LenPreŽeny.sk - Lifestylový magazín pre ženy v každom veku
 • Nájdite si chvíľku pre seba a odmeňte sa
  pasik
  Nájdite si chvíľku pre seba a odmeňte sa
  „Dnešná uponáhľaná doba kladie zvýšené nároky na všetkých. Ženy musia zvládať prácu, starostlivosť o deti vrátane ich dopravy na záujmové činnosti a domácnosť. Často si pod ťarchou nárokov preťaženosť neuvedomujú a nepripúšťajú. Ženy majú tendenciu si toho nabrať na seba priveľa. Okolie to potom berie ako samozrejmosť, kým sa žena sama neohradí alebo, v horšom prípade, kým sa neobjavia prvé náznaky psychosomatických ťažkostí,"
 • Pri kúpe vysávača teraz rýchlo a jednoducho zistíte, aký je v skutočnosti účinný.
  pasik
  Pri kúpe vysávača teraz rýchlo a jednoducho zistíte, aký je v skutočnosti účinný.
  Väčšina ľudí sa s energetickými štítkami zoznámila už v minulosti pri kúpe chladničky alebo práčky, odteraz však nimi budú označované aj vysávače. S platnosťou od 1. septembra 2014 musia mať totiž všetky vysávače dodávané výrobcami na trh v rámci Európskej únie
 • Najmodernejší dizajn v energetickej triede A+++
  pasik
  Najmodernejší dizajn v energetickej triede A+++
  Či už v meste, alebo na dedine, v rodinnom dome alebo v byte, v tradičnej či modernej kuchyni – atraktívny dizajn a rozumné techológie kombinovanej chladničky s mrazničkou Siemens iQ 300 sa vždy prispôsobia vášmu individuálnemu životnému štýlu. Jej nadčasový dizajn z nehrdzavejúcej ocele dokonale zapadne prakticky do
 • SLOVENKY VNÍMAJÚ VEK AKO MERADLO KRÁSY
  pasik
  SLOVENKY VNÍMAJÚ VEK AKO MERADLO KRÁSY
  Kozmetická značka Dove pokračuje v napĺňaní svojho poslania, ktorým je dodávať ženám sebavedomie a pomáhať im objavovať svoju vlastnú krásu.
 • Dolnorakúska Vinárska jeseň je v plnom prúde
  pasik
  Dolnorakúska Vinárska jeseň je v plnom prúde
  Od začiatku septembra až do konca novembra si celé Dolné Rakúsko vychutnáva lahodné vína. Oslavujú totiž Vinársku jeseň. Viac ako 100 obcí organizuje celý rad veselých podujatí. Vínna cesta dlhá 830 km ponúka festivaly v pivničných uličkách, ochutnávky burčiaka a skorého vína, prechádzky po viniciach, dožinkové slávnosti či krsty nových mladých vín.

Mágia stromov

Mágia stromov

Sedíte pod naširoko rozkonáreným dôstojným stromom, ktorý vám poskytuje príjemný tieň. Cez husto rastúce konáre prebleskujú šteklivé lúče slnka. Vdychujete omamnú vôňu, šíriacu sa do okolia z jeho kvetov či ihličia, za chrbtom cítite drsný, ale teplý dotyk vráskavej kôry. Takmer počujete pohyb miazgy v útrobách kmeňa. Cítite sa chránení, v bezpečí, nabíjaní akousi zvláštnou energiou... Áno, takéto vnemy nám môžu poskytnúť velikáni rastlinnej ríše, ich veličenstvá STROMY. No napadlo vám už niekedy, že aj ony - a nielen bylinky, rastlinky či kvietky - môžu byť zdrojom vynikajúcich kozmetických, hojivých či magických prostriedkov?


Jeden po druhom

Nemôžem tu rozpísať blahodarné vlastnosti všetkých zástupcov niekedy až záhadnej ríše stromov, o ktorých som sa nielen v detstve domnievala, že v noci potajme vyťahujú zo zeme korene – košaté často rovnako ako konáre nad zemou – a putujú po svojom okolí, aby poznávali to, čo je im cez deň nedopriate. Nad ránom sa spokojné a obohatené o nové poznatky vracajú na svoje miesto. Beda, ak im ho obsadí nejaký nespratný oneskorenec! Musia si potom rýchlo nájsť nablízku náhradné, aby si nikto z ľudí ani zvierat nevšimol, aké pestvá a dobrodružstvá potme a v skryte stvárajú...

Takže spomeniem len niektoré - práve tie, ktoré ma vždy okúzľovali buď svojím vzhľadom, pôvodom či užitočnosťou, všetky napospol ihličnaté. Na listnaté príde rad azda inokedy...

 

 

Céder atlaský a libanonský

 

Susanne Fischer-Rizziová o cédri píše: „Tým, čím je lev vo svete zvierat, je céder medzi stromami.“

 

Na rozdiel od cédra atlaského, ktorý pochádza z územia pohoria Atlas, je domovom cédra libanonského Sýria, východné Turecko a Libanon. V Libanone kedysi bývali celé pralesy týchto stromov. V jeho pohorí sa nachádzal „posvätný háj“, ku ktorému putovalo mnoho ľudí, aby sa aspoň na chvíľu mohli zdržať uprostred voňavého svätostánku a pomodliť sa. 400 stromov z tohto hája dodnes jestvuje a ich vek sa odhaduje na 2 500 rokov! Počet cédrov sa v tejto oblasti však rapídne znížil vplyvom vysokého dopytu po nábytku z jeho dreviny a dnes je v Libanone už len niekoľko sto cédrov. Na juhu je jeho výskyt častejší ako v strednej Európe, kde sa vysádza v parkoch a záhradách s miernejšou klímou.

Kelti poznali céder pravdepodobne z niektorého zo svojich početných sídlisk. Deň cédru podľa svojho stromového kalendára určili na 14. až 23. augusta a na 9. až 18. februára.

Spoločným znakom cédrov je čas kvitnutia. Na rozdiel od všetkých ostatných ihličnanov kvitnú až začiatkom jesene. Cédrové drevo sa už v staroveku používalo na stavbu domov, lodí i výrobu nábytku. V Biblii v 1. knihe kráľov sa spomína obchodovanie s touto drevinou. V Jeruzaleme sa používalo drevo cédrov na výstavbu chrámov a palácov. Olej z cédrového dreva bol pravdepodobne prvým olejom extrahovaným z nejakej byliny. Egypťania ho používali na stavbu lodí, výrobu nábytku a rakiev a samozrejme - v kozmetike.

 

Dodnes je éterický olej z tohto stromu užívaný ako účinný prostriedok:

 • pri akné
 • pri mastnej pleti
 • pri vypadávaní vlasov a lupinách
 • proti stavom strachu a stresu
 • na mumifikáciu a k ochrane papyrusu pred hmyzom
 • v prípade potreby na upokojenie, harmonizáciu
 • antiseptický, fungicídny, protikašľový a repelentný
 • rozpúšťajúci hlieny a pomáhajúci pri bronchitíde či zápaloch močového mechúra.

 

Nesmie sa však používať v priebehu gravidity, pretože pôsobí ako abortivum!

 

V mágii a liečiteľstve:

 • dym z cédru očisťoval a zaháňal zlé sny
 • pálením ihličia alebo dymom z tlejúcich či horiacich vetiev sa liečilo prechladnutie
 • jeho drevo umiestnené v dome malo ochraňovať pred bleskom
 • cédrová vetvička vyrezaná do tvaru trojzubca sa umiestňovala v blízkosti domu bodcom hore, aby chránila pred akýmkoľvek zlom
 • kúsok dreva v peňaženke či mešci mal privolať peniaze a na tento účel sa používal aj vo vykurovacích zmesiach
 • používal sa aj v amuletoch lásky
 • spaľovaním sa mali zvyšovať psychické sily

 

Neďaleko Jokošimy v Japonsku sa údajne nachádza jeden z najstarších stromov sveta - céder - starý vraj až 7 tisíc rokov!

 

Borovica prímorská

Borovice, nazývané aj sosny, patria k prastarým stromom, ktoré zalesňovali našu Zem už pred tisíckami rokov. Sú nenáročné a darí sa im jednotlivo aj v skupinkách a hájoch. Možno práve pre svoju skromnosť, čo sa týka podmienok pre rast, vytrvalosť a silu dostala borovica prídomok „matka múdrosti“.

Vo Francúzsku má borovica prímorská značné hospodárske využitie. Jej drevo sa používa:

 • v stolárstve
 • a zriedkavejšie (pretože obsahuje veľa živice) v stavebníctve a v papiernickom priemysle
 • narezaním kmeňov sa získava živica - tá sa destiluje a vyrába sa z nej terpentín a kolofónia (natierajú sa ňou sláčiky huslí)
 • dôležité sú aj jej veľké šišky, ktoré sa používajú ako dekoračný materiál

 

Borovica lesná

Drevo borovice lesnej je silno živičné, dobre odoláva vlhku a je výhrevné. Ako rastlina je všestranne využívaná:

 • drevo sa používa najmä v nábytkárstve a stavebníctve
 • získava sa z neho živica
 • z koreňov a kôry decht
 • z ihličia a pupencov silica a vitamín C
 • ihličie obsahuje látku pinosolvin hubiacu baktérie a zastavujúcu rast tuberkulóznych bacilov

 

Na svete existuje asi 90 druhov borovíc, ktoré sú dnes však na mnohých miestach ohrozené prekyslením pôdy. Pretože si ľudia boli vedomí silných antiseptických vlastností aromatických látok v nich obsahovaných, v časoch moru v 17. storočí bolo nariadené pálenie borovicového ihličia a dreva na uliciach každých 12 hodín.

 

Silica borovice lesnej:

 • napomáha koncentrácii
 • má antiseptické, protireumatické, prekrvujúce (kúpeľ pri svalovej únave), antiastmatické účinky
 • pomáha pri chrípke a prechladnutí, proti fajčiarskemu kašľu
 • je vhodná do saunových zmesí
 • v kozmetike pomáha pri nečistej mastnej pleti
 • prekrvuje a zlepšuje činnosť vlasovej pokožky

 

Borovica lesná sa pripisovala božstvám Kybele, Panovi, Venuši, Atysovi, Dionýzovi, Ištarte a Silvanovi.

 

V mágii:

 • sa borovicové šišky nosia za účelom zvýšenia plodnosti a k dosiahnutiu veľmi vysokého veku
 • šiška plná semien vzatá zo stromu v čase letného slnovratu bola považovaná za silného magického pomocníka. Ak jej vlastník zjedol každý deň zo šišky jedno semiačko, stal sa vraj nezraniteľným proti výstrelu z pušky.

 

Borovica píniová, pínia

Je charakteristický strom stredomorských krajín, vytvárajúci malebné háje. Od staroveku sa vysádzali pozdĺž ulíc a alejí, aby poskytovali tieň. Svetoznáme sú pínie z Via Appia, oddeľujúcej Rím od južného Talianska. Spomínali ich mnohí starorímski autori. Pínie sú na rozdiel od ostatných druhov borovíc menej citlivé na poškodenie vetrom. Stály vietor z rovnakého smeru formuje síce korunu na jednu stranu, ale nemôže úplne zabrzdiť vývoj stromu. Okrem toho, pínie veľmi dobre znášajú dlhé obdobia sucha. Ďalšou ich zvláštnosťou sú veľmi veľké olejnaté semená, ktoré sú jedlé a predávajú sa ako pinocchi alebo pignons. Pokladajú sa za lahôdku a používajú sa pri príprave tradičných talianskych jedál. Píniové drevo je veľmi pevné a tvrdé. Na rozdiel od iných druhov obsahuje menej živice a používa sa na stavebné účely (schody, okná, dvere) a na výrobu kuchynského nábytku.

 

Borovica čierna

Je dôležitým lesotvorným druhom na suchých plochách vápencových pohorí strednej a južnej Európy. Veľmi rozšírená a častá je v južnej Európe, na Balkáne a v Stredomorí. Nie je zriedkavá vo veľkých parkoch a záhradách, pestuje sa i lesnícky. Má veľmi živičnaté drevo, zväčša žlto sfarbené. Používa sa na:

 • výrobu nábytku
 • častejšie ako stavebný materiál
 • alebo na výrobu celulózy

 

Najstarším známym zástupcom borovíc je borovica ostitá, ktorá rastie vo výške 3 050 m na kalifornských svahoch Bielych hôr a má viac ako 4 600 rokov.

 

Kelti hovorievali borovici „ohnivý strom“. Nielen kvôli hrdzavo sfarbenému kmeňu, ale predovšetkým preto, že triesky z jej smolnatého dreva výborne horia a používali ich na fakle a pochodne.

Ľudia narodení v keltskom znamení borovice medzi 24. augustom a 8. septembrom sú vraj opatrní, predvídaví, prezieraví a usilovní. Prejavujú rovnaký záujem o seba i o druhých a sú vyslovení praktici.

Germáni lemovali borovicami pohrebiská, poradné miesta a pod. Tieto stromy boli pre svoju silu symbolom dlhého života a vytrvalosti. Ako všetky stále zelené ihličnany je aj borovica považovaná za strom večného života.

Už Hipokrates poznal liečivé účinky borovice a používal jej živicu (Resina pini, dodnes sa ňou, mimochodom, konzervuje grécke víno retsina) na zmäkčovanie vredov a na vykurovanie.

Vykurovanie má dlhú tradíciu. Za tzv. „vykurovacích nocí“ (posledných dvanásť dní v decembri) chodili sedliaci s vykurovacou panvicou po dome a chlievoch, aby zahnali „zlých duchov“. Dym - predovšetkým zo stromovej živice:

 • má dezinfekčné účinky
 • zabraňuje hnilobe
 • a udržuje potraviny dlhšie čerstvé.

V chrámoch boli prinášané dymové obete, ktoré nemali len potešiť nosy božstiev, ale zaháňali zlých duchov, akými boli napríklad i rôzne nákazy a choroby, aj ich nepríjemný zápach.

 

Ilustračné foto: UBC Botanical Garden

Archívny článok
Tlačiť
Kategória: Mystika
zazobana
Dnes je 02. 10. 2014, meniny má Levoslav.
Nahrávanie videa ...
Back to school
Náhodný článok
 Desigual.…vás zabalí do jesennej záhrady Desigual.…vás zabalí do jesennej záhrady
    Čo sa stane, keď sa leto zmení na jeseň? Hladšie prechody sú znesiteľnejšie. Horúce dni striedajú také, ktoré nie sú úplne studené na teplý šál.
Najčítanejšie články
jarna
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Sygic vydáva doposiaľ najpokrokovejšiu offline navigačnú aplikáciupasik
Sygic vydáva doposiaľ najpokrokovejšiu offline navigačnú aplikáciu

– Spoločnosť Sygic predstavuje novú natívnu aplikáciu Sygic GPS Navigation vytvorenú špeciálne pre mobilné zariadenia so systémom Android. Aplikácia sa pýši elegantne prepracovaným rozhraním, intuitívne sa používa a disponuje úžasnými zabudovanými funkciami vrátane obľúbenej funkcie BlackBoxod spoločnosti Sygic. Táto veľmi očakávaná softvérová aktualizácia prináša používateľom zariadení so systémom Android najnovšiu technológiu v oblasti GPS navigácie od spoločnosti Sygic a najinovatívnejší offline navigačný produkt, aký kedy vznikol.

Nová aplikácia, na ktorej pracoval tím dizajnérov, vývojárov a špecialistov Sygicu pre potreby používateľov je výsledkom desiatok človeko-rokov vývoja venovaného na dosiahnutie ideálnej kombináciepresnosti GPS, prvotriedneho používania a bezproblémovej integrácie. Najsťahovanejšia offline navigačná aplikácia na svete je úplne prispôsobiteľná pomocou niekoľkých nových možností, vynoveného skvelého dizajnu, zdokonaleného programovania máp, okamžitého prístupu k hlavným funkciám a najnovším funkciám v oblasti bezpečnostnej technológie GPS.

 

Technológia palubnej kamery je jednou z najspoľahlivejších pomôcok, ktoré sú k dispozícii v oblasti zabezpečovania dôkazov pri dopravných nehodách, a spoločnosť Sygic teraz vybavila používateľov zariadení so systémom Android najinteligentnejšou technológiou tohto druhu. K najprevratnejším výhodám novej aplikácie Sygic GPS Navigation – jedinej navigačnej aplikácii na trhu s funkciou BlackBox – patrí funkcia automatického ukladania v rámci zabudovanej funkcie BlackBox. Zatiaľ čo používatelia doteraz vždy mohli jednoducho ukladať videozáznamy ťuknutím na displej, aplikácia Sygic GPS Navigation teraz vie automaticky rozpoznať dopravné nehody a iné incidenty a automaticky ukladá päťminútové záznamy do vodičovej fotogalérie.

 

Funkcia BlackBox je od svojho uvedenia v júli uznávaná ako neoceniteľný zdroj a očakáva sa, že nová funkcia automatického ukladania videa maximalizuje bezpečnosť vodičov a bezstarostnosť v prípade nečakanej udalosti. Intuitívne rozhranie funkcie BlackBox a predvídavá technológia umožňuje bezstarostnú aktiváciu a bezproblémové automatické ukladanie videozáznamu, ako sa preukázalo pri nedávnom nárazovom teste spoločnosti Sygic a ŠKODA auto, .a.s. automobilového koncernu Volkswagen AG. Test vo výskumnom zariadení centrály ŠKODA v Českej republike preukázal pozitívne výsledky funkcie BlackBox ako súčasť 10-ročnej tradície výnimočnosti spoločnosti Sygic.

 

„Kľúčom k pretrvávajúcemu úspechu spoločnosti Sygic je naše úplné skĺbenie najmodernejšieho dizajnu a presnej navigačnej technológie. Teším sa, že môžem uviesť našu natívnu aplikáciu pre systém Android. Náš nadšený tím vyvinul všetko od konceptu až po testovanie, pričom bral na vedomie individuálne potreby našich používateľov produktov spoločnosti Sygic, a výsledky sú naozaj pozoruhodné. Nová verzia prináša natívne riešenia našim používateľom zariadení so systémom Android a teším sa na reakcie používateľov na zabudovanú technológiu BlackBox ako súčasť tohto balíka,“ povedal Michal Štencl, CEO spoločnosti Sygic.  

 

Aktualizácia natívneho softvéru určená pre zariadenia so systémom Android je oddnes postupne k dispozícii ako bezplatná aktualizácia pre všetkých používateľov zariadení so systémom Android. Aj keď offline mapy spoločnosti Sygic boli vždy atraktívne, najmä vzhľadom na originálne vyhotovenia produktov Sygic a oslobodenie používateľov od dátových obmedzení, komplexná nová aktualizácia aplikácie od spoločnosti Sygic je bezkonkurenčným úspechom v oblasti offline GPS navigácie. Zdokonaľovaním už aj tak vynikajúcich funkcií a tiež pridaním nových funkcií sa spoločnosť Sygic snaží pokračovať vo svojom doterajšom pôsobení ako líder v oblasti celosvetovej GPS navigácie.

 

„Preskúšali sme každý prvok fungovania produktov Sygic pre systém Android a nakoniec sme vyvinuli neprekonateľnú navigačnú technológiu a estetické zobrazenie. Sme hrdí na našu offline navigačnú aplikáciu s najväčším počtom inštalácií na svete a tešíme sa na ďalšie rýchle napredovanie s ďalšou generáciou aplikácie Sygic GPS Navigation,” povedal Michal Štencl.

Zobraziť celú novinku
Zažiarte ako filmová hviezda s novou dekoratívnou kolekciou Hollywood!pasik
Zažiarte ako filmová hviezda s novou dekoratívnou kolekciou Hollywood!

 

Ako z červeného koberca! Presne tak sa budete cítiť s novou kolekciou dekoratívnej kozmetiky Hollywood od spoločnosti AVON Cosmetics. Nadobudnite vzhľad krásky z filmového plátna a ohúrte svoje okolie Hollywoodskou klasikou!

AVON prináša novú kolekciu dekoratívnej kozmetiky, ktorú inšpiroval úžasný Hollywood. Stavte na klasické líčenie a cíťte sa ako filmová hviezda. S nadčasovými červenými perami, tmavým dymovým líčením, nádhernou pleťou a očarujúcimi nechtami budete neprehliadnuteľná! Kolekciu Hollywood si zamilovala aj čarovná hviezda slovenského hereckého neba Táňa Pauhofová, ktorá je tvárou značky AVON Color.

Rúž Ultra Color Hollywood

Rúž zvýrazní pery sýtymi klasickými odtieňmi. V ponuke je v troch krásnych farbách.

Objem: 3,6 g

Bežná cena: 6,90 €

 

 

Rozjasňujúci pleťový púder Hollywood

Púder rozjasňuje pleť a dodáva jej žiarivý vzhľad. Odporúča sa nanášať na oblasti, ktoré chcete zvýrazniť.

Objem: 15 g

Bežná cena: 7,50 €

 

 

 

 

Ceruzka na oči Hollywood

Jedinečne tvarovaná ceruzka na oči poskytuje dlhotrvácne zvýraznenie.

Objem: 0,28 g

Bežná cena: 7,40 €

 

 

Lak na nechty Hollywood

Netreba zabúdať, že upravené nechty sú vizitkou dámy. Lak nájdete v decentných aj výrazných tónoch.

Objem: 10 ml

Bežná cena: 5,50 €

 

 

Zobraziť celú novinku
Zlatu neodolá žiadna z náspasik
Zlatu neodolá žiadna z nás

 

Čokoláda a zlato. Dva elementy, ktorým na sto percent neodolá žiadna žena. Ak chcete aby bol váš partner ešte príťažlivejší, určite stavte na nový sprchovací gél Axe Gold Temptation.

 

Magická vôňa útočí priamo na základné ženské zmysly. Zároveň vám poskytne dlhotrvajúci pocit sviežosti. Perfektný mix orientálnych elementov, vône korenia a sviežeho ovocia, tvorí vzrušujúcu a neodolateľnú kombináciu. Ak chcete byť rozmaznávané, tak svojim priateľom doprajte trochu zlatej radosti.

 

Zobraziť celú novinku
Praktické MINI dressingypasik
Praktické MINI dressingy

 

SPAK prichádza s novinkou – MINI balenia dressingov. Praktické 140 ml balenie je vhodné pre okamžité spotrebovanie a ideálne aj pre menejpočetné domácnosti.

S týmto šikovným balením sa vám už nebudú v chladničke povaľovať poloprázdne nespotrebované fľaštičky. Vďaka menšiemu obsahu si môžete tiež častejšie pochutnať na viacerých druhoch dressingov. Či už si vyberiete Americký, Cesnakový, Bylinkový, Francúzsky alebo Jogurtový, všetky druhy dressingov sú vyrobené z kvalitných surovín, bez konzervačných látok a sú vhodné aj pre bezlepkovú diétu. Francúzsky dressing s jemnou chuťou francúzskej horčice sa okrem zeleninových a miešaných šalátov hodí aj na rôzne druhy strukovín. Obohatí a zvýrazní tiež chuť jedál v kombinácii s údeninami a mäsom. Základ Jogurtového dressingu tvorí kvalitný jogurt. Príjemne dochutí a osvieži všetky druhy šalátov a vynikajúci je v kombinácii so šunkou alebo kuracím mäsom. Pokojne si ho doprajte bez starostí o svoju postavu, pretože nielen skvele chutí, ale myslí aj na vašu líniu.

 

Zobraziť celú novinku
Dokonalá čistota s minimom úsilia pasik
Dokonalá čistota s minimom úsilia

 

Expert na oslnivý lesk bez šmúh, značka Clin spoločnosti Henkel Slovensko, prichádza na slovenský trh s inovovaným radom produktov Clin v úplne nových ergonomických fľašiach.

Fľaša s novým dizajnom, inšpirovaným tvarom ľudskej ruky, sa lepšie drží a prináša tak perfektné výsledky s minimom úsilia. Značka Clin vo svojom portfóliu ponúka produkty rozdelené do niekoľkých skupín so zameraním na určitú oblasť čistenia, tak, aby sme vždy dosiahli dokonalý výsledok. 

 

Clin v úplne nových ergonomických fľašiach inšpirovaných tvarom ľudskej ruky je k dispozícii v týchto variantoch:

 

• Clin na okná - k dostaniu v niekoľkých druhoch: klasický modrý, citrónový, jablčný a so silou ovocného octu. Zaručí vám dokonalý lesk bez šmúh všetkých sklenených povrchov - okien, zrkadiel, sklenených stolíkov aj presklených skriniek.

Odporúčaná maloobchodná cena je 2,32 eur.

 

 

Clin MultiShine - dodá dokonalý lesk viac než 25 rôznym povrchom počnúc sklom, plastmi až po oceľ, a dokonca aj na koži. Vďaka špeciálnej receptúre ho možno používať aj na háklivé povrchy, ako je televízna obrazovka, stereo súprava (vždy sa riaďte odporúčaním výrobcu). Je vhodný aj na čistenie v kuchyni, napríklad na očistenie pracovnej dosky z prírodného dreva, mramoru alebo kuchynských skriniek vrátane ich úchytiek. Vyčistí taktiež celý interiér vášho automobilu.

Odporúčaná maloobchodná cena je 2,32 eur.

 

 

Clin Anti-Fog - pri pravidelnom používaní je účinný v boji so zahmlenými oknami, sklami alebo zrkadlami. Je tak ideálnym pomocníkom nielen v kúpeľniach, ale aj vo vašom automobile.

Odporúčaná maloobchodná cena je 2,32 eur.

Zobraziť celú novinku
Pripite si s najlepšími francúzskymi vínami!pasik
Pripite si s najlepšími francúzskymi vínami!

Patríte ku gurmánom, ktorí výborné jedlo radi zapijú pohárom znamenitého vína? Alebo si radi posedíte pri dobrom víne s priateľmi? Potom si od 29. septembra prídete na svoje. V ponuke predajní Lidl nájdete novú  kolekciu tých najlepších francúzskych vín na každý deň, aj na výnimočnú príležitosť za skvelé ceny.  Pripite si na zdravie najkvalitnejšími vínami zo slnečného Francúzska!

Gewürztraminer, polosladké, 2012 – víno so sýtou zlatistou farbou s viskóznym okrajom pochádza z francúzskeho Alsaska. V jeho aróme sa snúbi parfumová kvitnúca ruža so stopou zrelého exotického ovocia a bieleho korenia na pozadí. Chuť vína je vyvážená s citeľným zvyškovým cukrom, stopou liči, žltého melónu i exotického korenia na záver. Môžete ho ponúknuť ako nápoj k špecialitám ázijskej kuchyne, sushi, ale napríklad aj k ovocným šalátom.

Cena: 4,99€ / 0,75 l, Lidl

 

ChâteauTastin, Pauillac, suché 2010 – pochádza zo známeho vinárskeho kraja Bordeaux. Farba vína je tmavá, rubínovo červená so svetločerveným okrajom. Má príjemnú ovocnú arómu s nádychom čiernych ríbezlí, čučoriedok, s podtónom škorice a badiánu. Plnú chuť s nádychom zrelých sliviek a ostružín zakončuje jemný nádych páleného dreva a dymu. Toto červené víno je vhodné ako nápoj napríklad k dusenému králikovi, údenej bravčovej šunke a rôznym druhom cestovín.

Cena: 4,99€ / 0,75 l, Lidl

 


Châteauneuf-du-Pape, Cuvée Reserve, suché 2012pochádza z východnej časti Francúzska. Rubínovo červené víno s viskózovým okrajom má plnšiu arómu s prenikavou vôňou zrelých lesných plodov, sladšej stopy vanilky a sušených byliniek. V chuti vína možno postrehnúť nádych čierneho bobuľového ovocia so stopou cédrového dreva a dymu. Dochuť vína je príjemne dlhá, zemitá a vynikne najmä pri jedlách ako je tatársky biftek s hriankami, grilované bravčové mäso a je vhodné tiež k rôznym druhom syrov.

Cena: 11,99€ / 0,75 l, Lidl

 

 

 

 

 

 

Zobraziť celú novinku
Toaleta bez hrdze a špiny!pasik
Toaleta bez hrdze a špiny!

 

Každá gazdinka dá za pravdu tomu, že aj keď toalete venuje veľkú pozornosť pri čistení a dezinfekcii, nie je vždy jednoduché udržať jej dokonalú čistotu.

Denne podlieha útokom špiny, baktérií, vírusov a nepríjemnému zápachu. Odteraz však v tomto neľahkom boji obstojíte precíznejšie ak siahnete po šikovnom pomocníkovi v podobe čistiaceho prípravku SAVO WC. Čistiaci gélový prípravok SAVO WC Power účinne odstraňuje hrdzu, vodný kameň, a zároveň dodáva vaše toalete nový lesk a čistotu. S jeho účinnou silou vyčistíte aj zdanlivo nevyčistiteľné. SAVO WC Power zakúpite v  maloobchodnej sieti za odporúčanú cenu 1, 69 €. Viac informácii nájdete na www.savo.eu.

Zobraziť celú novinku
Jesenné tipy na elektronikupasik
Jesenné tipy na elektroniku

S príchodom chladných jesenných dní začíname tráviť viacej času doma. Čo takto si túto pochmúrnejšiu časť roka trošku spríjemniť? Prinášame vám zopár tipov na elektronické vychytávky, s ktorými bude každý jesenný deň hneď ružovejší. Vďaka meteostanici budete vždy vedieť, ako sa ráno obliecť.

 

Tablet, dokonalý spoločník na dlhé jesenné večery

Cena od: 89 € (hej.sk)

Elegantný tablet GoGEN TA 8400 DUAL v bielej alebo čiernej farbe je všestranný pomocník, ktorý zvládne nielen bezproblémové používanie aplikácií, spúšťanie videí, ale i hranie graficky náročných hier, a to všetko vďaka operačnému systému Android 4.2 Jelly Bean a dvojjadrovému procesoru. Medzi ďalšie prednosti tabletu od GoGEN patria dlhá výdrž batérie, rýchle nabíjanie, nízka váha a pohodlné držanie, pretože jeho zadná časť je doplnená jemným plastickým rastrom. Operačná pamäť tabletu je 1 GB. Dopĺňa ju vnútorná pamäť s kapacitou 8 GB. Pamäť možno zväčšiť až o 16 GB pomocou Micro SD karty. Rozlíšenie IPS kapacitného displeja s uhlopriečkou 7,85“ predstavuje 1024 x 768 pxl. Tabletu nechýba ani 2 Mpx zadný fotoaparát s radom funkcií a predná 0,3 Mpx kamera určená pre videohovory s priateľmi. Samozrejmosťou je zabudovaný reproduktor a mikrofón, slot pre Micro SD karty, slúchadlový a USB výstup.

 

Meteostanica pre milovníkov elegancie

Cena od: 27,90 € (hej.sk), bonus: záruka 40 mesiacov

Vkusná meteostanica Hyundai WS 2244 v elegantnom čiernom, striebornom či drevenom prevedení sa zaraz stane estetickým interiérovým doplnkom a pekne zapadne do vášho útulného príbytku. Meteostanica informuje o presnom čase, vnútornej a vonkajšej teplote a vlhkosti vzduchu. Dokonca graficky znázorňuje, aké počasia môžete v blízkej dobe očakávať.

 

Viac informácií nájdete na: www.hyundai-electronics.sk a www.gogen.sk

Zobraziť celú novinku
Ovocie do každej aktovkypasik
Ovocie do každej aktovky

 

Dožičte deťom chutnú desiatu a pribaľte im do aktovky Kubík 100 % ovocnú kapsičku v dvoch príchutiach Jahoda a Banán.

Hodí sa nielen do školy, ale aj na doma a na cesty. Bezpečné a ľahké balenie sa vašim ratolestiam v taške nerozbije, nevyleje, a vďaka znovu uzatvárateľnému uzáveru si ho môžu dopriať kedykoľvek počas dňa. Navyše ho môžu spapať priamo z balenia bez použitia lyžičky. Novinka je bez pridaného cukru, konzervantov a umelých farbív so 100% ovocným podielom. Jedna kapsička vyváži jednu porciu ovocia a zeleniny, a tak je chutným zdrojom vlákniny a vitamínov. Balenie 100 g dostanete za 0,69 Eur.

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
PRIDAJ SA K FILIPOVI POLCOVI DO PELOTÓNU BIKE YOUR CITY!pasik
PRIDAJ SA K FILIPOVI POLCOVI DO PELOTÓNU BIKE YOUR CITY!

Podujatie s názvom Bike your city je zamerané na podporu cyklistickej dopravy v Bratislave. Za akciou stojí prvá certifikovaná zelená kancelárska budova v Bratislave BBC 1 Plus, ktorá chce touto formou poukázať na dôležitosť zdravého a ekologického spôsobu dopravy. Projekt sa pripravuje v spolupráci s mestom Bratislava a občianskym združením Cyklokoalícia, ktoré sa dlhodobo snaží o zlepšovanie podmienok pre cyklistov v hlavnom meste.

 

Ústredným bodom programu bude cyklistický pelotón na čele s Filipom Polcom, úspešným reprezentantom v zjazdových disciplínach. Pelotón sa zhromaždí o 17:00 na Jarabinkovej ulici v Bratislave, pred budovou BBC 1 Plus. Od budovy bude cyklistický sprievod pokračovať smerom na Prístavný most, popri Dunaji smerom k Mostu SNP, odkiaľ sa vráti naspäť k budove. Tam bude o 18:15 pripravená atraktívna trial show Jána Kočiša, majstra sveta v disciplíne trial. Účasťou na akcii budú môcť ľudia aktívne využiť čas a zároveň vyjadriť svoj postoj k dôležitosti rozvoja mestskej cyklistiky.

 

„Sme radi, že môžeme formou podujatia Bike your city ponúknuť verejnosti zaujímavý program a zároveň tak spropagovať myšlienku používania bicykla ako alternatívneho dopravného prostriedku,“ uviedol Radovan Mihálek, lízingový riaditeľ BBC 1 Plus.

V súvislosti so zlepšením podmienok pre cyklistov v Bratislave pripravuje organizátor viacero opatrení vo forme inštalácie dopravného značenia, ktorá uľahčí cyklistom orientáciu k najbližším cyklotrasám. Pre zamestnancov pracujúcich v budove BBC 1 Plus bude odo dňa konania akcie k dispozícii požičovňa bicyklov.

 

Zobraziť celú aktualitu
ORANGE PODPORUJE BOJ PROTI RIZIKÁM KOMUNIKAČNÝCH TECHNOLÓGIÍpasik
ORANGE PODPORUJE BOJ PROTI RIZIKÁM KOMUNIKAČNÝCH TECHNOLÓGIÍ

Orange už vyše 8 rokov aktívne pôsobí v oblasti ochrany detí pred rizikami komunikačných technológií a online sveta a dlhodobo pracuje na zvyšovaní povedomia detí, ich rodičov a učiteľov o týchto nástrahách. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Symantec teraz Orange na Slovensku podporuje aj praktický nástroj, ktorý môže pomôcť obmedziť tieto riziká – aplikáciu Norton Family.

 

Pravidelné prieskumy Orangeu ukazujú, že riziká ako je závislosť od internetu, anonymita vo virtuálnom priestore, nevhodný obsah či ešte závažnejšia hrozba kyberšikanovania sú medzi mladými viac než aktuálne. Čísla sú v niektorých prípadoch alarmujúce. Deti vo veku 8 – 15 rokov trávia na internete toľko času, že každé štvrté je ohrozené závislosťou a príklad kyberšikanovania zaznamenali slovenskí psychológovia už v 3. triedezákladnej školy.

Orange preto okrem doterajších informačno-vzdelávacích aktivít a webstránky www.edeti.sk rozširuje rodičom možnosti ochrany detí podporou praktického nástroja – služby Norton Family od Symantecu. Ide o aplikáciu, ktorá rodičom umožňuje mať napríklad prehľad o nežiadanej aktivite detí v počítači, v mobiloch či tabletoch a pomáha tak eliminovať riziká virtuálnej komunikácie.

„Žiadny softvér nikdy nenahradí rodiča, učiteľa a zodpovedné správanie dieťaťa na internete. Môže však pomôcť rodičom nastaviť si so svojimi deťmi férové pravidlá a diskutovať o rizikách.  Je potrebné deťom vysvetliť, prečo je dobré mať prehľad o vhodnosti internetových stránok, ktoré si prezerajú, aj o tom koľko času online trávia. Deti a mladí si často dostatočne neuvedomujú, aké následky môže mať konanie v online svete,“ dodáva Natália Kunická, zodpovedná v Orangei za vzdelávací projekt e-deti.

Aplikácia Norton Family je v súčasnosti na Slovensku dostupná v dvoch verziách. Už bezplatná verzia Norton Family umožňuje napríklad mať pod kontrolou čas, ktorý deti strávia online, spôsob, ako využívajú sociálne siete (napr. ako často sa prihlasujú do facebookového profilu zo svojho počítača či aké meno a vek používajú), ale tiež pomáha predísť poskytnutiu citlivých osobných údajov zo svojich počítačov. Rozšírená verzia Norton Family Premier poskytuje navyše napríklad aj zoznam videí, ktoré si dieťa pozrelo na vybraných portáloch,dohľad nad SMS konverzáciami, ale tiež informáciu, aké aplikácie si deti sťahujú do svojich mobilných zariadení a mnoho ďalších. Norton Family je k dispozícii na stiahnutie aj prostredníctvom portálu www.edeti.sk a www.orange.sk/nortonfamily, kde nájdete aj podrobnejšie informácie.

Zobraziť celú aktualitu
Lýdia Eckhardt ponúka kulinárske recepty, ale aj rady na úspešný životpasik
Lýdia Eckhardt ponúka kulinárske recepty, ale aj rady na úspešný život

S úsmevom a prehľadom zvláda úlohu úspešnej módnej návrhárky, matky a manželky. A ako to dokáže? Módna návrhárka Lýdia Eckhardt vám to prezradí vo svojej prvej knihe Navarme si úspech, ktorej pripravované vydanie predstaví na workshope v nákupnom centre Shopping Palace Zlaté Piesky –v sobotu 27. septembra od 16.00 h do 18.00 h.

 

Workshop, ktorý bude zároveň aj jedinou promo akciou knihy pred jej oficiálnym krstom, bude moderovať Didiana. Úvod akcie bude patriť prezentácii krátkeho filmu, kde sa Lýdia Eckhardt zdôverí, ako kniha vznikala a čo ju viedlo k jej napísaniu. Priestor dostanú aj praktické ukážky príprav zdravých a rýchlych receptov, ktoré s vybranými návštevníčkami podujatia pripraví samotná autorka knihy.

Podujatie osvieži hudobné vystúpenie Tibora Gyurcsíka a, samozrejme, nebude chýbať ani autogramiáda Lýdie Eckhardt a jej hostí. Na záver sa uskutoční súťaž o pekné darčeky.

Kniha Navarme si úspech bude obsahovať najlepšie recepty na zdravé, chutné a rýchle jedlá, ale aj rady určené pre šikovné a úspešné ženy. Okrem toho ponúkne čitateľom exkluzívny fotomateriálzachytávajúci kulinárske umenie Lýdie Eckhardt, ktorá sa podelí aj o svoje zaujímavé životné skúsenosti a príbehy.

V exkluzívnom predpredaji bude cez www.andreashop.sk od 27. septembra.Oficiálny krst sa uskutoční na zimnej módnej show Lýdie Eckhardt 13. novembra v Bratislave.Po tomto dátume si ju bude možné zakúpiť aj v kníhkupectvách a na internetových knižných portáloch.

Podrobný program workshopu nájdete aj na: www.shoppingpalace.sk

Informácie o novej knihe Lýdie Eckhardt, ukážky jej receptov a pozvánku na workshop nájdete aj na: www.facebook.com/lydia.eckhardt

Zobraziť celú aktualitu
Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosťpasik
Aj anjeli potrebujú experta na bezpečnosť

Štatistiky hovoria, že až za tretinou smrteľných úrazov u detí do 14 rokov sú dopravné nehody. Pritom používanie obyčajných reflexných viest môže dokázateľne takýmto tragédiám zabrániť. Spoločnosť expert SK sa preto rozhodla darovať materským školám vo Vranove nad Topľou vyše dvesto reflexných vestičiek pre malých anjelov a prispieť tak k zvýšeniu ich bezpečnosti v dopravných situáciách.

Vhodnou prevenciou a osvetou sa dá zabrániť 30 až 60 percentám úrazov, tie dopravné nevynímajúc. Preto sme sa rozhodli zabezpečiť pre materské  školy vo Vranove nad Topľou vyše 200 reflexných vestičiek, aby sa malí anjeli z prechádzky vždy vrátili bezpečne späť,“ hovorí riaditeľ spoločnosti expert SK Pavol Petrovič. 

Projekt „expert na bezpečnosť“ pripravila spoločnosť expert SK v spolupráci s miestnou samosprávou. Ešte v lete prerozdelila v Michalovciach, Snine a Humennom do  materských škôl vyše 1 000 reflexných viest a v tejto aktivite pokračuje ďalej.   „Vítame ochotu a  záujem spoločnosti expert SK o zvýšenie bezpečnosti našich detí v dopravných situáciách. Opatrení, ktoré ju môžu zvýšiť, nie je nikdy dosť,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Rozhodnutie, ktoré škôlky v regióne dostanú reflexné vestičky, prenechala spoločnosť  expert SK na samosprávy. „Oni najlepšie poznajú dopravnú situáciu v meste. Verím, že naše vestičky dostanú práve tie deti, ktoré ich najviac potrebujú,“ spresnil Pavol Petrovič.

Podľa Analýzy stavu úrazovosti a bezpečnosti detí a mládeže v Slovenskej republike sú chodci vystavení až 14 – násobne nižšiemu riziku vzniku dopravného úrazu v tých krajinách, ktoré zaviedli účinné bezpečnostné opatrenia. Slovensko je podľa Úradu verejného zdravotníctva SR až na 21. mieste v rámci EÚ. „Ak naša aktivita prispeje čo len malou mierou k zvýšeniu bezpečnosti našich detí na cestách, určite má zmysel,“ uzavrel Pavol Petrovič.

 

 Príčiny dopravných nehôd detí:

 • náhle vstúpenie do vozovky – nepozorné správanie sa, nasledovanie vrstovníkov, prechádzanie medzi autami

•    vychádzanie na cestu spomedzi zaparkovaných áut

•    chôdza po okraji cesty

• prechádzanie bez rozhliadnutia sa – zlý odhad rýchlosti a vzdialenosti

• hra detí na vozovke alebo v jej blízkosti

Zobraziť celú aktualitu
O2 elektronickou faktúrou pomáha chorým deťom zo Srdca pre detipasik
O2 elektronickou faktúrou pomáha chorým deťom zo Srdca pre deti

Zákazníci mobilného operátora O2 podporia aktivovaním elektronickej faktúry projekt denníka Nový Čas Srdce pre deti. Kyslík získaný zo zrušených papierových faktúr - a teda zachránených stromov- zákazníci O2 symbolicky premenia na kyslíkové prístroje pre zdravotne znevýhodnené deti.

V minulých ročníkoch charitatívneho projektu Srdce pre deti O2 s podporou svojich zákazníkov darovalo finančný príspevok, ktorého výška záležala od množstva vyzbieraných starých telefónov. V tejto aktivite naďalej pokračuje, no navyše, tento rok venuje operátor niekoľko kyslíkových prístrojov deťom, ktoré to najviac potrebujú. Pomôcť môžu všetci zákazníci O2, ktorí prejdú na elektronickú faktúru. Zachránené stromy, ktoré sa nevyužijú na výrobu papierových faktúr, tak premenia pomyselný kyslík na skutočnú pomoc.

 

„Prechodom na elektronickú faktúru nám naši zákazníci pomôžu prispieť k zlepšeniu životného prostrediaa symbolicky podporia myšlienku darovania kyslíka v podobe prístrojov deťom so závažnými zdravotnými problémami, pre ktorých dýchanie nie je samozrejmosťou,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

 

Elektronická faktúra = viac kyslíka pre tých, ktorí to potrebujú

O2 pri svojej zákazníckej báze 1,6 milióna ročne vytlačí približne 2 400 000 papierových faktúr s priemerným počtom 4 strany, čo predstavuje spotrebu 4 800 000 listov papiera. Pre výrobu takéhoto množstva padne za obeť každý rok 60 stromov. A to sme ešte nebrali do úvahy obálky potrebné na zaslanie faktúr. Stromy sú pritom hlavným a najväčším producentom kyslíka, bez ktorého by život nebol možný. Za 24 hodín dokáže jeden strom vyprodukovať 180 litrov kyslíka a dospelý človek ho spotrebuje za deň raz toľko, t.j. 360 litrov, ak sa nenamáha. Preto ak by všetci zákazníci s papierovou faktúrou prešli na elektronickú, O2 by dokázalo ušetriť kyslík v objeme 3 942 000 litrov.

 

 

Ako prejsť na elektronickú faktúru

Elektronickú faktúru si môže aktivovať každý zákazník O2 niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchšie po prihlásení v zóne Moje O2(https://www.o2.sk/moje-o2/faktury/elektronicka-faktura)alebo zaslaním SMS na číslo 99222 v tvare ELFA xx@yy.zz. Ďalšou možnosťou je požiadať o aktiváciu na zákazníckej linke 949, či priamo v predajni O2. Aktivácia služby je bezplatná a zákazníka o jej aktivácii upozornia SMS správou. Elektronickú faktúru dostane zákazník e-mailom už v nasledujúcom fakturačnom období, zároveň mu O2 prestane posielať papierové faktúry.

 

O2 - ekologická spoločnosť

V snahe prispieť k životnému prostrediu O2 naďalej podporuje službu Nový za starý, v rámci ktorej ekologicky recykluje staré telefóny a zákazníci získavajú bonus na nový smartfón. Inou „modrou“ vychytávkou je biometrický podpis, vďaka ktorému sa šetrí spotreba papiera na predajniach O2 už teraz. Spokojní zákazníci odchádzajú z predajní samozrejme               s taškami z recyklovaného papiera, či z biologicky rozložiteľného plastu.

 

 

Srdce pre deti

Srdce pre deti je charitatívny projekt denníka Nový Časspravovaný Nadáciou Pontis, v rámci ktorého majú darcovia možnosť podporiť deti trpiace vážnymi zdravotnými problémami, či nepriaznivou sociálnu situáciou. Myšlienka pomoci sa zrodila už v roku 1978 v Nemecku, v hlave novinára a zakladateľa mediálnej spoločnosti Axela Springera a postupne sa rozšírila až do rozmeru najväčšej charitatívnej zbierky v Európe. Na Slovensku za roky svojej existencie už pomohla 8736 deťom s neľahkým príbehom.

 

http://www.webnoviny.sk/fotografia/279481/stredna/nadacia-pontis-logo.jpgNadácia Pontis

Nadácia Pontis je jednou z najväčších grantových nadácií na Slovensku. Podporuje firemnú filantropiu, presadzuje zodpovedné podnikanie a venuje sa rozvojovej spolupráci. Nadácia Pontis je administrátorom združenia Business Leaders Forum, ktoré  presadzuje spokojnosť zamestnancov, ochranu životného prostredia, transparentnosť v podnikaní. Jeho členmi je 23 firiem, ktoré sa zaviazali podnikať zodpovedne. Nadácia Pontis organizuje ocenenie za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu Via Bona Slovakia.

 

Viac informácií, ako môžu zákazníci O2 priložiť ruku k dielu a pomôcť deťom, ktoré to najviac potrebujú, nájdete na: www.o2.sk/kyslik-pre-deti

Zobraziť celú aktualitu
Komfort v nakupovaní do Modry prináša OC KOCKApasik
Komfort v nakupovaní do Modry prináša OC KOCKA

Svoje obchodné priestory pre návštevníkov a nakupujúcich otvorila zrekonštruovaná KOCKA. Obchodný dom sa nachádza na Dukelskej ulici v Modre. Slovenská investičná skupina M-MARKET, a.s. tak rozšírila sieť menších centier určených pre každodenné nákupy na päť. Kotevným nájomníkom s najväčšou prenajatou plochou je prevádzka CENT Supermarket CBA.

„Sieť nákupných centier KOCKA sa rozrastá v súlade s nastolenou stratégiou spoločnosti a so zreteľom na súčasné trendy v spotrebiteľskom správaní. Prvá KOCKA bola otvorená v Senci v júli 2012 a odvtedy sme zákazníkom priniesli tento moderný koncept do Zvolena, Turčianskych Teplíc a Veľkého Krtíša. V súčasnosti prebieha rekonštrukcia šiestej KOCKY v Martine, ktorú otvoríme začiatkom roka 2015. Modranská KOCKA bola zrekonštruovaná za niečo vyše šesť mesiacov a celkovo sme preinvestovali milión eur z vlastných zdrojov,“ uvádza predseda predstavenstva a prezident spoločnosti M-MARKET, a.s. Marian Šufliarsky a dodáva: „Aktuálne už pripravujeme projektovú dokumentáciu k ďalším trom nákupným centrám v Rožňave, Starej Ľubovni a vo Vrútkach.“

„Reagujeme na požiadavky zákazníkov v spádovej oblasti. Vieme, že dochádzali autom do okresného alebo hlavného mesta za nákupom do nákupných centier a retailparkov. KOCKA im ponúkne vyborný servis s  dostupnosťou, keďže je situovaná v atraktívnej lokalite. Pod jednou strechou nájdu zákazníci potraviny doplnené mäsiarom špecialistom, lekáreň, drogériu, bankomaty, predajňu dennej tlače, optiku, bižutériu či textil-obuv-galantériu. Návštevníci ocenia i  kaviareň s detským kútikom a predajňu darčekových predmetov,“ konkretizuje výkonný riaditeľ  M-MARKET, a.s. Vladimír Kocúrek.

Pôvodný objekt bol daný do užívania ešte v roku 1974. Výrazná časť rekonštrukcie je riešená v skle. Na poschodí je vytvorený priestor, ktorý bude návštevníkom ponúkať priehľad a výhľady z vyššej perspektívy do okolia. Prevádzky na poschodí sú prístupné návštevníkom hlavným trojramenným schodiskom s preskleným výťahom s bezbariérovým prístupom. Na prízemí sú okrem predajne potravín ďalšie priestory so vstupmi z hlavnej uličnej fasády. Pre návštevníkov je zabezpečené parkovanie pred budovou. Samozrejmosťou je WiFi free zóna. Parková úprava okolia objektu je pred dokončením.

Zobraziť celú aktualitu
IT GALA 2014: Vyberte počítačových oskarov pre rok 2014!pasik
IT GALA 2014: Vyberte počítačových oskarov pre rok 2014!

. Udeľovanie prestížnych cien IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka pokračuje už štrnásty rok. Aj tento rok organizátori podujatia udelia v jednotlivých kategóriách ocenenia „Hlas ľudu,“ ktoré vychádzajú z hlasovania odbornej verejnosti, do ktorého sa môže zapojiť odborná verejnosť.

Hlasovanie odbornej verejnosti je k dispozícii na adrese: http://www.itnews.sk/spravy/technologie/2014-08-28/c164811-hlasovanie

 

Vyplnením krátkeho formulára sa hlasujúci môžu zapojiť aj do súťaže o vstupenku na prestížny galavečer IT GALA 2014, na ktorom prebehne slávnostné udeľovanie ocenení.

 

Hlasovanie je zložené z výberu užšej nominácie, ktorú aj tento rok zostavila odborná komisia z viac ako 200 osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Verejnosť môže hlasovať do 20. 9. 2014. Výsledky vyhodnotenia odbornej komisie a hlasovania verejnosti budú vyhlásené 25. septembra 2014 na slávnostnom podujatí IT GALA.

 

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):

Igor Kolla (generálny riaditeľ, ANTIK Telecom s.r.o. a ANTIK Technology s.r.o.)

Ján Lunter (CEO/CTO, Innovatrics s.r.o.)

Juraj Oravec (vedúci Divízie rádiokomunikácií, Výskumný ústav spojov, n.o. Banská Bystrica)

Stanislav Verešvársky (výkonný riaditeľ, člen predstavenstva SWAN, a.s., člen predstav. DanubiaTel, a.s.)

Vladimír Matouš (člen predstavenstva, Tatra banka a.s.)                   

 

V kategórii IT FIRMA roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):

ANTIK Telecom s.r.o.

DATALAN, a.s.

RESCO spol. s r.o.

SWAN, a.s.

T-Systems Slovakia, s.r.o.

 

V kategórii IT PRODUKT roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci výrobcovia a ich produkty:

EMANS – Manufacturing Operations Management

EMANS pokrýva veľký rozsah riadenia výrobných podnikov od úrovne montážnych procesov cez optimalizáciu výroby až po manažérske informačné systémy, podporu obchodu a marketingu so zapracovanými inovatívnymi prvkami. Produkt prihlásila spoločnosť ANASOFT APR, spol. s r.o.

 

ESET Mobile Security

Produkt je určený na ochranu smartfónov a tabletov s operačným systémom Android pred rôznym typom malware. Obsahuje moduly pre Anti-Phishing, Anti-Theft, Security Audit, SMS&Call filter. Doteraz si ho stiahlo viac ako 4 000 000 používateľov. Produkt prihlásila spoločnosť ESET, spol. s r.o.

 

Glass CRM

Glass CRM je plnohodnotné cloudové CRM riešenie kompletne integrované s Google Glass technológiou, kde komunikácia medzi používateľom a aplikáciou prebieha na základe hlasu, pričom ovládanie je možné aj dotykovými gestami. Produkt prihlásila spoločnosť RESCO spol. s r.o.

 

sli.do

Sli.do je inovatívna webová aplikácia, ktorá slúži organizátorom a prednášajúcim na zvýšenie interakcie na podujatiach. Publiku prináša možnosť aktívne sa zapájať prostredníctvom hlasovania a kladenia otázok cez mobilné zariadenia. Produkt prihlásila spoločnosť sli.do.

 

Speedometer by Sygic

Aplikácia upozorňuje vodičov na celom svete o rozmiestnení rýchlostných radarov a kamier na svetelných križovatkách. V aplikácii nájdu používatelia aj aktuálne rýchlostné limity na cestách a rozmiestnené radary od prémiových globálnych dodávateľov. Produkt prihlásila spoločnosť Sygic, a.s.

 

V kategórii IT PROJEKT roka 2014 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci riešitelia a ich projekty:

Mobilná aplikácia Dôvera

Vďaka tejto aplikácii si klient/užívateľ môže ako prvý na Slovensku vyskúšať mHealth, v ktorom sa nachádza národný aj Európsky preukaz poistenca, jeho zdravotná karta, adresy a otváracie hodiny lekární, pohotovostí, SOS karta prvej pomoci s najdôležitejšími údajmi o zdravotnom stave. Aplikácia tiež pripomenie preventívne prehliadky, upozorní na liekové interakcie a informuje sa o schválenej hospitalizácii. Projekt prihlásila spoločnosť DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s.

 

Elektronické služby Národnej evidencie vozidiel  časť:  mobilná lustrácia občanov, dokladov a vozidiel

Cieľom projektu je urýchlenie kontroly, zníženie korupcie, zlepšenie bezpečnosti a zvýšenie percenta objasnenia trestnej činnosti pri dopravných kontrolách na cestách. Projekt prihlásila spoločnosti Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o.

 

Register účtovných závierok

Register účtovných závierok má slúžiť ako centrálne miesto na ukladanie  a zverejňovanie účtovných závierok, aby účtovné jednotky nepredkladali účtovné závierky viacerým štátnym orgánom.  Snahou je znížiť administratívnu záťaž podnikateľského prostredia, odstrániť duplicity, zvýšiť dostupnosť údajov z účtovných závierok. Projekt prihlásila spoločnosť PosAm, spol. s r.o.

 

Hlasová Biometria pre Tatra banka, a.s.

Cieľom je zvýšenie komfortu klientov Tatra banky – zjednodušenie procesu prihlasovania a autentifikácie klientov a zvýšenie efektívnosti kontaktného centra DIALOG Live. Biometrická technológia FreeSpeech od spoločnosti Nuance zabezpečuje autentifikáciu klientov Tatra banka, a.s. iba prostredníctvom ich hlasu. Projekt prihlásila spoločnosť SOITRON, s.r.o. a Tatra banka, a.s.

 

Príprava absolventov s praxou

Cieľom je zavedenie duálnej formy vyššieho odborného vzdelávania pre zvýšenie pripravenosti mladých ľudí pre sektor IKT v regióne východného Slovenska v spolupráci s partnerskou strednou školou a verejnou správou. Projekt prihlásila spoločnosť T-Systems Slovakia, s.r.o.

 

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk), Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITnews.sk) a Martin Drobný (INFOWARE).

 

Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT PRODUKT, IT PROJEKT a IT FIRMA roka 2014 budú udelené 25. septembra 2014 na podujatí IT GALA. Informácie o zostavení užšej nominácie a výbere nominantov sú dostupné na www.itgala.sk.

Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú IT asociácia Slovenska a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, INFOWARE, WINK a portálu ITnews.sk. 

Zobraziť celú aktualitu
Lidl oslávi svoje jubileum vo veľkom štýle, zákazníkom rozdá 111 111 skvelých cienpasik
Lidl oslávi svoje jubileum vo veľkom štýle, zákazníkom rozdá 111 111 skvelých cien

rvé predajne Lidl na Slovensku sa otvorili 9. septembra 2004, reťazec teda v týchto dňoch oslavuje desať rokov pôsobenia na slovenskom trhu. Pri tejto príležitosti si Lidl pripravil narodeninovú oslavu s množstvom darčekov pre svojich zákazníkov. Ak  oslavujete narodeniny v rovnaký deň ako Lidl, pre prvých sto z Vás je v každej našej predajni pripravené sladké prekvapenie. To však ani zďaleka nie je všetko.

V rámci osláv jubilea rozdá Lidl až 111 111 skvelých cien! Za každých 10 eur nákupu dostanete od 8. septembra do 12. októbra jeden žreb. Zotrite pole a zistíte, či ste získali niektorú zo  110 000 okamžitých výhier. Ak nájdete symbol niektorého z desiatich vybraných produktov, môžete  si žreb uplatniť do konca októbra v ktorejkoľvek predajni Lidl. Pokiaľ sa pod stieracou vrstvou objaví kód, zadajte ho do formulára na internetovej stránke www.lidl.sk a hráte o 1111 nákupov zadarmo. Hlavnou cenou je neuveriteľných desať rokov zadarmo! Desať šťastlivcov sa môže tešiť na rok plný nakupovania zadarmo a rozdáme aj 100 mesačných a 1000 týždňových nákupov.

V auguste sme sa našich fanúšikov na Facebooku pýtali, ktorých desať z našich vlastných značiek sú ich najobľúbenejšie. Z nášho bohatého sortimentu si vybrali nasledovnú zostavu: Alesto, Bluedino, Combino, Dulano, Fin Carré, Freeway, Pikok, Pilos, Saguaro a W5.

V nasledujúcich piatich týždňoch budeme postupne ponúkať všetky produkty týchto značiek so špeciálnou desaťpercentnou zľavou.

Výnimočné narodeninové menu si pre Vás pripravili naši šéfkuchári Roman s Marcelom. A aké by to boli narodeniny bez sladkej torty? Na vynikajúci dezert Vás pozve cukrárka Adriana. Ak chcete o našich akciách vedieť vždy ako prví,  sledujte náš profil na Facebooku – www.facebook.com/lidlslovensko.

Zobraziť celú aktualitu
Reštaurácia pre deti Little Al Trivio má nové vonkajšie ihriskopasik
Reštaurácia pre deti Little Al Trivio má nové vonkajšie ihrisko

Reštaurácia pre deti Little Al Trivio pripravila pre svojich malých návštevníkov nové vonkajšie detské ihriskona streche obchodného centra Central. Ihrisko ponúka veľa možností zábavy a herných prvkov - pirátska loď, plážový domček či rôzne hojdačky. Rodičia a ich ratolesti si tak môžu spoločne užívať posledné jesenné slnečné dní na terase reštaurácie Al Trivio. Kým si dospeli budú pochutnávať na dobrom obede alebo poobedňajšej káve, deti sa do sýtosti vybláznia na novom atraktívnom ihrisku.

Little Al Trivio je prvou reštauráciou, vytvorenou špeciálne pre deti v nákupnom centre Central. Na deti čaká hravý detský lístok, špeciálne rodinné stoly a množstvo zábavy. Malí návštevníci tu môžu pokresliť celý stôl, zabaviť sa na interaktívnej stene, zahrať sa na obchod či vláčik alebo poskladať si Lego Duplo. To všetko v čase, kým si rodičia pochutnávajú na dobrom obede z klasického menu. V špeciálnom detskom menu nájdete domáce cestoviny, talianske jedlá lahodiace detskému oku, smoothies, čerstvé šťavy, a mnoho zdravých dobrôt. Alebo si deti môžu vymyslieť vlastnú pizzu podľa ich chuti. Deti tu majú pocit, že sú malí dospeláci a môžu byť v „naozajstnej" reštaurácii - avšak takej, kde sa myslí v prvom rade na malých zákazníkov.

Viac informácií nájdete na webovej stránke reštaurácie http://altrivio.sk/sk/little-al-trivio/.

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2011 lenprezeny.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio