LenPreŽeny.sk - Lifestylový magazín pre ženy v každom veku
 • Quick-Step predstavuje novú kolekciu vinylových podláh s autentickým vzhľadom dreva a kameňa
  pasik
  Quick-Step predstavuje novú kolekciu vinylových podláh s autentickým vzhľadom dreva a kameňa
  Belgické podlahy Quick-Step prichádzajú na trh s novou kolekciou Livyn. Podlahy sú výnimočné nielen svojou kvalitou, ale aj autentickosťou materiálu – od pravého dreva či prírodného kameňa sú priam nerozoznateľné. Napriek moderným trendom si kolekcia zachováva všetky praktické výhody, ktoré
 • Medzinárodný deň gumových medvedíkov sa blíži
  pasik
  Medzinárodný deň gumových medvedíkov sa blíži
  Kalendáre sú plné dní, ktoré upozorňujú na nejaký fenomén či udalosť. Práve takým dňom je aj 15. júl, ktorý je venovaný oslave jednej z najznámejších želatínových cukroviniek – gumového medvedíka.
 • Vychutnajte si to najlepšie espresso
  pasik
  Vychutnajte si to najlepšie espresso
  Až 38% Slovákov vie oceniť espresso a 52% má doma kávovar. Kultúra pitia kávy je na vzostupe a stále viac ľudí sa zaujíma o informácie zo sveta kávy. Ktoré espresso je však to najlepšie? U každého je to inak a skúsení baristi pri výbere kávy odporúčajú, aby ste stavili na svoje chuťové preferencie. Iba tak totiž nájdete
 • Sedem chutí piva v multipacku s novou kuchárskou knihou
  pasik
  Sedem chutí piva v multipacku s novou kuchárskou knihou
  Grilovačky a letné posedenia s priateľmi pri pive môžu počas tohto leta získaťnový rozmer. Na trh prichádza atraktívny multipack Sedem chutí piva s kolekciou siedmich rôznych druhov pív a s novou kuchárskou knihou „Grilovanie a letné recepty k pivu“. Autori Karol France, obchodný sládok z pivovaru v Hurbanove, a Laci Hornáček, šéfkuchár a
 • Ste MAXimálne pripravení na slnečné lúče?
  pasik
  Ste MAXimálne pripravení na slnečné lúče?
  Slnečné lúče nám konečne oznamujú, že leto je tu. Najvyšší čas rozlúčiť sa s poslednými dôkazmi vianočného maškrtenia a pripraviť šatník, seba a hlavne svoju pleť na hrejivé lúče. Tieto teplé slnečné lúče sú ako elixír mladosti, ktorý nám všetkým dodáva

Mágia stromov

Mágia stromov

Sedíte pod naširoko rozkonáreným dôstojným stromom, ktorý vám poskytuje príjemný tieň. Cez husto rastúce konáre prebleskujú šteklivé lúče slnka. Vdychujete omamnú vôňu, šíriacu sa do okolia z jeho kvetov či ihličia, za chrbtom cítite drsný, ale teplý dotyk vráskavej kôry. Takmer počujete pohyb miazgy v útrobách kmeňa. Cítite sa chránení, v bezpečí, nabíjaní akousi zvláštnou energiou... Áno, takéto vnemy nám môžu poskytnúť velikáni rastlinnej ríše, ich veličenstvá STROMY. No napadlo vám už niekedy, že aj ony - a nielen bylinky, rastlinky či kvietky - môžu byť zdrojom vynikajúcich kozmetických, hojivých či magických prostriedkov?


Jeden po druhom

Nemôžem tu rozpísať blahodarné vlastnosti všetkých zástupcov niekedy až záhadnej ríše stromov, o ktorých som sa nielen v detstve domnievala, že v noci potajme vyťahujú zo zeme korene – košaté často rovnako ako konáre nad zemou – a putujú po svojom okolí, aby poznávali to, čo je im cez deň nedopriate. Nad ránom sa spokojné a obohatené o nové poznatky vracajú na svoje miesto. Beda, ak im ho obsadí nejaký nespratný oneskorenec! Musia si potom rýchlo nájsť nablízku náhradné, aby si nikto z ľudí ani zvierat nevšimol, aké pestvá a dobrodružstvá potme a v skryte stvárajú...

Takže spomeniem len niektoré - práve tie, ktoré ma vždy okúzľovali buď svojím vzhľadom, pôvodom či užitočnosťou, všetky napospol ihličnaté. Na listnaté príde rad azda inokedy...

 

 

Céder atlaský a libanonský

 

Susanne Fischer-Rizziová o cédri píše: „Tým, čím je lev vo svete zvierat, je céder medzi stromami.“

 

Na rozdiel od cédra atlaského, ktorý pochádza z územia pohoria Atlas, je domovom cédra libanonského Sýria, východné Turecko a Libanon. V Libanone kedysi bývali celé pralesy týchto stromov. V jeho pohorí sa nachádzal „posvätný háj“, ku ktorému putovalo mnoho ľudí, aby sa aspoň na chvíľu mohli zdržať uprostred voňavého svätostánku a pomodliť sa. 400 stromov z tohto hája dodnes jestvuje a ich vek sa odhaduje na 2 500 rokov! Počet cédrov sa v tejto oblasti však rapídne znížil vplyvom vysokého dopytu po nábytku z jeho dreviny a dnes je v Libanone už len niekoľko sto cédrov. Na juhu je jeho výskyt častejší ako v strednej Európe, kde sa vysádza v parkoch a záhradách s miernejšou klímou.

Kelti poznali céder pravdepodobne z niektorého zo svojich početných sídlisk. Deň cédru podľa svojho stromového kalendára určili na 14. až 23. augusta a na 9. až 18. februára.

Spoločným znakom cédrov je čas kvitnutia. Na rozdiel od všetkých ostatných ihličnanov kvitnú až začiatkom jesene. Cédrové drevo sa už v staroveku používalo na stavbu domov, lodí i výrobu nábytku. V Biblii v 1. knihe kráľov sa spomína obchodovanie s touto drevinou. V Jeruzaleme sa používalo drevo cédrov na výstavbu chrámov a palácov. Olej z cédrového dreva bol pravdepodobne prvým olejom extrahovaným z nejakej byliny. Egypťania ho používali na stavbu lodí, výrobu nábytku a rakiev a samozrejme - v kozmetike.

 

Dodnes je éterický olej z tohto stromu užívaný ako účinný prostriedok:

 • pri akné
 • pri mastnej pleti
 • pri vypadávaní vlasov a lupinách
 • proti stavom strachu a stresu
 • na mumifikáciu a k ochrane papyrusu pred hmyzom
 • v prípade potreby na upokojenie, harmonizáciu
 • antiseptický, fungicídny, protikašľový a repelentný
 • rozpúšťajúci hlieny a pomáhajúci pri bronchitíde či zápaloch močového mechúra.

 

Nesmie sa však používať v priebehu gravidity, pretože pôsobí ako abortivum!

 

V mágii a liečiteľstve:

 • dym z cédru očisťoval a zaháňal zlé sny
 • pálením ihličia alebo dymom z tlejúcich či horiacich vetiev sa liečilo prechladnutie
 • jeho drevo umiestnené v dome malo ochraňovať pred bleskom
 • cédrová vetvička vyrezaná do tvaru trojzubca sa umiestňovala v blízkosti domu bodcom hore, aby chránila pred akýmkoľvek zlom
 • kúsok dreva v peňaženke či mešci mal privolať peniaze a na tento účel sa používal aj vo vykurovacích zmesiach
 • používal sa aj v amuletoch lásky
 • spaľovaním sa mali zvyšovať psychické sily

 

Neďaleko Jokošimy v Japonsku sa údajne nachádza jeden z najstarších stromov sveta - céder - starý vraj až 7 tisíc rokov!

 

Borovica prímorská

Borovice, nazývané aj sosny, patria k prastarým stromom, ktoré zalesňovali našu Zem už pred tisíckami rokov. Sú nenáročné a darí sa im jednotlivo aj v skupinkách a hájoch. Možno práve pre svoju skromnosť, čo sa týka podmienok pre rast, vytrvalosť a silu dostala borovica prídomok „matka múdrosti“.

Vo Francúzsku má borovica prímorská značné hospodárske využitie. Jej drevo sa používa:

 • v stolárstve
 • a zriedkavejšie (pretože obsahuje veľa živice) v stavebníctve a v papiernickom priemysle
 • narezaním kmeňov sa získava živica - tá sa destiluje a vyrába sa z nej terpentín a kolofónia (natierajú sa ňou sláčiky huslí)
 • dôležité sú aj jej veľké šišky, ktoré sa používajú ako dekoračný materiál

 

Borovica lesná

Drevo borovice lesnej je silno živičné, dobre odoláva vlhku a je výhrevné. Ako rastlina je všestranne využívaná:

 • drevo sa používa najmä v nábytkárstve a stavebníctve
 • získava sa z neho živica
 • z koreňov a kôry decht
 • z ihličia a pupencov silica a vitamín C
 • ihličie obsahuje látku pinosolvin hubiacu baktérie a zastavujúcu rast tuberkulóznych bacilov

 

Na svete existuje asi 90 druhov borovíc, ktoré sú dnes však na mnohých miestach ohrozené prekyslením pôdy. Pretože si ľudia boli vedomí silných antiseptických vlastností aromatických látok v nich obsahovaných, v časoch moru v 17. storočí bolo nariadené pálenie borovicového ihličia a dreva na uliciach každých 12 hodín.

 

Silica borovice lesnej:

 • napomáha koncentrácii
 • má antiseptické, protireumatické, prekrvujúce (kúpeľ pri svalovej únave), antiastmatické účinky
 • pomáha pri chrípke a prechladnutí, proti fajčiarskemu kašľu
 • je vhodná do saunových zmesí
 • v kozmetike pomáha pri nečistej mastnej pleti
 • prekrvuje a zlepšuje činnosť vlasovej pokožky

 

Borovica lesná sa pripisovala božstvám Kybele, Panovi, Venuši, Atysovi, Dionýzovi, Ištarte a Silvanovi.

 

V mágii:

 • sa borovicové šišky nosia za účelom zvýšenia plodnosti a k dosiahnutiu veľmi vysokého veku
 • šiška plná semien vzatá zo stromu v čase letného slnovratu bola považovaná za silného magického pomocníka. Ak jej vlastník zjedol každý deň zo šišky jedno semiačko, stal sa vraj nezraniteľným proti výstrelu z pušky.

 

Borovica píniová, pínia

Je charakteristický strom stredomorských krajín, vytvárajúci malebné háje. Od staroveku sa vysádzali pozdĺž ulíc a alejí, aby poskytovali tieň. Svetoznáme sú pínie z Via Appia, oddeľujúcej Rím od južného Talianska. Spomínali ich mnohí starorímski autori. Pínie sú na rozdiel od ostatných druhov borovíc menej citlivé na poškodenie vetrom. Stály vietor z rovnakého smeru formuje síce korunu na jednu stranu, ale nemôže úplne zabrzdiť vývoj stromu. Okrem toho, pínie veľmi dobre znášajú dlhé obdobia sucha. Ďalšou ich zvláštnosťou sú veľmi veľké olejnaté semená, ktoré sú jedlé a predávajú sa ako pinocchi alebo pignons. Pokladajú sa za lahôdku a používajú sa pri príprave tradičných talianskych jedál. Píniové drevo je veľmi pevné a tvrdé. Na rozdiel od iných druhov obsahuje menej živice a používa sa na stavebné účely (schody, okná, dvere) a na výrobu kuchynského nábytku.

 

Borovica čierna

Je dôležitým lesotvorným druhom na suchých plochách vápencových pohorí strednej a južnej Európy. Veľmi rozšírená a častá je v južnej Európe, na Balkáne a v Stredomorí. Nie je zriedkavá vo veľkých parkoch a záhradách, pestuje sa i lesnícky. Má veľmi živičnaté drevo, zväčša žlto sfarbené. Používa sa na:

 • výrobu nábytku
 • častejšie ako stavebný materiál
 • alebo na výrobu celulózy

 

Najstarším známym zástupcom borovíc je borovica ostitá, ktorá rastie vo výške 3 050 m na kalifornských svahoch Bielych hôr a má viac ako 4 600 rokov.

 

Kelti hovorievali borovici „ohnivý strom“. Nielen kvôli hrdzavo sfarbenému kmeňu, ale predovšetkým preto, že triesky z jej smolnatého dreva výborne horia a používali ich na fakle a pochodne.

Ľudia narodení v keltskom znamení borovice medzi 24. augustom a 8. septembrom sú vraj opatrní, predvídaví, prezieraví a usilovní. Prejavujú rovnaký záujem o seba i o druhých a sú vyslovení praktici.

Germáni lemovali borovicami pohrebiská, poradné miesta a pod. Tieto stromy boli pre svoju silu symbolom dlhého života a vytrvalosti. Ako všetky stále zelené ihličnany je aj borovica považovaná za strom večného života.

Už Hipokrates poznal liečivé účinky borovice a používal jej živicu (Resina pini, dodnes sa ňou, mimochodom, konzervuje grécke víno retsina) na zmäkčovanie vredov a na vykurovanie.

Vykurovanie má dlhú tradíciu. Za tzv. „vykurovacích nocí“ (posledných dvanásť dní v decembri) chodili sedliaci s vykurovacou panvicou po dome a chlievoch, aby zahnali „zlých duchov“. Dym - predovšetkým zo stromovej živice:

 • má dezinfekčné účinky
 • zabraňuje hnilobe
 • a udržuje potraviny dlhšie čerstvé.

V chrámoch boli prinášané dymové obete, ktoré nemali len potešiť nosy božstiev, ale zaháňali zlých duchov, akými boli napríklad i rôzne nákazy a choroby, aj ich nepríjemný zápach.

 

Ilustračné foto: UBC Botanical Garden

Archívny článok
Tlačiť
Kategória: Mystika
Dnes je 28. 07. 2015, meniny má Krištof.
Nahrávanie videa ...
Náhodný článok
Medvedí cesnak: rastlina, ktorá prečisťuje a lieči Medvedí cesnak: rastlina, ktorá prečisťuje a lieči
  Medvedí cesnak, ľudovo nazývaný aj lenek, je určitým poslom jari. Práve na jar si naše telo žiada prečisťovanie a toto nám umožní táto zdravá rastlina.
Najčítanejšie články
jarna
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Kreslenie nie je iba zábava pasik
Kreslenie nie je iba zábava

 

Pestrofarebné ceruzky a biely papier – výzva, ktorej žiadne dieťa neodolá. Všetky detské nápady a fantázie môžu získať reálne kontúry. Červené slniečko, modrá tráva, zelený dom… svet plný fantázie na papieri razom ožije.

 

Kreslenie ostáva po celé detstvo obľúbenou formou zábavy, dôležitým spôsobom sebavyjadrenia sa dieťaťa a jeho komunikácie s okolím. Pomocou papiera a ceruzky dáva bez zábran vedieť o svojom videní reality, zážitkoch, snoch, predstavách, obavách, želaniach… Nie náhodou používa detská psychológia obrázky ako jeden z najautentickejších zdrojov informácií o dieťati. Klasické kreslenie rukou je tiež veľmi dôležité pre rozvoj detského mozgu. Práve pohyby prstov pri písaní alebo kreslení aktivujú mozgové oblasti spojené s myslením, vyjadrovaním sa a krátkodobou pamäťou, rozvíjajú tiež jemnú motoriku.

 

Správne uchopenie je základ

Zodpovední rodičia by však mali venovať náležitú pozornosť nielen tomu, čo sa dieťa prostredníctvom prvých obrázkov snaží povedať, ale tiež tomu, čo a ako berie pri tejto príležitosti do ruky. Kvalitu a ergonómiu ceruzky alebo farbičiek a tiež správne držanie sa nevypláca podceňovať ani v ranom veku. Správny úchop vyzerá tak, že je ceruzka zospodu podoprená prvým článkom prostredníka, špička palca ju pridržiava zo strany a ukazovák je položený voľne navrchu. Dieťa by malo byť schopné písať aj bez ukazováka.

 

Jednoduchý test na zistenie kvality ceruzky

Ako zistiť, ktorá ceruzka je kvalitná? Vyskúšajte najsvetlejšiu farbu z celej sady. Pokiaľ príliš netlačíte a vidíte na papieri farebnú stopu, držíte v ruke kvalitnú ceruzku s kvalitným pigmentom. Ak musíte na ceruzku tlačiť, aby ste videli, čo kreslíte, je to nesprávne. Dieťa potom totiž vyvíja príliš veľkú námahu na písaní či kreslení a prestáva to pre neho byť zábavou. Pokiaľ sa vám ceruzky pri strúhaní lámu, je to tým, že tuha nie je lepená po celej dĺžke a je už pravdepodobne zlomená vnútri. Pokiaľ je písacia potreba krátka tak, že si ju dieťa nemôže oprieť o miesto medzi palcom a ukazovákom, už mu ju nedávajte. Vyvarujete sa kŕčom a bolesti rúk u svojich ratolestí.

 

Farbičky STABILO EASYcolors

Ideálnym spoločníkom pre predškolákov a deti školou povinné sú farbičky STABILO EASYcolors. Trojhranný ergonomický dizajn farbičiek ideálne zapadne do detskej ruky a priehlbne prirodzene vedú prsty malých umelcov k správnemu držaniu. Vďaka nim dieťa nebude farbičku v ruke otáčať a všemožne ohýbať, ale naučí sa základy správneho držania. Úchopové plochy končia pod horným koncom farbičky, pretože správna farbička je tá, ktorá sa pri držaní medzi palcom a ďalšími prstami opiera o priehlbeň dlane. Tuha je v týchto farbičkách lepená po celej dĺžke, takže sa pri strúhaní neláme. Okrem kompletných sád sú v predaji aj jednotlivé farbičky.

Odporúčaná cena farbičiek STABILO EASYcolors: 8,16 eur s DPH 6 ks, 17,10 eur s DPH 12 ks so strúhadlom, STABILO, www.stabilo.sk

Zobraziť celú novinku
Taliansko na vašom tanieripasik
Taliansko na vašom tanieri

Mnohí z nás milujú taliansku kuchyňu.  Špagety, rizoto, lazane, pizza, talianska paradajková polievka, tiramisu... Úžasné talianske chute, ktoré voňajú morom a spomienkami na dovolenku. More je síce trochu ďaleko, ale talianske špeciality si môžeme pripraviť aj doma. Stačí zájsť do najbližšej predajne Lidl a vybrať si originálne talianske produkty za výhodné ceny.

ACENTINO  - pod touto značkou sa skrýva originálny kvasný vínny ocot vyrobený z bieleho alebo červeného vína vhodný na prípravu rôznych druhov šalátov z čerstvej zeleniny a omáčok. Dostanete kúpiť tri druhy – Bianco, Roso aBalsamico di Modena I.G.P. (chránené zemepisné označenie pôvodu), ktorý prekvapí vaše chuťové poháriky zrelosťou a intenzívnou balzamikovou chuťou.

Cena: 1,29€ / 500 ml, Lidl

 

 

Lovilio Grana Padano je pravý taliansky tvrdý syr s charakteristickou výraznou chuťou a arómou špičkovej kvality.  Vychutnať si ho môžete na cestovinách, rizote, v zapekanej zelenine, na paradajkovej polievke – skrátka všade tam, kde má miesto chutný syr. Môžete si ho nakrájať, nastrúhať nadrobno, alebo z neho pripraviť hoblinky. Zaneprázdnených domácich kuchárov určite poteší, že syr Grana Padano dostanete kúpiť aj strúhaný.

Cena: 3,99€ / 200 g, Lidl,

           1,49€ / 100 g (strúhaný), Lidl

 

 

Lovilio Marcarpone je čerstvý lahodný taliansky syr zo smotany, ktorý netreba osobitne predstavovať. Všetci labužníci s maškrtným jazýčkom ho poznajú ako krémový  základ pre obľúbený tradičný taliansky dezert Tiramisu, ktorý sa u nás už celkom udomácnil.

Cena: 1,49 € / 250 g, Lidl

 

 

 

 

 

 

Zobraziť celú novinku
NOVÝ LG G4S: ŠPIČKOVÝ DIZAJN A VYNIKAJÚCE FUNKCIE V KOMPAKTNOM BALENÍpasik
NOVÝ LG G4S: ŠPIČKOVÝ DIZAJN A VYNIKAJÚCE FUNKCIE V KOMPAKTNOM BALENÍ

 

Spoločnosť LG Electronics (LG) oficiálne predstavila najnovšieho člena rodiny G4: G4s. Nový telefón zachováva tie najlepšie vlastnosti a funkcie vlajkovej lodi LG. V priebehu júla bude uvedený na kľúčových trhoch v Európe a Latinskej Amerike.

Full HD IPS displej o veľkosti 5,2 palca je jasnejší, kontrastnejší a tiež citlivosť na dotyk je lepšia ako u akéhokoľvek telefónu LG v tejto kategórii. Výkonný Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 610 so štyrmi jadrami poháňa 1,5 GHz pamäť s podporou siete 4G LTE a zaisťuje optimálne vyváženie výkonu a výdrže batérie.

 

Rovnako pôsobivý ako hardvérové ??vybavenie je aj zadný fotoaparát s rozlíšením 8 megapixelov. Perfektné farby zaisťuje senzor Color Spectrum Sensor (CSS), rýchle snímanie potom laserové ostrenie (Laser Auto Focus). Manuálny režim umožňuje plnú kontrolu nad každým detailom záberu. Vylepšenia sa dočkal tiež predný 5-megapixelový fotoaparát. Vďaka funkcii Gesture Interval Shot umožňuje vyfotenie štyroch fotografií po dvoch sekundách, čo výrazne zvyšuje šancu na vydarený výsledok.

 

Skvelá výbava:

 

•         Výkonný procesor Qualcomm® Snapdragon™ 610 s Quad-Core G4s dokáže prehrať súbor v kvalite Full HD 1080p (60 snímok za sekundu) a zachytiť až 30 snímkov za sekundu.

•         Senzor Color Spectrum Sensor určuje farby podľa hodnôt RGB danej svetlom scény aj odrazom od objektov. Takto je nastavená vyváženosť bielej a farbu blesku, čím vznikajú fotografie s farbami až neuveriteľne blízkymi realite.

•         Manuálny režim umožňuje plnú kontrolu nad každým detailom záberu, vrátane nastavenia ostrenia, uzávierky, ISO, expozícia či vyváženie bielej.

•         Gesture Interval Shot vychádza z Gesture Shot a umožňuje vyfotenie štyroch fotografií po dvoch sekundách, čo výrazne zvyšuje šancu na vydarený výsledok.

 

Kľúčové špecifikácie*

•         Čipset:Qualcomm® Snapdragon™ 610 LTE

•         Displej:5,2 palca, Full HD IPS LCD (1920 x 1080, 423ppi)

•         Pamäť:8GB eMMC ROM / 1,5 GB RAM

•         Fotoaparát:zadný 8 MPx LDAF / predný 5 MPx

•         Batéria:2 300 mAh (vyberateľná)

•         Operačný systém:Android 5.1.1 Lollipop

•         Rozmery:142,7 x 72,6 x 9,85 mm

•         Hmotnosť:139 g

•         Sieť:2G/3G/4G

•         Pripojenie:Wi-Fi (802.11 b/g/n) / Bluetooth 4.1 / NFC / A-GPS / Glonass / USB 2.0

•         Farba:metalická strieborná (Metallic Silver), keramická biela (Ceramic White)

•         Ostatné:In-Cell Touch, Color Spectrum Sensor, Gesture Interval Shot, Full HD 1080p video

Telefón G4S bude na slovenskom trhu dostupný od 1. 8. 2015 v O2 Slovakia s. r. o. a na Open market-e za odporúčanú maloobchodnú cenu 330 EUR.

Zobraziť celú novinku
Slovenské deti čaká leto plné zážitkov. pasik
Slovenské deti čaká leto plné zážitkov.

Deti chcú prežívať leto plné zážitkov! Ukázal to prieskum značky  realizovaný agentúrou Median. Prieskum realizovaný v máji a júni na vzorke 100 detí vo veku 6-10 rokov a 500 matiek vo veku 30-40 rokov ukázal, že túžby dnešných detí sú viac naklonené zážitkom ako materiálnym veciam. Slovenský supersyr plný zábavy, Mini Babybel, chce preto pravé letné zážitky, na ktoré budú deti ešte dlho spomínať, na konci leta plniť.

TOP detské letné túžby

Podľa prieskumu patrí v lete medzi tri najlákavejšie aktivity, ktoré si deti spontánne želajú, dovolenka pri mori (46 %), tablet (25 %) či návšteva aquaparku (24 %). Deti sa so splnenými túžbami rady podelia, a preto do svojich prianí neváhali zahrnúť aj svojich kamarátov. Rady by s nimi okrem návštevy aquaparku usporiadali letný piknik alebo pre nich urobili detskú párty na záhrade. Z detských túžob po vecných darčekoch dominuje jednoznačne podľa očakávaní elektronika (tablet, smartfón, notebook, počítač), ktorému sekunduje obstaranie domáceho maznáčika. Prevažne zážitkové túžby sú mamičky pripravené splniť svojim deťom. Väčšie a drahšie darčeky (častejšie hmotné) však nadelia k významnejšej udalosti - narodeninám alebo Vianociam. Až 59 % mamičiek totiž uviedlo, že hmotné darčeky v hodnote 5 - 10 eur daruje deťom len výnimočne.

 

Mamy svoje deti poznajú. Vedia, po čom túžia.

Pri konkrétne ponúknutom zozname možných želaní sa mamičky i deti v zásade zhodujú na najhorúcejších prianiach detí. Mamičky sú však o niečo skromnejšie pri výbere prianí svojich detí - bicykel, návšteva ZOO, návšteva aquaparku alebo výlet, zatiaľ čo deti sú vo vysnívaných prianiach náročnejšie. Na prvých miestach zmieňujú dovolenku pri mori, obstaranie domáceho maznáčika, návštevu aquaparku alebo obstaranie tabletu. Pre šťastie svojho dieťaťa si často vyhradí čas na aktivity, ktoré chce robiť ich dieťa, až 56 % mamičiek. O niečo viac, 57 % mamičiek, im pripraví sladké potešenie ako napríklad obľúbený zákusok.

„Deti vedia oceniť práve čas, ktorý s nimi rodičia trávia a samozrejme aj rozličné materiálne darčeky. S odmenami však treba zachádzať opatrne. Aj keď vychovávanie detí pomocou odmien je už dnes prežitkom, stáva sa, že rodičia robia tú chybu, že nielen že dieťaťu splnia všetko, čo mu vidia na očiach, ale často predčasne, bez ohľadu na jeho schopnosti a zrelosť. Potom sú deti často rozmaznané a nevážia si veci okolo seba. Je dôležité poznať túžby svojich detí. Šťastné dieťa nerobia drahé darčeky, ale pozornosť, záujem a láska rodičov. Preto moja rada je, sústreďme svoju energiu na čas, ktorý spolu s nimi aktívne trávime,“ hovorí psychologička Jana Šuchová.

 

Zdroj:Babybel

Zobraziť celú novinku
Majster na zaváranie Orava ZH-27pasik
Majster na zaváranie Orava ZH-27

Zaváranie kompótov, džemov, ovocných a zeleninových zmesí či pyré pre drobcov sa stáva hračkou so zaváracím hrncom Orava ZH-27. Pohodlne v ňom pripravíte sterilizované zásoby z úrody, ktoré potom padnú vhod počas sychravej jesene a mrazivej zimy.

Keďže dokáže aj variť, pripravíte na ňom aj mäsové pokrmy či hotové jedlá, ktoré môžete okamžite konzumovať, alebo tiež sterilizované uložiť do špajze či komory na neskoršie použitie. Ovláda sa pomocou otočných regulátorov teploty a času zavárania. Majster na zaváranie má objem až 27 litrov, disponuje ochranou proti prehriatiu, praktickou mriežkou na uloženie pohárov počas sterilizácie a zvukovým signalizátorom dosiahnutej teploty. Orava ZH-27 dokáže udržať teplé aj uvarené horúce nápoje. Využijete ho teda aj v zime na prípravu punču, grogu či pre deti na uvarenie čaju, ktorý ostane teplý aj po návrate z poldňovej zábavy na snehu. S Orava ZH-27 „neprídete o kríže“ pri čapovaní hot drinkov v zime alebo vypúšťaní vody na zaváranie v lete – netreba ho nakláňať, stačí využiť šikovný kohútik na vypúšťanie.

Predáva Orava za 99 € v e-shope www.orava.eu

Zobraziť celú novinku
Micelárna pleťová voda 3in1 - zázrak, ktorý šetrne odstráni kompletný mejkap.pasik
Micelárna pleťová voda 3in1 - zázrak, ktorý šetrne odstráni kompletný mejkap.

Micelárna pleťová voda 3v1 od Lirene absorbuje všetky nečistoty pleti a efektívne pokožku prečistí. 3v1 znamená odstránenie mejkapu zočí, pleti a zároveň rozjasnenie pokožky po vyčistení.  Vďaka obsahu D-panthenolu a medu táto vecička zjemní a zmäkčí pokožku, dodá jej potrebnú hydratáciu a vitamin C opäť pleť zregeneruje a upokojí. Neutrálne pH bez obsahu alkoholu pleť zbytočne nevysuší.

Poslúži na konci dňa všetkým typom pleti, dokonca aj veľmi citlivej. Užite si večerné odlíčenie bez nutnosti použitia vody. Stačí naniesť na vatový tampón a jemne prečistiť tvár.

Dermatologicky testované.

Cena: od 3,99 €

Nájdete v sieti drogérií TETA, Hypernova, 101 drogerie alebo objednávajte na obra@obra.sk

Zobraziť celú novinku
 Super zbraň na dotieravý hmyz pasik
Super zbraň na dotieravý hmyz

 

Komáre, ovady, muchy a osy sú tienistou stránkou leta. Tieto dotieravé tvory dokážu aj z tej najzábavnejšej grilovačky či z relaxu v interiéri alebo na záhrade poriadnu otravu. Často sa pri ich kynožení nevyhneme fľakom na stenách aj používaniu repelentov, ktoré neprospievajú nášmu zdraviu.

Tomu však odzvonilo, ak siahnete po efektívnej super zbrani Orava MK-1, ktorá vždy nad hmyzom skóruje a urobí vám z nepríjemnej povinnosti tak trochu športovú zábavu. Vyzerá aj používa sa ako klasická raketa na odpal – stačí namieriť, zahnať sa a trafiť! Je to tak ľahké a zábavné, že sa budete predháňať, kto zlikviduje otravného ovada či oscilujúcu osu tento raz. Elektrická raketa na boj s hmyzom Orava MK-1 je maximálne bezpečná pre vás, no pre hmyz predstavuje konečné riešenie: na boku rukoväte stlačíte malé tlačidlo, čím sa do výpletu rakety dostane pre chrobač smrtiace napätie. Funguje na dve AA batérie, zlikviduje všetok hmyz v interiéri aj pod holým nebom a môže byť vaša v modrej, zelenej, žltej či červenej farbe len za 6,90 € v e-shope www.orava.eu

Zobraziť celú novinku
Pripravte si menu v gréckom štýle  pasik
Pripravte si menu v gréckom štýle

Boli ste na letnej dovolenke v Grécku? Nechajte v mysli doznievať zážitky z nádhernej gréckej krajiny a blankytného tyrkysového mora a vychutnajte si dobroty gréckej kuchyne. Ak vám to tento rok na dovolenku v Grécku nevyšlo, nevadí. Pripravte si menu v gréckom štýle doma.  Nemusíte netrpezlivo čakať na špeciálny grécky týždeň vo vašom Lidli. Chutné tipy priamo z Grécka nájdete aj v sieti predajní Lidl v sezónnom i stálom sortimente za skvelé ceny.

ERIDANOUS Greek style – pod týmto názvom nájdete v sortimente syrov hranatý sklený pohár s prírodným plnotučným syrom naloženým v rastlinnom oleji s bylinkami a koreninami. Špeciálny nálev dodáva malým kockám jemne slaného syra z kravského mlieka výnimočne lahodnú chuť. Môžete si ich vychutnávať v typickom gréckom šaláte pripravenom z čerstvých šalátových uhoriek, paradajok, paprík, cibule a olív, ale aj samostatne s chlebom.

Cena: 1,99€ / 300 g, Lidl

 

ERIDANOUS Halloumi je originálny prírodný polotvrdý syr s nadrobno nasekanou mätou priravený na grilovanie. Špecifickú chuť mu dodáva spojenie kravského, ovčieho a kozieho mlieka. Grilovaný chutí výborne s čerstvou zeleninou a nakladanými olivami, alebo aj s čerstvými figami..

Cena: 2,49€ / 225 g, Lidl

 

 

ERIDANOUS Green Olives, Hot Red Chillies, Peppadew&Chillies je trojica pravých gréckych delikates. Zelené olivy, pikantné červené feferónky, červené papriky a zelené feferónky sú plnené tradičnou gréckou syrovou zmesou z čerstvého syra a syra feta. Sú naložené v slnečnicovom a extra panenskom olivovom oleji. Skvelý tip na predjedlo ako jednohubky s pečivom alebo doplnok pre spestrenie studeného bufetu.

Cena: 1,99 € / 230 g, Lidl

 

 

Zobraziť celú novinku
Nicolauska“ a Demänovka priniesli podľa spotrebiteľov najlepšie novinky na slovenskom trhupasik
Nicolauska“ a Demänovka priniesli podľa spotrebiteľov najlepšie novinky na slovenskom trhu

Spoločnosť St. Nicolaus zaznamenala úspech vo veľkom prieskume 4. ročníka marketingového programu Voľba spotrebiteľov - Najlepšia novinka. V projekte, ktorý oceňuje inovácie na slovenskom trhu rýchloobrátkového tovaru zvíťazil najväčší výrobca liehovín na Slovensku, spoločnosť St. Nicolaus hneď v dvoch kategóriách. Pýšiť sa uznaním od spotrebiteľov a právo nosiť logo programu za najlepšiu novinku roku 2015 získala v kategórii destilátov  Nicolaus Extra Jemná Vodka (200 ml). V kategórii likéry je podľa spotrebiteľov najlepší produkt na Slovensku Demänovka Brusnica.

Základom pre udelenie ocenenia pre alkoholické nápoje spoločnosti St. Nicolaus sa stali výsledky výskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median na reprezentatívnej vzorke dvetisíc respondentov. Na predchádzajúci úspech v programe Voľba spotrebiteľov - Najlepšia novinka z roku 2013nadviazala spoločnosť St. Nicolaus v tohtoročnom prieskume hneď s dvoma svojimi produktami.

 

 „Z výsledkov a úspechu v prieskume máme veľkú radosť. Sú potvrdením našej dlhodobej snahy a poctivej práce, sledovania trendov a najmä vnímania potrieb našich spotrebiteľov, pre ktorých sa neustále snažíme prinášať niečo inovatívne. Naše produkty staviame na prvotriednych surovinách, rokmi overených  receptúrach a neustále zdokonaľovaných technických postupoch, ktoré sú základom našej výroby,“ uviedol Senior brand mnažér spoločnosti St.Nicolaus Andrej Môťovský.

V kategórii destiláty vybrali slovenskí spotrebitelia za najlepší produkt „dvojdecovú“ vodku Nicolaus Extra Jemná, ktorá je na slovenských pultoch dostupná ako čistá vodka a taktiež v obľúbených príchutiach limetová LIME a brusnicová CRANBERRY. Nicolaus Vodka je jemná vďaka unikátnej filtrácií striebrom, čo ocenili aj spotrebitelia v prieskume, keďže jedným z najdôležitejších parametrov prečo by si respondenti výrobok kúpili bola práve chuť.

 

Až 66 % z opýtaných spotrebiteľov uviedlo, že chuť je dôvod prečo by sa k nákupu rozhodli. Ďalšími, rovnako dôležitými parametrami bola kvalita a cena produktu. Kvalita produktu je dôležitá pre 42 % spotrebiteľov a pre viac ako tretinu (40 %) opýtaných je rozhodujúca cena.

 

V celkovom porovnaní spolu s ďalšími produktami v kategórií destilátov označilo až 54 % opýtaných spotrebiteľov Nicolaus Extra Jemnú Vodku (200 ml) za najlepšiu novinku na slovenskom trhu rýchloobrátkového tovaru. Vďaka víťazstvu v ankete má značka možnosť pýšiť sa logom programu Voľba spotrebiteľov 2015.

 

Dvojnásobný úspech Demänovky

 

Pozíciu najväčšieho výrobcu liehovín na Slovensku a obľúbenosť svojich značiek medzi konzumentmi potvrdila spoločnosť St. Nicolaus aj v kategórii likéry. V tomto segmente jednoznačne dominovala značka Demänovka Brusnica (CRANBERRY).

 

Podľa výsledkov prieskumu agentúry Median až 64 % opýtaných spotrebiteľov považuje Demänovku Brusnica za najlepšia novinka vo svojej kategórii. Výrazným pozitívom tohto bylinného likéru s príchuťou Brusnica je podľa spotrebiteľov rovnako chuť. Spomedzi opýtaných respondentov až 75 % z nich uviedlo parameter chuť ako dôvod, prečo by si tento produkt opätovne kúpili pre 42 % opýtaných bola pri rozhodovaní o kúpe dôležitá kvalita. Demanovka sa už desaťročia vyrába v Liptovskom Mikuláši. Základom dokonale harmonickej chute je kombinácia 14 bylín, slovenského medu a jemného liehu. Demänovka Brusnica obsahuje navyše 40g brusnicovej šťavy na liter Demänovky.

 

Spoločnosť St. Nicolaus so svojim rodinným striebrom značkou Demänovka zaznamenala pred časom aj ďalší úspech a uznanie. Na 5. ročníku súťaže kreativita v obchode Múza Merkúra, v ktorej odborná porota hodnotí najkreatívnejšie marketingové a komunikačné projekty v oblasti retailu na Slovensku získala spoločnosť St. Nicolaus 3. miesto v kategórii Promo aktivity a eventy. Odbornú porotu zaujalo a ocenili uvedenie novej príchute Demänovka Brusnica na retail trh.    

 

 

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
Motoristická akcia Power Tuning party v Bratislavepasik
Motoristická akcia Power Tuning party v Bratislave

Milovníkov športových, elegantných a upravených tuningových automobilov určite poteší ďalší ročník motoristickej akcie Power Tuning party, ktorá sa uskutoční 25. júla 2015 od 12.00 h v nákupnom centre na Zlatých Pieskoch. V rámci bohatého programu návštevníci uvidia aj vystúpenie speváckeho dua TWiiNS, s ktorými sa budú môcť návštevníci aj odfotiť. Deti zasa poteší možnosť povoziť sa vo vnútri nákupného centra na elektrických autíčkach – a to od 10.00 h do 20.00 h.

Jednodňová motoristická show ponúkne nielen motoristické lahôdky, ale i možnosť zapojiť sa do rôznych súťaží. Tento rok to bude aj o cenné trofeje v rámci v úplne nových kategórií česko-slovenského seriálu TotalDip Tuning Battle 2015. Tie budú doplnené o viaceré zaujímavé kategórie vypísané redakciou časopisu Power magazine - zamerané na postoj, VIP štýl, výšku alebo kreatívny nápad v rámci úprav.

 

Návštevníci okrem tuningových automobilov uvidia aj krásne veterány, luxusné športové autá, vozidlá s extrémnou audio aparatúrou a taktiež motocykle, ktoré sú vyrábané špeciálne na zákazku. Najkrajšie autá sa predstavia v Show&Shine na vyhradenej ploche, kde sa uskutočnia rozhovory s ich majiteľmi.

 

Ani tento rok sa Power Tuning party nezaobíde bez hlasného revu motorov – okrem merania decibelov výfukov sa bude hodnotiť aj zvukový prejav vozidiel. Decibely sa nebudú šíriť len z kovových rúr, ale aj z auto hi-fi systémov. Výkony elektroniky bude posudzovať profesionálna porota v rámci súťažnej disciplíny dB Drag a v disciplíne EASCA Sound Quality zasa zhodnotia kvalitné ozvučenie.

 

Zápas dievčat v blate a sexi duo TWiiNS

Power Tunning party okrem súťaží a výstav áut ponúkne i exhibície Mustang klubu a amerických muscle cars, ako aj vystúpenia skákajúceho auta v Low rider show. Ženská krása sa patrične prejaví v rámci obľúbeného Sexi car wash  a konať sa bude zraz kultovej značky Subaru. S riadnou dávkou adrenalínu treba rátať aj pri zápase dievčat v blate.

 

Podvečer sa k slovu dostane atraktívna disciplína Light tuning s nádhernými svetelnými kreáciami vystavených áut. Čerešničkou na torte budú krásne dvojičky Veronika a Daniela Nízlové duo TWiiNS, ktoré zapózujú pri vybraných autách a vyberú svojho favorita na extra cenu. Speváčkam bude patriť aj záver automobilovej oslavy, ktorú osviežia svojimi letnými hitmi. Nezabudlo sa ani na filmových fanúšikov, ktorí si o 21.30 h môžu v Autokine Shopping Palace pozrieť akčný film Rýchlo a zbesilo 6.

Registrácia do súťaže o ceny pre vyladené autá je bezplatná. Kvôli obmedzenej kapacite sa však budú púšťať výhradne vozidlá adekvátne zamerané na akciu.

Zobraziť celú aktualitu
Štefan Skrúcaný a Miro Noga opäť spolu aj s posilou - kubánskym spevákom Lazarom! Útočia remakeom skladby „Tequila Jumbo“!!!pasik
Štefan Skrúcaný a Miro Noga opäť spolu aj s posilou - kubánskym spevákom Lazarom! Útočia remakeom skladby „Tequila Jumbo“!!!

 

Dvojica Štefan Skrúcaný a Miro Noga sa po rokoch stretli v nahrávacom štúdiu! Známi herci oživili hit z 90-tych rokov „Tequila Jumbo“ a prizvali si na pomoc  kubánskeho speváka Lazara de Jesusa. Pri nahrávaní veselej, letnej, energickej skladby sa všetci poriadne zabavili.

Autorom hudby „Tequila Jumbo“ je Gabriel Dušík, text napísal Stano Gurka. Novú verziu obľúbenej skladby melodicky a textovo doplnil spevák Lazaro s priateľmi. Štefan Skrúcaný, Miro Noga a Lazaro stihli k remaku „Tequila Jumbo“ nakrútiť aj veselý videoklip. Navyše Štefan Skrúcaný pripravuje ďalší singel so známym slovenským raperom či hudobno – zábavnú šou s Mirom Nogom. Užite si leto pri skladbe s typickou kubánskou atmosférou „Tequila Jumbo“!

"S Lazarom sme sa spoznali asi pred piatimi rokmi a remake nášho hitu „Tequila Jumbo“ je prvým pokusom o pravidelnejšiu spoluprácu. Bol to veľký hit 90-tych rokov, no vtedy to bola len akási slovenská predstava karibiku a latinsko - americkej muziky. Teraz to má ozajstnú karibskú atmosféru a formu skladby 21. storočia. V štúdiu bola skvelá nálada, výborne sme sa bavili a verím, že táto nálada a pohoda sa preniesla aj do nahrávky. Naši kubánski priatelia vdýchli skladbe typickú kubánsko - karibskú atmosféru so španielskym spevom, pokrikmi, ale aj reggeatonom a novou melódiou,“  - prezradil Štefan Skrúcaný. „Koncom leta chceme nahrať úplne novú pesničku „Pressburg boys“, teda „Prachy sú prachy“. Nahrávať ju budeme so známym slovenským raperom. Okrem toho chceme s Mirkom pripraviť hudobno - zábavnú šou ako spomienku na našu dlhoročnú spoluprácu. A „Tequila Jumbo“ ako typicky letná, veselá  pieseň plná  energie a radosti zo života je ideálne hudobné predjedlo,“ – nadšene pokračuje Štefan Skrúcaný.

Teraz sa Štefan Skrúcaný a kubánsky spevák Lazaro chystajú užiť si naplno leto. Kým známy herec a spevák sa chystá aj s blízkymi na dovolenku do zahraničia, Lazaro plánuje ostať na Slovensku.

„Chcem sa venovať svojim blízkym - Erike, mame, deťom. Pôjdeme do Talianska, do Toskánska a Ligúrie, prejdeme Čechy a obehnem kamarátov na Slovensku. Občas to bude aj v rámci mojich pracovných povinností ako napríklad Miss Domaša, Miss Zemplín, Šírava a podobne,“ -  uzatvára debatu o letných plánoch Štefan Skrúcaný.

„Ísť v lete na Kubu je nezmysel, boli sme v máji na rodinnej dovolenke a snáď v októbri  opäť niekam poletíme. Mám vystúpenia po Slovensku a už sa teším ako si s dcérou zaplávam,“  - prezradil o svjich letných i mimoletných aktivitách Lazaro de Jesus.

Novú verziu hitu „Tequila Jumbo“ nahrali Štefan Skrúcaný, Miro Noga a Lazaro de Jesus u Mateja Straku v štúdiu La Familia de Sangre v Pezinku. Hudobný podklad remaku pripravil Lazaro de Jesus Hodelin Thomas, Reinaldo Ceballo a Eddy Aguero a videoklip si môžete pozrieť tu:   https://www.youtube.com/watch?v=e53wSZOgqL4&feature=youtu.be

Zobraziť celú aktualitu
Tyč na selfie oslavuje 90-ku. Slávy sa dočkala až dnespasik
Tyč na selfie oslavuje 90-ku. Slávy sa dočkala až dnes

Selfie sticks alebo tyče na selfie sa pred dvadsiatimi rokmi objavili v publikácii o 101 bizarných japonských vynálezoch s otáznym využitím. Na rozdiel od iných položiek v rebríčku, tieto sa v prepadlisku dejín nestratili a pomaly, ale isto sa drali z okraja až na vrchol spotrebiteľského záujmu. Dnes sú jedným z najvyhľadávanejších dovolenkových artiklov, a všimli si ich aj Slováci.

„Záujem o tento produkt za posledné roky narastá aj u nás,“ potvrdila obsahová manažérka najnavštevovanejšieho nákupného portálu Heureka.sk Alexandra Čermáková. „Dopyt, ktorý sme zaznamenali, je dokonca taký vysoký, že viedol k vytvoreniu samostatnej kategórie. Obľuba selfie tyčí rastie rádovo až v desiatkach percent a ceny sa pohybujú v hladine už od 7 do 70 eur, čo z nich robí produkt, dostupný pre každý rozpočet.“

Hoci cynici tvrdia, že tyče na selfie sú ideálnou pomôckou pre narcistických nadšencov, ktorí neodolajú pripínať vždy nové a nové autoportréty na svoje virtuálne nástenky, ich využitie je oveľa širšie. Štatistiky predajnosti hovoria jasne - produkt zľudovel a ľudí baví čoraz viac.

Skladný a praktický doplnok pre foťák, tablet či smartfón umožňuje zbierať fotky do rodinných albumov z dobrodružných výletov po celom svete bez potreby oslovovať cudzích ľudí, aby vás odfotili. Zaujímavé pritom je, že nejde o žiadnu novinku. Prvá teleskopická tyč, ktorú bolo možné upevniť na kompaktný fotoaparát, bola patentovaná ešte v roku 1983. Niektoré zdroje uvádzajú ešte bohatšiu históriu – tú naznačuje objav čiernobielej fotografie z roku 1925, na ktorej pózuje zaľúbený britský párik. V zábere je viditeľná tyč, uchopená mužovou rukou v rovnakom uhle, ako dnes držia turisti svoje tyče na selfies.

Zobraziť celú aktualitu
Najväčšie Sconto bude v Bratislavepasik
Najväčšie Sconto bude v Bratislave

 

V septembri 2015 otvorí nemecký predajca nábytku Sconto v Bratislave svoj doteraz najväčší obchodný dom na Slovensku aj v Česku. Vďaka tomu bude ponúkať široký sortiment tovaru, takže si na svoje prídu milovníci nábytku ako v klasickom dizajne, tak aj moderní minimalisti.

Nová predajňa bude situovaná v modernom nákupnom parku Pharos. Ten vám okrem klasických nákupných priestorov ponúkne plnú vybavenosť na relax a zábavu. Okrem kaviarní a reštaurácií máte možnosť navštíviť živé pasáže, ktoré ponúkajú priestor na oddych.  Samozrejmosťou je dobrá dostupnosť, kedže centrum sa nachádza pri letisku a diaľnici.

Sconto je jedným z mála predajcov, ktorí má väčšinu svojho sortimentu priamo na sklade. 6300m2, tak ponúka naozaj dostatok miesta, pre všetok tovar z katalógov. Na parkovanie poslúži parkovisko zo 450 parkovacími miestami.

Ak si chcete výber nábytku poriadne užiť a vaše ratolesti pre vás nemajú pochopenie, môžete ich nechať pohrať sa v niektorom z mnoha detských kútikov. Ak navyše budete stálym zákazníkom, stanete sa automaticky členmi Sconto Klubu, vďaka ktorému budete okamžite vedieť o chystaných zľavách a novinkách, ktoré sa chystajú v regáloch.

 


Zobraziť celú aktualitu
Samsung spustil bonusovú akciu pre zákazníkov pasik
Samsung spustil bonusovú akciu pre zákazníkov

Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak spustila bonusovú akciu pre svojich zákazníkov, ktorí sa rozhodnú pre kúpu spotrebiča z vybraných modelov práčok či chladničiek. Prvých 2 300 zákazníkov, ktorí sa po zakúpení spotrebiča u vybraných partnerov zaregistrujú na www.samsung-bonus.eu a nahrajú svoju účtenku, získa peniaze späť až do výšky 200 €.

„Spotrebiče Samsung využívajú najmodernejšie technológie, ktoré zaisťujú vysoký výkon, nízku spotrebu a mimoriadnu desaťročnú záruku na invertorový motor,“hovorí Petr Kheil, riaditeľ divízií spotrebnej elektroniky, IT a Enterprise Business spoločnosti Samsung Electronic Czech and Slovak. „Prostredníctvom bonusovej akcie chceme zákazníkom zdôrazniť benefity, ktoré im Samsung prináša a podporiť ich v rozhodnutí pre kvalitný a spoľahlivý spotrebič, ktorý im bude bezchybne slúžiť dlhé roky.“

 

Práčky Samsung – dokonale čistá bielizeň v krátkom čase

Práčky Samsung dokončia cyklus prania len za 59 minút, a to pri náplni až 5 kg. Program Super Speed ??používa duálne vstrekovanie pre rýchlejšie vháňanie vody do bubna práčky a zvyšuje rýchlosť odstreďovania. Navyše je k dispozícii program Quick Wash, ktorý rýchlo a efektívne za 15 minút vyperie ľahko znečistené oblečenie.

Práčky Samsung disponujú technológiou Eco Bubble™, vďaka ktorej bielizeň vyperú kvalitne a zároveň šetrne. Táto technológia vytvára z pracieho prostriedku, vzduchu a vody aktívnu penu, ktorá preniká do bielizne rýchlejšie než koncentrovaný prací prostriedok. Bielizeň je tak možné prať pri nižších teplotách, čím je znížená spotreba elektrickej energie a zároveň bielizeň zostane dlhšie ako nová. Všetky modely sú vybavené novou funkciou BubbleSoak, ktorá je určená pre pranie veľmi špinavej bielizne šetrným spôsobom. Bielizeň je najprv namočená do aktívnej peny, ktorá až 30 minút pôsobí na špinu, a až potom nasleduje klasický prací cyklus. Aj pri použití nižších teplôt nemajú odolné škvrny šancu.

 

Bezproblémový chod práčok Samsung zabezpečuje digitálny invertorový motor, ktorého podstata spočíva v plynulosti chodu, nízkej energetickej účinnosti, minimálnom hluku a mimoriadne dlhotrvajúcom výkone. Je certifikovaný pre prácu na 20 rokov a Samsung ho podporil 10-ročnou zárukou.

V rokoch 2013/14 získali práčky Samsung s technológiou Eco Bubble ocenenie od prestížnych médií. Práčka WW10H9600EW s kapacitou 10 kg sa stala Víťazom testu v aprílovom čísle spotrebiteľského časopisu dTest, v ktorom bolo testovaných 25 modelov práčok od 15 svetových výrobcov.

 

V rámci bonusovej akcie zašle Samsung zákazníkovi po splnení všetkých podmienok kampane čiastku vo výške od 58 € do 83 € podľa druhu zakúpeného modelu – pozri zoznam nižšie.

 

Chladničky Samsung – profesionálny výkon v elegantnom dizajne

Súčasná kolekcia chladničiek Samsung ponúka najmodernejšie technológie v kombinácii s unikátnym dizajnom. Inšpiráciu pre ich vývoj čerpali dizajnéri od šéfkuchárov aj bežných používateľov a výsledkom je napríklad technológia SpaceMax Technology™, ktorá zvyšuje vnútornú kapacitu bez zväčšenia vonkajších rozmerov. Chladničky Samsung Chef Collection tak ponúknu až o 30 % viac úložného priestoru.

 

Nízku spotrebu a rovnomerné chladenie bez námrazy zaisťuje funkcia True No Frost. Udržuje rovnomernú teplotu vo vnútri a tým vznikajú menšie nároky na energiu, čím sa predlžuje životnosť chladiaceho systému. Potraviny tak udrží dlhšie čerstvé a výživné.

Zobraziť celú aktualitu
Športové oblečenie stále ako novépasik
Športové oblečenie stále ako nové

 

Je známe, že šport prospieva celkovej telesnej kondícii, vitalite a priaznivo vplýva aj na ľudskú psychiku. Či už športujete aktívne alebo len rekreačne, nezaobídete sa bez potrebnej výbavy. Aktívni športovci si potrpia na kvalitné materiály a tkaniny. Aby funkčné oblečenie plnilo svoj účel čo najdlhšie, je potrebné venovať mu zvýšenú starostlivosť.

 

Beh a cyklistika patria medzi obľúbené letné aktivity. Kvalitné športové oblečenie a pravidelná starostlivosť oň môžu prispieť k celkovej pohode. Špeciálny prací prostriedok Miele Šport má antistatický účinok, udržuje tvarovú stálosť funkčného oblečenia a neutralizuje nepríjemné zápachy, takže sa ani počas teplejších dní nemusíte cítiť nepríjemne.

 

Ak dovolenka pri mori nie je nič pre vás, pravdepodobne si v lete zvolíte radšej prírodu a turistiku. Je však potrebné dobre sa pripraviť. Hoci je špeciálne oblečenie impregnované, svoju funkciu postupne stráca. Vďaka impregnačnému prostriedku Miele sa vám podarí zachovať priedušnosť, a zároveň odpudivosť voči vetru či nečistotám. Dôležitý je aj postup. „Po procese impregnácie usušte bielizeň v sušičke alebo ju vyžehlite, aby došlo k fixácii impregnačného prostriedku. Výrazne sa tak predlžuje jeho účinnosť,“ radí Jana Krajčovičová zo spoločnosti Miele. Prací prostriedok Outdoor zasa zabezpečí

citlivú funkciu membrán.

 

Odporúčaná cena Miele Šport: 14 eur

Odporúčaná cena Miele Outdoor: 14 eur

Odporúčaná cena Miele Impregnácia: 18 eur

Zobraziť celú aktualitu
15. ročník súťaže Hubert Cup predstavuje svojich víťazov pasik
15. ročník súťaže Hubert Cup predstavuje svojich víťazov

V priestoroch reštaurácie Savoy v hoteli Radisson Blu Carlton sa v sobotu 27. júna 2015 odohral napínavý súboj medzi profesionálnymi barmanmi a barmankami. Spoločnosť Hubert J.E. v spolupráci so Slovenskou barmanskou asociáciou a magazínom Inbar & Restaurant zorganizovala v poradí  15. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže v miešaní drinkov na báze sektu, Hubert Cup 2015.

V súťažnej kategórii Sekt cocktail zvíťazil Rastislav Kubáň a v kategórii Flair získal prestížne ocenenie Stefan Haneder.

Vychutnajte si leto so správne vychladenými sektmi, ktoré k horúcim teplám neodmyslite patria. Spoločnosť Hubert J.E. už pravidelne otvára letnú sezónu podujatiami, ktoré sa bez bubliniek nezaobídu. Takým bola aj prestížna barmanská súťaž, Hubert Cup 2015. „Veľmi nás teší, že 15. ročník súťaže sa opäť niesol v znamení medzinárodnej účasti. Svedčí to o tom, že sekt ako základ drinkov predstavuje skvelú inšpiráciu pre tých najlepších profesionálov nie len u nás, ale aj za hranicami. Oslavy víťazov súťaže boli tento rok o čosi slávnostnejšie, ako inokedy, keďže firma oslavuje 190. výročie od založenia,“ hovorí Miroslav Tkáč, konateľ spoločnosti a dodáva, „bez preháňania môžem povedať, že som hrdý, že už 190 rokov prinášame ľuďom kvalitné a dostupné sekty“.

Zobraziť celú aktualitu
David Koller, Štefan Skrúcaný, Majk Spirit v dobrej nálade pri poháriku a najsilnejší muži sústredení na boj o Pohár Európy pasik
David Koller, Štefan Skrúcaný, Majk Spirit v dobrej nálade pri poháriku a najsilnejší muži sústredení na boj o Pohár Európy

Posledný júnový víkend sa v Nestville Parku v obci Hniezdne na východnom Slovensku konal Nestville Open Day. Udalosť prilákala do areálu expozície tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva tisícky návštevníkov. Okrem silných mužov sa návštevníci počas dvoch dní zabávali na koncerte viacerých hudobných hviezd ako David Koller, Majk Spirit, Korben Dallas, Horkýže Slíže či Adam Ďurica a Kristína. Na hlavnom pódiu sa predstavilo aj trio La Gioia či kapely Smola a Hrušky, Zoči Voči i Helenine oči.

V rámci festivalu sa konalo druhé kolo Pohára Európy strongmanov. Päť silových disciplín preverilo formu dvanástich najsilnejších mužov z 11 krajín. Už podľa účasti špičiek bolo jasné, že pôjde o tuhý boj. Žiaľ, neobišiel sa bez zranení. Českému pretekárovi Žaloudekovi (ochrankár Karla Gotta)  sa ozvalo nedoliečené zranenie z predchádzajúceho obdobia, a tak druhú časť pretekov neabsolvoval v plnom nasadení. Pár škrabancov si však odniesol každý pretekár.   Slovenským divákom sa v  skvelej forme predstavil Poliak Mateusz Baron, ktorý v roku 2011 vyhral známe preteky Arnold Classic Strongman  Amateur a z Hniezdneho si odniesol najvyššiu trofej Nestville Strong Man 2015.  Náš najsilnejší muž Igor Petrík sa umiestnil na štvrtom mieste.

Obec Hniezdne na severnom Spiši zažila dvojdňový hudobný festival s množstvom atrakcií a sprievodných podujatí.  Nestville Park oslavoval štvrté narodeniny naozaj vo veľkom štýle s viac ako 11 tisíc návštevníkmi.  Tak ako návštevníci, tak aj účinkujúci si vychutnali prvú slovenskú whisky, ktorá sa vyrába v Hniezdnom.

Nestville Open Day sa konal v expozícii Nestville Park. Expozícia predstavuje život ľudí v regióne od 13. storočia po súčasnosť, na Slovensku veľmi netradičnou formou, ale so svetovými parametrami. V Parku je najväčší vyrezávaný obraz v Európe, na stavbu a výzdobu expozície bol použitý tatranský pieskovec, či drevo typické pre túto lokalitu – smrek a jedľa. Neďaleko bol nájdený najstarší zachovaný liehovar zo 17. storočia, na ktorého históriu nadviazal aj súčasný miestny moderný liehovar. Na záver exkurzie po Nestville parku môžu dospelí návštevníci ochutnať prvú slovenskú whisky vyrobenú priamo v Hniezdnom.

 

Za Nestville Park sa vyjadril František Strela, manager of Nestville Park

Foto zdroj:Nestville Park

Zobraziť celú aktualitu
Užívajte si leto na streche Nákupného srdca Bratislavy! pasik
Užívajte si leto na streche Nákupného srdca Bratislavy!

Najväčší strešný park bratislavského nákupného centra OC Central sa v priebehu leta premení na oddychový zónu. Pre veľkých aj malých návštevníkov sú pripravené hudobné vystúpenia, letný detský workshop, divadlo, piknik, tanečná škola s Lacim Strikeom a pravidelné cvičenie jogy. Už 2.júla štartuje leto v Central Parku koncertom kapiel Horehigh a Genuine Jacks.

Letný program bude prebiehať na terase vo vybraných dňoch až do septembra 2015. Návštevníci si tak môžu počas týchto dní vychutnať skvelú hudbu, zaujímavý program a pohodlné sedenie v príjemnom prostredí spolu s osviežujúcim drinkom či chutným jedlom, a to všetko priamo na čerstvom vzduchu v srdci Bratislavy.

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2011 lenprezeny.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio