LenPreŽeny.sk - Lifestylový magazín pre ženy v každom veku
 • VODA NAD ZLATO V UGANDE
  pasik
  VODA NAD ZLATO V UGANDE
  Tretí májový týždeň od 12. do 18. mája 2014 bude už po desiaty krát patriť celoslovenskej kampani Týždeň modrého gombíka, ktorú organizuje UNICEF Slovensko
 • Pri kúpe vysávača teraz rýchlo a jednoducho zistíte, aký je v skutočnosti účinný.
  pasik
  Pri kúpe vysávača teraz rýchlo a jednoducho zistíte, aký je v skutočnosti účinný.
  Väčšina ľudí sa s energetickými štítkami zoznámila už v minulosti pri kúpe chladničky alebo práčky, odteraz však nimi budú označované aj vysávače. S platnosťou od 1. septembra 2014 musia mať totiž všetky vysávače dodávané výrobcami na trh v rámci Európskej únie
 • Najmodernejší dizajn v energetickej triede A+++
  pasik
  Najmodernejší dizajn v energetickej triede A+++
  Či už v meste, alebo na dedine, v rodinnom dome alebo v byte, v tradičnej či modernej kuchyni – atraktívny dizajn a rozumné techológie kombinovanej chladničky s mrazničkou Siemens iQ 300 sa vždy prispôsobia vášmu individuálnemu životnému štýlu. Jej nadčasový dizajn z nehrdzavejúcej ocele dokonale zapadne prakticky do
 • Nájdite si chvíľku pre seba a odmeňte sa
  pasik
  Nájdite si chvíľku pre seba a odmeňte sa
  „Dnešná uponáhľaná doba kladie zvýšené nároky na všetkých. Ženy musia zvládať prácu, starostlivosť o deti vrátane ich dopravy na záujmové činnosti a domácnosť. Často si pod ťarchou nárokov preťaženosť neuvedomujú a nepripúšťajú. Ženy majú tendenciu si toho nabrať na seba priveľa. Okolie to potom berie ako samozrejmosť, kým sa žena sama neohradí alebo, v horšom prípade, kým sa neobjavia prvé náznaky psychosomatických ťažkostí,"
 • Mlieko a jeho vplyv na ľudský organizmus
  pasik
  Mlieko a jeho vplyv na ľudský organizmus
  Mlieko je dokonalý a najprirodzenejší nápoj, s ktorým sa ľudský jedinec stretáva ihneď po narodení. Je pre nás po celý život v rôznych formách nenahraditeľnou súčasťou výživy. Nezaobídeme sa bez neho ani v pokročilom veku, kedy účinkuje ako prevencia pred zákernou osteoporózou.

Nie je svetlo ako svetlo...

Nie je svetlo ako svetlo...

Dlho, predlho trvalo, kým človek objavil oheň a ešte dlhšie, kým vynašiel žiarovku. Ten malý sklenený zázrak s nepatrnou cievkou vo vnútri. Najprv sa muselo ľudstvo mordovať so sviečkami, neskôr s petrolejovými a plynovými lampami, ktoré jednak nevoňali, a ešte tu bolo to nebezpečenstvo otvoreného ohňa.  Dnes si svoju každodennosť bez umelého osvetlenia ani len nevieme predstaviť. Jednoduchý pohyb ruky a svietime...


 

 

Fakty

Svetlo do značnej miery ovplyvňuje náš biorytmus. Prítmie navodzuje pocit uvoľnenia, naopak ostré agresívne svetlo „ťahá“ oči a bolí z neho hlava. Vybrať primerané osvetlenie nie je až také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Dôležitá je aj farba svetla, ktorá je tvorená samotnou žiarovkou alebo len tienidlom lampy. Koniec- koncov, asi všetci poznáme priaznivé účinky terapie pomocou farebného svetla...Najmä toho červeného...

 

Menej je viac, neplatí

Osvetlenie do interiéru si samozrejme vyberáme podľa toho, na čo ho potrebujeme. Máme lampy na písací stôl, na nočný stolík, nad kuchynskú linku a všade prítomné lustre. Práve lustre by mali mať funkcii centrálneho osvetlenia. No nemenej dôležité je doplnkové osvetlenie pomocou stojacich a stolných lámp. Rovnomerné rozloženie svetla v interiéry je veľmi dôležité. Za pomoci neho veľmi jednoducho vyberieme jeho intenzitu zasvietením jednej z lámp.

 

Čarovná lampa

Wood Floor Lamp je naozaj pozoruhodná lampa, ktorá sa zrodila v hlave portugalského dizajnéra Fernanda E Humberta. Je zvláštna hneď v niekoľkých ohľadoch. Na prvý pohľad, síce lahodí oku, no poviete si, obyčajná lampa. A predsa nie je. Ak ju zasvietite, rozžiari sa podlhovastá žiarovka, ktorá je uložená v robustnej nohe lampy. Svetlo je veľmi jemné a len tu a tam ho zazriete medzi jednotlivými drevenými latkami. Ďalšou zvláštnosťou je variabilné tienidlo, ktorého podobu môžete samy meniť. Buď je to obyčajný valec  alebo klasická strieška. V prvom prípade lampa vyniká jednoduchosťou a čistotou tvaru, v tom druhom má nádych tradície a nostalgie. Vyrába sa v dvoch variantoch. Buď ako lampa na stôl alebo ako stojaca lampa.

 

zdroj: http://www.skitsch.it

http://www.skitsch.it/products/lamps#WOODFLOOR LAMP

Archívny článok
Tlačiť
Kategória: Môj domov
Dnes je 29. 07. 2014, meniny má Marta.
Nahrávanie videa ...
Marionnaud
spoznaj svoje dieta
jarna
Náhodný článok
CIRQUE DU SOLEIL VYSTÚPI S PREDSTAVENÍM QUIDAM V BRATISLAVE CIRQUE DU SOLEIL VYSTÚPI S PREDSTAVENÍM QUIDAM V BRATISLAVE
  Cirque du Soleil s potešením oznamuje, že súbor Quidam sa predstaví v Bratislave od 5. do 8. februára 2015 v Slovnaft Arene v siedmich jedinečných predstaveniach.
Najčítanejšie články
Horoskop na dnešný deň
Horoskopy od Moneo.sk
Zobraziť všetky novinky
NOVINKY
Objavte zmyselnú esenciu parížskeho štýlu s novým parfumom od AVONu !pasik
Objavte zmyselnú esenciu parížskeho štýlu s novým parfumom od AVONu !

Pocíťte zmyselnosť parížskeho štýlu vďaka novému Toaletnému parfumu Parisian Chic, ktorý prináša ako novinku do sveta vôní spoločnosť AVON. Cíťte sa zmyselne a šik ako rodená Parížanka!

Spoločnosť AVON Cosmetics prináša zmyselnú novinku v podobe Toaletného parfumu Parisian Chic z kategórie chyprovo-ovocných vôní. Buďte šik a zmyselná s výraznou vôňou čiernej maliny, talianskej mandarínky a jablka v kombinácii s kvitnúcim jazmínom, lupeňmi gardénie a ružou Baccara, ktoré sprevádzajú tóny jantáru, vanilky a zamatového santalového dreva. Nechajte sa okúzliť esenciou parížskeho štýlu!

 

Toaletný parfum Parisian Chic

Objem: 50 ml

Bežná cena: 24,90 €

Zobraziť celú novinku
Titul „Stálica“ v portfóliu Samsung získava Xcover 271 pasik
Titul „Stálica“ v portfóliu Samsung získava Xcover 271

Telefón Xcover 271 si môže pripísať už takmer štyri roky aktívnej služby v ponuke mobilných telefónov značky Samsung. To sa nepodarilo doteraz žiadnemu inému modelu. Nemá síce dotykový displej a nie je štíhly ako najnovšie smartfóny, napriek tomu si vďaka svojej nebývalej odolnosti získal priazeň už desiatok tisíc Slovákov.

 

Odolný mobilný telefón Samsung Xcover 271 (B2710) s ochranou proti vode, prachu a poškriabaniu odoláva aj zubu času. Hoci jeho dizajn na prvý pohľad prezrádza, že bol na trh ako novinka uvedený už v októbri 2010, skrýva jeho robustnejšie telo prepracované komponenty, ktoré patria aj v dnešnej dobe k vyhľadávaným a oceňovaným predovšetkým medzi priaznivcami outdoorových aktivít.

 

„Telefón Samsung Xcover už nespĺňa súčasné najvyššie požiadavky na estetiku a dizajn, ale vďaka svojej húževnatosti si získal priazeň už viac ako 83 000 majiteľov v Čechách a na Slovensku. Preto verím, že sa v našej ponuke udrží čo najdlhšie a jeho rekord bude skutočne ťažké prekonať,“   hovorí   Ivan Kapec, produktový a marketingový manažér spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

 

Nebojí sa špinavej práce

Optikou dnešnej doby je Samsung Xcover 271 skôr taký Quasimodo. Srdcia mnohých ľudí si však získava svojou vernou usilovnosťou aj v ťažkých podmienkach. Je odolný proti vode i prachu podľa normy IP67 (rovnako ako jeho najmladší kolega GALAXY S5) a dokáže fungovať až 1 meter pod vodnou hladinou alebo byť ponorený až 30 minút. Podobne ako GALAXY S5 tiež kladie dôraz na vysokú výdrž – batéria s kapacitou 1300 mAh ponúkne v 2G sieti až 610 hodín prevádzky, resp. 590 hodín v 3G sieti.

 

Pri porovnaní s najnovšími telefónmi, môžu ľudia považovať za veľkú slabinu modelu Xcover 271 jeho displej. V dnešnej dobe, kedy viac znamená lepšie, pôsobí 2-palcový displej až maličký. Jeho nespornou devízou je však opäť odolnosť – s tvrdosťou 4H ponúka ochranu proti poškriabaniu.

 

Spoločníkom aj v extrémnych podmienkach

Kompas a baterka robia z telefónu Xcover 271 spoľahlivého spoločníka aj v extrémnych podmienkach. Hoci absencia dotykového ovládania pôsobí značne zastaralo, outdooroví nadšenci nedajú na klávesnicu 3x4 dopustiť, pretože tlačidlá je možné stlačiť ľahko a s dostatočnou presnosťou aj v rukaviciach. Rovnako tak masívnejšie telo telefónu Xcover 271 s protišmykovými prvkami má svoje nesporné výhody pri manipulácii v náročných poveternostných podmienkach.

 

 

 

 

Zobraziť celú novinku
Pripravte sa do školy vo vašom Lidli už terazpasik
Pripravte sa do školy vo vašom Lidli už teraz

Školáci si ešte užívajú prázdniny plnými dúškami, no Lidl ponúka rodičom i žiakom možnosť pripraviť sa na návrat do školských lavíc skôr, pohodlne a za vynikajúce ceny. Od 4. augusta nájdu v predajniach bohatú ponuku školských pomôcok – tašky, peračníky, písacie potreby, farbičky, plastelíny, bloky na písanie a kreslenie, farebné výkresy a mnoho ďalších školských potrieb. 

Staedtler Písacie potreby– v tomto sortimente nájdete všetko, čo žiaci potrebujú na písanie a kreslenie: 6 ks ceruziek, farebné strúhadlá pre klasické a jumbo ceruzky, 3 ks gumy na gumovanie, 2 ks pier a 12 ks farebných ceruziek s gumou.

Cena za balenie: 1,99 €, Lidl

 

United Office Kids Dosky sú veľmi praktické. Zošity a rôzne iné dokumenty udržia v perfektnom stave, v školskej taške či vaku sa nepokrčia. Z množstva  vzorov a veľkostí A4/A3 si vyberú mladší aj starší školáci.

Cena za kus: 1,99 €, Lidl

 

Feuchtman Plastelína je určená preškolákov i predškolákov. V balení nájdete šesť farebných  plastelín, 4 formičky a modelovacie formy. Plastelína sa ľahko formuje, nevysychá a po použití ju možno vložiť do uzatvárateľnej nádobky a opäť použiť.

Cena za balenie: 3,99 €, Lidl

 

United Office Kružidlo – šesťdielny set obsahuje kružidlo na rysovanie, náhradné tuhy, strúhadlo, gumu, mikroceruzku

0,5 mm a dózu s tuhami. Kružidlo má pevné, nastaviteľné a ohýbateľné ramená.

Cena za súpravu: 2,99 €, Lidl

 

Desiatová súprava –  je veľmi praktická a nemala by v školskej taške chýbať.Zabráni tomu, aby jedlo zašpinilo učebnice či zošity s domácimi úlohami. V ponuke Lidl nájdete súpravy vo viacerých vzoroch a farbách s obľúbenými motívmi z filmov pre deti.

Cena za súpravu: 4,99 €, Lidl

 

United Office Kids Bloky na kreslenietie využije na výtvarnej výchove každý malý výtvarník. Dostanete ich kúpiť vo veľkosti A4 – 100 listov a A3 – 40 listov s rôznymi veselými obrázkami na prvej strane.

Cena za kus: 1,29 €, Lidl

 

Topmove Ruksak  školské pomôcky, učebnice a zošity treba uložiť do školskej tašky alebo ruksaku. Mal by byť ľahký, praktický, s nastaviteľnými popruhmi. Presne taký je ruksak Topmove, ktorý je navyše umývateľný, takže sa dobre udržiava. Dostanete ho kúpiť v bordovej, šedej a čiernej farbe a jeho štýl určite ocenia  starší žiaci..

Cena za kus: 5,99 €, Lidl

Zobraziť celú novinku
Najdostupnejšia Lumia príde na trh v auguste 2014pasik
Najdostupnejšia Lumia príde na trh v auguste 2014

Microsoft Devices Group dnes predstavila smartphone Lumia 530, v súčasnosti najdostupnejší prístroj radu Lumia. Prináša používateľskú skúsenosť bez kompromisov s najnovšími inováciami „z kuchyne“ spoločnosti Microsoft a značky Lumia. Predpokladá sa, že prístroj v prvých krajinách príde na trh už na začiatku augusta za cenu približne 85 eur (bez dane a dotácií).

K dispozícii bude variant pre jednu i dve SIM karty, obe s podporou siete tretej generácie. Lumia 530 ako prvý prístroj tohto radu predávaný pod 100 eur umožní ďalším záujemcom, aby si vyskúšali inovatívne služby spoločnosti Microsoft, ktoré nájdu i v tých najvybavenejších telefónoch Lumia. To znamená:

 

·         Najnovšia verzia Windows Phone 8.1 vrátane notifikácií prostredníctvom Centra Akcií, vo vybraných krajinách hlasová asistentka Cortana a rýchla Word Flow klávesnica.

·         Výkonný štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon zaisťuje superrýchlu používateľskú skúsenosť pri využívaní širokej škály hier a aplikácií a pri prechádzaní internetových stránok na 4“ LCD displeji.

·         Hneď po vybalení z krabice je k dispozícii perfektná integrácia so službami Microsoft, ako napríklad Skype alebo Microsoft Office.

·         Lumia 530 ponúka populárne sociálne aplikácie ako je Instagram, WhatsApp, Viber alebo WeChat, a tiež kľúčové hry, ako napríklad Asphalt 8, ktoré nájdete v obchode Windows Phone Store.

·         Skvelé cloudové služby vrátane streamovanej hudby MixRadio (na vybraných trhoch), mapové služby s offline podkladmi a hlasovou navigáciou doma i v zahraničí.

·         Variant 3G dualSIM umožňuje jednoduché prepínanie medzi oboma kartami SIM, čím používateľom pomáha udržať náklady pod kontrolou vďaka jasnému oddeľovaniu správ i hovorov prislúchajúcich k jednotlivým kartám.

·         Fotoaparát je doplnený skvelými aplikáciami Lumia, ako napríklad Creative Studio nebo Glam Me. Posledná menovaná pomôže zákazníkom pri vytváraní autoportrétov selfie. Ponúkne im totiž hlasového sprievodcu, takže budú môcť využiť kvalitný 5Mpx fotoaparát na zadnej strane.

·         Viac obsahu a aplikácií so 4GB zabudovanou pamäťou, ktorú je možné prostredníctvom microSD karty rozšíriť až na 128 GB. K tomu získajú zadarmo 15 GB cloudového úložiska Microsoft OneDrive, čo zjednoduší synchronizáciu, ukladanie alebo prenos súborov medzi zariadením Lumia 530 a počítačom, notebookmi či tabletmi.

 

“Rýchlo pokračujeme na ceste k tomu, aby sme pomohli ľuďom zažiť nekompromisnú Lumia technológiu, aplikácie tretích strán a služby spoločnosti Microsoft, ktoré dodávame do našich vlajkových produktov,“ hovorí Stephen Elop, výkonný viceprezident, Microsoft Devices Group. „Lumia 530 tak opäť pripomína náš záväzok sprístupniť smartphone každému záujemcovi a ukázať ľuďom to najlepšie z ponuky Microsoft“.

 

Microsoft tiež predstavil dobíjací reproduktor The Bang značky Coloud. Je ideálnym riešením na zdieľanie obľúbenej hudby s partou priateľov. Pri spojení viacerých reproduktorov získate výrazne hlasnejší zvuk.

 

Lumia 530 príde na trh s výmennými krytmi, ktoré budú dostupné v žiarivo oranžovej,  zelenej a štýlovo neutrálnej tmavo šedej a bielej. Lumia 530 bude dostupná celosvetovo, na vybraných trhoch sa objaví už v auguste 2014.

Zobraziť celú novinku
Chutné osvieženie počas celého leta pasik
Chutné osvieženie počas celého leta

Letné dni vyvolávajú takmer v každom z nás túžbu po úniku z bežného pracovného kolotoča za oddychom či zábavou. Počas nich naše kroky často smerujú k jazerám, kúpaliskám alebo bazénom. Napriek tomu, že sa v horúcich dňoch obklopujeme vodou, často zabúdame na pitný režim. Dbajte naň najmä u detí.

Vašim pomocníkom sa môže stať prístroj SodaStream, s ktorým vyrobíte nápoj presne podľa vašej chuti. Vďaka rôznym stupňom sýtenia a sirupom mnohých príchutí tak budete mať vždy na výber. Nápojom SodaStream môžete tiež ozvláštniť vašu záhradnú grilovačku. Očarte priateľov nielen kuchárskym umením pri grile, ale aj ďalšou zručnosťou.

Vytvorte pomocou prístroja SodaStream sviežu domácu limonádu či chutný miešaný drink.

Výrobník domácej sódy navyše môžete vziať kamkoľvek so sebou, keďže nepotrebuje prístup k elektrickej sieti. Okrem toho vašu batožinu odľahčí od množstva fliaš, ktoré by ste si na cesty pribalili. Všetky nahradí jediná fľaša SodaStream.

 

Tip SodaStream: Apple Stream

Recept na prípravu 0,3 l lahodného nápoja

½ šťavnatého jablka nakrájaného na plátky

1 kávová lyžička hnedého trstinového cukru (alebo dosladiť podľa chuti)

2 cl čerstvej limetkovej šťavy

doliať limonádou pripravenou zo sirupov:

½ SodaStream Stévia Jablko/Brusnica

½ SodaStream Cola

 

Umyté jablko nakrájame na tenké plátky, jednu časť uložíme do pohára. Trstinový cukor rozpustíme v limetkovej šťave, pripravíme limonádu zo sirupov. Zalejeme jablká. Ozdobíme druhou polovicou jabĺk nakrájaných na plátky.

 

Všetky miešané nápoje odporúčame konzumovať samostatne, aby vynikla ich chuť. Výborne sa však hodia aj k ľahkým jedlám a ovocným šalátom.

Všetky informácie nájdete na:www.sodastream.sk

Zobraziť celú novinku
Staropramen Sládkova Limonáda – teraz aj v praktickej plechovkepasik
Staropramen Sládkova Limonáda – teraz aj v praktickej plechovke

Osviežujúca chuť sladu v nealkoholickej limonáde pre dospelých dostala nový šat. Teraz si môžete Staropramen Sládkovu Limonádu vychutnať aj v praktickej 0,5-litrovej plechovke. Pribaľte si ju na piknik, na výlet alebo k vode. Pivovar Staropramen, ktorý tento rok oslavuje už svoje 145. výročie vzniku, tak zostal verný svojej povesti inovátora a vyhovel Slovákom, ktorí sú známi obľubou plechovkových balení.

Nápoj z tradičného pražského pivovaru predstavuje unikátne 100 % prírodné osvieženie s rešpektom k tradičnému umeniu pivovarníckych sládkov. Neobsahuje žiadne konzervanty, umelé farbivá ani sladidlá. Vychutnať si ju môžete v dvoch variantoch – „Originál“ s typickou  chuťou jačmenného sladu a „Jablko“ s chuťou tradičného ovocia.

 

Aj vďaka neustálym inováciám sme úspešným a medzi zákazníkmi obľúbeným pivovarom už 145 rokov. Vieme, že Slováci si pivo najradšej vychutnávajú v plechovke. Preto sme im vyšli v ústrety aj v prípade nealkoholickej Sládkovej Limonády. Veríme, že práve počas letnej turistickej sezóny ich praktické balenie poteší,“ vysvetľuje motívy uvedenia nového balenia Radoslava Stratená, marketingová manažérka spoločnosti Staropramen-Slovakia, s.r.o. Balenie v priehľadnej fľaši s etiketou zostáva k dispozícii pre domáce vychutnávanie alebo na spoločenské príležitosti.

 

Nealkoholická Staropramen Sládkova Limonáda sa vyrába z kvalitného českého jačmeňa. Z neho vzniká slad, ktorý prechádza špeciálnym procesom kvasenia bez vzniku alkoholu. Nápoj sa potom jemne sýti prirodzene vzniknutým oxidom uhličitým a citlivo dochucuje ovocnou šťavou. V limonáde sa tak snúbi iskrivá zlatistá farba a charakteristická vôňa a chuť jačmenného sladu.

 

Staropramen Sládkova Limonáda je výsledkom dlhej tradície pražského pivovaru, v ktorom sa spája cit pre výber kvalitných prvotných surovín s vášňou inovátora.  Je príkladom lokálneho produktu prírodnej chuti, ktorý navyše rešpektuje zdravý životný štýl. Najlepšie chutí dobre vychladená v kruhu priateľov či rodiny.  Novinku Staropramen Sládkovu Limonádu v plechovke kúpite už teraz vo svojom obchode za 0,89 EUR. 

 

 

 

Zobraziť celú novinku
Stavte na zlato!pasik
Stavte na zlato!

Sú dve veci, ktorým ženy nikdy neodolajú, a to čokoláda a zlato. Preto s novým dezodorantom a sprchovacím gélom Axe Gold Temptation zaútočíte priamo na základné ženské zmysly. Žiadne dievča nedokáže odolať vašej príťažlivosti. Ostane vám len jediná možnosť, a to nechať sa strhnúť vírom príťažlivosti.

Po úspechu Axe Dark Temptation s nádychom tmavej čokolády prichádza teraz Axe s novou vôňou Gold Temptation. Tá predstavuje dávku neodolateľného zlatého pokušenia. Dezodorant Axe Gold Temptation svojou magickou vôňou útočí na ženské zmysly. Zároveň vám poskytne dlhotrvajúci pocit sviežosti. Perfektný mix orientálnych elementov, vône korenia a sviežeho ovocia, tvorí vzrušujúcu a neodolateľnú kombináciu. Dievčatá si zaslúžia byť rozmaznávané, tak prečo im nedopriať trochu zlatej radosti s každým nádychom vo vašej prítomnosti… 

Sprchovací gél Axe Gold Temptation zmyselne spája okúzľujúcu vôňu orientu a sviežeho ovocia. Táto kombinácia sviežej a sladkej vône vytvára jedinečný a vzrušujúci kontrast z ktorého sa budú dievčatám vo vašom okolí podlamovať kolená.

 

 

 

Zobraziť celú novinku
FENIKLOVÁ POMOCpasik
FENIKLOVÁ POMOC

Buďte o krok vpred a skúste svojmu dieťatku ponúknuť niečo, čo pomáha ale aj chutí. Ak vaše dieťa častejšie trpí hnačkami a podobnými ochoreniami, môže sa ľahko stať, že bude dehydratované.

Humana Elektrolyt s feniklovou príchuťou predstavuje rýchly prísun stratených tekutín a minerálov. Obsah 1 vrecka rozpustíte v 250 ml čerstvo prevarenej a vychladnutej pitnej vody alebo čaju. Humana Elektrolyt navyše obsahuje feniklový olej a extrakt z rasce a fenikla na podporu trávenia a upokojenie žalúdka vášho drobca. Túto feniklovú pochúťku možno nájsť v každej dobrej lekárni v baleniach s 12-timi samostatnými vreckami. Viac informácií získate na www.vyzivahumana.sk

 

Zobraziť celú novinku
Novinky pre domácich miláčikov za skvelé cenypasik
Novinky pre domácich miláčikov za skvelé ceny

 

Viete, prečo máme tak radi pri sebe domáce zvieratá? Pretože v dnešnom uponáhľanom svete nám dovolia aspoň na chvíľu sa uvoľniť a vyvolávajú v nás pocit šťastia a pohody. A aby sme sa s nimi cítili ešte príjemnejšie, môžeme si dopriať zopár nových praktických pomôcok pre štvornohých priateľov ako sú kefy, deky, samonavíjacie vôdzky,  zostrihávač srsti, misky za jedlo či sortiment pre mačky. Od 18. augusta ich dostaneme kúpiť v sieti predajní Lidl na výborné ceny.

 

Kefa pre zvieratá

Základom pre zdravú, krásne vyčesanú a lesklú srsť vášho miláčika je kvalitná kefa. Túto kefu pre zvieratá ocenia majitelia mačiek aj psov s krátkou i dlhou srsťou. Vôbec sa nemusíte sa obávať zložitého a nekonečného čistenia kefy. Keď je vaše zvieratko dôkladne vyčesané, využijete praktickú funkciu čistenia kefy - jednoducho stlačíte tlačidlo a odstránite chlpy.

Cena za kus: 2,99 €, Lidl

 

Zoofari Deka pre zvieratá

Každé domáce zvieratko potrebuje svoj vlastný kútik. S radosťou sa v ňom uvelebí, keď ho vysteliete príjemnou a mäkkou dekou Zoofari. Je ušitá z polyesteru, v praktických rozmeroch 100 x 70 cm. A pretože aj medzi štvornohými kamarátmi sa nájdu alergici, deka je antialergicky a antibakteriálne upravená.

Cena za kus: 4,99 €, Lidl

 

Zoofari Samonavíjacia vôdzka

Prechádzky so psom si užívajú obaja – psík aj jeho majiteľ.  Prispeje k tomu aj nová kvalitná samonavíjacia vôdzka Zoofari. Ergonomicky tvarovaná rukoväť umožňuje pohodlné držanie a reflexné prvky zasa lepšiu viditeľnosť. Je dlhá až 8 metrov a je určená pre psíkov do hmotnosti 35 kg. Záruka na vôdzku je 3 roky.

Cena za kus: 6,99 €, Lidl

 

Zoofari Deka do auta pre psa

Určite sa vám zíde, keď prevážate svojho psíka k veterinárovi či kamkoľvek inde. Ochráni sedadlo pred chlpmi, špinou a vlhkosťou. Deku môžete položiť na podlahu alebo do batožinového priestoru. Je pevná, odolná, s praktickým zipsom a otvormi pre bezpečnostné pásy. S rozmermi 165 x 145 cm je vhodná pre všetky typy osobných automobilov.

Cena za kus: 7,99 €, Lidl

 

Zoofari Zastrihávač srsti

 Je ideálny pre rovnomerný strih srsti vášho psa. Ergonomický tvar zabezpečí pohodlné strihanie. K súprave patria 4 hrebeňové nadstavce (3,6,9 a 13 mm) a dva nadstavce pre bočný strih. Zostrihávač srsti chráni ochranný kryt a dostanete k nemu aj čistiacu kefku a olej na čepeľ. Záruka trvá 3 roky.

Cena za súpravu: 11,99 €, Lidl

 

Miska pre zvieratá

Zostava misiek pre štvornohých členov rodiny sa vždy zíde. Táto dvojkombinácia je naozaj praktická – do jednej misky môžete dať jedlo, druhá môže byť určená pre čistú vodu. Misky z kvalitného kovu sa ľahko udržiavajú.

Cena za kus: 4,99 €, Lidl

 

Škrabadlo pre mačky

Vaša mačka si ho určite obľúbi – môže jej slúžiť na hranie, brúsenie pazúrikov aj na oddych. Neutrálna smotanová farba vhodne zapadne do každého interiéru. Je vysoká 120 cm a pohodlne sa zmestí aj do menšieho bytu.

Cena za kus: 39,99 €, Lidl

 

Zobraziť celú novinku
Zobraziť všetky aktuality
AKTUALITY
Väčšina rodičov pozná dobre svoje detipasik
Väčšina rodičov pozná dobre svoje deti

Každý dvadsiaty rodič by mal viac popracovať na spoznávaní vlastného dieťaťa. Vyplýva z to z online testu, ktorý v rámci edukačnej kampane Spoznaj svoje dieťa spustila pri príležitosti Medzinárodného dňa detí Nadácia pre deti Slovenska. Cieľom edukačnej kampane bolo poukázať na potrebu osvojenia si životných zručností ako cesty k rozvoju individuálnej osobnosti dieťaťa.

Po úspechu minuloročnej edukačnej kampane „Viac miesta pre deti“ Nadácia pre deti Slovenska opäť rozvírila debatu o potrebách detí. Aj vďaka hravej a zaujímavej forme v podobe online testu sa do kampane zapojilo počas mesiaca jún 1 403 rodičov,“ prezradila Martina Slušná  z Nadácie pre deti Slovenska. Za predpokladu, že rodičia vypĺňali test úprimne, možno konštatovať, že až 86% rodičov pozná svoje dieťa veľmi dobre a sú skvelými rodičmi. Takmer deväť percent rodičov si nie je istých, či presne vedia, po čom ich dieťa túži, nad čím premýšľa, alebo čo zažíva v škole a medzi kamarátmi. Tesne za nimi sú rodičia (5,5%), ktorí by mali na svojom vzťahu s deťmi zapracovať. 

 

"Rodičovstvo sa neučí, rodičmi sa stávame tým, že sa nám dieťa narodí a tým, že sme aktívni vo vytváraní si vzťahu k svojmu dieťaťu," odkazuje rodičom v rámci kampane "Spoznaj svoje dieťa" školská psychologička Miroslava Adamík Šimegová. Iba vďaka otvorenému rozhovoru a času strávenému s vlastným dieťaťom rodič môže svojho potomka najlepšie spoznať. Podľa pedagóga z Katedry pedagogických štúdií na Trnavskej univerzite, Martina Brestovanského, sa často stáva, že sa rodičia zameriavajú iba na vybrané talenty. „Zaujíma ich, či vie spievať alebo tancovať. Ale existujú mnohé, aj skryté, talenty. Napríklad, že dieťa vie veľmi rýchlo povedať pointu vlastnej myšlienky. A aj to je druh talentu, ktorý možno ďalej rozvíjať.“

 

Problémom často býva, že rodičia sú viac a viac zaťažovaní pracovnými povinnosťami a nestíhajú vymýšľať pre deti rôzne aktivity, počas ktorých by zistili, čo ich dieťa skutočne chce. Niekedy však stačí aj málo. Možno aj spoločenská hra. Počas kampane vysvetľoval odborník na spoločenské hry napr. i to ako spoločenské hry rozvíjajú deti. „Každá hra má nejaké pravidlá a je dobré, keď sa deti učia, že všetko má svoje hranice a keď sa naučia, že podľa nich je dobré sa správať a myslieť. Rovnako dôležitá je aj prehra. Aj keď našim deťom zo srdca prajeme, aby vyhrávali, aby sa im v živote darilo, tak nevyhnutne nastanú momenty, keď sa tak nestane a budú čeliť niečomu náročnému a prehre samotnej,“ dodáva Peter Černák.

 

Súčasťou kampane boli články, odporúčania, či videá so psychológom a učiteľom, ktorí povedali o svojich skúsenostiach a ponúkli možnosti, ako svoje dieťa spoznať ešte viac. Okrem webovej stránky www.spoznajsvojedieta.nds.sk dostávali rodičia počas celého mesiaca jún pre svoje deti záložky do knižiek v kníhkupectvách Martinus, predajni spoločenských hier Ihrysko i v ďalších 11 knižniciach na Slovensku. Na kampaň upozorňovali i web bannery umiestnené na rôznych portáloch.

 

Spoločnosť sa mení a menia sa i naše deti v nej. Sú iné, ako sme boli my. Sú samostatnejšie, istejšie, majú veľký potenciál, denne čelia meniacim sa vzťahom i hodnotám. Pri správnej podpore vedia veľmi presne formulovať svoje požiadavky, pomenovať svoje potreby, hľadať a navrhovať adekvátne, často invenčné a veľmi kreatívne riešenia, ako aj zapojiť sa do ich praktickej realizácie.

 

Práve podpora jedinečnej osobnosti dieťaťa je spôsob, ako ho pripraviť na život a urobiť z neho človeka, ktorý bude pevne stáť na nohách a zároveň kráčať v živote za svojimi snami. A k tomu si dieťa potrebuje osvojiť životné zručnosti. Dieťaťu je potrebné sa venovať, počúvať ho. Výsledky dosahované v škole by nemali byť jediným meradlom. Je dôležité si všímať, ako dieťa zvláda situácie v bežnom živote, ako reaguje na vyhranené situácie, či udržiava dobré vzťahy, alebo ako dokáže dosiahnuť svoje ciele.

 

„V kampaniach zameraných na potreby detí a mladých ľudí na Slovensku budeme pokračovať i v budúcom roku. Práve ich edukačný charakter prináša rodičom i blízkym detí možnosť zamyslieť sa, získať podnety a zužitkovať ich v prospech svojich detí“, hovorí o význame kampaní Martina Slušná.

Zobraziť celú aktualitu
Prvý geocacherský MEGAevent na Slovensku!pasik
Prvý geocacherský MEGAevent na Slovensku!

Už začiatkom septembra sa nadšenci geocachingu stretnú v Čunove na Slovak Geoawards 2014. Veľkolepá akcia sa bude konať 5.-7. septembra 2014 v areáli Divoká voda v Čunove pod záštitou primátora mesta Bratislava a Vodohospodárskej výstavby, š. p. Organizátori pripravili pre návštevníkov pestrý sprievodný program počas celého víkendu. Na svoje si tak prídu nielen nadšenci celosvetovo obľúbeného geocachingu, ale aj jednotlivci či rodiny s deťmi, ktorí chcú stráviť víkend príjemne a zároveň aktívne.

Akcia je určená primárne pre účastníkov celosvetovej hry geocaching a bude mať štatút prvého MEGAeventu na Slovensku. V Európe sú podobné akcie vzácnosťou, a preto sa tešia vysokej návštevnosti. Vyvrcholením podujatia bude sobotňajší galavečer GEOAWARDS 2014, na ktorom budú vyhlásení víťazi ankety Geoawards Slovakia 2014. Hlasovanie stále prebieha na web stránke eventu www.geoawards.sk, kde nájdete aj bližšie informácie o podujatí.

                

Tešiť sa môžete na aj na bohatý sprievodný program, a to na:

-          adrenalínové zážitky, ktoré ponúka areál Divoká voda

-          súťaže pre deti a detské atrakcie

-          cyklistický spoznávací výlet do okolia

-          hudobný program na hlavnom pódiu, kde vystúpia zvučné mená slovenskej hudobnej scény

-          stovky „geokešiek“ v Bratislave, ktoré návštevníkom ukážu jej najkrajšie miesta

-          exkurziu do vodnej elektrárne

-          upratovací CITO event “Vyčistíme lužné lesy”

-          veľkú openAir prezentáciu TOP „geokešiek“ na Slovensku

 

Podrobný program podujatia nájdete na www.geoawards.sk.

Na podujatie bude počas celého víkendu zabezpečená kyvadlová doprava z Bratislavy do Čunova.

 

ČO JE GEOCACHING?

Geocaching je voľnočasová aktivita, kde ľudia pomocou prístroja GPS hľadajú v mestách alebo v prírode ukryté skrýše „geocaches“ („kešky“) a spoznávajú pritom krásy daného miesta či organizujú rôzne podujatia vzdelávaco-športového charakteru. Geocaching ako hra funguje od roku 2000. Geocacheri sa radi stretávajú na rôznych geo eventoch, pričom mnohé sú zamerané komunitne – spoločné darovanie krvi, spoločné čistenie mestských častí od odpadkov a pod. Geocaching je skvelá voľnočasová aktivita pre celú rodinu. Podľahli mu aj Hugh Jackman či Dominka Cibulková.

Zobraziť celú aktualitu
Dnes štartuje festival Žákovic Open plný skvelej hudby!pasik
Dnes štartuje festival Žákovic Open plný skvelej hudby!

Už dnes sa otvárajú brány festivalu Žákovic Open! Od 25. júla do 26. júla si môžete v krásnom prostredí Trenčianskych Bohuslavíc vychutnať  18 kapiel zo Slovenska a Českej republiky!Na Žákovici to odpáli aj obľúbená skupina HEX, ktorej líder je jedným z usporiadateľov festivalu. Okrem najväčších hitov „Keď sme sami“ či „V piatok podvečer“ si HEXáci pre fanúšikov pripravili aj niekoľko chuťoviek z ich úspešného akustického turné!

 

Dnes štartuje obľúbený hudobný festival Žákovic Open! Festival známy výbornou, priateľskou atmosférou sa koná tento víkendv Trenčianskych Bohuslaviciach a naživo na ňom vystúpia kapely Korben Dallas, Para, Le Payaco, Moja reč, Billy Barman a mnoho ďalších. Hudobnými hosťami z Českej republiky bude obľúbený Xindl X a skupina Midi Lidi. Na Žákovici to odpáli aj obľúbená skupina HEX, ktorej líder je jedným z usporiadateľov festivalu. Okrem najväčších hitov „Keď sme sami“ či „V piatok podvečer“ si HEXáci pre fanúšikov pripravili aj niekoľko chuťoviek!

 

Open air koncerty sú výborné. Máme fantastických fanúšikov, ktorí vedia vytvoriť geniálnu atmosféru. Žákovic Open je pre nás špeciálnou výzvou, pretože tento festival je pre nás domovský. Náš koncert osviežime niekoľkými akustickými skladbami. Chceme tak ľuďom priblížiť atmosféru jarného turné Hexu. Sám som zvedavý ako to vypáli na veľkom pódiu.“ Teší safrontman HEXu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

 

Areál festivalu sa otvára dnes o 15.00, ale už od včera je k dispozícii stanové mestečko a parkovisko! Samozrejmosťou je zabezpečenie hygieny pre návštevníkov či kyvadlová doprava.

 

„Pre návštevníkov je zabezpečená kyvadlová doprava, hygiena a chill out zóna. Keďže sa festival odohráva v areáli penziónu Žákovic, máme k dispozícii klasické kamenné toalety, ale aj 60 TOI TOI búdiek, čo je na veľkosť nášho festivalu úplné postačujúce. Návštevníci majú k dispozícii v rámci stanovej dedinky sprchy. Stanová dedinka a parkovisko sú u nás zadarmo. Keďže nám hlásia slnečné počasie, vytvorili sme pre návštevníkov chill out zónu s pokojnejšou hudbou, kde sa budú môcť skryť pred slnkom.Informuje Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

 

Aj tento rok si na Žákovic Open môžete vychutnať futbalový zápas s hudobníkmi. Návštevníci festivalu Žákovic Open si môžu zahrať futbal proti ľuďom, ktorí ich budú zabávať na pódiu skvelej hudbou. Navyše víťazi si odnesú na pamiatku krásny originál Žákovic Open dres! Na festivale bude k dispozícii veľká zóna pre občerstvenie, kde sa budú môcť návštevníci napiť a najesť.

 

„Všetky organizačné pokyny si môžu návštevníci prečítať na našom webe www.zakovicopen.sk. Informácie sme  rozmiestnili aj v areáli festivalu. Ide o úplne štandardné veci, ktoré sa tykajú open air akcií.“ Doplnil Yxo.

 

Kyvadlová doprava na festival Žákovic Open bude premávať dnes zo Železničnej stanice Nové mesto nad Váhom v čase od 15.00 do 20.30. Po naplnení autobus odchádza a vracia sa späť približne každú pol hodinu. V nedeľu, 27.júla bude od 9:00 do 13:00 premávať autobus z areálu Žákovic Open a od 9:45 z prvej autobusovej zastávky pri požiarnej zbrojnici v Trenčianskych Bohuslaviciach na Železničnú stanicu Nové mesto nad Váhom. Lístky na Žákovic Open sú stále v predaji v sieti www.predpredaj.sk. Permanentky sú v predaji do dnes do 17:00 a sobotňajšie lístky sú v predaji do soboty do 12:00. Kompletné informácie o programe, parkovaní, doprave a stanovaní nájdete na www.zakovicopen.sk a na stránke http://www.facebook.com/zakovicopen?fref=ts

 

 

LINE-UP Žákovic Open 2014

Piatok 25.7.2014

Hlavný stage

17:00 - 17:40    TALKSHOW
18:00 - 18:40    Cpt. SLICE
19:10 - 20:00    MOJA REČ
20:30 - 21:30    XINDL X
22:15 - 23:15    KORBEN DALLAS
23:45 - 00:45    BILLY BARMAN

01:10 - 02:10    MEDIAL BANANA
 

Sobota 26.7.2014

Hlavný stage

12:00 - 12:40    FISHFACE
13:00 - 13:40    FEEL ME
14:00 - 14:40    FRESH OUT OF THE BUS
15:00 - 15:50    SATENOVÉ RUKY
16:10 - 17:00    FROM OUR HANDS
17:20 - 18:10    ČAD
18:40 - 19:40    MIDI LIDI
20:10 - 21:10    LE PAYACO
21:40 - 22:55    PARA
23:25 - 00:40    HEX
01:10 - 02:10    FUERA FONDO

 

 

 

 

Zobraziť celú aktualitu
Autogramiády spisovateľky Dariny Hamarovejpasik
Autogramiády spisovateľky Dariny Hamarovej

Spisovateľka Darina Hamarová, autorka súčasného knižného hitu Slzy muža, sa chystá na prvé stretnutia s čitateľmi.

Jej prvá autogramiáda sa uskutoční práve dnes - o 15.00 h v kníhkupectve Libresso v Námestove.

A v spolupráci s Pantou Rhei sme pripravili jej autogramiády v týchto mestách:

Bratislava - 22. júla o 17.00 h, Panta Rhei, Poštová ul.

Košice - 29. júla o 17.00 h, Panta Rhei v Paláci kníh

Banská Bystrica - 31. júla o 17.00 h   Panta Rhei                                                                                                                           

O knihe:

Nezávislý novinár dostane od svojej tajnej lásky, šéfredaktorky Jany, úlohu, ktorá je preňho veľkou profesionálnou výzvou. Venuje sa prípadu spred dvadsiatich rokov, keď boháča Michala odsúdili za znásilnenie a vraždu jeho mladej priateľky. Preniknúť za Michalovu hrubú stenu nedôvery k vonkajšiemu svetu nie je jednoduché, no v mene lásky k zavraždenej dievčine napokon redaktorovi otvorí dvere do svojho domu i do vlastného vnútra. Giu postupne odhaľuje nové fakty, ktoré ho šokujú. Kladie si otázku, či milovať je zločin a či láska a hriech idú ruka v ruke. Napokon si uvedomí, že nič nemusí byť také, ako sa zdá, a že aj spravodlivosť môže byť slepá...

Autorka Darina Hamarová sa vo svojej prvotine inšpirovala skutočnými udalosťami z roku 1991, keď na samote medzi dvoma okresnými mestami na juhu stredného Slovenska našiel náhodný turista mŕtvolu mladej ženy. Tento príbeh je základným motívom románu.

 

O autorke:

Darina Hamarová  je v civilnom povolaní učiteľka angličtiny a informatiky v základnej škole. Ako sama hovorí, toto povolanie by nemenila za žiadne iné. Matka, ktorá vychováva štyri deti. Dve svoje a dve, ktoré „zdedila“ po sestre.  Žije na hornej Orave, v obci Oravské Veselé, okres Námestovo. Miluje Oravu, a použijúc jej slová – je prirastená k oravskej hrude a nevie si predstaviť žiť niekde inde. K písaniu sa dostala celkom náhodou. Raz jej jeden známy vyrozprával veľmi smutný príbeh dievčaťa z juhu Slovenska, chytila sa ho a skúsila ho dať na papier. Podarilo sa. Výsledkom je román Slzy muža.

 

Zobraziť celú aktualitu
ASUS oslavuje 25 rokov a pri nákupe notebookov vracia peniaze pasik
ASUS oslavuje 25 rokov a pri nákupe notebookov vracia peniaze

ASUS tento rok oslavuje 25. výročie svojho založenia. Pri tejto príležitosti spustil unikátnu akciu, vďaka ktorej môžu záujemcovia o notebooky ASUS ušetriť až 105 eur. Stačí si do 23. júla 2014 zakúpiť jeden z niekoľkých desiatok notebookov s procesorom Intel Core.

Pojem cashback je na Slovensku zaužívaný už niekoľko rokov. Maloobchodné reťazce začali svojim zákazníkom ponúkať službu, ktorá nahrádzala bežný výber peňazí z bankomatu. Neskôr sa cashback objavil aj v inej forme. Internetové servery vracali ľuďom určité percento z hodnoty ich nákupov v internetových predajniach.

 

S inovatívnym uplatnením metódy cashback teraz prichádza aj spoločnosť ASUS. Zákazníci majú vďaka tomu možnosť ušetriť značnú časť peňazí pri nákupoch produktov ASUS. V praxi si zákazník vyberie a zakúpi produkt a po minimálne 15 a maximálne 45 dňoch zaregistruje svoj pokladničný doklad cez online formulár ASUSu. Po schválení mu potom spoločnosť vyplatí vopred stanovenú čiastku z jeho nákupu, priamo na bankový účet.

 

Cashback program pre notebooky ASUS

ASUS spustil v spolupráci so spoločnosťou Intelu promo akciu, vďaka ktorej môžu záujemcovia o notebooky ASUS ušetriť až 105 eur. Cashback spočíva v tom, že zákazník dostane časť svojich peňazí za nákup produktu späť, formou úhrady na bankový účet. Stačí si do 23. 7. 2014 zakúpiť niektorý z notebookov ASUS s procesorom Intel Core a odložiť si bloček. Peniaze si môžu zákazníci vyžiadať najskôr po 15 dňoch od dňa nákupu, prostredníctvom jednoduchého online formulára.

 

Viac informácií a zoznam produktov, ktoré sú súčasťou promo akcie nájdete na:

https://asuspromotions.com/sk/sk/cashback
 
Zdroj: shutterstock.
Zobraziť celú aktualitu
Topmodelka Oona Chanel súčasťou Late Night Shoppingu v McArthurGlen Designer Outlete Parndorfpasik
Topmodelka Oona Chanel súčasťou Late Night Shoppingu v McArthurGlen Designer Outlete Parndorf

Milovníci módy pozor, 21. augusta tu opäť máme módnu udalosť roka! Obľúbený Late Night Shopping v McArthurGlen Designer Outlete Parndorf otvára svoje brány už dvanásty rok. Okrem špeciálnych zliav až do 80%, otváracích hodín predĺžených až do 23:00 a skvelého programu na vás čakajú aj návrhárske premiéry.

Priebežné výsledky Haute Couture Awards Austria

"J'adore Or" – už samotná téma tohtoročných cien rakúskej módy sľubuje jas, lesk a čistú eleganciu. Vyhlasovanie priebežných výsledkov súťaže domácich módnych tvorcov sa bude po prvý krát odohrávať počas Late Night Shoppingu. Porota zložená z predstaviteľov Designer Outletu Parndorf bude mať ťažkú úlohu posúdiť exkluzívne zlaté modely návrhárov z celého Rakúska.

 

Rakúska premiéra hviezdy Oony Chanel na Late Night Shopping

Hviezdny hosť, finska topmodelka Oona Chanel ohlási dvanástich finalistov súťaže Haute Couture Awards. Oona nie je len „pravá Chanel“, ale aj mimoriadne úspešná modelka a módna redaktorka. Tento rok sa stala aj členkou prominentnej poroty Haute Couture Awards 2014, súťaže, ktorej sa stala tvárou. Pri prvej návšteve Rakúska bude Oona Chanel predstavená na exkluzívnej VIP recepcii vrámci za medzinárodnej účasti v McArthurGlen Designer Outlete Parndorf.

 

Charita zameraná „proti násiliu“

Aj tento ročník nočných nákupov bude mať charitatívny rozmer. Množstvo miestnych celebrít predstaví charitatívny kalendár na podporu organizácie „Wider die Gewalt“ riadenej Marikou Lichter. Výťažok z predaja pôjde na pomoc obetiam násilia.

 

Ten najsladší VIP hosť po prvý krát v Európe

Spoločnosť Mars Austria OG s hrdosťou predstaví špeciálneho VIP hosťa, a odhalí poslednú neznámu postavičku  M&M´s®, čím oslávi jej európsku premiéru. Návštevníci nočných nákupov budú prvými svedkami odhalenia, aká postavička doplní červené a žlté M&M´s®.

Fotokredit: McArthurGlen Designer Outlet Parndorf– na stiahnutie bez licenčných poplatkov

Zobraziť celú aktualitu
Veselé zúbky úspešne zavŕšili svoj tretí ročníkpasik
Veselé zúbky úspešne zavŕšili svoj tretí ročník

Úspešný sociálny projekt spoločnosti dm drogerie markt, pripravený v spolupráci s generálnym partneromznačkou ODOL, zavŕšil svoj tretí ročník. Projekt zožal veľký úspech a zaznamenal obrovský posun vo vzdelanosti detí a ich rodičov v oblasti dentálnej hygieny. O záujme o Veselé zúbky a informácie, aké šíria, svedčí aj sledovanosť náučných zúbkových rozprávok a videoklipov k pesničkám, ktorá dosiahla na kanáli youtube za rok a štvrť od zverejnenia prvej zúbkovej pesničky takmer 2 milióny pozretí.  Aj tento rok sa pod celkový úspech projektu podpísala zúbková hliadka v zložení Monika a Zuzka Haasové, Miro Jaroš, Robo Papp, Bystrík, Chyno a MUDr. Katarína Bartonková, ktorá na projektaj tento rok odborne dohliadala.

Po troch rokoch, tisíckach najazdených kilometrov, desaťtisícochdetí a rodičov, ktorí sa osobne zúčastnili nášho zúbkového školenia, osobných návštevách množstva materských a základných škôl môžem s radosťou konštatovať, že náš projekt naozaj mal veľký celospoločenský význam a priniesol svoje ovocie. Na jeho začiatku bola vzdelanosť detí aj ich rodičov v oblasti správnej dentálnej hygieny veľmi slabá,dnes si však deti už od útleho veku spievajú naše zúbkové pesničky, poznajú Zubožrúta, jednozväzkovú kefku, zubnú niť a dokonca aj medzizubné kefky. A nielen deti, ale aj ich rodičia, ktorí nás tento rok na našich podujatiach v mestách naozaj veľmi milo prekvapili svojimi vedomosťami. Som rada, že sme priniesli slovenskej spoločnosti projekt s takýmto významom a zásahom,”povedala Nicol Noseková, vedúca oddelenia marketingu dm drogerie markt Slovensko.

 

NOVÉ PESNIČKY A ROZPRÁVKY

Aby sa zužitkovali skúsenosti získané z prvých dvoch ročníkov a aby sa projekt posunul opäť vpred, boli v rámci tretieho ročníka pre deti a ich rodičov pripravené ďalšie veselozúbkové pesničky spoločne s rozprávkami, ktoré sa zaoberali špecifickými témami a išli do väčšej hĺbky danej problematiky. Rozprávka a pesnička Zubožrút tak približuje deťom dôvody vzniku zubného kazu, Zubné kefky zase všetko o zubných kefkách, Medzizubné kamarátky vysvetľujú použitie a veľký význam zubnej nite aj medzizubnej kefky, Zdravá strava je zase o tom, prečo je dôležité sa zdravo stravovať a piť čistú vodu a Trvalé zúbky zhrňujú všetkých osem krokov, ako sa o zúbky každý deň starať, aby boli vždy zdravé a veselé.

  

TRI FÁZY ROJEKTU

Aj tento rok sa projekt skladal z troch fáz. Prvá fáza odštartovala zverejnením zúbkových rozprávok, videoklipov a pesničiek na internete. Rozprávky, videoklipy a pesničky boli publikované v náklade
30 000 kusov aj na DVD a CD, ktoré v druhej fáze projektu dostali všetky materské a základné školy na Slovensku, pričom k dispozícii boli v rámci vernostného programu aj zákazníkom dm. Touto fázou tak boli oslovené všetky materské školy v SR s takmer 150 000 deťmi a všetky prvé stupne ZŠ na Slovensku s viac ako 200 000 deťmi.

 

Prežiakov základných škôl bola pripravená aj motivačná súťaž, v rámci ktorej mohli pre svoju školu vyhrať zúbkový koncert a produkty v hodnote 2000 eur. Zapojenie sa do súťaže bolo veľmi jednoduché, stačilo do dm zaslať zúbkové video alebo obrázky inšpirované rozprávkami. Túto možnosť využilo 16 percent škôl v SR, z ktorých boli následne vyžrebované víťazné triedy – v každom kraji jedna. Zúbková hliadka tak osobne zamierila do Slatinských Lazov (BB kraj), Zemplínskej Teplice (KE kraj), Vranova nad Topľou (PO kraj), Zlatých Klasov (TT kraj), Gbeliec (NR kraj), Čimhovej (ZA kraj), Brezovej pod Bradlom (TN kraj) a Bratislavy (BA kraj).

 

V tretej fáze boli pre verejnosť pripravené Celoslovenské dni veselých zúbkov v Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, vo Zvolene, v Prešove a Košiciach.

VESELÉ ZÚBKY A OCENENIA

Projekt Veselé zúbky získal aj dve významné ocenenia. Prvým z nich bolo ocenenie Via Bona Slovakia v kategórii Firemná filantropia – Dobrý partner komunity roka 2012. Ocenenie Via Bona Slovakia každoročne udeľuje Nadácia Pontis firmám za zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu. Veselé zúbky 2012 zvíťazili v danej kategórii spomedzi 23 prihlásených projektov. Druhým bolo ocenenie PROKOP 2013 – najlepšie PR projekty na Slovensku, a to za 1. miesto v kategórii Event PR.

 

VESELÉ ZÚBKY

Zlý stav detského chrupu je spôsobený najmä nedôslednosťou rodičov a zlou výchovou v oblasti dentálnej hygieny. Základom zdravých zubov je zvládnutie správnej techniky čistenia a celkovej starostlivosti o chrup. V prípade detí starostlivosť závisí od ich rodičov a od toho, ako sa o ich zúbky starajú či nestarajú. Cieľom projektu Veselé zúbky preto bolo zaujímavou a hravou formou vzbudiť v deťoch záujem o čistenie zúbkov a prostredníctvom nich aj ich rodičov, ako sa o detské zúbky starať tak, aby boli vždy zdravé a veselé. Lebo práve rodičia sú tí, ktorí vytvárajú správne či nesprávne návyky u detí a ovplyvňujú to, či ich dieťa má, alebo nemá kazy. Na dm youtube kanáli Veselé zúbky tak nájdete Inštruktážne zúbkové video, rozprávky Zubožrút, Zubné kefky, Medzizubné kamarátky, Zdravá strava a Trvalé zúbky, ako aj videoklipy k šiestim zúbkovým pesničkám.

Link na dm kanál Veselé zúbky

https://www.youtube.com/channel/UCxESvciNe8jkL1fQBmG-9Dw

 

Všetky informácie o projekte, ako aj rozprávky a pesničky nájdete na www.veselezubky.sk

 

Zobraziť celú aktualitu
Spoločne môžeme zachrániť Zem!pasik
Spoločne môžeme zachrániť Zem!

Ochrana životného prostredia je veľmi dôležitá, túto skutočnosť si uvedomuje aj spoločnosť AVON, ktorá v rámci projektu Zdravé lesy, krajší svet predstavuje nový symbol – Náramok EcoHero, ktorého kúpou prispievate na konto projektu.

Cieľom projektu Zdravé lesy, krajší svet je vysádzanie stromov vo vážne ohrozených pralesoch v Južnej Amerike a Indonézii. Tieto pre život nevyhnutné tropické pralesy slúžia ako „pľúca Zeme“ a čistia vzduch od znečisťujúcich látok. Obnova týchto pralesov pomôže zabezpečiť zdravšiu budúcnosť pre nás a ďalšie generácie.

 

V rámci projektu Zdravé lesy, krajší svet boli zasadené už 2 milióny stromov. Zapojiť sa a prispieť môžete aj vy, konkrétne kúpou unisexového NáramkuEcoHero. Spoločnými silami môžeme zachrániť Zem!

 

Náramok EcoHero

Dĺžka náramku (upraviteľná): 18 – 22,5 cm

Dĺžka prívesku: 2x1 cm

Bežná cena: 4,00 €

Unisex náramok EcoHero je vyrobený zo 100% bavlny. Má upraviteľnú dĺžku a prívesok v tvare listu. Náramok je balený v obale z recyklovaného papiera, priateľského k životnému prostrediu.

 

Celý výťažok z predaja Náramku EcoHero bude venovaný AVON nadácii pre ženy, ktorá prostriedky rovnomerne rozdelí medzi organizácie World Wild Found a The Nature Conservancy, ktoré pomáhajú obnovovať ohrozené dažďové pralesy, ktoré sú kľúčové pre prežitie našej planéty.

 

Zobraziť celú aktualitu
ZŠ VO VEĽKOM MEDERI BUDE MAŤ KAMEROVÝ SYSTÉMpasik
ZŠ VO VEĽKOM MEDERI BUDE MAŤ KAMEROVÝ SYSTÉM

Nový kamerový systém bude mať vďaka projektu Bezpečné školy aj ZŠ J. A. Komenského vo Veľkom Mederi. Škola uspela s projektom Vírusy a antivírusy v kategórii Multimediálna tvorba v rámci prvého ročníka súťaže Bezpečné školy, ktorú vyhlásila spoločnosť Slovanet.

Projekt vypracoval v mene školy žiak deviateho ročníka, Florián Vígh, ktorý pre  „svoju“ školu vyhral moderný kamerový systém, internetové pripojenie na tri roky zadarmo, hardvérové zabezpečenie siete, antivírové licencie pre celú triedu, počítače či tablety.

 

„Veľmi sa tešíme, že v tomto projekte vyhrala naša škola. Nakoľko ide o celoslovenský projekt, konkurencia bola skutočne veľká. O to viac nás teší, že sme vyhrali práve my,“ hovorí Mária Estergájošová, riaditeľka ZŠ J. A. Komenského vo Veľkom Mederi. „Kamerový systém nám bude určite slúžiť k dobrej a prospešnej veci. Podobne ako aj na iných školách, aj my sa stretávame na chodbách školy so šikanou. Nie je to síce častý jav, ale predsa existuje a nemôžeme pred ním zatvárať oči. Učiteľský dozor nemôže byť vždy a všade. Verím, že kamerový systém bude takým „okom“ učiteľa, pred ktorým budú mať žiaci rešpekt,“ dopĺňa Mária Estergájošová. 

 

„V budúcnosti môžu kamerový systém využívať žiaci, ktorí sú napríklad pre chorobu neprítomní na vyučovaní a zo svojho domova môžu sledovať vyučovanie. Kamerový systém má však aj ďalšie možnosti využitia a je len na rozhodnutí rodičov a školy, v akej oblasti ho budú využívať,“ hovorí Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja v spoločnosti Slovanet.

 

Základná škola vo Veľkom Mederi získala v rámci projektu aj internetové pripojenie od Slovanetu na tri roky zadarmo. „V prípade, že by bola vo Veľkom Mederi vybudovaná optická infraštruktúra, podobne ako v Dunajskej Strede alebo v Šamoríne, škola by mohla využívať plnohodnotné služby na báze vysokokvalitného optického pripojenia. Veríme, že v spolupráci s miestnou samosprávou budeme môcť všetkým obyvateľom Veľkého Medera poskytnúť aj tieto služby,“ doplnil Ján Michlík zo Slovanetu.

 

Do projektu Bezpečné školy, ktorého vyhlasovateľom je spoločnosť Slovanet, sa celkovo zapojilo 27 škôl z celého Slovenska. Tie súťažili na tému „Stvárni pojem (ne)bezpečný internet“ v troch kategóriách: výtvarná tvorba, písomná tvorba a multimediálna tvorba. Ako prvej bola odovzdaná výhra ZŠ vo Veľkom Mederi. Ďalšie ocenenia budú odovzdané víťazom v kategórii Výtvarná tvorba a Písomná tvorba. Víťazi projektu získali pre svoju školu bezpečnostný kamerový systém, internetové pripojenie na tri roky zadarmo, hardvérové zabezpečenie siete, antivírový systém, počítače a tablety.

 

Partnermi projektu Bezpečné školy sú spoločnosť ESET, spol. s r.o., tvorca a výrobca antivírusových riešení, Gigaset, nemecký výrobca špičkových telefónov a tabletov, občianske združenie pre informatizáciu eSlovensko a spoločnosť Fortinet, svetový dodávateľ sieťových bezpečnostných riešení, ktorý je na Slovensku distribuovaný českou spoločnosťou Veracomp, s.r.o.

Zobraziť celú aktualitu
Copyright © 2011 lenprezeny.sk - žiadna časť stránky nemôže byť rozširovaná, alebo reprodukovaná bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa webstránky.
design by  POINTA grafické štúdio