myšlienku do ojedinelého „hrdého“ šperku“, hovorí k tvorbe brošne jej autor a majiteľ ALO diamonds, Alojz Ryšavý.

 

S nápadom vytvoriť brošňu pre bývalú šéfku americkej diplomacie prišiel sám Alojz Ryšavý vzhľadom na jej pôvod a tiež fakt, že ako jedna z predstaviteliek diplomacie svetovej veľmoci bola oporou boja za slobodu a demokraciu v roku 1989 vo vtedajšom Československu. Jej výroba trvala mesiac, pričom samotný šperk váži viac ako 21 gramov a vykladaný je 226 briliantami, 9 zafírmy a 28 rubínmi.

 

Som hrdý na to, že som brošňu mohol tejto dáme odovzdať osobne. Bola naozaj dojatá, a čo ma najviac  potešilo ako profesionála a človeka zároveň, ktorý sa venuje výrobe šperkov takmer 20 rokov, bolo poďakovanie a pochvala za precíznosť jej spracovania”, dodáva na záver Alojz Ryšavý.

Zobraziť celú aktualitu
Plánované zmeny v bratislavskom Auparkupasik
Plánované zmeny v bratislavskom Auparku

Modernizácia Auparku v celkovej hodnote 15,5 milióna EUR potrvá od januára 2015 do októbra 2015. Rekonštrukcia bude zameraná na dizajn a architektúru centra. Jedným z jej hlavných cieľov je zlepšiť prirodzený pohyb a orientáciu návštevníkov centra, zlepšiť úroveň služieb a vytvoriť pozitívnu atmosféru a novú estetickú úroveň interiéru.

Návštevníci ocenia  viac svetla a ekologickejší prístup k spotrebe energie, ako aj nové oddychové zóny so štýlovým nábytkom.

       - Rekonštrukcia osvetlenia v celom centre prinesie trikrát viac svetla do interiéru. Nový inteligentný šetriaci systém bude riadiť nielen  osvetlenie, ale aj  eskalátory, čím sa spotreba energie v centre výrazne zefektívni.
       - Štýlové výklady, ktoré budú ešte inšpiratívnejšie a pritiahnu pozornosť návštevníkov.
       - Do oddychových zón a do food courtu bude umiestnený nový dizajnérsky nábytok.
       - V rámci rekonštrukcie budú vynovené taktiež toalety, kde pribudne make-up kútik pre osvieženie dám a miesto na prebaľovanie bábätiek.
       - Rekonštrukcia osvetlenia v celom centre prinesie trikrát viac svetla do interiéru. Nový inteligentný šetriaci systém bude riadiť nielen  osvetlenie, ale aj  eskalátory, čím sa spotreba energie v centre výrazne zefektívni.
Zobraziť celú aktualitu
Slovenky prekvapili: za najobľúbenejší rúž nezvolili červený ani ružový! pasik
Slovenky prekvapili: za najobľúbenejší rúž nezvolili červený ani ružový!

 

Hlavne prirodzene. Takto uvažujú slovenské ženy pri líčení svojich pier. Za najobľúbenejší odtieň rúžu si zvolili prirodzený pleťový odtieň. Prieskum, do ktorého sa v prvých dvoch januárových týždňoch zapojilo viac ako 3000 žien, zorganizovala kozmetická spoločnosť AVON.

Účastníčky prieskumu mali na výber 20 odtieňov, pričom si každá vybrala svoj najobľúbenejší. Popredné priečky však neobsadili  podľa očakávania klasické červené ani moderné ružové odtiene. Na prvom mieste sa umiestnil odtieň „Daffodil Petal“, ktorý spadá do kategórie korálových, teda oranžových odtieňov. Na druhom mieste skončil odtieň „Honey Flower“ patriaci do kategórie hnedých a pleťových farieb. Až tretie miesto obsadil typický červený odtieň „Red Tulip“.

 

„Slovenky tieto odtiene volia najmä preto, že sú maximálne nositeľné, či už do zamestnania alebo vo voľnom čase. Získajú tak svieži look bez toho, aby trpeli pocitom prehnanosti,“ uviedol vizážista celebrít Pavel Bauer s tým, že Slovenky tak úpenlivo nepodliehajú trendom, ako je tomu v iných krajinách.  

 

Z prieskumu vyplýva, že pri výbere najobľúbenejšieho odtieňu nezohrávala rolu ani farba vlasov respondentiek - víťazné prirodzené odtiene totiž zastávajú popredné priečky u blondínok, brunetiek aj ryšaviek. Iba v prípade čiernovlások sa na popredných miestach objavujú výrazné červené odtiene, ktoré sa u žien s inou farbou vlasou objavujú niekde uprostred rebríčka. „Čiernovlásky preferujú výraznejšie odtiene, ktoré im pristanú viac ako neutrálne farby, a to predovšetkým kvôli bledému tónu pleti,“ dodal Pavel Bauer.

 

Mierne rozdiely v hlasovaní je možné badať aj z pohľadu demografie. Vo všetkých krajoch Slovenska sa umiestnili tri celkovo najobľúbenejšie odtiene v prvej päťke. Iba v Trnavskom a Trenčianskom kraji sa v porovnaní s ostatnými krajmi dostal na popredné miesta typický ružový odtieň - Petal Pink.

 

Prieskum zaznamenal aj preferované farby podľa krstného mena žien. Červený rúž uprednostňujú Kataríny, ružový Jany a telové odtiene Zuzany.

 

Rovnaký prieskum sa uskutočnil aj v Českej republike, pričom voľba žien bola veľmi podobná v oboch krajinách.

 

Prieskum uskutočnila spoločnosť AVON pri príležitosti uvedenia rúžu Ultra Color Indulgence na slovenský trh.  Vedci spoločnosti vyvinuli jedinečné hydratačné gélové zloženie bez obsahu syntetických voskov, vďaka čomu zanecháva rúž na perách pocit ľahkosti. Rúž je v ponuke v 20 šťavnatých odtieňoch od 22. januára 2015.

Zobraziť celú aktualitu
LG INNOFEST 2015 SA ZAMERIA NA POTREBY ZÁKAZNÍKApasik
LG INNOFEST 2015 SA ZAMERIA NA POTREBY ZÁKAZNÍKA

 

LG Electronics (LG) sa v rámci tretieho ročníka Innovation Festival (InnoFest) bude držať témy Inovácie pre lepší život. Predstavené novinky budú preto obsahovať výrobky spotrebnej elektroniky a domácich zariadení, ktoré majú znateľne uľahčiť život zákazníkom.

„Aby sa LG udržalo na prednej priečke medzi inovátormi v oblasti elektroniky, musíme ponúknuť kvalitné zázemie aj našim regionálnym zástupcom a obchodným partnerom,“ komentuje Katarína Muráni z českej pobočky spoločnosti LG. „LG InnoFest je príležitosťou pre detailné zoznámenie sa s novými produktmi aj technológiami,“ dodáva.

 

Domáca zábava

Z oblasti čiernej elektroniky bude predstavená nová séria televízorov 4K OLED s uhlopriečkou 55, 65 a 77 palcov. Zakrivená obrazovka s perfektným zobrazením všetkých farieb vrátane čiernej navyše ponúka aj nekonečný kontrast.

K videniu bude aj nový rad televízorov ULTRA HD, ktorý disponuje okrem iného ColorPrime s významnou farebnou hĺbkou a ako živým obrazom.

Audio systém Music Flow, ktorého najnovšie modely boli predstavené na tohtoročnom ročníku veľtrhu CES, ponúkne sound bary a reproduktory s možnosťou Wi-Fi prepojenia.

Predstavený bude aj zakrivený 34" ultraširoký displej s Quad HD rozlíšením (3440 x 1440).

 

Múdra domácnosť

V rámci domácich spotrebičov budú na InnoFeste k dispozícii ekologické práčky s funkciou TurboWash™ a technológiou 6 Motion Direct Drive. Vďaka týmto inováciám je pranie rýchlejšie a efektívnejšie.

Revolučnou novinkou v starostlivosti o oblečenie je LG Styler. Jedná sa o produkt pre zaistenie sviežosti u oblečenia, ktorého údržba nie je ľahká. Citlivé saká či nohavice sa tak nemusia krčiť v skrini a ich vyčistenie je možné v pohodlí domova.

Nové chladničky s invertným lineárnym kompresorom sú vysoko spoľahlivé, odolné a zároveň menej hlučné. Chladničky s funkciou Door-in-Door™ umožňujú rýchly prístup k potravinám, vďaka ktorému sa významne znižujú tepelné straty.

Ďalšou novinkou pre domácnosť sú vysávače radu CordZero™, vďaka ktorým bude vysávanie rýchle a takmer bezprácne. Medzi ich nové technológie patrí Smart Inverter Motor™ a PowerPack ™.

 

LG InnoFest, na ktorom budú predstavené novinky z portfólia spoločnosti LG regionálnym partnerom, prebehne 22. a 23. januára v portugalskom Lisabone. V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch sa potom uskutočnia doplňujúce akcie v krajinách Stredného Východu, Afriky, Európy, Severnej Ameriky, ďalej v Malajzii a Číne.

Zobraziť celú aktualitu
Cez charitatívny portál ĽudiaĽuďom.sk v minulom roku poslali darcovia viac ako pol milióna eurpasik
Cez charitatívny portál ĽudiaĽuďom.sk v minulom roku poslali darcovia viac ako pol milióna eur

 

Rok 2014 prekonal na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk aj tie najodvážnejšie očakávania. V medziročnom porovnaní sa počet príspevkov aj darcov päťnásobne zväčšil a suma darov prekročila hranicu 550 000 €.

Portál ĽudiaĽuďom.sk sprostredkoval ku 31.12.2014 dary v celkovej výške 558 713, 37 €. Túto sumu sa podarilo dosiahnuť vďaka 24 948 jednotlivým darom od 16 616 darcov. „Portál ĽudiaĽuďom.sk neustále rastie. Je dôkazom, že stále viac ľudí oceňuje našu snahu stransparentniť a zefektívniť proces darcovstva. Počet darcov, ktorí využili náš web oproti vlaňajšku vzrástol o 330 percent,“ zhrnul celoročné bilancovanie riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, n.o. Roland Kyška.  

 

Rok 2014 sa na portáli niesol v znamení viacerých významných udalostí a rekordov. Medzi míľniky možno jednoznačne zarátať spustenie platformy zameranej na sprostredkovanie dobrovoľníckej práce, či Kamošov z webu– samostatný projekt zameraný na podporu vzdelávania detí zo sociálne slabých rodín a vylúčených spoločenstiev.

 

Napriek tomu, že mnoho výziev na portáli sa týka zväčša ťažko chorých jednotlivcov, či ľudí vo veľmi zlej finančnej situácii, rekordérom medzi príjemcami sa tento rok stala nezisková organizácia Familiae Locum – Rodinkovo. Tej sa v priebehu 8 dní podarilo vyzbierať sumu 62 297 € na odkúpenie budovy, v ktorej dovtedy n.o. pôsobila. Išlo o absolútny rekord v online fundraisingu.

 

„Množstvo úspešných a rekordných výziev, prostredníctvom ktorých sa tento rok pomohlo núdznym, úzko súvisí s našou spoluprácou s reláciou TV Joj V siedmom nebi. Prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk bolo možné do tohto úspešného projektu Vila Rozborila  registrovať svoje sny a na samostatnej podstránke vilo.ludialudom.sk následne prispievať v prospech výziev, ktoré boli vytvorené pre

 

protagonistov televíznej relácie,“ dodal Kyška.  Dovedna bolo vytvorených 35 takýchto výziev, v prospech ktorých štedrí darcovia z portálu poslali vyše 100 000 €.

 

Veľký úspech sa portálu ĽudiaĽuďom.sk podarilo dosiahnuť aj koncom roka, kedy suma darovaných eur prekročila sumu 800 000. „Najkrajšie na tom bol fakt, že sa tak stalo presne na Štedrý deň. V súvislosti s týmto rekordom bola spojená aj verejná stávka a výzva herečky Zuzany Haasovej. Tá začiatkom decembra, kedy bola výška darovaných peňazí niečo cez 750 000 € verejne vyhlásila, že ak sa podarí do konca roka prekročiť sumu 800 000, bude pracovať v kaviarni Dobre&Dobré ako čašníčka. Zuzke touto cestou ďakujeme a všetkých pozývame na chutnú kávu,“ dodal PR manažér portálu Tomáš Mácha.  

 

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk umožňuje ľuďom v núdzi, hendikepovaným či chorým, ale i mimovládnym organizáciám, školám či samosprávam bezplatne uverejniť výzvu, ktorou sa na webe obracajú na svojich darcov. Tí ich môžu následne podporiť najmä prostredníctvom elektronického bankovníctva, teda cez internetbanking či z platobnej karty.

 

Neziskové organizácie využívajú možnosť oslovovať svojich priaznivcov aj priamo na svojich webových stránkach, na ktoré si môžu umiestniť widgety portálu ĽudiaĽuďom.sk. Donori tak celý proces darovania, až po bránu internetbankingu, absolvujú na ich webe. Naopak jednotlivci, napríklad rodiny

v núdzi, rodičia chorých či postihnutých detí, ale aj športovci či talentovaní umelci, oslovujú darcov na adrese www.ludialudom.sk.

Zobraziť celú aktualitu
Poznáte niekoho, kto pomáha svojmu okoliu? Nominujte ho za Filantropa roka.pasik
Poznáte niekoho, kto pomáha svojmu okoliu? Nominujte ho za Filantropa roka.

Prežívame čas Vianoc, sviatkov lásky, pokoja, vzájomného obdarúvania. Ľudia sú v tomto období k sebe prirodzene milší a štedrejší. Mnohí sa tak  ale  správajú každý deň a robia tento svet lepším. Či už pomáhajú komunite, v ktorej žijú, sociálne znevýhodneným ľuďom alebo hendikepovaným. A práve tým je určené ocenenie Filantrop roka. Novinkou tohto ročníka je aj ocenenie Fundraiser roka, ktoré vyhlasuje Fórum Donorov v spolupráci s darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk

Filantrop roka je ocenenie, na ktoré môžu zástupcovia firiem, neziskových organizácií ale aj verejnosť  nominovať akéhokoľvek človeka, ktorý príkladom osobnej angažovanosti a filantropiou prispieva k zveľadovaniu darcovstva a jeho kultúry.  „Hľadáme ľudí, ktorí sú „každodennými filantropmi. Ľudí, ktorí svojou nezištnou prácou, životom dávajú filantropii zelenú a tým robia tento svet lepším,hovorí Soňa Lexmanová, výkonná riaditeľka Fóra Donorov.

 

Proces prihlasovania je jednoduchý. Stačí navštíviť stránku www.donorsforum.sk a vyplniť krátky formulár.  Zozbierané informácie následne posúdi odborná porota na čele s popredným filantropom Antonom Srholcom. „Je potrebné uviesť dôvody, prečo si nominant myslí, že ten daný človek je hodný ocenenia Filantrop roka 2014. Medzi nami, v regiónoch je množstvo ľudí, ktorí si zaslúžia, aby sa o nich vedelo,  preto veríme, že práve takáto možnosť pomôže objaviť aj tých neznámych každodenných filantropov v našich mestách a na dedinách,uzatvára Soňa Lexmanová.

 

Novinkou je Fundraiser roka

Novinkou tohto ročníka bude špeciálne ocenenie, ktoré udelí Fórum Donorov v spolupráci s darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk. Ľudia tu môžu prihlásiť svoje projekty v online alebo offline prostredí, ktoré im pomohli vyzbierať finančné prosriedky, ktoré následne použili na pomoc druhým. „Pri našej práci sa stretávame s jednotlivcami a organizáciami, ktoré prostredníctvom výnimočného nápadu oslovili širokú verejnosť a aktívnou kampaňou vyzbierali dostatok financií na realizáciu svojich zámerov. Často sú to naozaj marketingovo zaujímavé počiny, a preto sme sa rozhodli upriamiť na ne pozornosť širokej verejnosti, hovorí Roland Kyška z portálu ĽudiaĽuďom.sk.

 

Formulár pre prihlásenie aj s inšturkciami nájdete na stránke www.donorsforum.sk. Viac informácií sa dozviete aj na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk.

Nominácie na Filantropa roka 2014 ako aj Fundraisera roka 2014 môžu ľudia zasielať do 30. januára 2015. Slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční  v mesiaci február.

Zobraziť celú aktualitu
Ďakujeme Vám za celý rok a tešíme sa na ďalšípasik
Ďakujeme Vám za celý rok a tešíme sa na ďalší

Aj v roku 2014 sme robili všetko pre splnenie Vašich snov a po rušnom roku nastala vhodná chvíľa povedať ĎAKUJEME. Ďakujeme za to, že sme Vám každý týždeň mohli ponúknuť niečo nové. Ochutnali ste s nami špeciality z ázijských, škandinávskych, pyrenejských, alpských a mnohých ďalších kuchýň. S našimi módnymi kolekciami ste navštívili Rím, Lisabon, Štokholm aj Londýn. Spoločne sme varili, športovali, majstrovali, učili a zabávali sa.

Ďakujeme za Vašu priazeň. Vďaka Vám sme získali mnoho ocenení, ako napríklad Cenu verejnosti v rámci súťaže Obchodník roka a obhájili sme aj naše víťazstvá v ankete Hermes Komunikátor roka. Uspeli sme aj vo viacerých reprezentatívnych prieskumoch verejnej mienky – podľa Vášho názoru ponúkame najčerstvejšie výrobky (TNS Slovakia, október 2014) a sme najkvalitnejším medzinárodným maloobchodným reťazcom na Slovensku (QUDAL – ICERTIAS, máj 2014).

Ďakujeme za Vašu vernosť. Vážime si ju a preto sme v roku 2014 obdarovali stovky tisícov z Vás. Rozdávali sme zaujímavé tematické brožúry, audiorozprávky, veselé figúrky Stikeez a kuchárske knihy. Mnohí z Vás vyhrali nákupy zadarmo a vecné ceny. Pravidelným sladkým darčekom pre Vás sú recepty Adriany Polákovej, ktorá sa na jar pridala k našim majstrom kuchyne Marcelovi a Romanovi.

Ďakujeme za to, že ste s nami boli celý rok. Bol to už náš desiaty spoločný rok.  Chceme sa pre Vás aj naďalej zlepšovať. V roku 2014 sme preto modernizovali 14 a zväčšili 20 predajní. V našich prevádzkach sme vybudovali 22 vlastných pekární.

Ďakujeme za to, že pomáhate spolu s nami. V Ekohre ste vyzbierali stovky ton plastových fliaš a vďaka Vám rastú v tatranských lesoch desaťtisíce nových stromčekov.

Ďakujeme za celý rok a tešíme sa na ďalší. Aj v roku 2015 sa budeme snažiť plniť Vaše želania.

 

 

Prajeme Vám Vianoce plné chutí a zážitkov,

Váš Lidl

Zobraziť celú aktualitu
SMS ZBIERKA 844 STOP EBOLApasik
SMS ZBIERKA 844 STOP EBOLA

Posledné správy z Centra na prevenciu a kontrolu chorôb uvádzajú, že do januára môže smrtiaci vírus eboly nainfikovať až 1,4 milióna ľudí.

Tejto katastrofe je však možné predísť. UNICEF a jeho partneri v krajinách západnej Afriky konajú každý deň, aby zabránili zbytočnému šíreniu vírusu. Vysoká miera negramotnosti, povery, vierovyznanie a absencia informácií o hygienických zásadách sú mnohokrát tie najzložitejšie prekážky.

Svoje sily na Slovensku spojili Dominika Cibulková, Jaroslav Žídek a Reštaurácia ALBRECHT v Bratislave a operátori Orange a Telekom. Spúšťame SMS zbierku STOP EBOLA na krátkom čísle 844. Zákazníci oboch mobilných operátorov môžu zbierku podporiť zaslaním ľubovoľnej SMS v hodnote 3€. Odpovedná SMS je pre klientov bezplatná a obaja operátori poskytnú na pomoc dobrej veci celý výťažok v plnej výške.

Každý, kto sa rozhodne zbierku podporiť a vyplní jednoduchý registračný formulár, bude zaradený do žrebovania o veľkolepý spoločenský aj kulinársky zážitok – večeru s Dominikou Cibulkovou v Reštaurácii ALBRECHT v Bratislave pod vedením Jaroslava Žídeka. Viac informácií na: http://www.unicef.sk/stop-ebola.

 

Svojím darom môže pomôcť každý. Vyvinuli sme špeciálnu preventívnu sadu pre domácnosti, ktorá obsahuje vedro, mydlá, gumené rukavice, chlór, plastové vrecká, dezinfekciu, masky a informačné letáky a jej hodnota je len 31 EUR. Pomôžte nám bojovať s ebolou.

UNICEF každý deň dodáva základné pomôcky, inštaluje prístup k nezávadnej pitnej vode vo všetkých zdravotníckych zariadeniach, preškoľuje komunitných zdravotníckych pracovníkov, aby šírili informácie
o prevencii – či už priamou návštevou domácností, komunitných centier, prostredníctvom rádia či SMS alebo produkciou informačných materiálov.  Posilnili sme naše tímy v Libérii, kde je vírus najrozšírenejší. Musíme však v našej práci pokračovať ďalej, aby sme ochránili milióny detí pred zbytočnou nákazou.

Zobraziť celú aktualitu
Allianz – Slovenská poisťovňa je opäť zlatápasik
Allianz – Slovenská poisťovňa je opäť zlatá

 

Bezkonkurenčne najúspešnejšou poisťovňou v súťaži finančných produktov Zlatá minca 2014 sa v stredu 10. decembra 2014 stala Allianz – Slovenská poisťovňa, a tým úspešne obhájila svoje minuloročné prvenstvo. Všetky nominované produkty Allianz – SP získali v silnej konkurencii s ostatnými poisťovňami najvyššie ocenenie – Zlatú mincu 2014.

Najinovatívnejšia poisťovňa a Objav roka

Rovnako ako v roku 2013, aj tento rok Allianz – Slovenská poisťovňa hrdo obhájila ocenenie „Najinovatívnejšia poisťovňa“. Taktiež si na svoje konto pripísala cenu „Objav roka 2014“ za produkt Môj domov. „Allianz – Slovenská poisťovňa sa snaží z roka na rok zlepšovať úroveň svojich produktov, aby tak maximálne vyhovela potrebám a požiadavkám klientov. Prestížne ocenenie Zlatá minca vnímame ako zrkadlo kvality našich produktov, preto sme nesmierne radi, že sa nám aj tento rok podarilo obhájiť minuloročné prvenstvá,“ hovorí Pavol Pitoňák, viceprezident pre rezort produktov a likvidácie poistných udalostí v Allianz – SP.

 

Desať rokov najlepšie havarijné poistenie

Allianz – SP získala najvyššie ocenenie v kategóriách: kapitálové životné poistenie, investičné životné poistenie, rizikové životné poistenie, úrazové poistenie, poistenie majetku, PZP motorových vozidiel, havarijné poistenie motorových vozidiel, cestovné poistenie a poistenie pre podnikateľov. Poisťovňa tak obhájila všetky svoje nominácie a v kategórii havarijné poistenie dosiahla už svoje desiate víťazstvo.Ocenenie Zlatá minca 2014 považujem za výsledok skvelej spolupráce našich zamestnancov. Spokojnosť klientov je našou motiváciou neustále dvíhať latku na poistnom trhu, a to aj v silnej konkurencii,“ hovorí Marek Jankovič, predseda predstavenstva a prezident Allianz – Slovenskej poisťovne.

 

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2011 lenprezeny.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio